Страница 1 от 11 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 163

Media Player Xtreamer

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    24
    #1

    Media Player Xtreamer

    Гледам, че никой не се престрашава да напише впечатленията си , и реших да споделя моите
    Като цяло информацията около плеъра беше доста разностранна и объркваща (включително официалната от производителя\ търговеца - не знам как да го определя) Беше анансирано, че плеъра ще е с 256МВ рам и 32МВ флаш, истината се оказа съвсем друга 128МВ рам и 256МВ флаш. От една страна обещаващ размер на флаша , от друга (според мен) доста малко рам. Като се изключат предразсъдъците ми играчката се справя със 1080р дори при сериозен битрейт. В момента фирмуеъра е на първа бета версия, за това няма да коментирам мрежовите функции, но и в момента се гледа спокойно през мрежа съдържание 720р и 80% от филмите с резолюция 1080р, тези които са до около 7 гигабайта (не ми се смята скоростта..по природа съм мързелив) Щедро се обещава скоростта да се подобри със следващ ъпдейт, най-вече на уайърлеса.
    Има и доста други софтуерни бъгове, повечето аналогични с продукти на други производители (мисля, че ще се отстранят със следваща бета или официална версия) например: разминаване на ДТС към стерео звук (другия вариант не съм пробвал) със картината при някои файлове , обикновенно по обемистите и незареждане на външните субтитри при MKV контейнер с вградени субтитри - неща които са ни познати както казах
    Менюто е сравнително лесно за навигация , поддържа ISO и IFO общо взето добър старт и обещаващо за сега
    Повече информация е достъпна на официалния форум и сайт

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #2

    Re:Xtreamer медия плеър

    И аз чакам моя да е дошъл като се върна от морето.
    Като го разцъкам ще пиша и аз впечатления.

  4. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #3

    Re:Xtreamer медия плеър

    Много се застоя по морето Нищо не казваш за еКстриймъра,четох ,че му била много шумна перката....?

  5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #4

    Re:Xtreamer медия плеър

    За жалост се върнах пак в мизерията, но планирам още едно посещение този месец.
    Тия пичове от Xtreamer са като Popcorn в началото - повече от месец чакане за производство и доставка.
    Все още статуса на поръчката е Awaiting Fulfilment, но иначе парите си ги дръпнаха веднага.
    Перката наистина е шумна, но вече имало опция за намаляне и изключване от менюто.
    Сега във форума си са написали, че средата на месеца щели да експедират поръчките.

  6. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #5

    Re:Xtreamer медия плеър

    Имам въпрос!Като тегля HDсъдържание от нета с HDзвук на ресивъра миONKYO-TX507 ми изписва pcm multichanel.Предполагам,че това е от версията на HDMI 1.2 на лаптопа ми Асус X50GL-AP041,която не поддържа HD звук.Ако гледам сваленото от нета през Xtreamer,който има HDMI 1.3,дали ресивъра ще изписва DD TrueHD и DTS-HD-MA?Като гледам DVD си изписва DD или DTS.

  7. Member Аватара на kaloman
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    645
    #6

    Re:Xtreamer медия плеър

    "The HDMI has been configured to the 1.3a spec, allowing full support of HD Audio pass-through for DTS HD-HR, DTS HD-MA, Dolby Digital Plus and Dolby TrueHD and DTS "
    Цитатът е от сайта на Xtreamer и според него не би трябвало да имаш проблем, имайки предвид ресивъра ти.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #7

    Re:Xtreamer медия плеър

    Ако вземеш звука от оптиката на каквото и да е устройство и го вкараш в ресивъра си, не трябва да има проблем с TrueHD или подобните му.

  10. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #8

    Re:Xtreamer медия плеър

    Това за оптиката добре,но моя лаптоп няма отделен оптичен изход.Може би е комбинирам с изхода на слушалките или микрофона и ако е така ще ми трябва някакъв преходник,който не е скъп 6-7долара,но в България едва ли ще го намеря.По вероятно ще изчакам моя Xtreamer,отколкото да се ровя в нета за тоя преходник въпреки,че някъде във форума имаше негова снимка и цена,но сайта беше май американски.

  11. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #9

    Re:Xtreamer медия плеър

    Цитат Първоначално публикувано от hristobotev
    Ако вземеш звука от оптиката на каквото и да е устройство и го вкараш в ресивъра си, не трябва да има проблем с TrueHD или подобните му.
    По оптика няма как да прекараш HD Audio. Само през HDMI.

  12. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #10

    Re:Xtreamer медия плеър

    Това за оптиката добре,но моя лаптоп няма отделен оптичен изход.Може би е комбинирам с изхода на слушалките или микрофона и ако е така ще ми трябва някакъв преходник,който не е скъп 6-7долара,но в България едва ли ще го намеря.По вероятно ще изчакам моя Xtreamer,отколкото да се ровя в нета за тоя преходник въпреки,че някъде във форума имаше негова снимка и цена,но сайта беше май американски.

  13. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #11

    Re:Xtreamer медия плеър

    Кой номер ти е поръчката от сайта им? Аз съм ~2500 и чак на 14.08 статуса се промени на Shipped. Имам и номер от DHL, но се съмнявам, че съществува точка по света където DHL не успяват да доставят пратка за 8-9 дена.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #12

    Re:Xtreamer медия плеър

    Номера ми е 5956,но от вчера на сайта има информация ,че 10000бройки са готови за транспорт към Европа-склад в Германия само се чака да приключи качествения контрол.Също обещават да няма проблеми с новите доставки и даже безплатна подмяна на охлаждащия вентилатор на устройствата от първата пратка.Хората работят здраво за новия си продукт.

  16. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #13

    Re:Xtreamer медия плеър

    Чак пък здраво..
    Те сериозно се усраха с пускането на тоя продукт и първоначалното му впечатение. Анонсирането, сайта, обещанията бяха много добре и продукта предизвика сериозни очаквания. Събраха над 2000 поръчки за продукт, който никой не беше виждал и чувал. Хората чакаха над месец. Сериозно се говореше, че са някаква пирамида. Веднага след като първите си получиха техните плеъри аз пуснах заявка - беше 10 юли. Чак на 14 август имаше някакво развитие и все още чакам.
    Реално изтърваха няколко месеца заради бавно производство или там какъвто им е проблема. За това време можеха да разцъкат 100 000 бройки по крайни клиенти и дистрибутори по света.
    Сега ще се напълни с куп модели на базата на този по-евтин чип и те ще са поредната марка, предлагаща поредния продукт в тоя клас.

  17. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #14

    Re:Xtreamer медия плеър

    Съгласен съм.Има сериозна критика от купувачите по техен адрес,но трудно се налага такъв продукт при толкова пренаситен пазар.И все пак Xtreamer остава за сега най-изгодната сделка като цена,възможности,качество на изработка.Следващия подобен продукт AC Ryan Playon!HD е със 70евро по-скъп,а новия продукт на Dvico Tvix M-6600A/N е над 260евро като използва същия чип на Realtek RTD 1283.Да се надяваме,че чакането си заслужава и всички проблеми ще бъдат решени в полза на купувача!

  18. Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    188
    #15

    Re:Xtreamer медия плеър

    Май
    Цитат Първоначално публикувано от civica
    Съгласен съм.Има сериозна критика от купувачите по техен адрес,но трудно се налага такъв продукт при толкова пренаситен пазар.И все пак Xtreamer остава за сега най-изгодната сделка като цена,възможности,качество на изработка.Следващия подобен продукт AC Ryan Playon!HD е със 70евро по-скъп,а новия продукт на Dvico Tvix M-6600A/N е над 260евро като използва същия чип на Realtek RTD 1283.Да се надяваме,че чакането си заслужава и всички проблеми ще бъдат решени в полза на купувача!
    Май забрави WDMP!!!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 11 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 09-12-11, 10:46
  2. WD HD Media Player
    От katalino във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 5
    Последно: 09-08-10, 18:07
  3. Отговори: 2
    Последно: 17-05-10, 19:53
  4. Get the Flash Player to see the wordTube Media Player.
    От MrMyr във форум Общ - софтуер
    Отговори: 0
    Последно: 13-08-07, 17:34
  5. MEDIA PLAYER-SUB
    От Ivoo във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 3
    Последно: 18-12-03, 23:28

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе