Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 49

Firefox или Opera ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Gadget
    Guest
    #31

    Firefox или Opera ?

    nglayout.initialpaint.delay



    Аз това го нямам. Защо?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #32

    Firefox или Opera ?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">нещо такова за операта имаш ли? [:D]



    <div align="right">Originally posted by obshtinska_mishka - 09/02/2005 : 14:02:18</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Съжалявам - не използвам Opera и съответно никога не съм се ровил по такива въпроси, касаещи Opera-та...





    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">nglayout.initialpaint.delay



    Аз това го нямам. Защо?



    <div align="right">Originally posted by Gadget - 09/02/2005 : 14:19:03</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Ами доколкото се сещам, при мен също го нямаше. Създайте го ръчно.

    Технически (поне така четох) Firefox-а не "реагира" моментално при получаване на всеки байт от хост-сървъра на сайта, който отваряте, а първо куплира, така да се каже, информацията, което практически забавя самото й извеждане на екрана. С горната променлива тоя (д)ефект се отстранява.



    Edit:

    За който няма проблеми с английския и му се занимава:



    http://www.tweakfactor.com/articles/...oxtweak/1.html



    Това всъщност е един от МНОГОТО сайтове, в които съм намирал информация за това как да се оптимизира работата на Firefox, с тази разлика, че този ми се струва доста по-пълен с "трикове" []

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    53
    #33

    Firefox или Opera ?

    Opera vs. Firefox?

    Много сложен въпрос. Аз лично използвам Опера от версия 3.хх, но в момента тази с която съм 7.54 ми изяжда 50мб от рам паметта и горница затова от няколко дни пробвам и с Лисицата.

    Какво да ви кажа Firefox-а заема доста по-малко рам. Стартира се по-бързо. И ми е забил само един път засега. Вярно, че и Операта са я пооправили и не забива толкова често.

    Според мен Firefox изобразява правилно всички сайтове ( поне тези, които посещавам. - не са малко ). Opera със сигурност има проблеми с Java.

    Когато ми падне много скоростта на нета Firefox ми отваря сайтове ( вярно с доста чакане ), на които Opera се отказва.

    В Лисицата ме дразни само това че доста често отваря сайтове в нов прозорец вместо таб, но се надявам да се оправи с плъг-инчето, за което е споменал BerkStock



    Между другото: BerkStock мерси за съветите! Още не съм рестартирал, защото пиша това, но пък колко по-бърз може да стане тоя браузър?! [8D]

  5. Gadget
    Guest
    #34

    Firefox или Opera ?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Opera vs. Firefox?



    В Лисицата ме дразни само това че доста често отваря сайтове в нов прозорец вместо таб, но се надявам да се оправи с плъг-инчето, за което е споменал BerkStock



    <div align="right">Originally posted by vladii - 09/02/2005 : 19:09:38</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Таbbrouser Extensions и нещата с табовете заспиват. Има 1000 настройки как да се отварят и затварят с мишката и с кой бутон в ква последователност. Ъпдейти се правят всяка седмица... абе японска работа изпипана Слагате и CompactMenu и получавате по-голяма площ за работа...

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #35

    Firefox или Opera ?

    Операта май си ми харесва повече най-вече заради пощата. аз не ги разбирам тия другите работи но Операта ми харесва повече. може и да е защото съм свикнал с нея [:D]

  7. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #36

    Firefox или Opera ?

    Отдавна работя с OPERA, (пробвал съм и Fox-а, естествено, както и по-ранните GNU-отрочета K-meleon, Firebird, Mozilla и т.н.) и искам да подчертая няколко важни факта, които някакси останаха неоценени дотук:

    1. OPERA е на О-Г-Р-О-М-Н-А преднина пред останалите, що се отнася до нововъведения в интерфейса, удобството и ефективността на потребителската работа: многостраничност, прозорци със свободно преразпределение, вграден поп-блокинг, несравнима гъвкавост на работното пространство(и за тези с малките, и за другите с големите монитори), жестове с мишката, удобното автоматизирано въвеждане на пароли, гъвкавия контрол на части от страницата (вкл/изкл кеширани изображения, анимация, JAVA, scripts, sounds), запомняне на последните отворени страници отпреди - всичко това просто се заимства от останалите, и то с голямо закъснение. За вградения мейл-клиент се каза достатъчно. За вградения download manager обаче не - та той е доста по-удобен и използваем от калпавите му аналози в останалите браузъри.

    2. OPERA притежава уникален енджин за изобразяване на страниците! Не спирам да му се възхищавам - ненапразно се хвали като "най-бързия" на планетата - тук не става дума за протоколи и заявки (въпреки че това е за мен и най-ефективно използващия ограничения dial-up трафик благодарение на потребителския контрол и изключително ефективното кеширане браузър). Скоростта на преизчертаване на страниците е поне 2 пъти по-голяма, ако не и повече от gecko, ie и другите ядра. На 500MHz Celeron opera щрака по-пъраво и от mozilla на Athlon2000+! За какво ви е това? Ами че за най-важното - ZOOOOOOOOM!!! И то с интерполация на изображенията - натискайте +/- колкото си щете! Подозирам, че IE-ядрото също го може донякъде, но съм виждал постна реализация само в MyIE/Maxton); Трябва да спомена и превключването м/у различни стилове на изобразяване, които доста помагат понякога.

    3. OPERA е образец за ефективен код. Така сме свикнали с надутите програмища, още умът ми не го побира как момчетата от норвегия са побрали всичката тази функционалност в 3-3.5Mb инсталационен файл?! Това прави абсолютно излишни оплакванията от многото 'излишни' вградени екстри. Много РАМ ли гълта операта? Ами че с какво друго можеш да държиш отворени по 50-тина страници едновременно, без да се побъркаш? Единствено тук можеш да ги преподредиш по различни прозорци и критерии, така че да не ти се пръсне главата! Колкото до системните изисквания, фокса гълта повече още при зареждането си в базов вид...а какво предлага?!

    4. Като заклет привърженик на Miranda мога да кажа на почитателите на plugins, extensions & customizing, че знам какво е да надграждаш любимото програмче с каквито екстри искаш, и мога да кажа: една платформа си заслужава това внимание, ако поне е лека и бърза в основния си вид! За miranda това се отнася, за firefox - не. Повечето големи GNU проекти за съжаление са изключително тромави и лакоми за ресурси, може би поради мултиплатформения с замисъл, не знам (важи и за иначе разкошния Open-Office). Опитвал съм се да поукрася с разширения и Firebird преди, но това доведе единствено до загуба на стабилност. И още - колкото и да се надгражда, имам чувството, че пак не може да стигне opera, която изстисквам почти до последната функцийка и пак не съм поискал да я разширявам.

    5. С проблемите с JAVA честно казано нямам опит. Дали не е възможно да се дължат на JVM? Помня преди че не отваряше web-based ICQ например, но това го оправиха отдавна. Доколкото знам, операта е замислена с идеята за стриктно съобразяване с web-стандартите, така че проблеми с разните му (best-viewed with IE ?.?? or higher) най-вероятно се дължат на самите тях и не смятам че е редно да се поощряват. Лично аз работя с изключени Java, Flash, GIF-animations, sounds и не съм срещнал особени проблеми! Да не говоря за лекотата на този начин на работа и отсъствието на рекламни и всякакви досадни мигачки. Ако искате да видите някоя анимацийка - просто временно разрешавате plugins, и то само за дадената страница! На някой други ще им се наложи да рестартират браузъра за подобно нещо

    В заключение мога да кажа, че ако има софтуер, който си струва да се заплати, и то дори в ерата на безплатните интернет-браузъри, то това е Опера. Не познавам човек, който да е опитал с нея и да не е преминал към нея. Овладеете ли я, при опит да работите с някой от другите непрестанно ще се чувсвате като сакати - къде без ръка, къде без крайници изобщо. (за потребителите на базовия IE подозирам, че им липсва главата изобщо))

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #37

    Firefox или Opera ?

    Mozilla Firefox.

    Достатъчно възможности за настройка, възможност да надградя само до нужните ми plugins, достатъчно бърз.

    Ползвал съм и Опера, благодаря!

    Добър браузър, но Лисицата ми допада повече. Може би въпрос на лични предпочитания.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #38

    Firefox или Opera ?

    явно нищо не знам и за Операта

  11. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #39

    Firefox или Opera ?

    Без никакви съмнения FireFox. Въпрос на кратко време е да свикнеш с него. Аз от IE -> Firefox за по-малко от седмица. Сега ползвам ИЕ-то само когато влизам в по-специялни сайтове (за банките и т.н.), но и без това само ИЕ поддържат подписи и прочие. Сигурен, лесен, с много плъгини. Качествен браузър!!!

  12. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #40

    Firefox или Opera ?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"> и без това само ИЕ поддържат подписи и прочие.



    <div align="right">Originally posted by get*-*11/02/2005*:* 13:57:12</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Леко грешиш, това го може и лисицата []

    Само трябва да си import-неш сертификата

    Tools -> Options -> Advanced -> Certificates -> Manage , после е лесно []

  13. Gadget
    Guest
    #41

    Firefox или Opera ?

    @XIIID: Всичко дето си го описал го има и във Firefox-a без мейл клиента. Ама всичко... Дори и този ZOOOOOOM, само че като еxtension

  14.  
     
  15. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #42

    Firefox или Opera ?

    laMARTIN: Не става. Импортвал съм ги. Имам чувството, че всички такива сайтове ги правят само за ИЕ. И преди сме пробвали и на други страници все не става.

    Ти пробвал ли си?

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #43

    Firefox или Opera ?

    Отговарям вместо laMartin - "ДА".



    Аз си ползвам Лисицата за онлайн разплащания и управление на фирмената банкова сметка (имам предвид въвеждане на платежни нареждания). Работи си без проблеми.



    Ето цитат от сайта на банката, с която работя:



    <font color="green">-----------------------------------------------------------------

    Поддържани уеб браузъри за работа с ****** Онлайн



    Microsoft Internet Explorer версия 5.5 или по-висока

    Mozilla версия 1.6 или по-висока

    Mozilla Firefox 0.9 или по-висока



    ****** препоръчва използването на Mozilla Firefox



    следва бутонче с линк към http://getfirefox.com/

    ------------------------------------------------------------------</font id="green">



    Хитро като лисица [:D]

  17. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #44

    Firefox или Opera ?

    Явно не на всички тогава. Лично на мен ми се налагат 2 сайта.

    Хм.. пак ще пробвам. Може и аз да съм объркал нещо, но доколкото си спомням преминахме през всички процедури...

    Ако и в това се окаже способна наистина хитро като лисица

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #45

    Firefox или Opera ?

    Здравейте интересувам се как мога да изключа визуализирането(изтеглянето) флашовете ? Имам ограничение от 1гб трафик месечно и съм забранил 'load images' oт options ,но все още ми зарежда флашовете!





    10х

    пп. от options нужно ли е да забранявам javascript i само java ?




Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Opera mini 3.1
    От universum във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 4
    Последно: 26-02-07, 21:22
  2. FLASHGET & OPERA 7.20
    От revizoro във форум Общ - софтуер
    Отговори: 25
    Последно: 22-10-03, 09:49
  3. OPERA 5.02
    От Aquadark във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 13-03-01, 19:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе