Вижте резултатите от анкетата: Кой фърмуер използвате на Diva FullHD

Гласували
198. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Оригинален фърм Diva FullHD - v.2280 - 24.09.2009

    2 1.01%
  • Оригинален фърм Diva FullHD - v.4821 - 03.12.2010

    6 3.03%
  • Оригинален фърм Diva FullHD - v.7.3.14 r.5283 - 17.02.2011

    11 5.56%
  • Оригинален фърм Diva FullHD (SDK4) - v.7.5.0 r.2285 - 04.03.2011

    9 4.55%
  • Modfirm PlayOn!X - (by mikka) Optware friendly r.4824 rev.4 - 01.02.2011

    5 2.53%
  • Modfirm PlayOn!X - Optware friendly r.4824 rev.5.1 - 03.09.2011

    6 3.03%
  • Modfirm Mede8er - Full v.4.0.5 - 30.11.2011

    8 4.04%
  • Modfirm MedeOn - Full v.1 Shizzl Mod V3.2 (HD Audio) - 07.07.2011

    1 0.51%
  • Modfirm PlayOn!HD r.4824 - 09.01.2011

    1 0.51%
  • Оригинален фърм PlayOn!HD (SDK4) - v7.4.x r.5440 - 16.08.2011

    7 3.54%
  • Друг базиран на PlayOn!HD

    4 2.02%
  • Друг базиран на Diva

    5 2.53%
  • Друг базиран на E-Boda

    2 1.01%
  • Друг базиран на MedeOn

    2 1.01%
  • Друг базиран на Iconbit

    4 2.02%
  • Друг базиран на Asus

    1 0.51%
  • Оригинален фърм PlayOn!HD (SDK4) - v7.4.4.r7317 - 31.01.2012

    12 6.06%
  • Flashstrong IPTV MOD 5405 (SDK3)

    5 2.53%
  • Litoff modfirm PlayOn!HD (SDK4)

    107 54.04%
Страница 3 от 188 ПърваПърва 123451353 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 2808
Like Tree45Одобрявам

Media Player - DIVA (всички модели)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    30
    #31

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от LexHammer
    Някой ползва ли друг торент клиент, като Transmission или RTorrent, за да каже дали е по-бърза ли е скоростта с тях?
    Transmission е значително по-бърз като скорост на сваляне и качване в сравнение с вградения, но има други проблеми.
    Въпреки че е по-бърз пак не може да се достигне пълен капацитет на връзката. Аз стигам 2 мегабайта/с на вход и 1 на изход, което е доста под капацитета на интернета ми.
    Друг проблем е че при стартирани много торенти забива, при мен се случи с 40 сиийд и 12 лийч (торента).
    При забиване на плеъра се прави hash check на всичко което последно е вървяло и ако в него има дори един Blu Ray примерно около 50 GB ела да видиш какво циклене пада - поне 30 минути плеърът е буквално неизползваем.
    Така че зависи много как ще се експлатира.

    ---

    А сега един съвет извън торент клиента към всички които основният им дял е NTFS (на диска на плеъра имам предвид): Ако плеърчето Ви е забивало от време на време е добре да разкачите диска от него, да го закачите към Windows машина и да мине един chkdsk /f.
    Ще кажете ама защо ? Ами защото колкото и добра поддръжка да има Linux за NTFS, тя все още не е безупречна и при един неправилен dismount или както е в случая направо липса на такъв, стават грешки по файловата система.
    Така че е добре от време на време (или както беше при мен, като Ви изчезне някой филм) да мине един check disk.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    1
    #32

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Здравейте ДИВА-ци.... следя форума от самото му създаване, тествал съм почти всички фърмуери,но имам следния проблем: когато съм в интернет чрез WI-FI донгъла ( кабелен не ползвам) винаги връзката ми прекъсва, независимо с кой фърм съм, (торент клиенти също не ползвам). Рутера ми е TP Link TL-WR740N ...не мисля че е от него защото по едно и също време лаптопа също е вързан към него и не прекъсва.Понякога се случва и самата ДИВА да забие и естествено решението е изключване от контакта.
    Ако някой има подобен проблем и по някакъв начин го е решил нека да сподели.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    22
    #33

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Здравейте,

    С последния фърм на Дейзи съм (4821 - 03.12.2010).
    Опитвам се да сменя паролата на root за логване през Telnet както е описано тук
    http://www.acryan.com/forums/viewtopic.php?f=41&t=3098

    Но ми дава Segmentation fault и не ми сменя паролата.

    Някой знае ли как се сменя паролата?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    78
    #34

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    А някой може ли да даде нов линк за Transmission, защото онзи в упътването вече не е валиден.
    Или направо нов, начин, защото сигурно вече има нов


    Пакет Transmission 2.0 Rus Web

    Код: Выделить всё
    Пуск/Выполнить telnet [адрес_плеера](логин root):

    mount -o remount,rw /
    cd /tmp
    wget http://8351.igrofiles.ru/transmission200.tar.bz2
    chmod +x transmission200.tar.bz2
    cd /
    tar -xjf /tmp/transmission200.tar.bz2
    reboot

    В сайта на торента, казват, че вече се инсталира с NMT Community Software Installer. Някой пробвал ли го е?

    P.S. Намерих новата версиа на файла в tar формат, но като стигна до tar -xjf /tmp/transmission200.tar.bz2 ми дава, че операцията не е разрешена и не може да намери install-sh, a го има в архива

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    77
    #35

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Последния фърм на Дейзи 4821 - 03.12.2010 някой не направи ли субтитрите чисто бели ?

  7. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #36

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    @LexHammer -> руснаците са променили линковете към пакетите, сега вече са актуални и можеш да пробваш пак -> https://forum.setcombg.com/index.php...html#msg433366

    Другият начин е да си инсталираш "Plug on Device" на компа и оттам да си качваш това което искаш, но не знам дали ще работи с новите фирмуери -> http://www.plugondevice.com/index.php

    @nikineo -> проблемът с белотата на субтитрите зависи от некадърността на разработчиците на фирмуерите, а не от нас

    Старите команди за промени май не работят вече на новите фирмуери, защото операционната система на плеъра вече е заключена. Вие какво ще кажете ?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    78
    #37

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Не съм пробвал още с PoD (ще пробвам след малко), но по първия начин пак не става. Дава ми това:

    tar: Decompression failed
    tar: Short header

    С най-новия оригинален фирм на дивата съм.

    Това също не работи вече
    1.Смяна на шрифта:

    mount -o,remount,rw / && cp /tmp/hdd/volumes/HDD1/Comic.ttf /usr/local/bin/Resource/ARIALUNI.TTF

    Трябва ми не просто да сменя шрифта, а за това:

    "!!! Тази стъпка е основна, за да продължите със следващите. По този начин ще освободите място за инсталация на долупосочените програмки. !!! "

    P.S. PoD въбще не може да инсталира драйвера за връзка на optware. Дава, че не можело да се създаде PoD връзка и можело да трябва да си преинсталирам фирма...
    Ако му дам да инсталира някакъв стар драйвер, на който пише, че трябва да се инсталира другия, става. Но е без optware май, а на мен това ми трябва (май).

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    61
    #38

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    И аз се пробвах да инсталирам transmission с POD, но при опита ми да инсталирам драйвера Optware v. 0.1 се свързва първоначално, прави някакви инсталации, но после ми дава следната грешка : Error during connection: DoInstall Driver unable to create pod link. You may need to reinstall your firmware from scratch. С последния фирм на Дивата съм.. да не би оттам да идва проблема.
    LEX сподели и ти докъде си го докарал.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    78
    #39

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    И аз съм точно до там. Нищо не мога да инсталирам. Все някакви грешки дава. Май с новия фирм са ограничили доста външните приложения.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    278
    #40

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    По-назад във форума бях написал, че новите фирмуери не позволяват инсталация на нищо.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    78
    #41

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    А мога ли да върна стар фирм, да инсталирам каквото искам и сложа пак нов?
    И инсталирането на стар фирм, как става? Както се инсталира нов ли?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    278
    #42

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Можеш да върнеш стара версия, инсталацията е като на всеки друг фирмуер.

    Програмите които си добавил няма да работят ако монтираш след това нова версия, защото файловата система е различна.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    78
    #43

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Пууу, ами кажете тогава някой хубав стар фирм, който хем да е стабилен и да чете нормално форматите, хем да работи с Transmisson и т.н. полезните програми

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    278
    #44

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    "Playon" версия 4318
    "Eboda 500 HD for all" версия 3260 /има модифицирана любителска версия с почти всичко доп.инсталирано/

    Не съм тествал от "Iconbit HDSL6" версия 4282 и 4763 /тя е с новата файлова система, но модифицирана предварително с пакетите като на 3260 от Eboda/, те двете също предполагам ще да бъдат добри.

  18. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    264
    #45

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Сигурно ОТ, но все пак да попитам. Абсолютно компютърно неграмотен потребител с DIVA от юни, не съм сменявал никакъв s/w, дори не знам каква е оригиналната версия. От четенето оставам с впечатление че предвид времето на покупката, шанса за s/w ъпгрейд и възпроизвеждане на Dolby HD/DTS HD MA не само клони към нула, ами е отрицателен, предвид h/w.
    Към момента за навигация ползвам 50" екран, гледам че има различни дето им викат apps най-паче от към i-незнамтикакво си. предпочитам да дам подобна сума за скоро излизащия Dune Duo с мерака да се справи с някои проблемни за DIVA .mkv 1080p (CINEFILE), както и lossless, но навигацията (FLAC) остава предизвикателство. Предложения са добре дошли, моля да се има предвид телефона НЕ МОЖЕ да прави никакви снимки, по никакъв повод, дори дисплея му е монохромен (B&W) с което съм горд. Всякакво предложение - tablet, та до 7" ТВ екран от Daisy вързан с baseband video са добре дошли, доколкото допринасят за FLAC навигация, и избягване на ненужния HDMI handshake.
    Меню: root/flac/artist/album/song.flac
    благодаря на отзовалите се

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 188 ПърваПърва 123451353 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Media Player - MiniX (всички модели)
    От z_harris във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 53
    Последно: 19-03-21, 18:58
  2. Media Player - Egreat (всички модели)
    От bradqzata във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 50
    Последно: 21-02-19, 23:38
  3. Media Player - Apacer (всички модели)
    От RoliS във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 199
    Последно: 08-05-18, 17:50
  4. Media Player - HiMedia (всички модели)
    От orlie във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 99
    Последно: 17-12-17, 13:04
  5. Media Player - Zinwell (всички модели)
    От elcos във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 907
    Последно: 28-03-14, 13:49

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе