Резултати от 1 до 13 от общо 13

codecs Оправия

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    18
    #1

    codecs Оправия

    Проблема е следният: след като използвах Panda Quick Remover, за да премахна един вирус се оказах със голям процент разрушени изпълними файлове и най-вече филмите ми изглеждат по съвсем различен начин, а именно прекалено изсветлени и без никакъв контраст. Опитах с всички codecs за който се сетих включително ffdshow, K-Lite Pack, с преинсталация на Nimo - с една дума "де що е codec не съм опитал". Използвам vplayer 0.6e и Windows Media. Целта ми е да се оправя по възможност без да преинсталирам Win-а.

    Благодаря предварително за всякакви идей и мнения който биха ми били от полза.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #2

    codecs Оправия

    докога трябва да се повтаря едно и също ???



    за да се гледат филми на всеки що годе приличен комп са достатъчни следните неща:



    - DivX 5.хх

    - Xvid х.хх

    - AC3Filter

    - DivXG400 - това е за субтитрите...



    - евентуално ffdshow - това не го знам какво върши, но когато с горните неща нещо се пъне, инсталирам го и тръгват филмите.



    вече ми писна от компи с "Нимо-Пак" и "К-Лите" - напоследък все такива ме викат да оправям...



    а по въпроса за яркостта и контраста - виж си "Display Properties" - десен клавиш в/у Desktop - Properties/Settings/Advanced.......






  4. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #3

    codecs Оправия

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">докога трябва да се повтаря едно и също ???



    за да се гледат филми на всеки що годе приличен комп са достатъчни следните неща:



    - DivX 5.хх

    - Xvid х.хх

    - AC3Filter

    - DivXG400 - това е за субтитрите...</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    брей!

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">- евентуално ffdshow - това не го знам какво върши, но когато с горните неща нещо се пъне, инсталирам го и тръгват филмите.</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Това дето не го знаеш, какво върши е набор кодеци, но беден набор, за разлика от други подобни.

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">вече ми писна от компи с "Нимо-Пак" и "К-Лите" - напоследък все такива ме викат да оправям...</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Е за другите набори кодеци съм съгласен, но K-Lite набора е един от най добрите, по-полека с изказванията за него.

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">а по въпроса за яркостта и контраста - виж си "Display Properties" - десен клавиш в/у Desktop - Properties/Settings/Advanced.......



    <div align="right">Originally posted by Zaphod B - 20/01/2005 : 04:36:25</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Ако трябва да обобщя, за да се глрдат филми е достатъчен само K-Lite набора кодеци, където има - DivX 5.хх, - Xvid х.хх, - AC3Filter и всичко необходимо, че дори и плеари в пълния пакет.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,019
    #4

    codecs Оправия

    k-lite и останалите пакети ми приличат на малка линукс дистрибуция.

    10 неща върщещи (в случая декодиращи) едно и също. И още 1000 неща които никога няма да влязат в употреба.

    един път да подкрепям на 100% мнението на Zaphod B.

    Обикновено доста ни се разминават май.



    А за контраста освен от дисплей пропъртис може да е от настроиките на някой кон****** кодек.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #5

    codecs Оправия

    <font color="orange">Самият факт, чв си премахнал вирус от системата който е нанесъл разрушителни промени изисква незабавна преинсталация на чисто.!! Не се мотай, а действай - да не съжаляваш после.</font id="orange">

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    18
    #6

    codecs Оправия

    Благодаря ви за отговорите. Явно ще се оправям с преинсталация. Проблема с контраста е само при филмите и така и не открих настройка на codec-a с която да оправя проблема.

    Айде със здраве!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    839
    #7

    codecs Оправия

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Това дето не го знаеш, какво върши е набор кодеци, но беден набор, за разлика от други подобни. </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    ffdshow може да е малък , но не и беден набор от кодеци . Аз съм с него от много отдавна и никога не съм имал каквито и да е проблеми с филмите .

  10. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #8

    codecs Оправия

    Не ми се влиза в спорове оносно ffdshow, но преди време с него не вървяха доста от филмите, а с K-Lite Pack всичко винаги си е било на на шест. Много е възможно да са направили подобрения в ffdshow и нещо да се е подобрило, което не значи, че е добър набор от кодеци.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    80
    #9

    codecs Оправия

    az 6te se otklonq malko ot temata. Izpolzvam divx512, xvid,ffdshow i AC3 filltrer. Vsi4ki filmi mi tragvat, moje bi s nqkoi izklu4eniq. No imam sledniq problem. Kogato gledam MOV files s quick time plater ili wmp mi se4e kartinata. predi si bqh slojil Klite Mega pack i vsi4ko be6e nared s MOV-a. A sega ne varvqt dobre. Bihte li mi dali savet kak da gi opravq, bez da razvalq drugite filmi???????!!!!!

  12. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,440
    #10

    codecs Оправия

    Вземи разкарай всички кодеци, пакети и т.н. Пусни regcleaner и инсталирай на чисто DivX, XviD, AC3 + AC3 Filter и DirectVobSub. Това е.

    И пиши на кирилица, че нищо не ти се разбира.

  13. T
    T е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    287
    #11

    codecs Оправия

    ffdshow е достатъчен избор в 98% от случаите за гледане и е прекрасен избор за по-слаби машини. K-lite-а ако искате да кодирате (да правите филми).

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    80
    #12

    codecs Оправия

    Sunny това с Reg Cleaner-a го направих вече. Ставаше въпрос за MOV файловете. Много ми насичат, а филмите като цяло вървят перфектно за сега.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #13

    codecs Оправия

    Използвам в комбинация с Mv2Player Plus:

    - DivX 5.хх

    - Xvid х.хх

    - AC3Filter

    - DivXG400 - това е за субтитрите...

    - ffdshow

    Oтскоро за проверка на кодеци и VideoInspector 1.2.1.71

    http://www.kcsoftwares.com/

    Нямам проблеми с филмите засега.


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Български пощи - ще има ли оправия някога ???
    От kalcheff1 във форум Черен списък
    Отговори: 38
    Последно: 08-10-13, 00:18
  2. Търся Codecs за РС на 400 MHz!
    От komando_boy във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 21
    Последно: 26-04-04, 00:36
  3. Video programs and codecs
    От MiStReR_xXx във форум Общ - софтуер
    Отговори: 9
    Последно: 01-10-03, 23:25
  4. Divx codecs za Windows 2000 i XP
    От Ivan във форум Windows
    Отговори: 18
    Последно: 07-10-01, 13:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе