Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 28

Компютър за плеър

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    46
    #1

    Компютър за плеър

    Здравейте, от доста години използвам ето този компютър за плеър към телевизора- http://h10010.www1.hp.com/wwpc/ca/en...096.html?dnr=1 но след като се сдобих с HD TV-Sony, започнах да свалям само HD филми, които обаче често насичат, което предполагам се дължи на остарелия вече модел на компютъра или видеокартата, не знам точно. Компютъра е включен към стандартния вход за PC на телевизора тъй като нямам изход на компютъра за HDMI и ги гледам през Media Center-а на Уйндоуса, защото имам дистанционно за него.
    Бихте ли ми дали съвет относно това, какво да променя, за да гледам добре HD филмите.
    Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #2

    Re:Компютър за плеър

    Здравей колега, като за начало пробвай с някой външен плеър, а не този медия сървър, примерно (PotPlayer, KMPlayer).Друго за момента не се сещам с какво може да се помогне, компютъра не ти е толкова зле, че да не може да подкара HD филми без насичане.При пускане на такива филми изключвай всички други програми, като торент клиенти например.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    46
    #3

    Re:Компютър за плеър

    Цитат Първоначално публикувано от bobitovn
    Здравей колега, като за начало пробвай с някой външен плеър, а не този медия сървър, примерно (PotPlayer, KMPlayer).Друго за момента не се сещам с какво може да се помогне, компютъра не ти е толкова зле, че да не може да подкара HD филми без насичане.При пускане на такива филми изключвай всички други програми, като торент клиенти например.
    Не съм много запознат с тези медия плеъри, колега. Какво правят, имат ли хард и колко струват и как се свързват. Пък и сигурно по-евтино ще ми излезе да взема само една нова видеокарта, ако това ще ми разреши проблема де.

  5. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #4

    Re:Компютър за плеър

    Това са софтуерни плеъри... Сваляш, инсталираш... И са безплатни даже.

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Re:Компютър за плеър

    има сериозна вероятност видеокартата да не се справя с високата резолюция

    обяснявам, защото има една много тънка разлика между това видеокартата да декодира филм, и това видеокартата да показва резолюция

    вградената 6150 е доста слаба и понякога, когато се налага да работи на висока резолюция не й стига сила. в случая говорим за 25 кадъра на 1920*1080 на 32 битов цвят, за което честотната й лента да е недостатъчна или на ръба. това лесно може да се установи като се пусне някаква лека игра на много висока резолюция. ако поведението е същото като на филма (нисък фреймрейт, насичане, прескачане на кадри), тогава е възможно да е от видеокартата

    иначе далеч по-лесният и определено на първо място опит трябва да е с друг плеъйр - VLC, Pot Player...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    46
    #6

    Re:Компютър за плеър

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe

    иначе далеч по-лесният и определено на първо място опит трябва да е с друг плеъйр - VLC, Pot Player...
    Не мога да разбера за външен плеър ли говорим или за софтуерен? Защото ако е за софтуеър пробвал съм и с VLC плеър и пак е същото.

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7

    Re:Компютър за плеър

    да, и аз, и bobitovn, и shmi говорим за програми-плейъри, но след като си пробвал VLC и се случва същото, бих ти препоръчал да вземеш от приятел някоя видеокарта и да провериш как ще се държи с нея.

    убеден съм, че с нещо по-силно от вградената видеокарта няма да имаш никакви проблеми.

    и най-идиотската нова видеокарта за 50-60 лева е многократно по-мощна от вграденото ти видео, така че каквото и да вземеш, няма да сбъркаш, да не говорим и че ще имаш HDMI изход. а ако дадеш същата сума за карта втора ръка, 100 на 100 ще става и за някоя и друга игрица...

    смея ли да попитам как така гледаш HD филми от този комп, след като по спецификации няма HDMI изход на вграденото видео?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    46
    #8

    Re:Компютър за плеър

    Честно да ти кажа и аз не знам! Но качеството е много различно и доста добро в сравнение с ДВД например. Проблема е, както казах, че малко насича. Аз също мислех да взема някоя нова видеокарта, но сега се зачетох в темата за външните медиаплеъри и ми стана интересно. Дали не може да сменя компютъра, който използвам с някой външен медиаплеър и какви биха били предимствата(освен че няма да минавам през Уйндоус. Доколкото разбирам те нямат вградена памет и трябва да го свържа към външен хард, който пък трябва всеки път като свалям, да го закачам и откачам към ПС-то.

  11. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #9

    Re:Компютър за плеър

    На твое място не бих избрал външен плеър, при наличието на компютър. Беше ми минала преди време тази идея, но се отказах. Няма плеър, който да ти предложи свободата на действие, която ти дава PC-то. Както те посъветва вече FearMe, вземи си една видео карта (с хардуерно ускорение) и се наслаждавай.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    46
    #10

    Re:Компютър за плеър

    Ок, разбрах! Благодаря Ви за съветите. Още повече, че този поне има и външен вид и става за хол И аз мислех, че с компютър е по-добър варианта, тъй като можеш да използваш и другите му функции, макар че аз го използвам само за плеър, защото имам друг компютър с друг монитор за основен, като и двата ПС са свързани към рутер. Бихте ли препоръчали някоя съвместима видеокарта за тези пари, защото съм абсолютно бос там и ще трябва да се обаждам в някой магазин и да разчитам на продавача да не ме набута с някоя скъпа и непотребна за мен видеокарта, като пак казвам че този компютър го използвам единствено за плеър на филми.

  13. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #11

    Re:Компютър за плеър

    с този процесор няма нужда от хардуерно ускорение...

    единствено ти трябва да има HDMI

    http://www.jmt.bg/%D0%B2%D0%B8%D0%B4...dmi-pID=14434/

    HDMI, пасивно охлаждане ( = никакъв шум ) -> 55 лева

    не е речено, че трябва да е точно тази, просто това е най-евтиното, което предлага тази фирма, а има всичко, което ти трябва

    същата карта в Мост: http://www.mostbg.com/most/Item.aspx?itemid=44043

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    960
    #12

    Re:Компютър за плеър

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    да, и аз, и bobitovn, и shmi говорим за програми-плейъри, но след като си пробвал VLC и се случва същото, бих ти препоръчал да вземеш от приятел някоя видеокарта и да провериш как ще се държи с нея.

    убеден съм, че с нещо по-силно от вградената видеокарта няма да имаш никакви проблеми.

    и най-идиотската нова видеокарта за 50-60 лева е многократно по-мощна от вграденото ти видео, така че каквото и да вземеш, няма да сбъркаш, да не говорим и че ще имаш HDMI изход. а ако дадеш същата сума за карта втора ръка, 100 на 100 ще става и за някоя и друга игрица...

    смея ли да попитам как така гледаш HD филми от този комп, след като по спецификации няма HDMI изход на вграденото видео?
    Все си мислех, че освен ако не ползваш DXVA, във всички софт плейъри, които съм ползвал, потоците се декодират от CPU, а не от видеокартата.

  16. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #13

    Re:Компютър за плеър

    Ела да ти покажа как върви 1080p, когато го декодира Sempron-чето.

  17. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    960
    #14

    Re:Компютър за плеър

    Не говорим за калкулатори

  18. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #15

    Re:Компютър за плеър

    Със същия калкулатор и с включено хардуерно ускорение на видеото върви по вода.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на медиа плеър или Андроид мини компютър!!!
    От jovko във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 20
    Последно: 04-06-16, 09:56
  2. Въпрос за MP3 плеър на компютър
    От blekota във форум Mp3 плеъри, слушалки
    Отговори: 2
    Последно: 27-07-13, 14:50
  3. 5.1 от компютър или 5.1 от плеър?
    От ivoru във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 9
    Последно: 01-12-11, 20:03
  4. Плеър срещу HTPC/компютър
    От borisoff във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 6
    Последно: 28-08-11, 12:42
  5. Blu-ray плеър или компютър като мултимедия?
    От niki69 във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 26
    Последно: 15-07-09, 00:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе