Вижте резултатите от анкетата: Какъв мултимедиен плейър имате ?

Гласували
446. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Popcorn Hour

    99 22.20%
  • Western Digital

    85 19.06%
  • Dune

    36 8.07%
  • Diva

    123 27.58%
  • Apacer

    15 3.36%
  • AC Ryan

    15 3.36%
  • Zinwell

    9 2.02%
  • Xtreamer

    6 1.35%
  • Asus

    23 5.16%
  • Egreat

    13 2.91%
  • Hyundai

    14 3.14%
  • LG

    6 1.35%
  • Philips

    2 0.45%
Страница 102 от 118 ПърваПърва ... 5292100101102103104112 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,516 до 1,530 от общо 1760
Like Tree93Одобрявам

Помощ при избор на мултимедиен плейър .

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    996
    #1516

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    За дистанционно на Android Tv Box, препоръчвам модел с вграден тъч пад(не е абсолютно същият модел):
    Mini Keyboard With Backlit Review

    Имал съм Air Mouse въздушна мишка доста дълго бяx с с нея.(даже 2)
    И като минах на горната се родих. Омразна ми все да си дигам ръката за да командвам бокса.
    Относно двата бокса Ugoos AM6 Pro и Zidoo x10. Първият е доста по-напред с материала от вторият. Като гледам спецификациите.

    Преди да взема моя бокс мислех да сглобявам някакъв Intel nuc, вместо него. Но цената там отива колкото едно ново PC, като се избере i5, SSD m.2, 8 GB RAM.+ външен HDD.
    Идеята ми беше директно да си свалям торентите на Box-a. Защото си е друго в Win среда (с която съм свикнал)

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    906
    #1517

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Ми то не ти е проблема в win средата, има си торент клиенти за бокса. Ама да сваляш на диск закачен на усб ... не мерси.

    Sent from my HUAWEI CAN-L11 using Tapatalk

  4. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    996
    #1518

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Цитат Първоначално публикувано от tolostoi Виж публикацията
    Ми то не ти е проблема в win средата, има си торент клиенти за бокса. Ама да сваляш на диск закачен на усб ... не мерси.

    Sent from my HUAWEI CAN-L11 using Tapatalk
    Какво пречи да се сваля на USB. Само че нямам USB 3.0/3.1 на бокса. Това е проблема.

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #1519

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Аз все още не разбирам защо се обсъждат предложения за 300лв (и повече), при положение, че може да се постигне идентичен (че и по-добър) резултат за под 100лв?
    За 500лв имаше един чисто нов intel NUC с i5, SSD и т.н. в OLX преди няколко месеца. Бая му се чудех, но реших, че просто не ми е нужен, а и не си заслужават толкова много пари единствено за едно Kodi.

    Взима се една евтина Андроид кутийка с най-новия Amlogic чипсет, който е съвместим с CoreELEC, маха се Андроида, инсталира се CoreELEC и всичко приключва.
    1. По-евтино е.
    2. По-безпроблемно е, защото не е върху Андроид, който си има своите ограничения.
    3. Много по-дълго ще се поддържа като версии от всяка една Android TV дистрибуция (с изключение на Nvidia Shield най-вероятно, защото него го поддържат вече 5 години и не е ясно още колко ще продължат!)

    На компютъра се свалят торентите и веднага се появяват на кутийката за гледане.
    Остава да се вземе само едно съвместимо дистанционно, което да покрива нуждите на използващия го. И това при положение, че дистанционното в комплекта не върши работа.
    До запълване на бюджета от 300+ лева, може да се вземе направо Logitech Harmony Elite. Или вместо дистанционното - един 4-6 TB твърд диск за сървъра с филмите.

  6. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #1520

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    @w00x
    ''Взима се една евтина Андроид кутийка с най-новия Amlogic чипсет, който е съвместим с CoreELEC, маха се Андроида, инсталира се CoreELEC и всичко приключва.''

    Това го чета тук няколко пъти,но не ми е ясно следното.След смяната на ОС ще могат ли да се инсталират приложенията за Андроид?Не ми е проблем ,че си купих плеър за 300 лв.,а ако мога да направя по-добър стария.Така,че ако може малко повече подробности какво се променя на практика.
    Или на стария не може заради чипа?

  7. Member Аватара на Shimbadze
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    287
    #1521

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Питаш друг, но ще отговоря аз...

    Не, CoreELEC не е съвместим с андроид, а си е Линукс дистро, оптимизирано (минимизирано) за коди.
    Ако човек има желание и време да научи нещо, докато го инсталира и настройва,
    впоследствие е перфектният мултимедиен център.

    Ако има някакви изключителни нужди от точно определени андроид приложения, за които няма аналогични решения под СЕ, винаги може да се презареди андроида, защото е препоръчително СЕ да се инсталира на USB/SD/TF външен носител.
    Да не говорим, че има варианти за съвместно съжителство на андроид и Линукс върху вградената флаш памет на кутийката...

    И аз от известно време чета тук как се обсъждат някакви "колосални" суми от 300++ леффа за някакви устройства, в които няма нищо за тия пари (нищо повече от кутийка за поне 40 доларески). Ни по-читав DAC, ни HDMI 2.1 (eARC), че да хвърлят TrueHD/DTS-X директно и т.н.
    Но както искате, парите са си ваши.

    Живи, здрави и те такааааам.
    Този пост е редактиран от Shimbadze; 05-01-20 в 11:11.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    433
    #1522

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    @w00x
    ''Взима се една евтина Андроид кутийка с най-новия Amlogic чипсет, който е съвместим с CoreELEC, маха се Андроида, инсталира се CoreELEC и всичко приключва.''

    Това го чета тук няколко пъти,но не ми е ясно следното.След смяната на ОС ще могат ли да се инсталират приложенията за Андроид?Не ми е проблем ,че си купих плеър за 300 лв.,а ако мога да направя по-добър стария.Така,че ако може малко повече подробности какво се променя на практика.
    Или на стария не може заради чипа?
    https://www.youtube.com/watch?v=vdlhLtylRmI

  10. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #1523

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Благодаря Gogo,виждам че си напред с материала и може би някои работи се подразбират(но не и от начинаещи като мен),ама тук много неща обясняват.Въпроса ми беше ще могат ли да се инсталират програмите за андроид(тук нещо говорят за kodi,ама има и доста други...?

  11. Member Аватара на Shimbadze
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    287
    #1524

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    На LibreELEC/CoreELEC андроид програми - НЕ!

  12. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    433
    #1525

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    Благодаря Gogo,виждам че си напред с материала и може би някои работи се подразбират(но не и от начинаещи като мен),ама тук много неща обясняват.Въпроса ми беше ще могат ли да се инсталират програмите за андроид(тук нещо говорят за kodi,ама има и доста други...?
    Като е на карта памет елека може да избираш какво да ползваш андроид или елек.На андроида може да качваш андроид приложения стига да имаш ром памет.На елека не можеш.Коди си е коди ина ундоус и на андроид и на елека.На елека най малко се товари устройството и работи бързо и без проблеми.

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #1526

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    @w00x
    ''Взима се една евтина Андроид кутийка с най-новия Amlogic чипсет, който е съвместим с CoreELEC, маха се Андроида, инсталира се CoreELEC и всичко приключва.''

    Това го чета тук няколко пъти,но не ми е ясно следното.След смяната на ОС ще могат ли да се инсталират приложенията за Андроид?Не ми е проблем ,че си купих плеър за 300 лв.,а ако мога да направя по-добър стария.Така,че ако може малко повече подробности какво се променя на практика.
    Или на стария не може заради чипа?
    Виждам, че вече са ти отговорили. 2 пъти.

    Андроидът изчезва. Аз лично съм инсталирал LibreELEC не на SD карта, а на паметта на кутията, та ако исках Андроид, трябваше да го слагам от нула. Нещо, което не искам да правя, защото кутийката се ползва само за филми, а Android TV на нелицензирани устройства е просто една голяма шега. Китайците могат да правят много неща, но не и софтуер. Затова и слагат някаква орязана версия на нормален Android на тия кутийки и му инсталират Android TV интерфейс, за да не се разбира. Много е лесно да се разбере обаче. Android TV показва настройките по различен начин.

    Що се отнася до въпроса ти за старата кутийка... Каква е? Ако напишеш модела, за да се види с какъв чипсет е, ще стане ясно дали може да си играеш с нея и да сложиш Libre/CoreELEC, или не.

    Както и gogogogov е споменал, Libre/CoreELEC реално е Kodi. Просто е операционна система, изградена единствено и само, за да пуска и поддържа Kodi. Ако искаш да използваш Kodi, за да си управляваш библиотеката и да си пускаш филмите - ще ти е перфектно. Ако искаш да използваш нещо друго - Libre/CoreELEC не е за теб.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #1527

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Ясно,с това тябваше да почнем.Благодаря на всички.Значи добре е,че може на sd карта.Стария ми плейер е i68(така пише на него),ама фирма ли е модел ли е кой знае(поне аз не).Купиха ми го от Китай и не съм се интересувал за подробности.

  16. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #1528

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Така като гледам май е Beelink i68. С Rockchip RK3368. До колкото виждам, за него няма поддръжка от LibreELEC/CoreELEC.

  17. Member Аватара на Shimbadze
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    287
    #1529

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Но пък на рокчипа може да се сложи Armbian дериват и пак да стане линукс мултимедиен център с КОДИ, а може би дори и пълноценен десктоп с графичен интерфейс.

    За любознателните - повече информация тук.

  18. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #1530

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Не съм чак толкоз любознателен.За да прочетеш това вероятно ще ти са нужни повече познания.Иначе от много знания глава боли.Бих предпочел да си купя нов плеър.Затова казвайте накратко предимства и недостаъци,а ако преценя ще намеря кой да чете(бързо и качествено).

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продава-Мултимедиен плейър
    От Mitko R във форум Продава
    Отговори: 3
    Последно: 26-05-13, 00:16
  2. Избор на мултимедиен плейър?
    От DimIl във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 7
    Последно: 27-08-12, 10:28
  3. Продавам мултимедиен плейър WD LIVE HD
    От vasta във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 16-07-12, 00:57
  4. Избор на мултимедиен плейър и рекордер
    От renault_fen във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 8
    Последно: 07-07-11, 12:00
  5. Отговори: 0
    Последно: 16-10-06, 11:29

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе