Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 57

HTPC медия плеър (абсолютно безшумно)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    203
    #1

    HTPC медия плеър (абсолютно безшумно)

    Здравейте!

    Преди няколко дена си сглобих (след доста чудене) HTPC за плеър. Идеята беше да е по-възможност абсолютно безшумно и да е нормално PC. След доста ровене в интернет достигнах до изводя, че трябва да на базата Atom + ION 1 / 2. Искаше ми се да е с новите Atom-и и ION 2, но в крайна сметка се оказа, че на българския пазар няма нито едно дъно с ION2. За моя голяма радост попаднах на бългаски сайт, който предлага доста голяма гама от части точно за HTPC (както и сглобени такива). Частите които си взех са следните:

    1. ASUS AT3IONT-I - Intel Atom 330 + Nvidia ION, пасивен охладител. 4 xSATA 3 с подръжка на RAID
    http://www.itx.bg/bg/mini-itx-at3iont-i.html

    2. Кутия E-mini 2010 - без вентилатори. С DC захранване с външен адаптер на 12V. Кутията не е лоша с добър външен вид и доста дупки за охлаждане. Има място за Slim DVD и 3.5'' хард диск. Като вместо Slim DVD-то може да се сложи лаптопски 2.5'' хард диск.
    http://www.itx.bg/bg/mini-itx-case/e...dc-12v10a.html

    3. 2GB DDR3 KINGSTON HYPER X
    MOST Computers

    4. Временно е с Seagate 320GB хард (беше ми под ръка). Малко е шумен, ще го сменям с нещо по тихо. Замислям се за SSD примерно това: Kingston 64GB SSDNow V-Series SATA2 SNV425-S2/64GB от OutMax.bg или някой от Green сериите на Samsung или WD.

    Всичко без харда ми излезна към 470лв.

    Инсталиран му е Windows 7, за плеар се ползва Boxee, за дистанционно имам Android телефон С пускането на филми нямам никакъв проблем всичко си върви гладко без насичане. При пуснат uTorrent + 1080p филм процесора се товари около 30-40%.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    97
    #2

    Re:HTPC медия плеър (абсолютно безшумно)

    Понеже не съм в час с компютрите да си питам – в това чудо има ли място за сателитна карта? (DVB-S)

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #3

    Re:HTPC медия плеър (абсолютно безшумно)

    Няколко въпроса:
    С какъв телевизор/монитор го ползваш и как го връзваш?
    На каква резолюция?
    Може ли да го подкараш на 24 кадъра за филми?
    С какъв ресивър и как го връзваш?
    Има ли оптичен или коаксиален аудио изход или само през HDMI?
    Защо си се спрял на Boxee? Пробвал ли си с XBMC?


  5. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    203
    #4

    Re:HTPC медия плеър (абсолютно безшумно)

    Телвеизора е Samsung 40c750 на резолюция 1920x1080@24Hz (1080p) вързан през HDMI. Ресивара е домашно кино LG HT-554TH вързано през оптичния вход. Като изходи от дъното има HDMI, VGA (D-SUB), стерео жакове, оптичен изход, Gigabit LAN RJ45. В Boxee съм задал да го пуска към ресийвара дирекно звука да не го прави на стерео. Домашното кино с малко ручкане по сервизното меню вече декодира DTS и DD.

    Ползвам Boxee главно заради по-добрия му алгоритъм за откриване на филмите (ползва базата на imdb). Хвърлям файла кадето и да е по папките и плеара по името ми изкарва инфото от интернет. XBMC в това отношение е много зле, за сериялите трябва да сложиш задължително следната структура за да ги открива: Lost/Season 1/LostS01E01.avi, което мен много ме дразни. Доста го мъчих сменях му регулярните изрази какво ли не пробвах ако не е такава структурата не разбира изобщо, че е сериял. Другото което ме дразни е, че има разграничение на медията на Movies и TV Shows, което е маса тъпо и не може да имаш в една папка филми и серали понеже ползва различни сървари за да ги открива. Единстрвения + който има спрямо Boxee е опцията автоматично да превключва режимите спрямо кадрите на филма, ако филма е в 30 кадъра пуска 1080p@30Hz, ако 24 съответно 1080p@24Hz. Предполагам, че тази опция ще я добавят и в Boxee, когато преминат към новия билд Dharma на XBMC.

    С две думи Boxee e по-завършения продукт с изчистени проблеми докато XBMC е повече за фенове дето ги кефи да ручкат нещо

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    95
    #5

    Re:HTPC медия плеър (абсолютно безшумно)

    Цитат Първоначално публикувано от ogibo
    Понеже не съм в час с компютрите да си питам – в това чудо има ли място за сателитна карта? (DVB-S)
    До колкото виждам няма но винаги може да му сложете това http://www.satshop-bg.com/product_in...roducts_id=307

  7. Novice
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    2
    #6

    Re:HTPC медия плеър (абсолютно безшумно)

    Цитат Първоначално публикувано от portokala123
    Здравейте!

    Преди няколко дена си сглобих (след доста чудене) HTPC за плеър. Идеята беше да е по-възможност абсолютно безшумно и да е нормално PC.
    Здр колега , точно в момента сглобявам абсолютно същото HTPC, интересува ме как е температурата на процесора, друг колега със същата конфигурация ми сподели ,че доста грее и е сложил допълнително един вентилатор 80мм за да охлажда?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    134
    #7

    Re:HTPC медия плеър (абсолютно безшумно)

    Има ли някакво по универсално решение за дистанционно на HTPC-то?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    33
    #8

    Re:HTPC медия плеър (абсолютно безшумно)

    Аз за моето HTPC ползвам ето това: http://hama-bg.com/bg/product-view/4881.html

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    95
    #9

    Re:HTPC медия плеър (абсолютно безшумно)

    Цитат Първоначално публикувано от tonidn81bs
    Аз за моето HTPC ползвам ето това: http://hama-bg.com/bg/product-view/4881.html
    Потвърждавам че дистанционното е супер, и аз ползвам същото.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    76
    #10

    Re:HTPC медия плеър (абсолютно безшумно)

    Поздравления,колега
    И аз отдавна съм се замислил за същото.А сега на въпроса,видях,че при някои грее повечко,сподели при теб как е.И най важния за мен-този realtek ALC887 пуска ли hd-форматите?Че търсих инфо в нета,уж пишат за драйвери с поддръжка на HD Audio,но знам ли

  13. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    203
    #11

    Re:HTPC медия плеър (абсолютно безшумно)

    Цитат Първоначално публикувано от kristian_nk
    Поздравления,колега
    И аз отдавна съм се замислил за същото.А сега на въпроса,видях,че при някои грее повечко,сподели при теб как е.И най важния за мен-този realtek ALC887 пуска ли hd-форматите?Че търсих инфо в нета,уж пишат за драйвери с поддръжка на HD Audio,но знам ли
    Ами понагрява си машинката, но е проблем. Колкото до аудиото, моя ресивър подържа DTS, DD и PROLOGIC 2 тия без проблем минават през оптичния изход. Това LG HT-554TH ми е домашното кино, с хакване не фърмуера пуска и DTS

    П.С.: Пък и аз вече го смених този с i3-2100T заради 3D blue ray подръжката.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    76
    #12

    Re:HTPC медия плеър (абсолютно безшумно)

    Браво, перфектна машинка.През оптика не минава HD-адуио.Струва ми се,че скоро ще си купуваш ресийвър с HD-декодери А колко излезе тотала сега?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    134
    #13

    Re:HTPC медия плеър (абсолютно безшумно)

    Доста вдига летвата с i3 процесор, като сложиш и дънната платка , кутията и хард и става малеее!
    Честно аз този с Atom330+ION ми се вижда скъпичък. Много надути тия цени в БГ!
    Сега и с тази еуфория да вдигат цените на хардовете просто незнам.
    Ползвам си лаптопа за HTPC . Бива справя се горе долу.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    37
    #14

    Re:HTPC медия плеър (абсолютно безшумно)

    Здравей да те питам понеже и аз ползвам boxee по-удобен ми е от xbmc , мога ли да направя movies libary-то да черпи източници от по-добри providers , че тея вградение ми изкарва каталог дето сред най-популярните ми излизат някви филми дето не съм и знаел че съществуват и никакви хитови заглавия ? Същото ме интересува и за TV Show-тата

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    25
    #15

    Re:HTPC медия плеър (абсолютно безшумно)

    Интересува ме откъде мога да си купя в БГ ето това дъно http://www.asus.com/Motherboards/AMD...E35M1I_DELUXE/ или поне това:http://www.asus.com/Motherboards/AMD..._Board/E35M1I/.

    или пък http://www.asus.com/Motherboards/AMD...E45M1I_DELUXE/.

    Доста поизводителна платформа, при това от Асус са се погрижили да е безшумно.

    Предварително благодаря.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. HeatSync 1200 на A-Tech Fabrication - безшумно HTPC бижу
    От kod във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 1
    Последно: 16-06-12, 12:41
  2. Медия плеър-общи въпроси
    От tany във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 11
    Последно: 29-08-11, 00:33
  3. Плеър срещу HTPC/компютър
    От borisoff във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 6
    Последно: 28-08-11, 13:42
  4. Медия плеър
    От dobry във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 1
    Последно: 13-08-11, 14:34
  5. Проблем с Уиндоус медия плеър
    От evgevg във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 01-07-07, 18:58

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе