Резултати от 1 до 10 от общо 10

5.1 от компютър или 5.1 от плеър?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    117
    #1

    5.1 от компютър или 5.1 от плеър?

    Здравейте, след като видях колко е плачевно състоянието по магазините по отношение на системите за домашно кино, реших да си взема колони за компютър. Дом. кина по магазините или не са в наличност, или са повредени, или са ужасно скъпи, или са подозрително мощни с миниатюрни колонки, еднолентови при това. Колоните за компютър от друга страна са големи, около 150 лв., повечето дървени, и поне двулентови. Може ли някой да каже дали тези колони са по-добрия избор пред системите за домашно кино, като се има предвид силата и чистотата на звука (според спецификациите ватовете, изкривяванията и честотната лента са еднакви)?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    251
    #2

    Re:5.1 от компютър или 5.1 от плеър?

    Е па на тоя "въпрос" никой не може да ти отговори. Дори и Чък Норис! Изтрепа рибата направо.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    117
    #3

    Re:5.1 от компютър или 5.1 от плеър?

    Цитат Първоначално публикувано от SongBird
    Е па на тоя "въпрос" никой не може да ти отговори. Дори и Чък Норис! Изтрепа рибата направо.
    Добре, ще го задам по друг начин - материала, големината, броя на лентите и говорителите има ли значение за една тонколона? Ако да (предполагам, че е така), защо пластмасова колонка на LG домашно кино например с размер на цигарена кутия има същите характеристики като да речем Луксеон колона, която е към 50 см висока, с 2 ленти и 3 говорителя, дървена? LG ли са много напред с техниката, китайците ли са много зле, или написаното няма много общо с истината? Иначе ако бях като Чък Норис, щях да си взема колонки по 10 лева и да ги бия докато засвирят като Харман-Кардон 7.1 поне.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    172
    #4

    Re:5.1 от компютър или 5.1 от плеър?

    Ами производителите си пишат всякакви измишльотини... Колкото тези сапунерки на LG свирят, толкова и "дървените" luxeon-ки свирят. И все пак Luxeon ще извадят малко по-добър звук, имах една такава 2+1 система, по-добре свиреше от стандартните домашни кина.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    251
    #5

    Re:5.1 от компютър или 5.1 от плеър?

    Цитат Първоначално публикувано от ivoru
    Добре, ще го задам по друг начин - материала, големината, броя на лентите и говорителите има ли значение за една тонколона? Ако да (предполагам, че е така), защо пластмасова колонка на LG домашно кино например с размер на цигарена кутия има същите характеристики като да речем Луксеон колона, която е към 50 см висока, с 2 ленти и 3 говорителя, дървена? LG ли са много напред с техниката, китайците ли са много зле, или написаното няма много общо с истината? Иначе ако бях като Чък Норис, щях да си взема колонки по 10 лева и да ги бия докато засвирят като Харман-Кардон 7.1 поне.
    Всичко има "значение за една тонколона". Това е отговора. Но не ни помага особено, нали? Освен това няма такова нещо като "пластмасова колонка на LG домашно кино например с размер на цигарена кутия има същите характеристики като да речем Луксеон колона". Има, евентуално, някакво подмножество от характеристики, които си съвпадат, останалото може да го няма написано... Така, че и този въпрос е неправилно зададен. И така. Виж ако дадеш два конкретни модела току виж може да стане някакво обсъждане какво, защо. Ама така общи приказки само, някак загуба на време е само :/
    Недей бърка някакви масивни генерализации с дълбочина на мисълта. Придържай се към конкретни работи.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    117
    #6

    Re:5.1 от компютър или 5.1 от плеър?

    Ето по-конкретен линк:
    http://www.wnetbg.com/index.php?main...ducts_id=15077 - Това са луксеонките.
    Ето и характеристиките на една Лоджитек система за ПЦ (logitec x530):
    Total FTC power: 70 watts RMS
    Satellites:
    Left/right: 7.4 watts RMS x 2 (into 4 ohms, @ 1 kHz, @ 10% THD)
    Center: 15.5 watts RMS (into 4 ohms, @ 1 kHz, @ 10% THD)
    Rear left/right: 7.4 watts RMS x 2 (into 4 ohms, @ 1 kHz, @ 10% THD)
    Subwoofer: 25 watts RMS (into 4 ohms, @ 100 Hz, @ 10% THD)
    Total peak power: 140 watts
    Frequency response: 40 Hz–20 kHz
    Drivers:
    Satellites: Two 5 cm drivers per satellite
    Subwoofer: 13.3 cm ported driver
    Speaker dimensions (H x W x D, cm):
    Satellites: 20.3 x 6.4 x 7.6
    Subwoofer: 22.9 x 15.2 x 23.5
    Signal-to-noise ratio: >96 dB

    От друга страна е домашното кино:
    http://lg.icecat.it/bg/p/ht202sf/880...f-3514484.html - това е LG домашното кино, като повечето от домашните кина имат подобни по размери колонки.
    Въпроса е: кое от изброените може да се очаква да е по-добро, като се вземе предвид външността му, изработката и големината, а не написаните характеристики? Щото и трабантче може да пишат, че продават с 500 коня под капака, ама няма как да се сложи такъв мотор при него...

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    251
    #7

    Re:5.1 от компютър или 5.1 от плеър?

    Ти ако не можеш да разбереш кои тонколонки са по-добрите - тези от 149.00 лв в комплект с DVD плеър, или тези дето са 324.00 лв. само колонките(или 149.00 лв. без плеър) - значи трябва да си съвсем спрял в главата.
    Знам, че горното звучи като заяждане, но пък ти трябва да си отговориш защо си го пуснал този пример... Не че нещо, ама не вярвам да си чак толкова спрял в главата, явно нещо друго те движи.

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #8

    Re:5.1 от компютър или 5.1 от плеър?

    Ами трябва да знаеш към какво и как ще ги закачаш - прилагам обобщена снимка на х-530. Имат само 3,5мм входове с преходника от 2 към 5,1 с което не е пълно изпълнението, но се свирят изключително добре /не че много разбирам/. Лаптопа ми има 5,1 ама през S/PDIF - оптика, което няма как да вържа с Х-530, но пак си свирят де. Ще следя темата

    П.С. Тва за боя ме изкефи
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    117
    #9

    Re:5.1 от компютър или 5.1 от плеър?

    Цитат Първоначално публикувано от SongBird
    Ти ако не можеш да разбереш кои тонколонки са по-добрите - тези от 149.00 лв в комплект с DVD плеър, или тези дето са 324.00 лв. само колонките(или 149.00 лв. без плеър) - значи трябва да си съвсем спрял в главата.
    Знам, че горното звучи като заяждане, но пък ти трябва да си отговориш защо си го пуснал този пример... Не че нещо, ама не вярвам да си чак толкова спрял в главата, явно нещо друго те движи.
    Извинявай, коментара ти е тъп! С повече четене се установява, че луксеона и лг-то ще дадат сходен звук с лек превес на луксеона. Примера съм го дал за да се види външния вид и написаните характеристики, цената на посочените не е актуална и не показва нищо! За движението, ще се задвижа до изложението да чуя как свирят колонките там, и ще поразпитам по-сведующите в областта.

    Симеонов, тоя преходник в комплекта ли е? Аз мисля да си взема същите колонки и съм си поръчал вече китайска USB карта, която ще праща 5.1 сигнал към колонките. Ти как така си си взел 5.1 система пък я слушаш стерео? Ако държиш да ползваш SPDIF изхода, има такива конвертори с вграден долби и дтс декодер към аналогов 5.1 звук, ама те са по-скъпия вариант, към 50 долара, докато USB картата няма и 20. Не е като X-Fi, ама казват, че върши добра работа, ще чуем като пристигне.

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #10

    Re:5.1 от компютър или 5.1 от плеър?

    Предложиха ми ги на половин година на половината цена от магазина и ги взех! Предохника си беше в комплекта! /Видях един на пазара /чергарския/ и му искаше 5 лв/. Досега не съм се старал много в озвучаването, но наистина Х-530 ме очарова с хубав звук. Е, сигурно ако слушам някоя система за 2-3 хилки ще ми падне шапката, ама кой квото го влече .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на медиа плеър или Андроид мини компютър!!!
    От jovko във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 20
    Последно: 04-06-16, 09:56
  2. Въпрос за MP3 плеър на компютър
    От blekota във форум Mp3 плеъри, слушалки
    Отговори: 2
    Последно: 27-07-13, 14:50
  3. Компютър за плеър
    От sisqou във форум Телевизори
    Отговори: 27
    Последно: 02-02-12, 09:07
  4. Плеър срещу HTPC/компютър
    От borisoff във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 6
    Последно: 28-08-11, 12:42
  5. Blu-ray плеър или компютър като мултимедия?
    От niki69 във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 26
    Последно: 15-07-09, 00:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе