Вижте резултатите от анкетата: Какъв мултимедиен плейър имате ?

Гласували
446. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Popcorn Hour

    99 22.20%
  • Western Digital

    85 19.06%
  • Dune

    36 8.07%
  • Diva

    123 27.58%
  • Apacer

    15 3.36%
  • AC Ryan

    15 3.36%
  • Zinwell

    9 2.02%
  • Xtreamer

    6 1.35%
  • Asus

    23 5.16%
  • Egreat

    13 2.91%
  • Hyundai

    14 3.14%
  • LG

    6 1.35%
  • Philips

    2 0.45%
Страница 103 от 118 ПърваПърва ... 5393101102103104105113 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,531 до 1,545 от общо 1760
Like Tree93Одобрявам

Помощ при избор на мултимедиен плейър .

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на Shimbadze
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    286
    #1531

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Toва си е лично решение, разбира се.
    Просто се (по)каза, че някои стари устройства не бива да се изхвърлят/отписват,
    както И че по-скъпите и нови устройства не са НЕПРЕМЕННО по-добри.

    Повече съвети за мултимедийни плейъри аз няма да дам.
    P.S. Ако някой ще изхвърля нещо такова, да свирка около коя кофа да чакам, потривайки ръчички...

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #1532

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Цитат Първоначално публикувано от Shimbadze Виж публикацията
    Toва си е лично решение, разбира се.
    Просто се (по)каза, че някои стари устройства не бива да се изхвърлят/отписват,
    както И че по-скъпите и нови устройства не са НЕПРЕМЕННО по-добри.
    Не само, че не са непременно по-добри, а в повечето случаи са и по-лоши. Главно заради софтуерния аспект на нещата.
    Всичко опира до нуждите на отделните хора, разбира се. И все пак, ако се търси Android, бих гледал към легитимните устройства със сертификация.
    Netflix е един идеален пример защо. На Zidoo-то (300лв+), което някой предлагаше на предната страница, Netflix върви на 480p. Това е комично.

  4. Member Аватара на Shimbadze
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    286
    #1533

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    За Prime Video/Netflix и т.н. стрийминг - няма по-добро от TV с Андро. Или нвидия шийлд някоя, но цената не ми действа положително на либидото.
    За сравнението, както казвате - на китайска кутийка за 50 лв, с CoreELEC, Netflix/Prime върви гладко на 720р, което пак е по-добре от Андро недомислиците във ВСИЧКИ кутийки (40-50-100-300++ лева), които/защото нямат L1 Widevine сертификация.

    И те такааам.
    nassko1 одобрява това.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    906
    #1534

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Цитат Първоначално публикувано от Shimbadze Виж публикацията
    Но пък на рокчипа може да се сложи Armbian дериват и пак да стане линукс мултимедиен център с КОДИ, а може би дори и пълноценен десктоп с графичен интерфейс.

    За любознателните - повече информация тук.


    Я може, я не може ако няма читав видеодрайвер, няма смисъл да го слага. Ако пък има, то щеше да се поддържа от Елеците, та ... не ми се кълве да проверявам точно за неговия чип има или няма.

    Sent from my HUAWEI CAN-L11 using Tapatalk

  6. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    431
    #1535

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    Ясно,с това тябваше да почнем.Благодаря на всички.Значи добре е,че може на sd карта.Стария ми плейер е i68(така пише на него),ама фирма ли е модел ли е кой знае(поне аз не).Купиха ми го от Китай и не съм се интересувал за подробности.
    Имаш Ugoos,хубав бокс.Ползвай го,не са занимавай с друго.

  7. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #1536

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Ползвам ги и двата.Към UGOOS-а има повече кабели,външни дискове и.т.н.Другия на по-малък тв-р у нас да играя online и ми е по-лесно да го нося на вилата(по-малко кабели и го оставям там когато ходя по-често).
    Другото разбрах,че не е за мен,пък и за филми не ползвам KODI.Не бях разбрал и помислих,че core Elec може да работи с всички програми за андроид,щото и първия ми бокс за всекидневни неща не е зле.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    87
    #1537

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Здравейте, нов съм в тази област. Четох много във форума, но не мога да си отговоря на един въпрос и за това реших да пиша. Като цяло имам нужда от плаър 4к, с който да стриймвам филми на ТВ-то от свалени файлове на външен ХД. Харесъл съм си един плеър на който пише, че е с RK3288 чип с Ram 2 GB (OpenHour Chameleon е задвижван от Rockchip RK3288 SoC (system on chip), базиран на четириядрения процесор Cortex-A17 и включващ шестнадесетядрения графичен чип Mali-T764. Графичният чип поддържа Open GL ES 3.0, Open CL 1.1 и DirectX 11. В допълнение към това устройството е снабдено с 2GB оперативна памет. Изключително мощният хардуер, в комбинация с поддържаните HEVC и H.265 видео стандарти и наличния HDMI 2.0 интерфейс, гарантира възпроизвеждането на Native 4K и дигитално мащабирани до 4K файлове.)..... Та въпроса ми е, този чип максимум коя операционна версия на Андроид може да поддържа, защото до колкото разбирам в момента е с версия на Андроида 4.4, и дали си залужва?

    П.С. или ако можете да ми предложите някой плеър до към 100 лева, с който ще мога да гледам филми. Благодаря!
    Този пост е редактиран от Dares; 13-01-20 в 12:53.

  10. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    983
    #1538

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Dares, щом е с 4.4 Kit Kat е доста стар и не, си заслужава.
    Търси нещо по-ново например S905x, s912 3/4 GB RAM.
    От Android 6.0 нагоре.
    Като марки Beelink, Zidoo, Ugos.

    Важно е преди да вземеш да си отговориш на въпросите: към какъв источник ще го за качиш, за да плейва, държиш ли на многоканални те формати, Atmos-и и т. н.
    Към каква аудио система ще се свърза сега или за в бъдеще.
    Така ще знаеш към класа бокс който се стремиш, с изходи HDMI, optical и т. н.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    87
    #1539

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Ще се гледа на телевизор Sony 55XG8196 4k, плеъра ще е свързан през HDMI 2.0 към ТВ-то. Звука в момента ще бъде подаден към домашно кино JBL DSC 1000 през оптичен кабел.
    Държа на следното ползване:
    Филми (4к HDR) от торенти - възможно най-доброто качество.
    За звука след добавяне на ресивър, държа да мога да пускам музикални файлове във формати Dolby TRUE HD и DTS HD за албуми. Не държа на Dolby Atmos и DTS X, но имам желание да гледам записи на концерти със многоканален звук. Телевизора поддържа HDMI 2.0 еARC.
    Кой плеър е подходящ да изпълни тези изсиквания на приемлива цена до 200 лева.
    Този пост е редактиран от Dares; 14-01-20 в 11:07.

  12. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    983
    #1540

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Dares, погледни Ugoos M6 Pro:
    https://ugoos.com/ugoos-am6-pro-amlo...xtended-memory
    Колегата cable го има. И ако нещо конкретно те интересува, може да го попиташ.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    87
    #1541

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Цитат Първоначално публикувано от tek Виж публикацията
    Dares, погледни Ugoos M6 Pro:
    https://ugoos.com/ugoos-am6-pro-amlo...xtended-memory
    Колегата cable го има. И ако нещо конкретно те интересува, може да го попиташ.
    Благодаря! Не виждам цена, по скоро ме интересува цената с този процесор - четириядрен ARM Cortex-A73.
    Има още нещо... В момента има на оферта -
    Медия плеър ZIDOO - H6 Pro, за около 120 лева втора ръка и Медия плеър POPCORN HOUR V-TEN за около 200 лв. Ако някой отези два си заслужава, мога да си го взема още днес, ако не, ще изчакам за Ugoos M6 Pro, който ми предложи.
    И още един въпрос, вместо NAS, ако плеърът има възможност за вграждане на sATA HDD това добър вариант ли е? Благодаря отново!

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #1542

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    ''Dares, погледни Ugoos M6 Pro:
    https://ugoos.com/ugoos-am6-pro-amlo...xtended-memory
    Колегата cable го има. И ако нещо конкретно те интересува, може да го попиташ.''






    С удоволствие,но стига да мога.Доста неща в програми ,формати и др. не са ми ясни.

  16. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    431
    #1543

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Цитат Първоначално публикувано от Dares Виж публикацията
    Благодаря! Не виждам цена, по скоро ме интересува цената с този процесор - четириядрен ARM Cortex-A73.
    Има още нещо... В момента има на оферта -
    Медия плеър ZIDOO - H6 Pro, за около 120 лева втора ръка и Медия плеър POPCORN HOUR V-TEN за около 200 лв. Ако някой отези два си заслужава, мога да си го взема още днес, ако не, ще изчакам за Ugoos M6 Pro, който ми предложи.
    И още един въпрос, вместо NAS, ако плеърът има възможност за вграждане на sATA HDD това добър вариант ли е? Благодаря отново!
    ZIDOO - H6 Pro има го за 99лв.Хубав бокс,вградения плеар хубав.Има АФР.Дали потдържа всички аудио и видео формати,едва ли.Угоса е към 320 лв. С приложението коди и други приложения, може да гледаш 4к филми без да ги сваляш и на двата бокса.https://www.zidoo.tv/Product/spec/mo...McQ%3D%3D.html
    https://www.youtube.com/watch?v=f4n5ke1Ursw
    Този пост е редактиран от gogogogov; 14-01-20 в 15:19.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2019
    Мнения
    109
    #1544

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Цитат Първоначално публикувано от Dares Виж публикацията
    Ще се гледа на телевизор Sony 55XG8196 4k, плеъра ще е свързан през HDMI 2.0 към ТВ-то. Звука в момента ще бъде подаден към домашно кино JBL DSC 1000 през оптичен кабел.
    Държа на следното ползване:
    Филми (4к HDR) от торенти - възможно най-доброто качество.
    За звука след добавяне на ресивър, държа да мога да пускам музикални файлове във формати Dolby TRUE HD и DTS HD за албуми. Не държа на Dolby Atmos и DTS X, но имам желание да гледам записи на концерти със многоканален звук. Телевизора поддържа HDMI 2.0 еARC.
    Кой плеър е подходящ да изпълни тези изсиквания на приемлива цена до 200 лева.
    x96 mini с инсталиран CoreeLec/LibreElec. Работи безупречно добре ! Ограничението ти е 4к/30фпс, предвид че масово разпространяваните филми са 24фпс , не мисля че е проблем.

    п.с. Atmos-а може да бъде lossy - DD+ и loseless - TRUEHD

  18. Member Аватара на Shimbadze
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    286
    #1545

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Нещо не се вижда ресийвър в цялата схема...
    Така че какви "Dolby TRUE HD и DTS HD" се очакват да се пръкнат през оптиката на тоя JBL DSC 1000, aз не знам...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продава-Мултимедиен плейър
    От Mitko R във форум Продава
    Отговори: 3
    Последно: 26-05-13, 00:16
  2. Избор на мултимедиен плейър?
    От DimIl във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 7
    Последно: 27-08-12, 10:28
  3. Продавам мултимедиен плейър WD LIVE HD
    От vasta във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 16-07-12, 00:57
  4. Избор на мултимедиен плейър и рекордер
    От renault_fen във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 8
    Последно: 07-07-11, 12:00
  5. Отговори: 0
    Последно: 16-10-06, 11:29

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе