Вижте резултатите от анкетата: Кой фърмуер използвате на Diva FullHD

Гласували
198. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Оригинален фърм Diva FullHD - v.2280 - 24.09.2009

    2 1.01%
  • Оригинален фърм Diva FullHD - v.4821 - 03.12.2010

    6 3.03%
  • Оригинален фърм Diva FullHD - v.7.3.14 r.5283 - 17.02.2011

    11 5.56%
  • Оригинален фърм Diva FullHD (SDK4) - v.7.5.0 r.2285 - 04.03.2011

    9 4.55%
  • Modfirm PlayOn!X - (by mikka) Optware friendly r.4824 rev.4 - 01.02.2011

    5 2.53%
  • Modfirm PlayOn!X - Optware friendly r.4824 rev.5.1 - 03.09.2011

    6 3.03%
  • Modfirm Mede8er - Full v.4.0.5 - 30.11.2011

    8 4.04%
  • Modfirm MedeOn - Full v.1 Shizzl Mod V3.2 (HD Audio) - 07.07.2011

    1 0.51%
  • Modfirm PlayOn!HD r.4824 - 09.01.2011

    1 0.51%
  • Оригинален фърм PlayOn!HD (SDK4) - v7.4.x r.5440 - 16.08.2011

    7 3.54%
  • Друг базиран на PlayOn!HD

    4 2.02%
  • Друг базиран на Diva

    5 2.53%
  • Друг базиран на E-Boda

    2 1.01%
  • Друг базиран на MedeOn

    2 1.01%
  • Друг базиран на Iconbit

    4 2.02%
  • Друг базиран на Asus

    1 0.51%
  • Оригинален фърм PlayOn!HD (SDK4) - v7.4.4.r7317 - 31.01.2012

    12 6.06%
  • Flashstrong IPTV MOD 5405 (SDK3)

    5 2.53%
  • Litoff modfirm PlayOn!HD (SDK4)

    107 54.04%
Страница 164 от 188 ПърваПърва ... 114154162163164165166174 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,446 до 2,460 от общо 2808
Like Tree45Одобрявам

Media Player - DIVA (всички модели)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    7
    #2446

    Отговор: Diva FullHD Premium 3D ВЕРСИЯ-2 /с дисплей/

    В началото на седмицата го занесох да го пращат на сервиза в София. Бях го надградил последната версия 3,0, но и там беше същото. При пуснато Авто3D на пълния блурей отново си подаваше само 2D сигнал. Ако не успеят да го оправят, ще изпробвам и този фърм.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #2447

    Отговор: Diva FullHD Premium 3D ВЕРСИЯ-2 /с дисплей/

    Цитат Първоначално публикувано от milenskior Виж публикацията
    ...
    Когато пусна аудио изхода през HDMI да е на ROW, звук никакъв не излиза(да поясня, че имам ресивер вързан към телевизора през оптика и когато гледам филм от флашка на телевизора то ресивера си ми разкодира многоканалния звук) нито на телевизора нито на ресивера.
    На ауто и LPCM си изкарва стерео звук и от двете устройства, което не ме устройва.
    Утре ще си купя кабел, че нямах под ръка и ще пусна от коаксиалния изход на Дивата към ресивера да видя какво ще стане(би трябвало да стане, само че имах надежда да не ми се налага).
    Явно телевизора не поддържа многоканален аудио вход през HDMI а само от вградения плеър и тунер.
    Ако ресивера няма HDMI входове, вариант за директна връзка с плеъра остава коаксиалния (или оптичния).
    Иначе телевизора би трябвало да поддържа поне DD 5.1, за DTS е почти сигурно, че го даунмиксва до стерео.

  4. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #2448

    Отговор: Diva FullHD Premium 3D ВЕРСИЯ-2 /с дисплей/

    @smigle87 - тук темата е за v2 с дисплея (съответно и тук проблемът е почти същия), но тези фърмове не стават за твоя, който след като си писал в другата тема трябва да е v1 без дисплей - не си и помисляй да слагаш такъв фърм - плеърът веднага става "тухла". В другата тема съм написал какво е решението за модел v1 и настройките в съответните фърмове. Прочети там какво е написано и въобще в сервиза няма какво да направят повече от това да сменят само фърма или да ти бутнат настройките - плеърът си е наред. Обаче не ми стана ясно наистина с кой модел си.
    Този пост е редактиран от Hell; 21-02-14 в 20:39.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    77
    #2449

    Отговор: Diva FullHD Premium 3D ВЕРСИЯ-2 /с дисплей/

    Цитат Първоначално публикувано от podredko Виж публикацията
    Ако ресивера няма HDMI входове, вариант за директна връзка с плеъра остава коаксиалния (или оптичния).
    Иначе телевизора би трябвало да поддържа поне DD 5.1, за DTS е почти сигурно, че го даунмиксва до стерео.
    Нека да поясня, че като гледам филми от флашка на телевизора който е ST50 си ми пуска и DTS и долби дигитал към ресивера през оптиката и съответно ресивера си ги разкодира.
    Обаче сега като му пусна по HDMI кодирания звук телевизора нито го възпроизвежда нито го изкарва през оптиката.
    Затова пуснах звука от дивата към ресивера по коаксиалния изход тъй като ресивера ми е старичък и няма HDMI и само един оптичен вход.
    В момента съм настроил аудиото през HDMI да е на ауто, а през коаксиалния на Raw и така имам стерео звук на телевизора и 5.1 през ресивера.Неудобното е само че се налага да превключва входовете на ресивера но не е болка за умиране.

    - - - - - - - - - -

    Колеги не мога да подкарам вградения торент клиент.
    По принцип нямам намерение да го ползвам, но все пак се ядосвам че не успявам да го подкарам
    Направил съм следните неща: свързал съм дивата към рутера през Wi-Fi. В настройките виждам IP-то с което се е свързала(192.168.2.103).
    Включил съм трансмишъна.
    В експлорера на лаптопа пиша следния адрес http://192.168.2.103:9091 и нищо не се случва.
    Казва ми че не може да се отвори.
    Иначе с NAS се връзвам и си виждам папките и филмите.
    Пробвах да изключвам защитни стени но нищо не се получава.

  6. Novice
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    7
    #2450

    Отговор: Diva FullHD Premium 3D ВЕРСИЯ-2 /с дисплей/

    Hell, извинявам се. Изобщо не съм забелязал, че темите са две. Да, плеърът ми е с дисплей. Пратих го за поправка и ще чакам, друго няма какво да правя към момента. Моя приятелка има същата конфигурация - плеър и телевизор, тества ъпдейта и при нея нещата вървят отлично вече.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    55
    #2451

    Отговор: Media Player Diva Full HD Premium 3D v1 (RTD1186DD-3D)

    "BD-Lite" и "BD-Navigation" едно и също ли е, или има разлика?


    МОД:

    Да, едно и също е. Прочети малко повече Ръководството за употреба, изясни си какво не ти е ясно и тогава задавай въпроси в правилната тема !
    Този пост е редактиран от Hell; 26-02-14 в 19:43.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    77
    #2452

    Отговор: Media Player Diva Full HD Premium 3D v2 (с дисплей)

    Някой ползва ли слота за SD карта?
    Аз пробвах моя и ни вопъл ни стон.
    Изобщо не се появи като устройство във файл менажера.
    Дали изобщо работи или е за парлама?

  10. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #2453

    Отговор: Media Player Diva Full HD Premium 3D v2 (с дисплей)

    И при мен не работи ... или поне нищо не се случва, като сменям фърмовете ще пробвам дали не е нещо от тях, което ме съмнява.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    55
    #2454

    Отговор: Media Player Diva Full HD Premium 3D v2 (с дисплей)

    И аз искам помощ - с версия 3.0.1.0 съм. Но ми е трудно да се оправям...
    Всъщност е добре който знае да каже как трябва да са настройките в менютата за да няма проблеми и всички филми да тръгват.
    Аз например, не знам доста от различните настройки за какво са, и как трябва да са "щракнати" за да вървят нещата...
    Все още не знам как, и не мога да си направя настройките на идиотския "трансмишън" за да мога да си зареждам нормални торенти, а не да зареждам ЕДИНСТВЕНО И САМО "Magnet URI"-торенти(каквото и да значи това)!!!
    А "тях" ги вземам след като вече е зареден торента в mTorrent на лаптопа и с десен клавиш на мишката кликам върху името на филма и от падащото меню избирам: "Копирай Magnet URI" - после това(копнатото) го зареждам в "трансмишъна" и САМО ТАКА мога да сваля филм!
    Моля за помощ!!

  12. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #2455

    Отговор: Media Player Diva Full HD Premium 3D v2 (с дисплей)

    @байВес - то хубаво искаш помощ, ама недей да пишеш безразборно в темите. Има си все пак някакви правила да поискаш отговор на въпросите си. Първо - пишеш в темата за другия модел плеър и не казваш кой модел имаш и с какъв фърм е (е сега вече си го написал). А прочете ли първо Ръководството за употреба ? - има и линк в 1-ви пост към него, на български е с описание на основните неща, менюта и настройки - почни оттам да видиш кое за какво е. И пак в този пусти първи пост има най-отдолу едни Полезни съвети и програми - там първият съвет е с коя помощна програма се улеснява управлението на торент клиента през Windows и следва линк точно как да се ползва самият торент клиент на плеъра (описанието е на руски, но който не го знае има Гугъл преводач). Почети поне малко, пробвай и чак тогава заповядай да питаш отново, но за конкретни неща и ние да се опитаме да помогнем - нещата не са чак толкова сложни колкото изглеждат. Успех !
    Този пост е редактиран от Hell; 27-02-14 в 00:17.
    podredko и frizera харесват това.

  13. Novice
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    4
    #2456

    Отговор: Media Player Diva Full HD Premium 3D v2 (с дисплей)

    При мен работи нормално.

    МОД:

    Кое от всичките неща ? SD Card четеца ли ? Пишете за кое става въпрос, че може нещо някой да не разбере - постовете не са един след друг все пак ...
    Този пост е редактиран от Hell; 26-02-14 в 23:58.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    77
    #2457

    Отговор: Media Player Diva Full HD Premium 3D v2 (с дисплей)

    Ами аз какво да правя, като за разлика от колегата съм изчел темата няколко пъти и почти цялата за версия 1 без дисплей, ръководството и на български и английски и не успявам да подкарам трансмишъна.
    Просто като въведа адреса в интернет експлорър нищо не се случва. Дава ми грешка и това е.
    Да не би проблема да е от това че ползвам безжична мрежа за всички устройства и рутера раздава различни IP-а всеки път?
    Но пък в самбата влизам и си виждам харда на дивата от лаптопа, съответно мога да си прехвърлям на и от него информация.

  16. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #2458

    Отговор: Media Player Diva Full HD Premium 3D v2 (с дисплей)

    Обърни внимание на IP адреса на плеъра - можеш да го видиш в менюто за мрежовите настройки. Ако той се променя всеки път, няма как да стигнеш до трансмишъна на плеъра - решението е да го направиш с постоянен IP адрес.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    77
    #2459

    Отговор: Media Player Diva Full HD Premium 3D v2 (с дисплей)

    Цитат Първоначално публикувано от Hell Виж публикацията
    Обърни внимание на IP адреса на плеъра - можеш да го видиш в менюто за мрежовите настройки. Ако той се променя всеки път, няма как да стигнеш до трансмишъна на плеъра - решението е да го направиш с постоянен IP адрес.
    Да IP-то на плеъра е различно всеки път като се върже с рутера(или по-скоро се движи между 3 различни номера). Обаче аз всеки път го гледам какво е и пробвам с текущото което е в момента, но не става.
    И на мен ми дойде тази идея да му задам статично IP, но никъде не намерих в настройките на безжичната мрежа на Дивата да може да се зададе ръчно IP.
    При LAN мрежата може това го видях, но при Wi-Fi аз поне не открих.

  18. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #2460

    Отговор: Media Player Diva Full HD Premium 3D v2 (с дисплей)

    Има някаква греда с достъпа до трансмишъна - поне във фърм 2.0.1.8 с който съм в момента. Направих и следното - включих нативния торент клиент -> BT Process и чрез _Diva_IP/unicgi влязох в него. Засега това са ми опитите. А на плеъра не можеш да му зададеш статичен WiFi адрес от самия него, а трябва да му го зададеш по MAC адреса на неговия WiFi LAN в рутера - фактически той трябва да му дава един и същи IP адрес.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Media Player - MiniX (всички модели)
    От z_harris във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 53
    Последно: 19-03-21, 18:58
  2. Media Player - Egreat (всички модели)
    От bradqzata във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 50
    Последно: 21-02-19, 23:38
  3. Media Player - Apacer (всички модели)
    От RoliS във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 199
    Последно: 08-05-18, 17:50
  4. Media Player - HiMedia (всички модели)
    От orlie във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 99
    Последно: 17-12-17, 13:04
  5. Media Player - Zinwell (всички модели)
    От elcos във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 907
    Последно: 28-03-14, 13:49

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе