Вижте резултатите от анкетата: Кой фърмуер използвате на Diva FullHD

Гласували
198. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Оригинален фърм Diva FullHD - v.2280 - 24.09.2009

    2 1.01%
  • Оригинален фърм Diva FullHD - v.4821 - 03.12.2010

    6 3.03%
  • Оригинален фърм Diva FullHD - v.7.3.14 r.5283 - 17.02.2011

    11 5.56%
  • Оригинален фърм Diva FullHD (SDK4) - v.7.5.0 r.2285 - 04.03.2011

    9 4.55%
  • Modfirm PlayOn!X - (by mikka) Optware friendly r.4824 rev.4 - 01.02.2011

    5 2.53%
  • Modfirm PlayOn!X - Optware friendly r.4824 rev.5.1 - 03.09.2011

    6 3.03%
  • Modfirm Mede8er - Full v.4.0.5 - 30.11.2011

    8 4.04%
  • Modfirm MedeOn - Full v.1 Shizzl Mod V3.2 (HD Audio) - 07.07.2011

    1 0.51%
  • Modfirm PlayOn!HD r.4824 - 09.01.2011

    1 0.51%
  • Оригинален фърм PlayOn!HD (SDK4) - v7.4.x r.5440 - 16.08.2011

    7 3.54%
  • Друг базиран на PlayOn!HD

    4 2.02%
  • Друг базиран на Diva

    5 2.53%
  • Друг базиран на E-Boda

    2 1.01%
  • Друг базиран на MedeOn

    2 1.01%
  • Друг базиран на Iconbit

    4 2.02%
  • Друг базиран на Asus

    1 0.51%
  • Оригинален фърм PlayOn!HD (SDK4) - v7.4.4.r7317 - 31.01.2012

    12 6.06%
  • Flashstrong IPTV MOD 5405 (SDK3)

    5 2.53%
  • Litoff modfirm PlayOn!HD (SDK4)

    107 54.04%
Страница 166 от 188 ПърваПърва ... 116156164165166167168176 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,476 до 2,490 от общо 2808
Like Tree45Одобрявам

Media Player - DIVA (всички модели)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    55
    #2476

    Отговор: Media Player Diva Full HD Premium 3D v2 (с дисплей)

    Цитат Първоначално публикувано от байВес Виж публикацията
    Ето този торент ще тръгне ли на Дива-та? Gravity (2013) Blu-ray 3D Disc [EUR] -NiP.iso
    Така, пробвах го - НЕ ТРЪГНА!
    Какви ли не настройки не правих на Дива-та, но това .iso тръгва само във 2D!
    Мъчих го всякак - и изкуствено и естествено 3D, но не и не - неще!
    Сигурно причината е в това че аз съм с фърм 3.0.1.0 - тоест новия, но щом пък е новия, то той би трябвало да има някакви предимства и доработки, нали?!
    Ама в какво се състоят тези предимства и доработки - кой знае???

    МОД:

    Ами така е с този фърм. Засега решението е 2.0.1.8 - има го в първи пост.
    Този пост е редактиран от Hell; 03-03-14 в 19:47.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    77
    #2477

    Отговор: Media Player Diva Full HD Premium 3D v2 (с дисплей)

    Цитат Първоначално публикувано от milenskior Виж публикацията
    Логин - Zamunda.NET
    Избирай си от тук. Гледай да има 3D в описанието, защото не всички са такива.

    МОД:

    Трябва да е BD ISO формат и в NFO файла да е упоменато че е без Java. Вероятно ще срещаме повече и такива комбинации.

    Например Pacific Rim (2013) 3D Blu-ray Remux AVC DTS-HD MA 7.1-AYU3D от Арената не тръгва - такъв е релийза - без Java !

    Наблюдавайте как се разкодират и аудио форматите, защото и те могат да се окажат проблемни заради фърмовете.
    Точно този релийз на Пасифик Рим имам на харда на Дивата. Човека от който я взех явно го беше свалил, тъй като си беше там, аз не съм го свалял.
    С първата версия на фърма си върви перфектно. Тръгва си директно в 3D и картината е много хубава.
    С последния фърм който качих за проба тръгва в 2D и в опциите изобщо не фигурира 3D.
    Като си върнах отново първия фърм всичко си дойде на мястото.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    78
    #2478

    Отговор: Media Player DIVA Full HD (RTD1073DD/DD+)/ FAQ в 1-ви пост - част 2

    Здравейте! Отскоро забелязах следния проблем - при прослушване на музика - флак. + cue. файлове, Дивата не разпознава дължината на песните - т.е. слушам съответния трак, който отчита че е с дължина 2 мин., а песента продължава и след двете минути, на на втората минута се появява пауза от няколко секунди, след което продължава, устройството отчита че вече се изпълнява следващата песен, първата песен приключва на 2мин. и 15 сек., отново пауза и започва следващата. Не знам дали ме разбрахте, ама е много дразнещо. Този ефект го няма, когато слушам същата музика на foobar примерно - там всичко си е наред. На какво може да се дължи проблема? С фърма на litoff съм. Имам чувството, че все едно (образно казано) системния часовник на Дива-та не отчита правилно времето на дължината на траковете (извинявам се за лаишкото сравнение, но не знам как да го обясня по-ясно). А фърма го качих точно заради слушане на flac.+ cue. файлове, защото при стария фърм не разделяше cue-то на тракове и не можех да избирам коя песен да слушам.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    44
    #2479

    Отговор: Media Player Diva Full HD Premium 3D v2 (с дисплей)

    Здравейте, дали през коаксиалния или оптичния изход на плеъра ще има 5.1 или 7.1 канален звук, питам не за друго, ами защото на по скъпите модели плеъри, изрично е записано в техническите спецификации.

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,581
    #2480

    Отговор: Media Player Diva Full HD Premium 3D v2 (с дисплей)

    Оптика и коаксиал поддържат само до 5.1 - 7.1 през HDMI
    podredko одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #2481

    Отговор: Media Player Diva Full HD Premium 3D v2 (с дисплей)

    Цитат Първоначално публикувано от enevi Виж публикацията
    Здравейте, дали през коаксиалния или оптичния изход на плеъра ще има 5.1 или 7.1 канален звук, питам не за друго, ами защото на по скъпите модели плеъри, изрично е записано в техническите спецификации.
    В настройки аудио ще видиш какви са възможностите за текущия фърмуеър.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    44
    #2482

    Отговор: Media Player Diva Full HD Premium 3D v2 (с дисплей)

    Тоест плеъра през HDMI си поддържа 7.1 канален звук и възможната комбинацията е - плеър (чрез (HDMI) към ресивър (чрез HDMI) към телевизор.

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,581
    #2483

    Отговор: Media Player Diva Full HD Premium 3D v2 (с дисплей)

    Да , това е варианта за 7.1 канален звук .
    enevi одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    44
    #2484

    Отговор: Media Player Diva Full HD Premium 3D v2 (с дисплей)

    Здравейте, в първи пост е записано, че на плеъра може да се инсталира приложения за Android 2.2. Въпроса ми е от възможните варианти за инсталиране, дали има веб браузер с възможности, като се хареса някои филм, да позволява свалянето на торент файла (в частност) в определената папка, така, че след това торент клиента на плеъра да си го намира и сваля филма. Идеята ми е от избирането, тегленето и гледането на филма да става от едно устройство, а не със спомагателни устройства, не че е проблем, но така плеъра изглежда по завършен. Предварително благодаря на отзовалите се.

  12. Junior Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    14
    #2485

    Отговор: Media Player DIVA Full HD (RTD1073DD/DD+)/ FAQ в 1-ви пост - част 2

    Колеги на 05.02.2014 г. излезе версия AMP r12 на универсалната "прошивка" на братята руснаци. Открих я благодарение на колегата benov, който няколко поста по назад е дал линк за версия AMP r11. В тази версия може да се избират скиновете. Ето линк:
    moServices • View topic - Ядро AMP r12

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    77
    #2486

    Отговор: Media Player Diva Full HD Premium 3D v2 (с дисплей)

    При мен излезе един проблем с Дивата.
    Както си гледам филм или ровя из менютата започва да прескача екрана, променя си цветовете и в един момент прекъсва за момент.
    Отначало набедих кабела въпреки че ползвам горе-долу хубав на Hama със златно покритие.
    Обаче като разместих буксата на захранването плеъра взе че се рестартира.
    Съответно се насочих първо към буксата на захранването, като си помислих че явно не прави добър контакт. Притегнах перцата вътре в буксата на захранването и уж се оправи, но след известно време проблема се повтори.
    Мислих, мислих и стигнах до извода, че проблема е в другата букса, която е на плеъра.
    Днес го отворих внимателно и веднага видях проблема. Спукана спойка на едното краче на буксата към платката.
    Презапоих я и засега нямам ядове. За проба изгледахме 2 филма.
    Добре че няма гаранционна лепенка, че иначе трябваше да се носи на сервиз, а в нашия град няма такъв.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    2
    #2487

    Отговор: Media Player DIVA Full HD (RTD1073DD/DD+)/ FAQ в 1-ви пост - част 2

    Колега, ellidess, дай отзиви на "прошивка" AMP r12. Инталацията как става?

  16. Junior Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    14
    #2488

    Отговор: Media Player DIVA Full HD (RTD1073DD/DD+)/ FAQ в 1-ви пост - част 2

    Аз инсталирах върху bootloader - а на PlayOn от 10.06.2011 г. - има го във втори пост, мисля. А относно прошивката инсталацията става по стандартния начин описан в първи пост в Полезни съвети - Как да си флашнем фърмуерът т.е. вадиш кабела на захранването, слагаш флашката в горното usb, натискаш бутона On/Off около 10 s., пак слагаш кабела на захранването и държиш натиснат бутона докато не почне да зарежда и чакаш да ти се появи списък с "прошивките". Със стрелките надолу - нагоре на дистанцията избираш съответната и натискаш бутона "Play", в горният десен ъгъл на телевизора ти се появяват процента на зареждане, като зареди натискаш бутона "Enter" и "прошивката" се зарежда. Ако не ти хареса, пробваш нова по гореописаната процедура. Общо взето това е.

    В допълнение - линк:

    http://moservices.org/forum/viewtopic.php?f=18&t=3258&start=10#p60443
    Този пост е редактиран от ellidess; 28-03-14 в 16:51.

  17. Novice
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    7
    #2489

    Отговор: Media Player Diva Full HD Premium 3D v2 (с дисплей)

    В крайна сметка след месец чакане така и не ми се обадиха. Отидох и се оказа, че нито са го оправили, нито изпратили нов. Технополис ми предложиха да го сменят с друг и сега съм с http://www.technopolis.bg/b2c/detail...-DIVA-3D-DVB-T . Чете си вече всичко без проблем. Тъй като няма тема, ще пиша тук, пък вие кажете ако не му е тук мястото. По подразбиране плеъра стартира в DVB-T режима, а там антена не ползвам /плеъра зарежда, телевизорът губи сигнал от плеъра за 5-6 секунди и след това стартита цифровият му приемник/ и ми се иска поне да го наглася да пуска основното меню. От основното меню бутам уж настройката по подразбиране на е файловият мениджър, но продължава да си тръгва по стария начин. Също така засича външния твърд диск около два пъти по-бавно от предния с дисплей, което ми е непонятно, защото уж е по-бърз.

  18. Novice
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    8
    #2490

    Media Player Diva Full HD Premium 3D v2 (с дисплей)

    Моля ако можете помогнете,синът ми решил да сменя фирмуера на Diva Full HD Premium 3D V2 (с дисплей) с този на тази без дисплей за да можел да гледа и телевизия. Резултата е плачевен,при пускане показва само логото и се рестартира до безкрай.Всервиза казаха че не могат да го оправят и го върнаха,и за това молбата ми е ако някой знае или има възможност да помогне (съответно срещу заплащане от моя страна) ще съм му безкрайно благодарен.


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Media Player - MiniX (всички модели)
    От z_harris във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 53
    Последно: 19-03-21, 18:58
  2. Media Player - Egreat (всички модели)
    От bradqzata във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 50
    Последно: 21-02-19, 23:38
  3. Media Player - Apacer (всички модели)
    От RoliS във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 199
    Последно: 08-05-18, 17:50
  4. Media Player - HiMedia (всички модели)
    От orlie във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 99
    Последно: 17-12-17, 13:04
  5. Media Player - Zinwell (всички модели)
    От elcos във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 907
    Последно: 28-03-14, 13:49

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе