Резултати от 1 до 7 от общо 7

Плеър срещу HTPC/компютър

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    69
    #1

    Плеър срещу HTPC/компютър

    Притежавам Асрок ION 330 вече от доста време. Много съм го мъчил и тествал с различни файлове и като чели няма файл, при който да не съм усетил stutter/judder (не знам кой е точния термин), пробвал съм го и на 24p и всякакви други варианти. С медийните плеъри имате ли такива проблеми или там всичко върви гладко? Да не би аз да съм прекалено чувствителен на тази тема

    Последното, което научих, е че ако спра Aero на Windows 7 се оправяли проблемите, но тогава се получава screen tearing при KMPlayer/PotPlayer.

    Като гледам BD филм с Arcsoft TMT, няма проблеми, но там до колкото разбрах, са си имплементирали VSync сами.

    PS: възможно е да съм объркал раздела.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #2

    Re:Плеър срещу HTPC/компютър

    Това , че имаш HTPC е добре / обсъждано е многократно / , но за филми мултимедийния HD плеър е по-добре ! То и затова е направен , чете почти всичко и то гладко и почти без проблеми !
    Но не си длъжен да ми вярваш !

  4. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #3

    Re:Плеър срещу HTPC/компютър

    Не искам да слугувам на PC, операционна система ........искам да натисна копчето на дистанционното, да избера от къде ще гледам филма и да го гледам. За това и харесвам повече ММ HD плеърите. Но всеки си има вкус.

  5. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #4

    Re:Плеър срещу HTPC/компютър

    Правилно , съгласен съм на 101% ! То и затова те ми са страст , но не на всяка цена !

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    69
    #5

    Re:Плеър срещу HTPC/компютър

    А примерно разликата между плеър за 250лв (да кажем Asus O!Play HD2) и 500лв (някой Попкорн) специално във възпроизвеждането на филми има ли (разпорстранените формати)? Не се интересувам от BD, Lan и т.н.

    И Asus O!Play HD2 справя ли се с филми с повече от 5-6 reframes и гледане по мрежата на 20GB-ови филми?

    Edit: като се замисля LAN-а си е важна екстра

  7. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #6

    Re:Плеър срещу HTPC/компютър

    Ааааа LAN-а е страхотна екстра. За какво да сваляш филми от компа на преносим диск , че да го закачаш на плеъра и да гледаш? Шерваш папката където дърпаш филмите и от медиа плеъра си влизаш и ги гледаш. Другият плюс е ,чe можеш да инсталираш някой торент клиент и да си дърпаш филми директно от плеъра. Така, че поне за мен мрежата си е необходимост.
    Аз от седмица си играя с Asus O!Play HDP-R1 който макар и стар модел си е чуден за моите изисквания. Сравнявал съм филми с кофти качество възпроизвеждани от компа и от плеъра и ми се струват , че през плеъра се виждат по-добре.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #7

    Re:Плеър срещу HTPC/компютър

    Asus O!Play HD2 непопулярен плеър по нашите ширини !
    За 250 лв се намират и други , пак не са популярни у нас , но имат перфектна поддръжка и форуми - примерно Egreat и Himedia ! Но и Пуканката / или Дюн / си я бива , но там и цената е друга !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. HTPC медия плеър (абсолютно безшумно)
    От portokala123 във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 56
    Последно: 26-08-17, 23:07
  2. Въпрос за MP3 плеър на компютър
    От blekota във форум Mp3 плеъри, слушалки
    Отговори: 2
    Последно: 27-07-13, 14:50
  3. Продавам HTPC мултимедиен компютър
    От splitt.bg във форум Приключили продажби
    Отговори: 6
    Последно: 03-06-12, 15:49
  4. Компютър за плеър
    От sisqou във форум Телевизори
    Отговори: 27
    Последно: 02-02-12, 09:07
  5. 5.1 от компютър или 5.1 от плеър?
    От ivoru във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 9
    Последно: 01-12-11, 20:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе