Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19

Кодеци

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    281
    #1

    Кодеци

    От доста време (1г.) не съм слагал нови кодеци на РСто. Кофтито е, че от 1-2 месеца BSPlayera ми зарочна да забива та реших да си подновя нещата.

    Можете ли да ми препоръчате добър пакет кодеци и добър плеър?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    495
    #2

    Кодеци

    К-lite codec pack. А ина4е BS-player-a si e OK,просто си сложи нова версия на плейъра.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    634
    #3

    Кодеци

    Използвам следните кодеци и досега не съм имал проблем с филм

    <u>DivX</u>

    <u>XviD</u>

    <u>AC3Filter</u>

    <u>DivXG400</u>

  5. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #4

    Кодеци

    Oще един глас за К-lite codec pack и като плеар препоръчвам Media Player Classic. Tой си върви к-т със К-lite codec pack.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #5

    Кодеци

    Само тези които bucho е казал използвам и нямам никакви проблеми с филми.Не виждам голям смисъл от тези кодек пакове.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    38
    #6

    Кодеци

    Аз използвам K-Lite, Nimo i ff-dshow За мен тези котеци за върха а за плеяри използвам V-play(1-2мб ) и bs-player

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    68
    #7

    Кодеци

    с две ръце гласувам за K-lite. иначе за плеър лично бях фен на Radlight, ама откакто почнах да гледам стрийм филми по мрежата, карам само на wmedia player 9

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    281
    #8

    Кодеци

    Благодаря на всички за отговорите!

    Май ще се спра на К-Lite, даже вече го смъкнах, ама преди да го инсталирам трябва ли да деинсталирам де що имам кодек на РСто?

  11. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #9

    Кодеци

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">с две ръце гласувам за K-lite...



    <div align="right">Originally posted by cold_fusion*-*17/11/2004*:* 22:22:58</div id="right"></td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">





    <font color="blue">ЗА ПЛЕЙВАНЕТО НА ВИДЕО-ФАЙЛОВЕ:</font id="blue">



    Аз също съм против пакетите кодеци! Пакет ти трябва, ако имаш някакво супер-екзотично видео, което в последствие се оказва аматьорско... <font color="red">[Аматьорииии... [:P]]</font id="red">



    Имам инсталирани само DivX, XviD, FFDShow и AC3 Filter [естествено, актуалните им версии - ето и линк към всички тях накуп: http://www.free-codecs.com] и досега поне 99 % съм нямал проблеми с плейването на всякакви видео файлове.



    Не виждам защо трябва да се товари излишно системата с куп ненужни екзотични кодеци, включени в пакетите, повечето от които дори се чуват за първи път...



    cold_fusion, специално за теб - почти съм сигурен вече, че проблемът с микрофонът ти е от "K-Lite". Този пакет е в такова състояние да "омаже" аудиото ти, че само преинсталация спасява положението. Доста хора са се оплаквали от "K-Lite" - той е поносим само [???] за определени системи [и отделни Win-версии] и повече вреди на системата, отколкото да помага на потребителя.



    Все пак е въпрос на вкус.

    Аз само давам мнение. []




  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #10

    Кодеци

    Не обичам пакети, използвам само това, което е нужно. За плеари комбинацията BS Player (някой от другите поради фенство) & Media Player Classic мисля, че е напълно достатъчна.

  13. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #11

    Кодеци

    Проблемите ми с аудио и видео възпроизвеждане изчезнаха в момента в който престанах да инсталирам каквито и да е пакети. Изцяло подкрепям bucho, ползвам точно тази комбинация и няма никакви проблеми. Бих добавил, за MP3-ки инсталирам Fraunhofer.MP3.ACM.v1.2.PRO.CODEC, като този който е в Уиндуса (не знам от къде идва) го деинсталирам. Т.е. системата да ползва само този който аз съм сложил.

    За плеари - доскоро ползвах WMP9, а вече WMP10. Не знам дали ми се струва или наистина е така, но с него картината ми се вижда най-добра. Резервен вариан - Media Player Classic и BS Player. (ако случайно нещо не иска да тръгне с WMP и не ми се търсят причините за това)

    ... и както каза IvO_tm - "естествено, актуалните им версии" на всичко по-горе споменато.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    76
    #12

    Кодеци

    И аз гласувам с две ръце против кодек-паковете. Те се ненужни за гледане на филми. КОДека ще ти трябва ако ще КОДираш. На моята машина няма нищо друго освен ffdshow. За година и два месеца вече не съм попаднал на филм, който не може да тръгне. Инсталирането на различни "кодеци" и последващото им ъпдейтване води почти със сигурност до скапване на системата някъде във времето.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #13

    Кодеци

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Използвам следните кодеци и досега не съм имал проблем с филм

    <u>DivX</u>

    <u>XviD</u>

    <u>AC3Filter</u>

    <u>DivXG400</u>



    <div align="right">Originally posted by bucho*-*10/11/2004*:* 01:38:46</div id="right">



    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Същите в комбинация с МV2 Player.Но не бързам да инсталирам най-новия кодек.

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    270
    #14

    Кодеци

    Веднъж направих греШката да кача пакет кодеци. Повече няма да я повторя. DivX, XviD, AC3 + AC3 Filter и DirectVobSub. Това е.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    39
    #15

    Кодеци

    Хора, забравете тези пакети с кодеца. Те не са за мислещи хора. Всичко върви супер с DivX, XviD, AC3Filter и DivXG400.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. За кодеци
    От get във форум Общ - софтуер
    Отговори: 11
    Последно: 27-01-14, 21:53
  2. Кодеци
    От CCCP_FAN във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 2
    Последно: 18-09-04, 11:07
  3. Кодеци
    От shulio във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 12-03-04, 00:26
  4. Кодеци
    От Tai-Pan във форум Общ - софтуер
    Отговори: 8
    Последно: 21-01-04, 15:33
  5. Премахване на кодеци
    От bingo във форум Общ - софтуер
    Отговори: 11
    Последно: 04-01-04, 17:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе