Страница 2 от 37 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 542
Like Tree70Одобрявам

Media Player - Mede8er 2014/(всички модели) FAQ на първа страница

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на frizera
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    499
    #16

    Отговор: Mede8er med800x3D

    Цитат Първоначално публикувано от gnf Виж публикацията
    Ако плеъра се купи от чужбина и се регистрира в този сайт, гаранцията дали ще важи в България (Вали)?
    За това трябва да питаш Вали. Според мен ако са само дистрибутори ще откажат гаранция, но ако са дилъри не би трябвало.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от myname701 Виж публикацията
    Благодаря. За вентилатора съм объркан от официалния сайт където са написали Fanless:
    • Complete Aluminium Die Cast Casing -*
    Fanless Design

    Вентилатора шуми ли много? Иначе аз допълнителните неща ги има в. Ще го свързвам към Denon AVR 2312 с HDMI и Digital audio coax.

    За скоростта ми е странно че е до 12-14 MB само...
    Как се казва програмата за Андроида?
    Аз се бях насочил към 1000 заради липсата на вентилатор иначе може и 800... като гледам са едни и същи.

    Относно NAS - как си го реализирал при теб? Как ви са му предимствата?
    NAS не съм реализирал за сега. Според мен вентилатора не е шумен, но тази преценка е строго индивидуална и зависи дори и от мястото избрано за плеъра. Ако аз съм с процент загуба на слуха, то за мен няма да е шумен. Това "Digital audio coax" смятам че няма да ти е необходимо понеже всички сигнали вървят през HDMI кабела. Купи си HDMI 1,4 кабел за да ползваш напълно функциите на плеъра и ресивера. В менюто на плеъра има опция за начина на плейване на BDMV. Когато е изключена пускаш филма като Play Folder, а като е включена зарежда менюто на филма.Същото важи и за DVD фаилове с тази разлика, че на друго място трябва да се избере дали да е вкл. или изкл. Или по точно - вкл. на опцията за BDMV не влияе на DVD и обратно. Не знам дали се изразих правилно..?
    Този пост е редактиран от frizera; 19-10-13 в 15:37.

  2.  
     
  3. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #17

    Отговор: Mede8er med800x3D

    Цитат Първоначално публикувано от frizera Виж публикацията
    "Проблема" с лицензите важи за всички устройства на даден производител. Ако се използва моднат фирмуер е възможно да няма ограничения за възпроизвеждане. MED1000X3D ИМА вентилатор и гигабитова LAN карта - така че не виждам ограничения в трансфера на данни по домашна мрежа, освен ако рутера ти не е гигабитов или LAN кабела е не подходящ за такава мрежа.Това важи за всяка марка плеър с подобни параметри. В MEDE8ER няма андроид както в други плеъри, но се предлага приложение, което да се инсталира на телефона и чрез него да управляваш устройството. Уеб интерфейса доколкото знам все още не работи, а трансмишъна (торента) се държи стабилно. SAMBA понякога губи частично функционалност изразена в достъп до харда, но след рестарт естествено работи нормално. Ако обърнеш внимание на това:Mede8er Forum - Index ще видиш,че моделите - 600,800 и 1000 са в общ раздел относно софтуерна и прочие поддръжка. Имай и едно на ум - с покупката на такъв или по висок клас плеър ще ти се отворят и други разходи за които в момента не предполагаш. Те разбира се не са задължителни, но понякога се налагат за да може дадена система да се разгърне на 100% и наистина да се наслаждаваш докато я ползваш (личен опит).
    Защо пишеш за MED1000X3D че има вентилатор . Няма ! Гигабитова карта имат всички модели от серията 600,800 и 1000 . Има работещ браузър и You Tube . Не е нужно да се правят непосредствени разходи за плеъра защото само с използването на безжична мишка и дистанционно се управлява всичко . Има вградена клавиатура , която се активира с бутон от дистанционното.

  4. Novice
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    8
    #18

    Отговор: Mede8er med800x3D

    Цитат Първоначално публикувано от frizera Виж публикацията
    За това трябва да питаш Вали. Според мен ако са само дистрибутори ще откажат гаранция, но ако са дилъри не би трябвало.

    - - - - - - - - - -



    NAS не съм реализирал за сега. Според мен вентилатора не е шумен, но тази преценка е строго индивидуална и зависи дори и от мястото избрано за плеъра. Ако аз съм с процент загуба на слуха, то за мен няма да е шумен. Това "Digital audio coax" смятам че няма да ти е необходимо понеже всички сигнали вървят през HDMI кабела. Купи си HDMI 1,4 кабел за да ползваш напълно функциите на плеъра и ресивера. В менюто на плеъра има опция за начина на плейване на BDMV. Когато е изключена пускаш филма като Play Folder, а като е включена зарежда менюто на филма.Същото важи и за DVD фаилове с тази разлика, че на друго място трябва да се избере дали да е вкл. или изкл. Или по точно - вкл. на опцията за BDMV не влияе на DVD и обратно. Не знам дали се изразих правилно..?
    Мерси. Поръчах си med1000.
    А диск- взех WD Red 2TB. Той е за NAS. Ще видя какво ще стане. За digital audio out -ще сложа pass thru заPCM иBitrate за да може усилвателя да ги плейва без да минават обработка в плеъра.
    а как се свързва уайфи мишка към този плеър?

  5. Member Аватара на frizera
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    499
    #19

    Отговор: Mede8er med800x3D

    Цитат Първоначално публикувано от ceco7 Виж публикацията
    Защо пишеш за MED1000X3D че има вентилатор ....
    Защото и аз като ОВЦА се заблудих че има и подведох колегата..... Извинявам се . Но със сигурност няма да съжалява от вече направения избор.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    111
    #20

    Отговор: Mede8er med800x3D

    Днес взех плеъра ! Ъпдейтнах веднага фърма с последния . Като сглобка 5 от 6 точки - голям манджия съм . Вентилатора разбрах ,че работи като си сложих ръката отзад - наистина е тих . Предстоят тестове на мрежата-като опъна кабела . Диск скоро няма да слагам - имам вътрешен 2 Тб пълен с филми и външен 1 Тб - трябва нов - пари няма - филмите ще се гледат през мрежата. Това ,което най-много ме вълнуваше е 3Д блу рей - Джурасик парк от Замундата - около 45 Гб исо файл от външния диск вървеше без проблем със субтитри с превъртане и т.н. терор.Имаше леко закъсняване на звука при превъртане - в смисъл тръгва картината и звука след 1-2 секунди - може и да е от ресивера , като звука е някакъв странен формат DTS HD-MA HI RESOLUTION - така си излиза и на ресивера. Утре ще пробвам прословутото MakeMKV - същия джурасик парк съм го конвертирал само с английски звук и бг субтитри и ще видя как е! Регистрирах го на сайта за Европа и от там потвърдиха гаранция до 21.10 2018 г. - от Вали твърдят ,че ще я уважат!

  7. Member Аватара на frizera
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    499
    #21

    Отговор: Mede8er med800x3D

    Цитат Първоначално публикувано от pipchi Виж публикацията
    Днес взех плеъра ! Ъпдейтнах веднага фърма с последния . Като сглобка 5 от 6 точки - голям манджия съм . Вентилатора разбрах ,че работи като си сложих ръката отзад - наистина е тих . Предстоят тестове на мрежата-като опъна кабела . Диск скоро няма да слагам - имам вътрешен 2 Тб пълен с филми и външен 1 Тб - трябва нов - пари няма - филмите ще се гледат през мрежата. Това ,което най-много ме вълнуваше е 3Д блу рей - Джурасик парк от Замундата - около 45 Гб исо файл от външния диск вървеше без проблем със субтитри с превъртане и т.н. терор.Имаше леко закъсняване на звука при превъртане - в смисъл тръгва картината и звука след 1-2 секунди - може и да е от ресивера , като звука е някакъв странен формат DTS HD-MA HI RESOLUTION - така си излиза и на ресивера. Утре ще пробвам прословутото MakeMKV - същия джурасик парк съм го конвертирал само с английски звук и бг субтитри и ще видя как е! Регистрирах го на сайта за Европа и от там потвърдиха гаранция до 21.10 2018 г. - от Вали твърдят ,че ще я уважат!
    ЕЕЕ ми да ти е честита придобивката!!!! Само да попитам нещо: вътре в плеъра ти сложи ли хард диск преди да го пуснеш и да тестваш?
    Този пост е редактиран от frizera; 23-10-13 в 01:21.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    111
    #22

    Отговор: Mede8er med800x3D

    Не , не съм слагал диск , защото нямам ! От Mede8er препоръчват диска да се форматира минимум два пъти от самия плеър , а моя е пълен с филми - на теория предварително форматиран в NTFS трябвало да стане но не ми се занимава . Всички проби ги правих с външен 2.5 " твърд диск 1 Гб.

    - - - - - - - - - -

    До колегите с Mede8er x3d серия - първия филм 3Д TOP BOTTOM / Over Under/ Jurassic.Park.3D.1993.1080p.BluRay.Half-OU.DTS.x264-HDMaNiAcS ,който пробвах забиваше плеъра и само ресет от контакта го оправяше . Докато плейва двете картини заедно - като нормален файл няма проблем , но като се даде от плеъра Top-Bottom и забива . После пробвах с други филми от този тип и няма проблем. Ако може пробвайте и споделете.

    - - - - - - - - - -

    Току що попаднах на още един такъв проблемен филм - DespicableMe_2(2013)3D.BDRip.1080p.half.OU.AC3 . Като на Джурасик парк екрана става зелен и плеъра забива - филма отново е Top Bottom !!!! Мъка !
    Този пост е редактиран от pipchi; 22-10-13 в 17:57.

  10. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #23

    Отговор: Mede8er med800x3D

    Честито, със здраве и удоволствие да го ползваш. Едно форматиране е достатъчно и е условие за правилната работа на плеъра. Не се притеснявай за проблемите . Тази марка поне се поддържа периодично и то по възможно най-добрия начин.

  11. Member Аватара на frizera
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    499
    #24

    Отговор: Mede8er med800x3D

    Цитат Първоначално публикувано от pipchi Виж публикацията
    Не , не съм слагал диск , защото нямам ! От Mede8er препоръчват диска да се форматира минимум два пъти от самия плеър , а моя е пълен с филми - на теория предварително форматиран в NTFS трябвало да стане но не ми се занимава . Всички проби ги правих с външен 2.5 " твърд диск 1 Гб.

    - - - - - - - - - -

    До колегите с Mede8er x3d серия - първия филм 3Д TOP BOTTOM / Over Under/ Jurassic.Park.3D.1993.1080p.BluRay.Half-OU.DTS.x264-HDMaNiAcS ,който пробвах забиваше плеъра и само ресет от контакта го оправяше . Докато плейва двете картини заедно - като нормален файл няма проблем , но като се даде от плеъра Top-Bottom и забива . После пробвах с други филми от този тип и няма проблем. Ако може пробвайте и споделете.

    - - - - - - - - - -

    Току що попаднах на още един такъв проблемен филм - DespicableMe_2(2013)3D.BDRip.1080p.half.OU.AC3 . Като на Джурасик парк екрана става зелен и плеъра забива - филма отново е Top Bottom !!!! Мъка !
    Колега , ти докато се похвали с нова придобивка и започна с проблеми Защо бърза да флашваш с новия фирм? Защо първо не погледа малко със стоковия, пък тогава да флашваш (1-2; 5-6 филма) Не знам защо при теб има проблем, но аз го гледам безгрижно посочения от теб " DespicableMe_2(2013)3D.BDRip.1080p.half.OU.AC3" За Джурасик парк ще видим, но за сега не мисля да го дърпам. Направи си проверка на свалените файлове - да не би да са повредени или с липсващи фрагменти. Аз пробвах да му тикна Иван Вазов да чете , ама се оказа че книгата е по-голяма и няма къде да я мушна..... И още нещо - твоя плеър с какъв цвят на корпуса е - изцяло черен или сиво и черно?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    111
    #25

    Отговор: Mede8er med800x3D

    Изцяло черен е! Да не го бъркаш с med1000x3d - от тях ими сиво-черни и само черни ! Върнах една версия назад - сега е 3.0.0 , но пак същото . Не се оплаквам ,но ми е гадно - взех го в понеделник след 1 година избиране и втория филм който пуснах за проба заби - и то най-тривиалното 3Д , което вече е на доста годинки!

    - - - - - - - - - -

    Проблема за двата филма се оказаха субтитрите . И двата релийза имат вградени 3d pgs субтитри - когато ги пусна на компютъра с WMP и се виждат двете картини една над друга и всяка от тях си има субтитри - от HAALI Media Splitter могат да се сменят езиците . Лично аз за първи път се сблъсквам с такива. Когато се плейват само филмите от медиейтъра всичко е наред .С външни srt субтитри също всичко е ОК . В момента ,в който обаче от менюто избера някои от вградените / на Джурасик са 4 вида , а на Проклетника само 1 - български/ и плеъра забива. Нека колегата frizera понеже има свален втория филм да пробва с тези вградени български субтитри и да сподели . Писах и във форума на Mede8er да видим прословутата им поддръжка.

  13. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #26

    Отговор: Mede8er med800x3D

    Извинявай,но не разбрах кой модел си купил .

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    8
    #27

    Отговор: Mede8er med800x3D

    Цитат Първоначално публикувано от myname701 Виж публикацията
    Мерси. Поръчах си med1000.
    А диск- взех WD Red 2TB. Той е за NAS. Ще видя какво ще стане. За digital audio out -ще сложа pass thru заPCM иBitrate за да може усилвателя да ги плейва без да минават обработка в плеъра.
    а как се свързва уайфи мишка към този плеър?
    Взех MED1000. Дойде си с фърмуер 3.0.1. Сложих му 2TB HDD WD Red. Работи идеално. Още го разучавам. с NSF има само малко проблем. оказа се че има само клиент а не сървър... имам Windows 8.1 Entеrprise
    който иа вграденNFS клиент.. но нещо не става.. тасега сложих Hanewin и с него стана. но скоросттапа си ми е както и без NSF... през уайфи на лаптопа - 5-6 MB/sec , с 1GB ЛАН пак през лаптопа - 9-10 MB/sec трансфер. При вас как е скоростта? NFS имате ли?

  16. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #28

    Отговор: Mede8er med800x3D

    Честито myname701 , със здраве да го ползваш. Специално през LAN при мен трансфера е 11-17 MB (средно около 14-15) , но имам окабеляване , при което на всяка розетка има по 8 действащи жила и пачове Cat5e .
    Моля кажи твоя плеър има ли вентилатор ,че се заформи спор около това?

  17. Novice
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    8
    #29

    Отговор: Mede8er med800x3D

    Цитат Първоначално публикувано от ceco7 Виж публикацията
    Честито myname701 , със здраве да го ползваш. Специално през LAN при мен трансфера е 11-17 MB (средно около 14-15) , но имам окабеляване , при което на всяка розетка има по 8 действащи жила и пачове Cat5e .
    Моля кажи твоя плеър има ли вентилатор ,че се заформи спор около това?
    Няма вентилатор, и май никоимодел MED1000 няма такъв. Напълно тих е. Само харда се чува слабо. Иначе за LAN-а - аз съм с кабел от рутера до плеъра и с кабел о руера до лаптопа. и двете са 1 ГБ... и пак скоростта е максимум 9-9.8 MB/sec... странно.. как да я повиша? Нови канели? По-специални? Сега съм с UDP но май е по-добрес FTP кабели?
    Този пост е редактиран от myname701; 24-10-13 в 11:59.

  18. Member Аватара на frizera
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    499
    #30

    Отговор: Mede8er med800x3D

    Цитат Първоначално публикувано от myname701 Виж публикацията
    Няма вентилатор, и май никоимодел MED1000 няма такъв. Напълно тих е. Само харда се чува слабо. Иначе за LAN-а - аз съм с кабел от рутера до плеъра и с кабел о руера до лаптопа. и двете са 1 ГБ... и пак скоростта е максимум 9-9.8 MB/sec... странно.. как да я повиша? Нови канели? По-специални? Сега съм с UDP но май е по-добрес FTP кабели?
    Довечера ще си разглобя машинката, та да видя имали вътре духало или не. Когато няма поставен диск нито се чува шум нито пък вее ветрец от задната част. Склонен съм да мисля, че няма вентилатор ама око да види ръка да пипне.... Що се отнася до скороста аз съм забелязал с филма Матрицата - пълен блурей по кабел до 70-80Мbps и филма върви прекрасно. Тези стойности ги виждам на другия ми плеър по време на гледане на филма, а връзката е по кабел през рутер TP-Link а кабелите не ги знам точно какви категории и качество са. Последно преди 2 години си купих от Конрад 10м готов кабел и си карам с него.

    - - - - - - - - - -



    - - - - - - - - - -

    Проблема за двата филма се оказаха субтитрите . И двата релийза имат вградени 3d pgs субтитри - когато ги пусна на компютъра с WMP и се виждат двете картини една над друга и всяка от тях си има субтитри - от HAALI Media Splitter могат да се сменят езиците . Лично аз за първи път се сблъсквам с такива. Когато се плейват само филмите от медиейтъра всичко е наред .С външни srt субтитри също всичко е ОК . В момента ,в който обаче от менюто избера някои от вградените / на Джурасик са 4 вида , а на Проклетника само 1 - български/ и плеъра забива. Нека колегата frizera понеже има свален втория филм да пробва с тези вградени български субтитри и да сподели . Писах и във форума на Mede8er да видим прословутата им поддръжка.[/QUOTE]

    При мен Проклетника 2 си работи абсолютно нормално с вградените буквички....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 37 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Media Player - Popcorn Hour 2014(всички модели)/FAQ на първа страница
    От jovanoty във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 841
    Последно: 12-02-24, 09:50
  2. Media Player - Dune (всички модели)
    От hristoslav2 във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 535
    Последно: 18-05-21, 07:33
  3. Media Player - MiniX (всички модели)
    От z_harris във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 53
    Последно: 19-03-21, 18:58
  4. Media Player - HiMedia (всички модели)
    От orlie във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 99
    Последно: 17-12-17, 13:04
  5. Media Player - Hyundai (всички модели)
    От myDiva във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 508
    Последно: 29-03-14, 18:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе