Вижте резултатите от анкетата: Кой фърмуер използвате на Diva FullHD

Гласували
198. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Оригинален фърм Diva FullHD - v.2280 - 24.09.2009

    2 1.01%
  • Оригинален фърм Diva FullHD - v.4821 - 03.12.2010

    6 3.03%
  • Оригинален фърм Diva FullHD - v.7.3.14 r.5283 - 17.02.2011

    11 5.56%
  • Оригинален фърм Diva FullHD (SDK4) - v.7.5.0 r.2285 - 04.03.2011

    9 4.55%
  • Modfirm PlayOn!X - (by mikka) Optware friendly r.4824 rev.4 - 01.02.2011

    5 2.53%
  • Modfirm PlayOn!X - Optware friendly r.4824 rev.5.1 - 03.09.2011

    6 3.03%
  • Modfirm Mede8er - Full v.4.0.5 - 30.11.2011

    8 4.04%
  • Modfirm MedeOn - Full v.1 Shizzl Mod V3.2 (HD Audio) - 07.07.2011

    1 0.51%
  • Modfirm PlayOn!HD r.4824 - 09.01.2011

    1 0.51%
  • Оригинален фърм PlayOn!HD (SDK4) - v7.4.x r.5440 - 16.08.2011

    7 3.54%
  • Друг базиран на PlayOn!HD

    4 2.02%
  • Друг базиран на Diva

    5 2.53%
  • Друг базиран на E-Boda

    2 1.01%
  • Друг базиран на MedeOn

    2 1.01%
  • Друг базиран на Iconbit

    4 2.02%
  • Друг базиран на Asus

    1 0.51%
  • Оригинален фърм PlayOn!HD (SDK4) - v7.4.4.r7317 - 31.01.2012

    12 6.06%
  • Flashstrong IPTV MOD 5405 (SDK3)

    5 2.53%
  • Litoff modfirm PlayOn!HD (SDK4)

    107 54.04%
Страница 6 от 188 ПърваПърва ... 456781656 ... ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 2808
Like Tree45Одобрявам

Media Player - DIVA (всички модели)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    9
    #76

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    ЧНГ, колеги. Живи и здрави и много тази година. Пожелавам само читави фърмове и безплатни HD канали

    Малко ме хвана липсата последните 30-ина страници от темата, но пък ей-на върнах се и си дочетох всичко. Това, само което не ми стана ясно е какви точно са недостатъците на новия оригинален фърм на DIVA-та (v4821 - 03.12.2010), че някакси ми се иска да си го сложа. Единственото, което успях да прочета като проблеми от вас е някакво допълнително забавяне при Preview-то на филмите...

    А и още едно въпросче, тъй като отдавна не съм го задавал... Някой фен на YAMJ? И някой стабилен фърм с YAMJ да препоръчате. Мерси

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    261
    #77

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от djcooler
    ЧНГ, колеги. Живи и здрави и много тази година. Пожелавам само читави фърмове и безплатни HD канали

    Малко ме хвана липсата последните 30-ина страници от темата, но пък ей-на върнах се и си дочетох всичко. Това, само което не ми стана ясно е какви точно са недостатъците на новия оригинален фърм на DIVA-та (v4821 - 03.12.2010), че някакси ми се иска да си го сложа. Единственото, което успях да прочета като проблеми от вас е някакво допълнително забавяне при Preview-то на филмите...

    А и още едно въпросче, тъй като отдавна не съм го задавал... Някой фен на YAMJ? И някой стабилен фърм с YAMJ да препоръчате. Мерси
    Повечето неща са хубави в новия фирмуер на Дивата - забавянето е малко при превюто от 1сек на 3 сек Остават си проблемите с оригиналния торент клиент, леки проблеми при превключването на аудио изходите когато си с ресивер.
    Вчера си играх с YAMJ-то и според мен добре работи с последния фирмуер на PlayOn 4824 към който amonev изпрати линк на 4-та страница от част-2ра

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    12
    #78

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Здравейте отново!
    Преборих се с повечето проблеми за които питах, остава си разбира се скоростта на торент-клиента в Дивата.
    Но сега имам друг въпрос:
    вчера дръпнах колекторската версия на Аватар (Avatar.CE.2009.1080p.BluRay.DTS.x264-TLP.torrent ), 17ГБ и решех да я изгледам...
    Да, ама като го пусна филмчето, ми се появяват едни зелени петна/квадрати и въобще много неприятно. А иначе ТВ-то е 1080Р, настройките на Дивата уж и те са такива.....
    Дайте някакъв съвет

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    61
    #79

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от kid4o
    Здравейте отново!
    Преборих се с повечето проблеми за които питах, остава си разбира се скоростта на торент-клиента в Дивата.
    Но сега имам друг въпрос:
    вчера дръпнах колекторската версия на Аватар (Avatar.CE.2009.1080p.BluRay.DTS.x264-TLP.torrent ), 17ГБ и решех да я изгледам...
    Да, ама като го пусна филмчето, ми се появяват едни зелени петна/квадрати и въобще много неприятно. А иначе ТВ-то е 1080Р, настройките на Дивата уж и те са такива.....
    Дайте някакъв съвет
    Тези зелени квадрати, се получават обикновено, когато има проблем с кодеците. С кой фирм. си, слагай нова версия, или си изтегли друг рилийз на филма. Аз лично предпочитам истиснки Блурей (около 40Гб) когато има разбира се.
    Искам да попитам дали има разрешение на проблема когато HDMI-а е свързан с рисийвър и дива, престава да работи управлението с дистанционното на ТВ-то (Viera Link; Bravia Sync)

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    12
    #80

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от psybg
    Тези зелени квадрати, се получават обикновено, когато има проблем с кодеците. С кой фирм. си, слагай нова версия, или си изтегли друг рилийз на филма. Аз лично предпочитам истиснки Блурей (около 40Гб) когато има разбира се.
    Искам да попитам дали има разрешение на проблема когато HDMI-а е свързан с рисийвър и дива, престава да работи управлението с дистанционното на ТВ-то (Viera Link; Bravia Sync)
    Ами аз съм с последния фирм. от страницата на дигитален свят r4821.
    Той ли е най-новия/най-добрия?
    А друг релийз във това качество не съм намерил още....
    Но на компа всичко върви супер...
    Кой фирм. да сложя???

  7. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #81

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    @kid4o -> В Замунда има 8 HD релийза на Аватар, препоръчвам ти тези с размер от 20GB нагоре или Blu-Ray рипа от 46GB.

    Зелените артефакти са от проблеми с разкодирането (повече Warppoints). Този релийз е с 9 ReFrames и там е проблема, но пробвай с фирм 4824 от ПлейОн -> http://www.megaupload.com/?d=AOBQQCR8
    или IconBit -> http://www.mediafire.com/?yzvm27uciwieqhf

    Проблемът е аналогичен и с релийза на Planet Earth 2006 - там има несполучлива комбинация от много рефрейми и много висок битрейт избрани при кодирането. Решението е в изтегляне на Blu-Ray рипа или друг релийз.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    14
    #82

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Тези зелени квадрати ги има и при този релийз
    ********************/download.php?id=1...64-AJP.torrent
    Пробал съм с почти всички фърмове, включително и с последния от PlayOn 4824.

    PS: И с фърма на EBODA (от линка от 4 стр.) също не става. Ебодата не показва видеото и на филми като ********************/download.php/2317...iNNERS.torrent

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    61
    #83

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от kokonvz
    Тези зелени квадрати ги има и при този релийз
    ********************/download.php?id=1...64-AJP.torrent
    Пробал съм със почти всички фърмове, включително и с последния от PlayOn 4824.
    Събуди любопитсвото ми и довечера ще го сваля и ще пробвам как ще е при мен с E-Boda. Специално Аватар го имам на блурей и върви без никакви грижи.. естествено блурей-а няма меню...има ли начин да се подкара менюто... четох някъде че трябвало да се плати лиценз, и май тази опция няма да я има въобще.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    261
    #84

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от kid4o
    Здравейте отново!
    Преборих се с повечето проблеми за които питах, остава си разбира се скоростта на торент-клиента в Дивата.
    Но сега имам друг въпрос:
    вчера дръпнах колекторската версия на Аватар (Avatar.CE.2009.1080p.BluRay.DTS.x264-TLP.torrent ), 17ГБ и решех да я изгледам...
    Да, ама като го пусна филмчето, ми се появяват едни зелени петна/квадрати и въобще много неприятно. А иначе ТВ-то е 1080Р, настройките на Дивата уж и те са такива.....
    Дайте някакъв съвет
    Не съм дърпал точно този релииз но по някога зелени артефакти се получават и при проблем с HDMI кабела особено при по-дълъг такъв (някои питаха какъв кабел да си вземат и ако не е качествен какво се получава и ако си вземат по-скъп по-добро ли ще е изображението - Еми няма да е по-добро но няма да има зелени артефакти понякога по екрана

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    160
    #85

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Искам да попитам дали има разрешение на проблема когато HDMI-а е свързан с рисийвър и дива, престава да работи управлението с дистанционното на ТВ-то (Viera Link; Bravia Sync)

    И при мен не работи Bravia Sync при включен HDMI на 2-ри и 4-ти вход Много неприятно

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    12
    #86

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от nestorbg55
    Не съм дърпал точно този релииз .......
    не е от кабела, пробвах с няколко, и скъпи и евтини
    или е от релийза, или от фирм.-а

    Цитат Първоначално публикувано от litoff
    Искам да попитам дали има разрешение на проблема когато HDMI-а е свързан с рисийвър и дива....
    При мене няма проблем..., само не се опитвай да изкарваш звука през ресивъра, защото как така едновременно ще го командваш от две устройства....

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    61
    #87

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Има решение !!! Проблемът се разрешава като се изолира 13 краче на HDMI входа на Дивата, което отговаря за комуникацията с друга потребителска електроника.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    403
    #88

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Здравейте!
    От около година ползвам "дивачето" без да съм му пипал нищо. Нямах проблеми с нито един филм. Но изтеглих от Арена-та "Nature and doc" : *************************/details.php?i...b6319547e5cff4 и се започнаха едниии ... Някои от филмите са ми само на звук. На РС-то всичко е ОК. Явно кодеци. Други са на зелени квадратчета. Кабела е къс. Не е марков, но пък до сега си беше супер. Какво да правя? Смяна на фирм? До сега си бях с оригиналния. Кой ще ми препоръчате? Няма да тегля през дивата, а само ще си гледкам филмчета. Благодаря!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    61
    #89

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Гледайки HDMI разбрах, че много трудно ще се изолира PIN 13 затова се насочих към кабела...така дори и да оплескам нещо загубите щяха да са минимални. Мисли мисли и реших да го.... изолирам с клечка за зъби. Просто набутах клечката в съответстващата дупчица така че да се подпре пластинката и да не прави контакт с куплунга. За моя най-голяма изненада след включване на DIVA-та всичко тръгна гладко, и мога отново да командвам рисийвъра и телевизора си само с 1 дистанционно. Качвам снимка на новополучения HDMI за улеснение на други изподнали в нужда.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  18. Novice
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    2
    #90

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Здравейте на всички! Ползвам Дивата повече от година, засега без проблем, основно за филми. С фирм на плейон съм, с последния "разрешен" преди да започнат да ограничават инсталирането на не-оригинални машинки. Единствения проблем засега ми е, че не мога от компа да видя външния usb диск, закачен за дивата. Случва се само след прясна инсталация на фирма и при последващо стартиране виждам само вградения диск. Някакви идеи?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 188 ПърваПърва ... 456781656 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Media Player - MiniX (всички модели)
    От z_harris във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 53
    Последно: 19-03-21, 18:58
  2. Media Player - Egreat (всички модели)
    От bradqzata във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 50
    Последно: 21-02-19, 23:38
  3. Media Player - Apacer (всички модели)
    От RoliS във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 199
    Последно: 08-05-18, 17:50
  4. Media Player - HiMedia (всички модели)
    От orlie във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 99
    Последно: 17-12-17, 13:04
  5. Media Player - Zinwell (всички модели)
    От elcos във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 907
    Последно: 28-03-14, 13:49

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе