Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 26

FLASHGET & OPERA 7.20

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    14
    #1

    FLASHGET & OPERA 7.20

    Добри хора,

    Някой може ли да ме светне как се интегрира flashget c opera 7.20?

    Има един plugin, обаче той е за opera 5 и 6. Преди време бях успял да се справя с проблема, помня, че се бъзикаше нещо в opera-та- май се указваше с какво да download-ва. Ама сега се "утрепах" да търся- нищо не направих.

    Естествено, не питам за метода COPY на URL-то и после с flashget-a. Това си е доста неудобно. Просто съм сигурен, че имаше начин да се направи "интелигентно".



    THANKS BOYS!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    14
    #2

    FLASHGET & OPERA 7.20

    БРАВО!

    От 15 човека един ли не знае...

  4. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #3

    FLASHGET & OPERA 7.20

    Поради интегрирания в самата Opera download manager се дава приоритет на него, а не на други мениджъри. Мисля (без да съм сигурен), че въпроса се решава като се укаже на flashget да се интегрира в Opera-та, но със сигурност може и чрез *.ини-тата на Opera-та прегледани с текстов редактор и преправени, където е ужно. Довечера ще погледна и ще ти кажа със сигурност точно, кое как става, за да се получи търсения ефект. []

    ----

    Предварително ти казвам, че става с <font color="orange"><font face="Comic Sans MS">plug-in</font id="Comic Sans MS"></font id="orange">, който е безплатен и се изтегля от сайта на компанията. То това е и решението.


  5. Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    256
    #4

    FLASHGET & OPERA 7.20

    НЕ МУ ТРЯБВА ИНРЕГРАЦИЯ!



    Ползвам и двете - Опера и Флашгет. Плугина за 8.11 го махнах, флашгета ми досаждаше.

    Ако реша, че нещо ще се точи с флашгет, а не със сваляча на операта, копвам адреса, пускам Флашгета и адреса го мятам в него с Ctrl-V. Ако е вече пуснат, той сам прехваща клипборда, когато в него е точим URL. Тоест, просто копваш - десен бутон, Copy Link Address.



    Аз плащам на трафик, но връзката е бърза. Операта почва да точи веднага, още преди да укажеш пътя са сейвване. Ако не го доточа с Операта, този трафик го губя. Затова Флашгета ми е само за тежки случаи.

  6. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #5

    FLASHGET & OPERA 7.20

    Вградения download manager на Операта е съвсем не лош и е добра алтернатива. Май за Опета 7.х няма интегриран plug-in (за сега), но описаната от Г.Атанасов (Самият Инжинер) методика на работа с flashget и Опера 7.х е съвсем приемлива, до момента в, който не се премине на работа само с download manager-а на Операта. Доста е удобен, и като му свикнеш, после ще се чудиш как си могъл да работиш с flashget :-))). Интересно ми е, как си превключвате кирилицата (kredor), ползвайки Опера 6/7.хх (без Ява) и сетком.бг ?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    14
    #6

    FLASHGET & OPERA 7.20

    На Инженера мога да кажа, че това с COPY-то ми е ясно. Само че понякога ми създава трудности...

    Значи например в http://bsoft-bg.com/ искам да сваля нещо...

    Избирам програма, кликвам върху нея и тя ме препраща в друг прозорец с разни описания на програмата и т.н. и там пише "Изтегли"- думичката е активна, но щом й копирам URL- то се получава нещо такова:

    http://bsoft-bg.com/prg_download.php?id=18410

    Това като се прасне във flashget-а, се сваля нещо такова:

    prg_download.php



    Затова си кликвам върхе думата "Изтегли" и следва автоматично стартиране на Download-а. И точно тук следва да се вдене Flashget-a, както при Opera 6, ама ядец...

    А свалячя на Opera-та може да е добър, ама не съм му свикнал, пък и се ядосвам да не мога да ги оправа и да ги интегрирам Opera-та и Flashget-a.

    Ами това са ми неволите, момчета.

    ru-boy, ако светнеш малко за тези *.ini-та- драсни някой ред...

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    256
    #7

    FLASHGET & OPERA 7.20

    Съжаляжам.

    Мене ме дразнеше започването на две точенета едновременно - от операта и от флашгета. Затова го разинтегрирах, след около 2 дена употреба. Оттогава не търся такива плугини.



    Ако страницата е бавна и точенето не тръгва веднага, то точимия линк е в лентата с ардесите, като цъкнеш, е селектирана цялата, само правиш Контрол Це. Ей сега пробвах на http://bsoft-bg.com/



    Без Флашгет обаче не може. Точил съм 600К за три дена - не всяка минута имаше пакет. Операта отказа да резюмва, но Флашгета се справи.



    ============================================

    За Кредора: аз съм леко параноичен (чети-силно предпазлив) и на мен Кредора никога не ми е работил, в IE също. Настройките за сигурност са ми яко затегнати.

    Кредора за мен е тест за безотговорност - щом една Уеб страница може да ти прехваща входа от клавиатурата, значи нещата си ги изтървал. Ако има страници, които не се гледат с моите затегнати настройки, значи няма да ги гледам. Както не бих отишъл на място, където ми искат да съм по бански и да си нося вазелин.

  10. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #8

    FLASHGET & OPERA 7.20

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Съжаляжам.

    ============================================

    За Кредора: аз съм леко параноичен (чети-силно предпазлив) и на мен Кредора никога не ми е работил, в IE също. Настройките за сигурност са ми яко затегнати.

    Кредора за мен е тест за безотговорност - щом една Уеб страница може да ти прехваща входа от клавиатурата, значи нещата си ги изтървал. Ако има страници, които не се гледат с моите затегнати настройки, значи няма да ги гледам. Както не бих отишъл на място, където ми искат да съм по бански и да си нося вазелин.



    <div align="right">оргинално мнение на injinera</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    <font color="orange">Това наистина е много интересно</font id="orange">, чудно, че не се бях сетил до сега. Може би, защото не съм прегледал начина на работа на Кредора, но ще го направя.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    14
    #9

    FLASHGET & OPERA 7.20

    Абе хора,

    аз питах за Оpera и Flashget- и да Ви кажа- вече вдянах какво да се прави, че да припалва Flashget-а. Наистина се слага Plugin-а и се бъзикват едни хави в Оpera-та.



    Аз обаче явно съм назад с материала- някой ще светне ли к'во е това КРЕДОР?



    THANKS!

  12. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #10

    FLASHGET & OPERA 7.20

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Абе хора,

    аз питах за Оpera и Flashget- и да Ви кажа- вече вдянах какво да се прави, че да припалва Flashget-а. Наистина се слага Plugin-а и се бъзикват едни хави в Оpera-та.



    Аз обаче явно съм назад с материала- някой ще светне ли к'во е това КРЕДОР?



    THANKS!



    <div align="right">оргинално мнение на revizoro</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Влез в Setcom.bg с IE (а не с Опера или друг браузер) и като видиш KREDOR кликни на него, а за по лесно http://www.kredor.com/bg/

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    256
    #11

    FLASHGET & OPERA 7.20

    Кредора е въпрос, дето ме е мъчил месеци - що е това, все го обсъждат, а то е една малка рекламка. Щом го не знаеш, си по добре, всичко ти е наред.



    Когато пишеш отговор, отгоре има една емблема Кредор. Обаче, ако правиш същота през калпав браузър с хлабави настройки, например IE с настройки по подразбиране, до емблемата се вижда и превключвател Cyr-Lat. Даже и работи.



    Ей за това е въпроса. Езиковият индикатор ти е на En, а чрез Кредора отговора излиза на Кир. Писаното е прехванато и прекодирано. Кредора не е проблем, проблем е, че въобще може сайт да прехваща вход от клавиатура. Има и зли сайтове!



    При мен не може, не е и могло, затова се чудих дълго що е туй Кредор.


  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #12

    FLASHGET & OPERA 7.20

    Дефакто излиза, че е един шпионин на входа на клавиатурата, а това не е добре, защото има само една крачка до преобразуването му в KeyLogger (keyspy). Сбогом на паролите и поверителната информация при това положение.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    14
    #13

    FLASHGET & OPERA 7.20

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Щом го не знаеш, си по добре, всичко ти е наред.</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Зацепих. Между другото аз съм фен на OPERA, в случая 7.20 и не съм се замислял.

    Г-н Инженер, за тези "зли сайтове" няма ли лекарство- разни FIREWALL- и или нещо такова? Или трябва да се настрои нещо в браузера?

    А между другото, мен лично не ме бърка чак толкова много дали някой ще ми прихване нещо от клавиатурата- просто няма нищо важно. Но си е маса т'варещо някакъв умник да ме надзирава...

  17. Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    256
    #14

    FLASHGET & OPERA 7.20

    Карах 2 седмици със ЗонеАларм, но е досаден за настройка. И неизвестно защо ми прави LOCK на харда. Махнах го. Но ако си със XP файъруола ти е задължителен, то е пробито отвсякъде.

    IE има технологията ActiveX. С нея работи Windows Update. Извода: ако си с IE, може да ти разберат всичко за софтуера по компа.



    Затова турих XP-то и IE- то на трупчета. Карам на 98 с Опера



    10 -те най-опасни Уйндоус-програми, оттук http://www.securitylab.ru/40744.html

    =======================

    W1 Internet Information Services (IIS)

    W2 Microsoft SQL Server (MSSQL)

    W3 Windows Authentication

    W4 Internet Explorer (IE)

    W5 Windows Remote Access Services

    W6 Microsoft Data Access Components (MDAC)

    W7 Windows Scripting Host (WSH)

    W8 Microsoft Outlook Outlook Express

    W9 Windows Peer to Peer File Sharing (P2P)

    W10 Simple Network Management Protocol (SNMP)

    =======================



    За XP: Gibson http://grc.com/default.htm кво казва:

    Малък цитат: "Without this patch, malicious code can be downloaded into your system and executed when visiting a malicious web site or simply receiving and previewing or opening malicious eMail. Exploits of this serious vulnerability have been found "in the wild" so this is no longer a "theoretical" vulnerability"



    забележка: Кой както му е кеф. Аз така ги правя нещата, никого не убеждавам. Питахте, казвам ви.


  18. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #15

    FLASHGET & OPERA 7.20

    ХР pro <font color="yellow">+</font id="yellow"> Tauscan <font color="yellow">+</font id="yellow"> Outpost Personal Firewall Pro 2.0 <font color="yellow">+</font id="yellow"> добра антивирусна програма <font color="yellow">+</font id="yellow"> специализиран софт за защита <font color="yellow">=</font id="yellow"> безгрижен живот в интернет и спокойна работа с уиндоус. []

    ----

    http://www.agnitum.ru/

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Сваляне с FlashGet
    От Pat във форум Общ - софтуер
    Отговори: 11
    Последно: 21-05-06, 12:16
  2. FlashGet Проблем
    От JOJO във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 19-04-05, 13:53
  3. FlashGet въпрос
    От Aquadark във форум Общ - софтуер
    Отговори: 14
    Последно: 17-11-03, 16:36
  4. проблем с FlashGet
    От LZ4 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 30-09-03, 18:09
  5. FlashGet
    От jax във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 17-02-03, 19:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе