Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21

Помощ за система 5.1 само за филми 1200-1300 лв

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    16
    #1

    Помощ за система 5.1 само за филми 1200-1300 лв

    Здравейте, имам нужда от помощ относно изграждането на система за гледане на филми. Може да е цяла система или ресийвър + колони. Бюджета ми е около 1300лв като предпочитам нещата да се купят от бг и дори Варна. Като звук не съм специалист и гледам дизайна повече, Harmon/Kardon ми харесват много и дори едно момче продава hkts9 тук във форума но се чудя и за hkts30 които са 1000лв в Техномаркет и не ми остават пари за ресийвър.

  2.  
     
  3. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #2

    Re:Помощ за система 5.1 само за филми 1200-1300 лв


  4. Novice
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    3
    #3

    Re:Помощ за система 5.1 само за филми 1200-1300 лв


    Здравейте и от мен, за сефте ще пиша в този форум. Имам сходен проблем, като автора на тази тема и рекох да ползвам неговата (извинявай, за което). С уточнение, че на мен ми трябва задължително 3D подръжка на reciever-a. Като модел съм си харесал един модел на пайнер

    http://www.pioneer.eu/eur/products/4...521/specs.html (цена около 500лв)

    Избирал съм го на принципа брой канали 5 (помещението е 16 квадрата, като наредя и мебелите ги сложи 10, с една стена цялата прозорец, така че имам място за 5 колони), брой HDMI връзки (имам точно 3 предавателя, които да вържа за него и 4-тия вход резервен) и поддръжка на 3D (вече казах, че ми е краста). Пайнер е единствената марка (като изключим стария техникс който си имам вкьщи), която съм слушал как свири (не се смейте) на няколко усилвателя при познати. Кажете ако съм допуснал, някаква греша при избора все пак

    Колоните са ми голямата дилема, по страниците на хипермаркетите горе долу съвместими ми се видяха (през окото и отчасти ухото на един лаик):

    http://www.pioneer.eu/eur/products/4...3TB/index.html - 500лв в технополис

    http://www.technomarket.bg/products/...cs-3-black-ash - 400лв в техномаркет

    http://www.technomarket.bg/products/...gh-gloss-black - 8оолв в техномаркет

    Буфер ще харесвам, ако след продължително тестване преценя, че ми трябва по-изразено "бумци", "бумци"

    Както споменах помещението малко,а и съседите са с претенции, на всичкото отгоре аз съм леко оглушал с едното ухо (последното май не е шега). Досега не съм имал досег с истинско качествено аудио, така че нямам притенциозен слух.

    Като за финал, ако има по-удачен избор за reciever с характеристиките, които ще ползвам, бихте ли ме насочили. Ако има някаква явна несъвместимост между колоните и reciever-а бихте ли я посочили. И ако има някой от комплектите, който да изпъква много над другите, ще кажете ли кой (финалния избор ще го направя след прослушване на място, така че казвайте на воля, няма да ви тежа на съвестта).

    П.С. мислех всичките колони да ги връзвам с 2х2.5мм многожилен кабел (и идея си нямам дали съм го уцелил, кажето ако трябва друга дебелина). За задните ще е около 10m дължина, за предните около 2m. Ще стане ли (като марки не е нужно да се спирате, само като дебелини)?

  5. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #4

    Re:Помощ за система 5.1 само за филми 1200-1300 лв

    По принцип не си задал бюджет като колегата пуснал темата но това което си предложил става за въпросния ресивър.
    Чух с паинерките в технополис само фронталните и неса кои знае какво сравнение с таноиките от подписа ми но и цената е различна ще ти трябва буфера от серията. Като качество не съм чул джамото най-добре отиди и го чуи иначе за не претенциозен слух това което си посочил е добро все пак и бюджета си казва думата.
    Поздрави.

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #5

    Re:Помощ за система 5.1 само за филми 1200-1300 лв

    Цитат Първоначално публикувано от p0ckata
    С тези компоненти няма да постигне по-добър звук от едно all-in-one домашно кино за 500-600 лв. Не виждам смисъл да се дават 1300 лв за подобни тип компютърни колонки и евтин усилвател.
    Ясно е, че бюджета е прекалено нисък за сериозни компоненти, но нека поне ресийвъра да му е читав, че да го запази за бъдещ ъпгрейд.
    Например Yamaha RX-V471 - транзисторни усилватели, Burr-Brown дакове за всеки канал и всичко останало за съвременен ресийвър - 3D, HD декодери, достатъчно на брой входове и мощност.
    За останалите пари да се вземе някой Jamo комплект, който на първо време ще му върши по-добра работа от горните пищялки, а след време ще ги ъпгрейдва постепенно с по-хубави фрнтални, по-качествен събуфер и тн.

  7. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #6

    Re:Помощ за система 5.1 само за филми 1200-1300 лв

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    С тези компоненти няма да постигне по-добър звук от едно all-in-one домашно кино за 500-600 лв. Не виждам смисъл да се дават 1300 лв за подобни тип компютърни колонки и евтин усилвател.
    Ясно е, че бюджета е прекалено нисък за сериозни компоненти, но нека поне ресийвъра да му е читав, че да го запази за бъдещ ъпгрейд.
    Например Yamaha RX-V471 - транзисторни усилватели, Burr-Brown дакове за всеки канал и всичко останало за съвременен ресийвър - 3D, HD декодери, достатъчно на брой входове и мощност.
    За останалите пари да се вземе някой Jamo комплект, който на първо време ще му върши по-добра работа от горните пищялки, а след време ще ги ъпгрейдва постепенно с по-хубави фрнтални, по-качествен събуфер и тн.
    Относно ресивъра си прав че е по хубаво ама един качествен си е над 600+ лв а аз пионерките най евтини 5.0 колони все пак нормално е да са нисак клас но за танои немоа да се съглася че са пищялки.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #7

    Re:Помощ за система 5.1 само за филми 1200-1300 лв

    Тази системка, която е посочена е със 3" основни говорител. Какво точно ще свири, че да не я наричам пищялка?

  10. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #8

    Re:Помощ за система 5.1 само за филми 1200-1300 лв

    Те и моите вкъщи не блестят с големи инчове ама да те поканя да чуеш? не е важен размера а качеството за тези пари свирят по добре от джамото и паинера.

    п.с А и става дума система само за филми не за музика.

  11. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #9

    Re:Помощ за система 5.1 само за филми 1200-1300 лв

    Твоите са със 2 броя 6,5". Това са около 10 пъти по-голяма площ на излъчване от основните говорители. Да не говорим, че са 100 пъти по-голям обем на кутията и изобщо сравнението е смешно.
    За слушане, мерси, но съм ги слушал неведнъж.

    Както като е за филми? Там също е нужен обем и налягане и горе-долу вярно свирене. Чувал ли си как звучи диалог от 2 или 4 броя 6,5" драйвери?

  12. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #10

    Re:Помощ за система 5.1 само за филми 1200-1300 лв

    Аз съм доволен от марката затова предложих за този бюджет толкова както е при мен засега тези останалите по нататък но цената не е малка около 2к само за 5.0 без ресивъра.

    п.с. сигурно и ти не си впечатлен от тях щом си ги чувал незнам какво не им харесват повечето.

  13. Member Аватара на antovasilev
    Тук е от
    Sep 2011
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    299
    #11

    Re:Помощ за система 5.1 само за филми 1200-1300 лв

    VSX-521 Pioneer 5.1 Channel HDMI 3D AV Receiver with HD Audio and MCACC 4удесен избор спрямо есктри , цена и ка4ество поне според мен http://electron.bg/pioneer-vsx521-p-171418.html,скоро ще бъде мои , а мисля 4е и на pocki ще му върши работа ....

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #12

    Re:Помощ за система 5.1 само за филми 1200-1300 лв

    Цитат Първоначално публикувано от p0ckata

    п.с. сигурно и ти не си впечатлен от тях щом си ги чувал незнам какво не им харесват повечето.
    Аз се впечатлявам от малко по-различни неща като цяло. За парите си е по-добре от Jamo да кажем, но не е нищо особено. Все пак това е супер бюджетна тонколона на един иначе добър производител. Самия факт обаче, че са решили да пуснат такъв модел, в който няма как да не са направени сериозни компромиси, не говори много добре за Таной.
    По-важното е, че на теб са ти харесали.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    16
    #13

    Re:Помощ за система 5.1 само за филми 1200-1300 лв

    Мерси за отговорите, а какво мислите за тази промоция?

    YAMAHA RX-V367 BL 449.00 лв
    1 x JAMO S-426HCS 3 BLACK ASH 399.00 лв
    1 x JAMO SUB-210 BLACK 219.00 лв
    Общо:
    1,067.00 лв
    Пакетна цена:
    849.00 лв

  17. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #14

    Re:Помощ за система 5.1 само за филми 1200-1300 лв

    Ще ти върши работа ресивъра е най орязания а колоните не са нещо кои знае какво но за тези пари толкова.

    Отиди накараи ги да ти ги пуснат и ги чуи най-добре така неможе да се каже кои знае какво.

    п.с. до лазарус не всеки има да хвърли 6-7к и нагоре за качествен саунд така че се примиряваме и с бюдветните.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    16
    #15

    Re:Помощ за система 5.1 само за филми 1200-1300 лв

    Ами другото което ми допадна заради по-малко заеманото място е SONY BDV E-380

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Подмяна на готова система за домашно кино до 1200 лв.
    От RSXA във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 18
    Последно: 30-07-14, 09:48
  2. Съвет за система за домашно кино ~ 1200 лв. HT in a box или Hi-Fi рисивър + комплект колони?
    От hellje във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 13
    Последно: 19-01-14, 22:53
  3. Отговори: 32
    Последно: 18-02-11, 12:25
  4. Научнопопулярни филми,само за ценители!
    От G_R_U във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 0
    Последно: 11-10-05, 15:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе