Резултати от 1 до 10 от общо 10

JVC XV-N422S-помощ и инфо за филми.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    4
    #1

    JVC XV-N422S-помощ и инфо за филми.

    Здравейте!Моля ви да ми помогнете за този плеар,защото няма инструкции на български.
    DVD ПЛЕЙЪР
    -ВЪЗПРОИЗВЕЖДАНЕ НА :
    -DVD, DVD-RW/R, CD, SVSD/VCD,CD-R/RW, WMA, MP3, DIV-X
    -СУБТИТРИ НА БЪЛГАРСКИ ЕЗИК
    -192KHZ / 24BIT AUDIO
    -10BIT / 54MHZ VIDEO
    -S-VIDEO, COMPONENT, COMPOSITE, SCART
    -ДИСТАНЦИОННО УПРАВЛЕНИЕ
    и да ми помогнете за този плеар,защото няма инструкции на български.
    Това знам.Имам проблем с филмите,записани от нета.Моля кажете какви филми мога да записвам и гледам на този плеар и как да ги записвам с нерото?Има ли ъпгреид за дивидито както при елит?Ще бъда безкрайно благодарна на тези които помогнат,та да не ми седи като украшение това ди ви ди,а да се ползва.Очаквам с нетърпение помощта ви.Всичко най-най.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    77
    #2

    Re: JVC XV-N422S-помощ и инфо за филми.

    бързичко припкай там откъдето си взела този плеър да ти направят ъпдейт за БГ субтитри...

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #3

    Re: JVC XV-N422S-помощ и инфо за филми.

    Не знам откъде го имаш,но в Технополис го ъпдейтват за български субтитри в момента на закупуване.Чете двата формата субтитри-sub и srt,така че нямаш проблеми с филмите от интернет.Субтитрите не са малки,дават ти и ръководство на български,но моето си го изпросих на другия ден .Прочете всички формати които му сложих,но от мен толкова-аз го взех за дребните -да не ми заемат компа с гледане на филми.Дано съм бил полезен :coolsmiley:

  5. Novice
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    4
    #4

    Re: JVC XV-N422S-помощ и инфо за филми.

    Много,ама много благодаря.Изглежда и за мен ще има надежда.Незнам как и къде да ми го ъпдеитнат за български субтитри,защото ми е подарено от промоцията на MTEL.Обаче в менюто му открих български субтитри,така че може би е ъпдеитнато.Да се похваля-дори успях да изкарам субтитри на един филм-оказа се,че ми ги вади само,ако в заглавието няма никакви препинателни знаци с изключение на .avi .sub
    За субовете вече съм спокойна,обаче проблема с филми от нета остава.Проверявам ги с GSPOT и уж имат едни и същи кодеци,пък един тръгва,друг е с замазани цветни петна.Чесно,не знам вече каква е причината.Дали не е в записа.Записвам на CD . с NERO 6.00.15.Остава втората част на въпроса-за авитата.Как да разбера,кой филм от нета ще ми тръгне и на какво да го запиша?Още-как точно на нерото и къде да го запиша.Ако стане направо сте царе.Споделете как при вас става,а при мен не,та и аз да успея.Хиляди благодарности и купувам още 15 диска,та като дадете напътствия да почвам пробите.Пък ако вземе че стане :Super: :Super: :Super:

  6. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #5

    Re: JVC XV-N422S-помощ и инфо за филми.

    Виж сега-тя тази промоция си е на Технополис по повод че станаха партньори на Мтел.Това означава че е закупен от Технополис и дори да не са ти дали фактурата(защото е подарък -отиваш при тях и там ще те консултират по всички въпроси.И сервиза е при тях,и ръководство на български да си искаш!Машинката е хубава,така че приятно гледане !

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    148
    #6

    Re: JVC XV-N422S-помощ и инфо за филми.

    Само да споделя - на този плейр май беше, но първо от листата с файловете която ти изкарва след като поставиш диска първо избираш субтитрите - enter (те естествено не тръгват) и след това avi-то. Така плейъра разбира че тези субтитри са за този филм. Иначе беше мъка - няма автоматично прихващане ва субтитрите само по името на файла.
    Няма начин да ти го префлашнат с друг фирмуер - то друг нямат и без това. Модела не е от най-безпроблемните, но все пак е подарък - на харизан кон зъбите не се броят. :Super:

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    4
    #7

    Re: JVC XV-N422S-помощ и инфо за филми.

    Привет!Благодаря за напътствията,но както казах вече проблем със субтитрите нямам.Не ми отговаряте по основния проблем-не ми тръгват всички записани от нета филми.Едни тръгват,а други са като замазани цветни петна.Моля ви хора,кажете как да разбера какъв филм ще тръгне?На какво да записвам-аз записвам досега на CD.Къде точно на нерото трябва да записвам и разни други подробности,ако има.Явно бъркам нещо при самия запис.А консултация в технополис,не знам доколко ще ми направят.Честно казано,много повече разчитам на вас и вашия опит.Очаквам с нетърпение,че вече съм купила дискове за запис.Благодаря в аванс!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    15
    #8

    Re: JVC XV-N422S-помощ и инфо за филми.

    Проблема защо някои филми тръгват, други - не е по-сложен отколкото си мислиш. Щом подкарваш поне един филм, значи с Nero-то всичкио е наред. Проблемите произтичат от факта, че зад единното разширение "avi" се крият какви ли не файлове, компресирани с всевъзможни кодеци на видеопотока, и още по-странни кодеци за аудиото. На всичкото отгоре субтитрите "sub" в действителност са какви ли не разновидности.

    Последователност на действията:

    Преименуваш филма с възможно по-простичко име - да няма точки, удивителни и прочие. Субтитрите и филма с еднакви имена - да се различват само по разширението.

    Първо записваш на RW медия филма и го пробваш дали излиза. Ако всичко е наред, записваш на нормално CD/DVD и с това приключваш.

    Не се чете видеото:
    Какви ли не причини - над 800 точки по хоризонтала, крив кодек и какво ли не. Решение - Dr.DivX. Прекодираш филма на Home Theather DivX. Процедурата отнема няколко часа в зависимост от мощността на компютъра ти. Записваш на RW, проверяваш, ако субтитрите са на място, записваш на нормална подложка.

    Видеото - ОК, не се чува аудио. Някои от новите филми идват кодирани по AC3 5.1, които плейъра не разгадава. Dr.DivX.

    Видео-ОК, аудио-ОК, субтитрите никакви ги няма. Първо проверяваш дали имената на филма и субтитрите съвпадат. Ако проблема не е от това отваряш Subtitle Workshop. Презаписваш субтитрите във формат MicroDVD.

    Видео-ОК, аудио-ОК, субтитрите разместени. Отново Subtitle Workshop. В хелпа пише как се наместват субтитри - съвсем елементарно.

  11. Novice
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    4
    #9

    Re: JVC XV-N422S-помощ и инфо за филми.

    :Super:Благодаря много за изчерпателното разяснение!Имайте предвид,че имам записвачка от скоро и още съм твърде боса в тази тема.Така че извинете ме,че продължавам да питам и то може би елементарни неща.Какво значи да запиша филма наRW медиа?Какво значи да го запиша на обикновенно CD?Аз съм пробвала в неро бърнинг ром на исо,си ди у ди еф ,а на неро експрес на дата си ди.Значи,пробвах в неро експрес да добавя филм в дата CD и му дадох изпълни.Филма тръгна без проблем.Супер картина,звук,субтитри.Обаче като го запиша на CD,картина-цапаница,звук-като ехо,само субовете са добре.Моля те кажи къде да записвам в RW педиа,щом казваш,че ако там тръгне ще тръгне и след записа.А ако и там не тръгне тогава почвам посочените стъпки за корекция,но откъде да взема Dr.DivX?Благодаря отново и не ми се смейте,просто засега толкова знам.Надявам се с ваша помощ да науча и повече.Всичко най-най!

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    15
    #10

    Re: JVC XV-N422S-помощ и инфо за филми.

    RW медия означава презаписваем диск. На обикновените медии можеш да записваш еднократно, но са евтини, презаписваемите са по-скъпи, но върху тях можеш да запишеш, после да изтриеш и пак да запишеш. Купи си един-два такива презаписваеми диска, пробвай първо запис на такъв диск, ако всичко е наред запиши на еднократен. Ако има проблем, опитай се да отстраниш проблема и отново пробвай. Записа е с Nero като ISO data disk (не че с UDF не става), филма и субтитрите - в една директория. Откъде да вземеш програмите . Оттам, откъдето взимаш и филмите. Имам предвид естествено официалните производители*

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ за система 5.1 само за филми 1200-1300 лв
    От donibrasko във форум Аудиотехника
    Отговори: 20
    Последно: 11-10-11, 22:50
  2. Помощ за плейване на 720p филми
    От vacano във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 2
    Последно: 21-11-09, 20:57
  3. Инфо за ....
    От ipnaid във форум Програмиране
    Отговори: 0
    Последно: 17-06-06, 13:43
  4. Помощ за насичащи филми
    От CCCP_FAN във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 1
    Последно: 08-06-04, 19:23
  5. AGP, PCI, RAM инфо
    От pavkata във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 16-12-03, 15:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе