Резултати от 1 до 9 от общо 9

Отново за SAV Corp. Edition 8/9.x

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #1

    Отново за SAV Corp. Edition 8/9.x

    Значи имаме ексето с инсталационната програма на SAV (<font color="green">Symantec AntiVirus Corporate Edition</font id="green">). Другото, което ни е нужно са<font color="red">:</font id="red">



    <font color="red">1. </font id="red"><u>Актуални дефиниции </u>(Virus Definition Updates). Нещо от рода на - <font color="blue">20040501-023-x86.exe</font id="blue">

    <font color="red">2.</font id="red"> <u>Макро дефинициите</u>. И ето тук е проблема. Всеки път(<font color="orange">само при първоначална инсталация</font id="orange">) е нужно да се качват през интернет 4,5 Мb. Не е ли възможно да се инсталират като отделен файл също, както дефинициите от т.1.? т.е. има ли някъде такъв файл, та след инсталацията му да се качва през интернет само разликата в Макро Дефинициите, също като вирусните дефиниции.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    775
    #2

    Отново за SAV Corp. Edition 8/9.x

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"> Всеки път е нужно да се качват през интернет 4,5 Мb.



    <div align="right">Originally posted by ru-boy*-*02/05/2004*:* 09:30:48</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    при мен всеки път качва 8 Mb

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #3

    Отново за SAV Corp. Edition 8/9.x

    Какво разбирате под "всеки път" - след всяка преинсталация ли ? При мен е така - веднъж качва около 4.5 МВ и после си тегли само новостите в дефинициите (по няколкостотин КВ).



    @ru-boy: Не съм намерил досега начин за това, което питаш, макар че преди време доста търсих.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    775
    #4

    Отново за SAV Corp. Edition 8/9.x

    при всеки "Live Update" ми тегли по 8 Mb

    - ru-boy пак е по-добре от мен

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,019
    #5

    Отново за SAV Corp. Edition 8/9.x

    Live Update ~ 50-150k

    на 3 pc-тa е така.

    да не сте инсталирали сервър версията на corp. edition?

    защото аз и на 3-те компа съм слагал standalone client и си тегли по толкова само.

  7. YG
    YG е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    348
    #6

    Отново за SAV Corp. Edition 8/9.x

    При мен също тегли само списък с нови update. Първият път свали около 4м и след това ... само новинките.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    259
    #7

    Отново за SAV Corp. Edition 8/9.x

    При мен имам инсталиран SAV Corporate 8 Server & Client. Поддържам достатъчно голям брой компютри, за да ми е проблематично да обикалям всеки един за да осъвременявам или да сканирам на място. Философията на този пакет е, да има един SAV Server в мрежата, от който еднократно се инсталират клиентите на локалните компютри. Деинсталацията на клиента от локалния компютър е защитена с парола(т.е. потребителя Х не може да деинсталира програмата, дори да има права за това). Осъвременяването на дефинициите е забранено на локалния клиент от администратора. Дефинициите се теглят еднократно на сървъра, и клиентите при този сценарий автоматично се осъвременяват от него, без да теглят каквото и да било повторно от Интернет. Сканирането на отделните компютри става по сигнал от сървъра, чрез команда, която се задава чрез Symantec System Console. В духа на гореизложеното - необхдимост от локални копия на осъвременяващите модули няма, ако:

    а)компютрите са свързани в една локална TCP мрежа с компютъра изпълняващ ролята на SAV Server(може и частна).

    б)компютърът SAV Server има връзка с Интернет.

    За съжаление това не става ясно от поста ти ru-boy.

    edit 13:55\\ Или може би питаш за единичен компютър? Ако е така, опитай през следния адрес:

    еdit 15:24\\ Чак сега видях, че си сложил препратка. В моята версия 8(лицензирана, т.е. легална) пише в документацията, че за всички вируси антивирусните дефиниции са в един файл.

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2001
    Мнения
    167
    #8

    Отново за SAV Corp. Edition 8/9.x

    Не се притеснявайте аз днес съм на 8,5MB. Ако се разровите сериозно в knowledge database на symantec описват проблема. Общо взето това се получава защото не всички клиенти работят непрекъснато и съответно когато компютрите са изключени е възможно да пропуснат някой ъпдейт. Също пишат че има по странен алгоритъм на разделяне на файловете с дефинициите(не помня точно как ставаше). Ако искате да пробвате да намалите размера на ъпдейта отворете symantec system center console и оттам погледнете всеки един клиент с дефиниции от коя дата са. Постарай се да ги актуализираш навсякъде с една и съща дата и тогава виж колко ще е файла. Днес ми дойде тази идея ама имам 60 компютъра в мрежата и не ми е много лесно да го пробвам.Успех

  11. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #9

    Отново за SAV Corp. Edition 8/9.x

    За инсталация и работа на <font color="purple">SAV</font id="purple"> са нужни три неща<font color="red">:</font id="red">



    <font color="red">1.</font id="red"> exe-то на инсталацията

    <font color="red">2.</font id="red"> MacroDef2 (?!?!?!?!?!?) тях търсим във вид на файл (през интернет е лесно, но целта е да избегнем тази процедура)

    <font color="red">3.</font id="red"> вир. деф. 200xxxxx-023-x86.exe



    Значи сценарият е следния<font color="red">:</font id="red">

    Единични компютри, които нямат връзка един с друг по никакъв начин. Имползвам само <font color="blue">Client</font id="blue"> на <font color="red">SAV 8.1.x</font id="red"> <font color="blue">UnManaget</font id="blue"> и при начална инсталация с <font color="blue">200xxxxx-023-x86.exe</font id="blue"> осъвременявам вируснните дефиниции към днешна дата (примерно), както ако има разлика от няколко "к" ги свалям за секунди. Това, което ме интерисува и което го няма са MACRODEF2 те нямат много общо с вирусните дефиниции. Към днешна дата са с размер <font color="blue">4.5 Mb </font id="blue">и SAV ги сваля (иска да ги сваля) всеки път (<font color="red">само при първоначална инсталация</font id="red">). Иска ми се ако има възможност да ги обновявам от някакво <font color="blue">*.ехе </font id="blue">също, като вирусните дефиниции (200xxxxx-023-x86.exe).


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отново микровълнова ДЕУ
    От Pete Iv във форум Ремонт и сервиз - Малки домакински уреди
    Отговори: 4
    Последно: 21-09-12, 02:21
  2. Отново LCD 15" & 17"
    От Lox във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 15-10-04, 14:50
  3. Encarta 2004 CD EDITION --> DVD EDITION !?
    От MeSSiaH във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 16-06-04, 06:04
  4. Отново TV out
    От Goro във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 5
    Последно: 28-01-02, 13:25
  5. NAV corp edition 7.5 & WinXP
    От ivo80 във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 15-07-01, 18:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе