Резултати от 1 до 12 от общо 12

Компресиране на DVD в AVI

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #1

    Компресиране на DVD в AVI

    Гледам, че последната дискусия по този въпрос е от 2001 г, когато компресирането според FearMe е отнемало ~20 часа [] и реших, че е време отново да се направи такава тема. Все пак основната причина е в това, че искам да си компресирам нещо, но не мога да намеря начин да нацеля култовия размер от 2х700МВ. Работя с ImTOO DVD Ripper и DivX 5.1 codec. Има ли някакъв начин с този софтуер или с друг, да се посочи желания размер на файла и софта да си нагласи каквото трябва с цел да постигне този резмер, че вече ми омръзна да налучквам битрейти []

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Компресиране на DVD в AVI

    rip-ва се с dvd decrypter



    кодира се с xmpeg + xvid ( с вградения калкулатор си смяташ bitrate-a )



    към настоящия момент прекодирането е real time, т.е. около 25 fps. ако ще правиш ac3 5.1 звук ( т.е. с предварително extraxt-ване на звука и последващо лепене към прекодираното видео ) става и по-бързо

  4. Member
    Тук е от
    Jan 1970
    Живее в
    София
    Мнения
    924
    #3

    Компресиране на DVD в AVI

    XMpeg рипва директно от ДВД, няма нужда от декриптер. Другата добра програма е DVDx. Добри неща съм чувал и за Gordian Knot.



    А с 25 фпс рипват гордите притежатели на АМД. Тия с Р4 с ХТ рипват с 50 фпс :-)

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Компресиране на DVD в AVI

    страх, rip-вам, защото предпочитам да не ми търка dvd-то 2 часа.

    а тия с р4 да се кефят на прекодирането, че поне да знаят защо са ги дали тия $100-150 отгоре [:D]

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    442
    #5

    Компресиране на DVD в AVI

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"> Все пак основната причина е в това, че искам да си компресирам нещо, но не мога да намеря начин да нацеля култовия размер от 2х700МВ. Работя с ImTOO DVD Ripper и DivX 5.1 codec. Има ли някакъв начин с този софтуер или с друг, да се посочи желания размер на файла и софта да си нагласи каквото трябва с цел да постигне този резмер, че вече ми омръзна да налучквам битрейти []

    <div align="right">Originally posted by laMARTIN*-*10/01/2005*:* 10:26:43</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Най-лесно, без допълнителни изчисления, това може да стане, според мен, с AutoGordianKnot (http://autogk.net/). Има възможност за задаване броя CD, на които искаш да записваш, кодиране xVid или DivX, както и още някои настройки. Компресира само от DVD структура (VIDEO_TS). За мен основният недостатък е, че не показва колко време остава до края на компресирането.



    Ако държиш да задаваш повече настройки, можеш да ползваш GordianKnot Rippack (сваляне оттук)



    <font color="blue">offtopic//

    Бързината не коментирам, защото процесорът е основен критерий, но все пак зависи и какъв режим на компресия избираш и още други неща...

    -CTPAX-, аз съм с P4 2.4 и не се оплаквам []

    Все пак ще ми е интересно да разбера с каква скорост (или за колко време) компресирате.</font id="blue">

  7. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #6

    Компресиране на DVD в AVI

    Много благодаря на всички...тоя xMPEG е идеалната програма според мен, със всички необходими функции....и калкулатора определено върши работа, а и варианта да се изрежат черните околности също е идеално разработена. Jenny ще дръпна и твоята програмка, защото ме блазни колко проста за използване изглежда []



    За сравнение ще кажа, че с Duron 1.3GHz, xvid, 1350kbps, lame mp3 audio 128kbit ABR компресията върви на около 17fps. На машината от сигнатурата (1.6GHz) кара на 40-45fps, скоро ще сложа 64-битовия уиндоус да видим дали ще действа по-бързо. Има още да гониме ЦПУ-то, което всява -СТРАХ- [][][]

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7

    Компресиране на DVD в AVI

    lamartin, колкото е по-голям bitrate-а толкова по-бързо конвертира, защото "маха" по-малко излишна информация и не се чуди кое как. 25-30fps е за нормалния bitrate за 1 диск - 800-900

  10. Novice
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    3
    #8

    Компресиране на DVD в AVI

    А има ли жариант да се рипва ДВД в какъвто искаш AVI вариант шото имам едни мои филми на ДВД ама искам да ги редактирам а не знам с какво да ги рипна а не искам да кепчирам часове наред????

  11. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #9

    Компресиране на DVD в AVI

    @totototo

    Не ми стана много ясно какво искаш да направиш, но ако имаш твои двд-та, разбирам DVD - Video, то не е нужно да ги рипваш. Достатъчно е да ги копираш на харда си. Предполагам не си им слагал защита. След това има богат избор от програми с които можеш да си конвертираш в каквото поискаш и да ги едитваш както си искаш.

    За по-точен отговор - задай по-ясно въпроса си, с повече подробности.

  12. Novice
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    3
    #10

    Компресиране на DVD в AVI

    Ще обясня.

    Имам мои ДВД дискове с филмчета които сам сам правил.

    След като са ка4ени на ДВД суровите AVI фаилове се изтриват (щото понякога са над 200 GB) и филма е готов.

    Но...

    Ако се наложи редакция на филма или трябва да се кеп4ират по познатите на4ини дигитално или аналогово и да се редактират или АКО МОЖЕ ДА СЕ РИПНАТ в АВИ по избор (например Майкрософт ДВ - АВИ) и да се редактират в пемиера или друго каквото има...

    това е ...

    а като 4ета форума имам 4увство че само в ДивХ (сори нещо стана с латиницата ми сега)

    а ДивХ не е за предпо4итане при моята работа а и премиера не го прави реал тайм....


  13. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    442
    #11

    Компресиране на DVD в AVI

    totototo, разбирам напълно въпроса ти и ще споделя моя опит.



    Наскоро ми върнаха ДВД, заснето и мастерирано от мен, защото две от сцените били монтирани по начин, който не се хареса (като последователност). Задачата беше да отрежа едната сцена и да я сложа в края на филма, заедно с необходимите transitions и ефекти.



    След много търсене открих възможно най-подробното ръководство за единствения възможен вариант - възстановяване до .mpg, което в случая ми вършеше работа.



    От всички описани програми за "reedit или reauthor"най-полезна работа ми свърши TMPGEnc DVD Author, защото лесно и бързо извади един цял файл .mpg с филма, който моята Premiere 6.5 не можа да импортва. С Vegas нямаше проблем, но там пък не ми работят ефектите в реално време (аз съм с Pinnacle Pro-one RTDV).

    Може би при теб няма да възникнат такива проблеми. Описаните програми могат различни неща по отношение на редактирането в самите тях - зависи какво искаш да оправяш (някои се справят с чаптърите, други могат да режат сцени и т.н., но при всички случаи възможностите им са ограничени). Надявам се този линк да ти е полезен.

    Аз лично не виждам смисъл да се търси конвертиране на по-долно ниво от .mpg, защото, каквото и да правиш, след като веднъж си компресирал редактирания файл, няма как да го възстановиш с изходното му качество. MPG би трябвало да ти свърши работа.



    В крайна сметка в моя случай, след като загубих три дни да се опитам мързеливо да оправя нещата, си извадих изходната касета и направих всичко отначало, заедно с целия монтаж, за няколко часа.


  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    6
    #12

    Компресиране на DVD в AVI

    аз компресирам 1:1



    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"><blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"> Все пак основната причина е в това, че искам да си компресирам нещо, но не мога да намеря начин да нацеля култовия размер от 2х700МВ. Работя с ImTOO DVD Ripper и DivX 5.1 codec. Има ли някакъв начин с този софтуер или с друг, да се посочи желания размер на файла и софта да си нагласи каквото трябва с цел да постигне този резмер, че вече ми омръзна да налучквам битрейти []

    <div align="right">Originally posted by laMARTIN*-*10/01/2005*:* 10:26:43</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Най-лесно, без допълнителни изчисления, това може да стане, според мен, с AutoGordianKnot (http://autogk.net/). Има възможност за задаване броя CD, на които искаш да записваш, кодиране xVid или DivX, както и още някои настройки. Компресира само от DVD структура (VIDEO_TS). За мен основният недостатък е, че не показва колко време остава до края на компресирането.



    Ако държиш да задаваш повече настройки, можеш да ползваш GordianKnot Rippack (сваляне оттук)



    <font color="blue">offtopic//

    Бързината не коментирам, защото процесорът е основен критерий, но все пак зависи и какъв режим на компресия избираш и още други неща...

    -CTPAX-, аз съм с P4 2.4 и не се оплаквам []

    Все пак ще ми е интересно да разбера с каква скорост (или за колко време) компресирате.</font id="blue">



    <div align="right">Originally posted by Jenny*-*10/01/2005*:* 19:54:55</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Компресиране на HD video?
    От ilhanbg във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 3
    Последно: 21-07-10, 12:43
  2. Компресиране
    От midjis във форум Програмиране
    Отговори: 16
    Последно: 30-10-08, 04:26
  3. Компресиране на МП3-ки
    От ZanGaDor във форум Общ - софтуер
    Отговори: 9
    Последно: 28-12-06, 13:08
  4. Компресиране на ISO файлове?
    От fiorino във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 07-07-05, 14:23
  5. Компресиране на МР3 под XP
    От Cko във форум Windows
    Отговори: 26
    Последно: 26-08-02, 21:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе