Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

Компресиране

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    84
    #1

    Компресиране

    Трябва ми код на VB6 за компресиране и разкомпресиране файлове.В нета намерих но не успях да го подкарам, затова ми трябва код който да е изпробван и със сигурност да работи!!!

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #2

    Re: Компресиране

    Нещо сериозно ли правиш, или си чешеш крастата с програмиране на VB ?

    Ако е сериозно, недей чак толкоз да разчиташ на готов код "от нета". Защото може да стане така, че първите три файла ги компресира и разкомпресира, а четвъртия и петия само ги компресира.

    Ако е сериозно и решиш да задълбаваш в материята, потърси информация в Гугъл за "код на Хофман", "кодиране по Хофман", "ентропия". Или пък помоли някой приятел студент по информатика да ти услужи с необходимите лекции.


    Сега се сещам, че в една друга тема Емос беше писал за някакъв КГБ-архиватор, със забележителни компресиращи качества. И вместо да коментираме как са го постигнали, някой от модераторите се престара и му затри постовете. Май беше Fearme

  4. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #3

    Re: Компресиране

    Погледни и за алгоритъма на Lempel-Ziv-Welch - дава добри резултати и не е труден за писане.

    И наистина - кажи малко за това с каква цел го пишеш.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    84
    #4

    Re: Компресиране

    С каква цел го пиша.........? Ами с цел да съм подготвен, то ако изпадне нещо с което може да се изкара некой лев защо не да не го използвам,изкам да бъда максимално откровен с вас като колеги.Имам идея да направя компресиращ код но ми трябва читава функция която ми връща бинарния код на даден символ,освен това, освен 00 и 11 трябва да има и друг някакъв знак с който да заместя поредицата 01 и 10,за сега нямам идея,а за компресирането на на Хофман, незнам не съм вникнал в дълбочина за да го разбера нямям добра лекция или друг материал.Мисля,че един готов код който работи стабилно би ми свършил чудесна работа.

  6. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #5

    Re: Компресиране

    Добре де, ама ти си избрал език...

    Някога съм писала и това, което MitkoS ти предложи и LZW, но на Паскал. Сега нямам сили да го преведа на VB.

    Все пак ми се губи идеята ти.
    За такъв продукт е много важно бързодействието. Т.е. оптимизация колкото може повече.
    Също и процента компресия. Който пък зависи от данните във файла.
    По тая причина добрите програми използват няколко метода и по някакъв начин преценяват кой от тях кога да приложат. Особено при пакетиране на повече от един файлове.
    А и тая задача е нелека.

    Като сложиш и факта, че вече има доста добри програми. Някои безплатни.
    Не знам.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    84
    #6

    Re: Компресиране

    Да има безплатни програми.Но аз съм го замислил да направя нещо като търсачка на компресираните файлове и като се намери файла да го разкомпресира, въпроса защо ми е според мене е излишен, просто смятам да го направя и това е.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #7

    Re: Компресиране

    Ок. Може би не те разбрах.
    Питах не от любопитство, а за да схвана какво търсиш.

    Погледни дали това ще може да ти спести време:
    http://www.winimage.com/zLibDll/

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    84
    #8

    Re: Компресиране

    Трябва ми код писан на VB6.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #9

    Re: Компресиране

    Цитат Първоначално публикувано от Bibi
    Добре де, ама ти си избрал език...
    Все пак ми се губи идеята ти.
    Човека си го каза - няма време да чете, няма време да се учи, той иска
    Цитат Първоначално публикувано от midjis
    ако изпадне нещо с което може да се изкара некой лев
    Т.e - изпаднало е нещо, бъра за гепи пачката, ама ако може - баламурниците у форума да му напишат кода, щото от обща компресия почнаха да се конретизират разни неща.

    Па ний по-после псуваме Баче Били че бил злодей

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    84
    #10

    Re: Компресиране

    Ако Black Adder е решил да се заяжда нека, ако беше прочел началото на темата немаше да се "дърли" по този начин.За "пачката" това не е така но и да беше, какво от това!
    Аз споделям моят проблем който трябва да решавам, това е моят начин да науча нещо.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    84
    #11

    Re: Компресиране

    Здравейте! Блъсках си много главата за да разбера какво представлява Хавмъновото(кодово)"дърво" но материала на който попаднах, примерите които са описани в материала ги нямаше.
    Пък и за алгоритъма на Lempel-Ziv-Welch неможах да открия нищо на български.
    Ако има някой лекции или друг материал относно тези неща моля го да ми го изпрати, пък аз когато изпадне нещо според думите на Black Adder:
    Т.e - изпаднало е нещо, бъра за гепи пачката, ама ако може - баламурниците у форума да му напишат кода, щото от обща компресия почнаха да се конретизират разни неща.
    Ще почерпя.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    839
    #12

    Re: Компресиране

    Ако те интересува да намериш нещо на български не се осланяй много на нета-както ти казаха най-лесния начин е да намериш лекции от тази сфера .

    А по начина по който реагира на въпроса "Защо" се подразбира че някой търси читав код или за оптимизация или за свежа идея и затова дава мангизи ( и ти гледаш да изкараш едни бързи пари )

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    84
    #13

    Re: Компресиране

    Точно лекции ми трябват но няма от къде да ги намеря.

    Извинявай но за това:
    Цитат Първоначално публикувано от nikolin
    А по начина по който реагира на въпроса "Защо" се подразбира че някой търси читав код или за оптимизация или за свежа идея и затова дава мангизи ( и ти гледаш да изкараш едни бързи пари )
    Не те разбрах къде съм реагирал на въпроса "Защо",може би не съм се изразил достатъчно разбрано.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    839
    #14

    Re: Компресиране

    Е да ама това за лекциите още в началото трябваше да го кажеш . Или както във форума на датата са ти казали , обърни се към автора на материала който си намерил ( сори , ама чичко гулъл много неща казва ) .

    А лекции най лесно се намират като се завъртиш около студентите.

  18. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #15

    Re: Компресиране

    Лекции нямам, но ще опитам по спомени да разкажа накратко как работят тези методи.

    При Хофман се кодира буква по буква.
    Компресиращият ефект идва от това, че най-често използваните символи от входния файл се кодират с по-малко битове, а по-рядко срещаните - с повече.
    За да се построи дървото, предварително се преброява кой символ колко пъти се среща във файла. Тези бройки (тегла) се запомнят в масив.
    Двоичното дърво се строи от листата към корена.
    Търсят се двата най-рядко използвани възела (т.е. с най-малки тегла). Например 'щ' и 'ь'.
    Създава се нов възел, който да е родител на тези двата.
    На двата се присвояват стойности: 0 на единия и 1 на другия (в резултат от това накрая тези две букви ще бъдат кодирани с хх...х0 и хх...х1 и ще бъдат "най-дългите" символи в азбуката ни).
    Те се премахват от списъка с възлите, а новия възел се добавя към списъка.
    Процедурата се повтаря докато в списъка остане само един възел (корена на дървото).

    При LZW кодирането не е символ по символ.
    Там се търси подстринг, който вече се е срещал по-рано във файла и вместо целия подстринг в компресирания файл се записва само адреса на предишното срещане.
    За целта динамично се изгражда речник с вече използваните символи, двойки символи, тройки символи и т.н., които да бъдат преизползвани.

    Всичко това е казано много наедро, но понеже си намерил някакъв скрипт, би могъл да го дебъгнеш, за да видиш защо не работи и да го оправиш.
    Струва ми се, че това ще ти отнеме най-малко време.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Компресиране на HD video?
    От ilhanbg във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 3
    Последно: 21-07-10, 13:43
  2. Компресиране на МП3-ки
    От ZanGaDor във форум Общ - софтуер
    Отговори: 9
    Последно: 28-12-06, 14:08
  3. Компресиране на ISO файлове?
    От fiorino във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 07-07-05, 15:23
  4. Компресиране на DVD в AVI
    От Cko във форум Общ - софтуер
    Отговори: 11
    Последно: 23-01-05, 16:02
  5. Компресиране на МР3 под XP
    От Cko във форум Windows
    Отговори: 26
    Последно: 26-08-02, 22:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе