Резултати от 1 до 8 от общо 8

Легален софтуер Windows XP ,Corel X4?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    18
    #1

    Легален софтуер Windows XP ,Corel X4?

    Здравейте,
    Закупих си Windows XP-Про от Германия /27ЕУРО/,беше ми изпратен с номер и лепенка за компютъра.Регистрацията мина успешно също и валидацията на номера.Работи перфектно и се ъпдейтва.
    Скоро ми изпратиха и Corel X4 от Щатите за 159$ също с номер /на диска пише non for sale in EU/.
    Всичко е за домашна употреба.
    Искам да попитам според Вас всичко редовно ли е защото чух и други мнения?
    Благодаря.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #2

    Re:Легален софтуер Windows XP ,Corel X4?

    Този Уин който си купил от германия на тази цена имайки в предвид наблюденията ми със сигурност е branded OEM - Dell, FS, HP. Ако имаш съответния компютър за който е брандиран - ок. Небрандираните OEM са с холографски диск и струват повече. Но освен това ще ти трябва и фактура за да ти стане легален. За корела обаче положението е неспасяемо - то си пише ясно - "Не за продажба в Европейския съюз".

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    18
    #3

    Re:Легален софтуер Windows XP ,Corel X4?

    Ok DELL той си е за Делл,Корела си е купен от Щатите той и лаптопа е от там.

  5. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #4

    Re:Легален софтуер Windows XP ,Corel X4?

    Сега остава да си осигуриш фактура за Делл-а в която е описано, че е продаден с Уин. Корелът обаче освен че не може да се продава извън САЩ не може и да се ползва извън САЩ. Тоест - може, но лиценза не важи. Интересно е другото - след като не важи за ЕУ и не може да се продава там, дали важи за non-EU - Турция например

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    18
    #5

    Re:Легален софтуер Windows XP ,Corel X4?

    Ок мерси,ще го имам в предвид.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #6

    Re:Легален софтуер Windows XP ,Corel X4?

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow
    Сега остава да си осигуриш фактура за Делл-а в която е описано, че е продаден с Уин. Корелът обаче освен че не може да се продава извън САЩ не може и да се ползва извън САЩ. Тоест - може, но лиценза не важи. Интересно е другото - след като не важи за ЕУ и не може да се продава там, дали важи за non-EU - Турция например
    Ф-ра се пази 5 г . После да го духат проверяващите.Има си закон за счетоводството.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #7

    Re:Легален софтуер Windows XP ,Corel X4?

    Цитат Първоначално публикувано от kris11
    Ф-ра се пази 5 г . После да го духат проверяващите.Има си закон за счетоводството.
    Вярно, но не съвсем, щото:
    "3.Когато сроковете за съхраняване на счетоводните документи са изтекли преди да е извършена данъчна ревизия, документите не се унищожават, а сроковете им за съхранение се продължават до извършването на такава.
    ..
    6.Преди унищожаване на носителите на счетоводна информация е необходимо да се осигури запазване на съществената информация, съдържаща се в тях.
    "

    Знаеш ли колко много солидни акта са написани с тази уловка?


  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    18
    #8

    Re:Легален софтуер Windows XP ,Corel X4?

    Пак благодаря за отговорите.
    Бях писал ,че са за лично ползване.Документите си ги пазя в кутиите със серийните номера.Просто ми писна от бъгави версии в БГ.За мен са си легални ,защото са оригинални програми.Получавам си ъпдейти и са ми приети онлайн регистрациите/вече 3 месеца/.А дали ще ми ги признаят в БГ явно е друг въпрос/аз май това и питах де/.Попаднах на различни мнения дори на запитване от БГ ,на което от Корел директно отговарят ,че биха изпратили програмата до БГ и директно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Легален WINDOWS SERVER 2003 или 2008 32-bit
    От etg във форум Windows
    Отговори: 8
    Последно: 14-08-14, 14:42
  2. Легален Windows 7 ?
    От nikolin във форум Windows
    Отговори: 21
    Последно: 22-09-11, 21:34
  3. Windows Genuine Advantage разпозна Xubuntu като легален Windows
    От stekyman във форум Коментирай новина
    Отговори: 0
    Последно: 18-06-07, 22:03
  4. Отговори: 1
    Последно: 10-05-07, 22:27
  5. Легален Windows - Митове и легенди
    От DarkRose във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 19
    Последно: 23-06-06, 02:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе