Страница 2 от 11 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 163

Media Player Xtreamer

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #16

    Re:Xtreamer медия плеър

    Цитат Първоначално публикувано от kall
    Май
    Май забрави WDMP!!!
    Кой?

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #17

    Re:Xtreamer медия плеър

    Не съм забравил WDMP?Просто става въпрос за плеъри с мрежови функции,а WDMP не е от тях.Ако излезе скоро WD TV2 може и да се коригирам,но цената за сега не се знае.

  4. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #18

    Re:Xtreamer медия плеър

    AS OF NEXT WEEK THERE WILL BE NO MORE DELIVERY DELAYS.След 24 август . Lazarus какво става с твоята поръчка,би трябвало вече да е в България.Като чета из форума, поръчки с по-големи номера вече са доставени.Някакво движение?

  5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #19

    Re:Xtreamer медия плеър

    Цитат Първоначално публикувано от civica
    AS OF NEXT WEEK THERE WILL BE NO MORE DELIVERY DELAYS.След 24 август . Lazarus какво става с твоята поръчка,би трябвало вече да е в България.Като чета из форума, поръчки с по-големи номера вече са доставени.Някакво движение?
    Никакво. Стои си с последно развитие 14.08 от някакъв пакетажен цех на DHL.

  6. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #20

    Re:Xtreamer медия плеър

    all members of community are invited to directly chat with our entire development team and project leaders

    Forum Party 26.8.2009
    10PM Korea Time

    Хората си правят парти с чат на живо с екипа на Xtreamer.Не им завиждам,ще има доста да обясняват за гафовете си.

  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #21

    Re:Xtreamer медия плеър

    Не знам какво парти ще е, но аз си поговорих с един George от Xtreamer по Скайпа и тия не могат да говорят английски. То виж , че и сайта им и ракъводството им бъкат от грешки.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #22

    Re:Xtreamer медия плеър

    New Xtreamer: There will be a new xtreamer with 3.5 HD, 40MM fan and better design..There is a number of info in the chat about this but due to confusion I have not been able to conclude if it will also have eSata.Изпълниха всичките поръчки и изкараха нов модел ?

  10. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #23

    Re:Xtreamer медия плеър

    http://forum.xtreamer.net/viewtopic.php?f=28&t=2471 Firmware ROAD MAP - new features coming !

  11. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #24

    Re:Xtreamer медия плеър

    Пууу, дойде най-сетне! Голямо чакане падна.

    1. 13.07. е направена поръчката.
    2. 13.08. се смени статуса на Изпратен. Дадоха ми DHL номер за следене на пратката, който излизаше невалиден в сайта на Dhl. Единствено в немския сайт ми изписа някакъв татус, който беше, че пратката е в някакъв пакетажен център и така до последно.
    3. На 31.08. получих известие от Пощите ??!! да отида да си взема пратка. От там ми дадоха една бележка за Софийска митница, от която лееееко се притесних, че ще трябва да плащам нещо допълнително. За щастие едно строга /но секси/ митничарка само го отвори и удари един печат. Платих 1,50 някаква такса и това.

    Тази вечер ще се опитам да намеря един 2,5" диск и ще пиша как се е справил плеъра.
    Засега само мога да кажа, че изглежда учудващо добре на външен вид. Много е малък и с хубав корпус.

    ПП. Да кажа само, че след като го поразцъкам ще го продам защото нямам за какво да го ползвам.

  12. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #25

    Re:Xtreamer медия плеър

    Честито!Както се казва със здраве да си го ползваш.Очаквам нещо като ревю-предимства и недостатъци,като се има впредвид,че има с какво да го сравняваш-А- 110.

  13. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #26

    Re:Xtreamer медия плеър

    Цитат Първоначално публикувано от civica
    Честито!Както се казва със здраве да си го ползваш.Очаквам нещо като ревю-предимства и недостатъци,като се има впредвид,че има с какво да го сравняваш-А- 110.
    Мерси. Аз го взех просто от любопитство, да имам представа от продукта. След това ще го продам. Иначе ще мога да го сравня с А-110 и WD TV.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #27

    Re:Xtreamer медия плеър

    И аз моя го поръчах от любопитство и все още чакам.По-евтин е от пуканката и за мен по-добър от WD TV,понеже има мрежови функции.Като чета из официалния форум има добро бъдеще тази играчка поне докато не изкарат модел с 3.5"HDD.

  16. Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    188
    #28

    Re:Xtreamer медия плеър

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Пууу, дойде най-сетне! Голямо чакане падна.................................. .
    Честито!!!
    И добре да го разцъкаш. Дано си е заслужавало чакането.


  17. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #29

    Re:Xtreamer медия плеър

    Снощи го разкъках най-сетне. Поиграх си 1-2 часа и събрах разни впечатления, които помествам и дано са полезни за някой. Теста направихме при мой приятел, за който всъщност го поръчах, но той вече си закупи PCH докато дойде. Телевизора е Samsung 46B750.

    Първоначалния хубав външен вид се оказа леко заблуждаващ. Като се загледа човек вижда леко калпава изработка на корпуса - неравно изрязани пластмаси, скърцащ корпус при натиск. В комплект има една стойка, която уж трябва да го държи стабилно изправен - половин час си играх и не успях да я закрепя. Просто се подпира на нея и изобщо не го държи. Само от силата на кабелите може да падне.
    Големи притеснения имах за шума от вентилатора му. Честно казано ситуацията не е толкова лоша. Има 4 опции - High, Med, Low, OFF. На Low се ядва. Чува са само в напълно тиха стая, но е хубаво, че може да се спре плеъра изцяло и после сравнително бързо се зарежда /много по-бързо от PCH и WDTV със закачен диск/.
    Менютата са сравнително добри - интерфейса е красив и навигирането става бързо. Има какво да се желае по подредеността му обаче. Примерно като си настройваш резолюцията на видеото от едно място избираш примерно 1080р 60Hz, а от друго активираш 24Hz. Също така ако си в меню File Navigator не можеш да стартираш файл, а трябва да се върнеш в главното меню, да стигнеш отново до търсената директория и файл и тогава да го подкараш.
    Дистанционното изисква доста точност - ако не си го насочил право в "целта" не лови. Не съм проверявал дали вече са пуснали поддръжка на Harmony за този модел, но това би решило проблема.
    Започнах теста с DVD филми. Плеъра поддържа и Video_TS и ISO. Само с ISO Обаче успях да подкарам менюто на диска и при Video_TS се получава едно забавяне и черен екран като преминава от един VOB на друг.
    При сравнение на скалирането на образа от 576i/480i до 1080р спрямо PCH и Toshiba HD-DVD предимството е на страната на последните два. В картината има видимо повече детайл, но това е видимо от много близко. На 46 инча от 2 метра вече разлика няма. Явно чиповете на Sigma Design и Anchor Bay са по-добри в това отношение, но те и затова са по-скъпи.

    Останалите тестове за deintelacing, cadence detection, noise reduction ще пусна тази вече у нас и ще ъпдейтвам инфото.
    В настройките има Brightness/Contrast /да ги пита човек за какво са/, които нещо влияят на картината. Имам предвид, че на заводските им настройки картината се различава от тази на същия файл пуснат от PCH и BD плеър. Явно ще трябва да се прави отделна калибрация за тази машинка.
    Българските субтитри работят без проблем. Дори при PCH има един такъв проблем с някои .sub субтитри, които вървят нормално на компютър се разминават прогресивно с картината. Тук работят! Обаче няма опция за синхронизиране на субтитрите. Увеличаването е направено доста тъчно - спира филма на пауза, изкарва всички букви, числа, знаци от азбуката и тогава почваш да увеличаваш/намаляваш и като потвърдиш тръгва филма с новия размер. По същия начин е и местенето нагоре/надолу. Шрифта е малко по-четим от на WDTV, но толкова добре като на PCH. Черния контур е много тънък и на светли сцени не се вижда добре. Няма и опция за смяна на цвета или слагане на сянка.
    Превъртането на кадър е направено по-добре от PCH. Там пуска реално филма да върви 2/4/8 пъти по-бързо, без да пропуска кадри, което го натоварва здраво защото ако филма е примерно 10MBit/sec то при 8х превъртане плеъра се мъчи на 80MBit/sec, което го затормозява здраво. След превъртане моментално тръгва без никакво забавяне. Има опция за отиване на конкретно място от филма или прескачане по чептъри /ако ги има записани/.
    Функцията за ZOOM е малко странна и трудно се работи с нея. Няма и готови позиции за зуумване от 2,35:1 към 16:9.
    Успях да пробвам само мрежата по кабел. За 1080р забравете, 720р тръгна почти всичко без насичане, DVD без проблем. Все пак мрежовата карта е 10/100.
    Има разни онлайн приложения - Youtube, Apple Trailes и тн., които работят. Даже успях да видя времето в София /има и много други БГ градове/. Само където каза, че е 18 градуса, а то беше поне 24 ама това да му е кусура
    Относно аудиото. Без проблеми тръгнаха .dts файлове. Плеъра си ги декодира и даунсемпъл-ва до стерео. Някои flac обаче не тръгнаха. Във техния форум бях чел, че има проблем с файлове с ID тагове. За качеството ми е трудно да преценя - когато пускахме аудио теста беше закачен с кабел 2 чинча, който едва ли е струвал повече от 1 лев. Определено разлика имаше при слушане на музика спрямо лаптоп с външен USB DAC, на среден клас аудио сиситема с усилвател Denon и колони Tannoy. Не мога да гарантирам, че разликата не е била от кабела. После при филмите не сме правили тестове, че той няма ресийвър с нужните декодери.

    Тази вечер ще проверя как се държи безжичната мрежа, разни клипове, които са проблемни за повечето такива плеъри и останалите тестове за обработка на SD сигнал.

  18. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #30

    Re:Xtreamer медия плеър

    С коя версия на фирмуера дойде и дали си пробвал ъпдеит с последната версия?1.02beta6 за сега май е последната версия.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 11 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 09-12-11, 09:46
  2. WD HD Media Player
    От katalino във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 5
    Последно: 09-08-10, 17:07
  3. Отговори: 2
    Последно: 17-05-10, 18:53
  4. Get the Flash Player to see the wordTube Media Player.
    От MrMyr във форум Общ - софтуер
    Отговори: 0
    Последно: 13-08-07, 16:34
  5. MEDIA PLAYER-SUB
    От Ivoo във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 3
    Последно: 18-12-03, 22:28

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе