Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 37

LG ST600 SMART BOX

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. geriko
    Guest
    #1

    LG ST600 SMART BOX

    Купих си ST600 SMART BOX това чудо би трябвало да възпроизвежда субтитри от най-разпространените формати ама не ще. Изтеглих няколко филма с AVI формат и SRT субтитри видеото тръгва а субтитрите не. В диска с указанията дават че трябва да чете такива субтитри какъв може да е проблема за да не ги чете излизат като йероглифи. Някой ако си е купил такова чедо и има представа какво да се прави да даде съвет ще съм много благодарен защото смятах че ще мога да го ползвам без проблем за медия плеър но за сега не ми се получава със субтитрите като го купувах в техномаркет един юнак смело заяви че чете всички най-разпостранени субтитри и аз му повярвах. Моля за помощ.
    http://www.lg.com/bg/televizor-audio...lejr/index.jsp
    тук може да добиете представа за какво става въпрос.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    261
    #2

    Re:LG ST600 SMART BOX

    @geriko Опитай това- Отвори субтитрите с обикновения Windows-ки Notepad и им дай SaveAs като там промени Encoding на UTF-8 и запиши, след което опитай с тези презаписани субтитри дали ще излязат "маймуни". Ако стане значи плеърчето не поддържа коректно кирилишки субтитри и ще се налага предварително да ги прекодирваш по този начин с надеждата че LG ще пуснат нов фирмуер с който да направят корекция (Макар че LG специално не си падат по ъпдейти свързани с кирилско пишещи народи като нас). А може нещо по менютата да пробваш този плеър не е от най популярните в БГ (друг път чети предварително във форума и не се доверявай много,много на младежите в магазина. Аз преди години така се доверих при покупката на един DVD-DivX player с дискове и още си го имам "запазеничък" с едни гадни, жълти, дребни субтитърчета че не става изобщо за гледане на филми - за това си е като нов че си загубих лупата с която можеше само да се прочетат

  4. geriko
    Guest
    #3

    Re:LG ST600 SMART BOX

    nestorbg55 blagodaria ti za saveta shte probvam. Sega se seshtam che sashtia problem go imam i s pleara na tv toshiba koito kupih predi niakolko meseca tam s prekodiraneto nishto ne stana dano tuk da stane. Za tova ustroistvo se podlagah zashtoto tv stava smart i onia pich kato kaza niama roblem sas subtitrite i az vednaga lapnah vadicata za 200lv.

    Моля спазвайте форумните правила и пишете на кирилица!

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #4

    Re:LG ST600 SMART BOX

    Пробвай ,докато си пуснал филм ,за който си сигурен ,че имаш в папката субтитри -виж в "меню" дали имаш поле "кодова таблица" /или нещо подобно / и го направи на "1251" -поне при BD плеърите на ЛГ е така.

  6. geriko
    Guest
    #5

    Re:LG ST600 SMART BOX

    Първо извинявам се за латиницата днес но понеже писах от телефона не се усетих че правя глупост.
    Сега по същество изпълних прекодирането през нотпада на UTF-8 както ме посъветва nestorbg55 и всичко заспа за разлика от плеъра на Тошибата субтитрите се четат перфектно на LG SMART TV. Сега ми се иска ако може малко размера да увелича на някой от субтитрите бихте ли подсказали има ли тази възможност и каква е тя стига да не изисква някоя сложна процедура.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1321956622[/time]_________________________________________________

    [quote=svetlio1 ]
    Пробвай ,докато си пуснал филм ,за който си сигурен ,че имаш в папката субтитри -виж в "меню" дали имаш поле "кодова таблица" /или нещо подобно / и го направи на "1251" -поне при BD плеърите на ЛГ е така.
    [/quote
    Проверих в менюто наистина има такава вьзможност ще пробвам и от там да видя дали ще има резултат.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    261
    #6

    Re:LG ST600 SMART BOX

    Цитат Първоначално публикувано от geriko
    Сега ми се иска ако може малко размера да увелича на някой от субтитрите бихте ли подсказали има ли тази възможност и каква е тя стига да не изисква някоя сложна процедура.
    Ако нямаш някакво меню в самия плеър за увеличаване на субтитрите (разгледай внимателно менютата на плеъра и бутончетата на дистанционното за SUB и size) лесен софтуерен метод за модифициране и увеличаване на субтитрите няма . Друг метод е вграждането на субтитрите във филма при което да се увеличи размера. Но той е сложен и най-лошото -много бавен, прекодира се целия филм което е часове пък и загуба на качество (е иначе става и за тошибата но аз след един два опита се отказах - ми то филма ти омръзва докато го нагласиш и "баеш" още преди да си го изгледал Ако мине номера някъде да има настройка в плеъра за 1251 ще стане още по-добре ще спестиш и UTF-8 операцията. Иначе прекодираш на UTF-8 и гледаш от това по-бързо и лесно няма.
    А иначе LG отдавна се славят с дребни субтитри още от времето на DVD-DivX плеърите им. Един съсед имаше такъв и единственото което му помогнах е да му дам идеята да направи всичко с ГЛАВНИ букви. Вместо с Notepad отваряш с WORD маркираш субтитрите -десен клавиш на мишката-font-чавка на Allcaps(Главни букви)-ОК и всичко става с главни е после прекодираш на UTF-8
    Успех.

  8.  
     
  9. geriko
    Guest
    #7

    Re:LG ST600 SMART BOX

    Здравейте. Да кажа само че съм много доволен от машинката вече нямам никакви проблеми със субтитрите тегля и си гледам филмчета на воля цъкам си в нета телевизора наистина си стана смарт .

  10. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    1
    #8

    Re:LG ST600 SMART BOX

    Има настройка на плейъра за субовете.При пускане на филма избираш меню и там дето е ABC (второто в лилав цвят) трябва да бъде CP1251.Не е нужно да преработваш субовете,естествено субовете и името на филма трябва да са еднакви.Размера не може да го променяш плейъра.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    23
    #9

    Re:LG ST600 SMART BOX

    Здравейте и весели празници. И аз си взех същата джаджа и искам да попитам защо на някои филми няма подкарване на субтитри каквото и да ги правя? Иначе съм много доволен от него, само през безжичната мрежа гледам филми.

  12. Novice
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    2
    #10

    Re:LG ST600 SMART BOX

    Здравейте и аз вчера си взех това устройство и имах същия проблем. След като порових и се пробвах оправих проблема със субтитрите.
    В упътването пише че от флашка като се пуска филма първо се избират субтитрите и после филма. Ако се пуска от неро сървъра не става. Но за сметка на това може да се шерне директорията от експлорера - да е видим в мрежата. Рестартира се lg-то и като се пусне филм се избира не сървара а компютъра. От там нататък се избират първо субтитрите и после филма. Така работи. Весела коледа

  13. geriko
    Guest
    #11

    Re:LG ST600 SMART BOX

    Цитат Първоначално публикувано от angelyordanov
    Здравейте и аз вчера си взех това устройство и имах същия проблем. След като порових и се пробвах оправих проблема със субтитрите.
    В упътването пише че от флашка като се пуска филма първо се избират субтитрите и после филма. Ако се пуска от неро сървъра не става. Но за сметка на това може да се шерне директорията от експлорера - да е видим в мрежата. Рестартира се lg-то и като се пусне филм се избира не сървара а компютъра. От там нататък се избират първо субтитрите и после филма. Така работи. Весела коледа
    Да наистина през нерото по някога има проблем не мога да преценя в какви случаи но като се шерне папката на флимите от компа всичко тръгва без проблеми с флашката също всичко е наред Весела Коледа

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    1
    #12

    Re:LG ST600 SMART BOX

    Имам проблем с интернет.Показва ми, че имам връзка с рутера и домашната мрежа, а нямам достъп до световната мрежа.
    Интересното е , че на практика с браузера влизам на произволни сайтове, но не мога да използвам приложенията като
    ютуб, времетои т.н.Предполагам че нямам връзка със сървър на ЛГ , който отговаря за приложенията
    например преобразува от ютуб фаиловете във вид който да ги сдъвче телевизора.
    Понякога се получава свързването, но не мога да ги хвана като логика.
    Помогнете !!

  16. geriko
    Guest
    #13

    Re:LG ST600 SMART BOX

    Цитат Първоначално публикувано от hristo.ico
    Имам проблем с интернет.Показва ми, че имам връзка с рутера и домашната мрежа, а нямам достъп до световната мрежа.
    Интересното е , че на практика с браузера влизам на произволни сайтове, но не мога да използвам приложенията като
    ютуб, времетои т.н.Предполагам че нямам връзка със сървър на ЛГ , който отговаря за приложенията
    например преобразува от ютуб фаиловете във вид който да ги сдъвче телевизора.
    Понякога се получава свързването, но не мога да ги хвана като логика.
    Помогнете !!
    За да имаш връзка с други приложения трябва да настроиш плеъра на някоя западно европейска срана вместо България и тогава ще ти излезнат другите приложения. Ако съм те разбрал правилно за какво питаш?

  17. Novice
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    1
    #14

    Re:LG ST600 SMART BOX

    Имам следния проблем. Значи купих си ето това http://www.lg.com/us/tv-accessories/...rt-tv-upgrader и го сложих в детската стая. Обаче имам проблем със сигнала от рутера. Рутера е
    TP-link TL-WR740N . При шарването ту намира ту не споделените файлове. Но по-често не открива. Иначе като сигнал в детската ми дава около 3 чертички от 6, което за мене не е малко. Като сложа устройството до рутера всичко ОК. Та явно проблема е от стените има около две или три бетонни стени разстоянието е 7 метра макс даже по-малко. Питах доставчиците смениха ми каналите появи се сигнала, но връзката не е читава определено. Та ако купя за LG-то една антена с usb вход дали ще си реша проблема или пък да сменя на рутера антената, но нямам много място, а и не мога да го местя тоя прословут рутер. Абе с две думи "ебало си е майката". Дайте съвет, какво да правя. А и филмите MKV.та с големина над 20гегабайта насичат. Няма и как да пусна кабел, то с кабел проблема се решава, но на тоя етап не мога.
    Ще съм много благадарен на всеки, който помогне.

  18. Novice
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    9
    #15

    Re:LG ST600 SMART BOX

    Днес гледах в Техномаркета тази джаджа.Относно бг субтитрите се настройват както svetlio1 е написал.Но ми направи лошо впечатление качеството на картината.Бях си записал няколко клипа в FULL HD на флашка и картината излегеждаше малко като на анимация.Не знам при други дали е така или телевизора в техномаркета не е настроен.Иначе тези клипчета съм ги пускал на моя ТВ през USB и през домашната мрежа картината беше перфектна.
    Ако някои има опит с този SMART BOX нека сподели за качеството на картината за да знам да ли да го купя,сега е на промоция 99лв. в Техномаркет.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 5
    Последно: 27-12-14, 13:00
  2. Търся Smart или 3D с Smart TV до 1000лв 32"-46"
    От radibg2 във форум Телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 18-09-14, 21:32
  3. Smart Pen
    От hristoslav2 във форум Хай-Тек джаджи
    Отговори: 0
    Последно: 20-10-13, 13:07
  4. LG ST600 SMART TV UPGRADER
    От Aikas във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 14-03-12, 21:34
  5. Smart Home
    От freelander във форум Черен списък
    Отговори: 22
    Последно: 13-11-06, 00:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе