Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 65

Hiren's BootCD X.x

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    496
    #16

    Re: Hiren's BootCD X.x


  2.  
     
  3. TODD_BG
    Guest
    #17

    Re: Hiren's BootCD X.x

    Цитат Първоначално публикувано от Avis
    Мерси много.

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    8
    #18

    Re: Hiren's BootCD X.x

    Здрвейте. Хард диска ми се е пълен с bad сектори и не знам как да ги оправя. Знам че Hiren's BootCD (http://free.data.bg/decks/apps/Hiren...h.Keyboard.rar) може да го направи но не знам как точно се работи с него. Ако може някой да ми даде малко обяснение как става ще съм много благодарен.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    120
    #19

    Re: Hiren's BootCD X.x

    Ако харда ти е пълен с бедсектори, най-добре помисли за нов, едвали има програма която да ти ги оправи, в това сиди има доста програми който могат да установят ,че действително имаш лоши сектори и да се опитата да ги оправят, но уви това са визически проблеми които за съжаление не се поправят софтуерно.
    В Hiren's BootCD си има цял раздел за тестване на харддискове и там има няколко програмки за тази цел, всичко зависи каква марка ти е харда.
    Опитаи все пак не винаги всичко е загубено!

  6. Novice
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    8
    #20

    Re: Hiren's BootCD X.x

    Точно това искам да направя, да опитам. Обаче не знам точно как ...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    120
    #21

    Re: Hiren's BootCD X.x

    Ами слагаш цд-то и рестартираш компа, като предварително си нагласил в биоса да да бутва от сидито преди харда/ BOOT PRIORITY/

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    8
    #22

    Re: Hiren's BootCD X.x

    Мерси много! Веднага започвам!

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    281
    #23

    Re: Hiren's BootCD X.x

    Здравейте, а каква е разликата между тези които са
    Hiren's.BootCD.7.6.with.Keyboard.rar и
    Hiren's.BootCD.7.6+keyboardPATCH.rar
    едното е с пач другото не е, ама за какво е тоя пач

    Предполагам, че това се изпича на Рерайтабъл СД за да може да се добавят дефиниции и прочее, или се прави на мултисешъни може би?? Много мъничко 50МБ.
    Мини Уин 98ма как си прави суапа на Самото СД(ако е рерайтабъл) или на Харддиска?

  11. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #24

    Re: Hiren's BootCD X.x

    SET_time, разлика в горните два файла практически няма. И в двата е включена мултиезична поддръжка, например BG - т.е., зарежда ти се директно кирилски драйвър, докато се "boot"-ва диска, без да го добавяш отделно/ръчно. Отделно от това и менюто ти става на български език.

    Най-добре е да изпичаш диска на Re-Writeable-подложка, по възможност на MiniCD - доста удобно е, мястото е достатъчно, а пространството, което остава (почти 3/4), винаги можеш да запълниш с програмки по свой избор. Антивирусните дефиниции се добавят още преди да подготвиш диска окончателно - т.е., отваряш .ISO-файла с някоя подходяща програмка, например "WinISO", после добавяш новите дефиниции в директорията "../VDefs", даваш му "Save As Bootable", печеш го като "Bootable" и си готов. За 5 минутки работа е.

    Понеже BootCD-то създава автоматично RAM-Drive (на част от паметта), с капацитет (дано не се лъжа) 64 МВ и там разполага всичко, Win98 не може да се кешира на самият "boot"-ващ диск, а ти дава право на избор от къде да се чете - от RAM-паметта или от Hard Disk-а. За последната версия на Hiren BootCD - 7.6, незнам все още как стоят нещата, но в предишните версии се препоръчваше да се кешира на Hard Disk-а, понеже ако се четял от паметта, давало доста грешки.

    Вече не е нововъведение, но ако те интересува можеш да си направиш и Bootable USB Flash Drive, естествено, ако компютрите, на които смяташ да го използваш, позволяват "boot"-ване през USB-порта. Повече инфо - на сайта на Hiren.


  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    19
    #25

    Re: Hiren's BootCD X.x

    Здравейте!Във връзка с Partition Magic искам да ви попитам нещо.WinXP SP2 ми е инсталиран на С: ,който е форматиран под NTFS . Другите ми дялове са форматирани под FAT32. Въпросът ми е има ли смисъл да направя всички дялове NTFS? Компа ми е за домашно ползване-не е сървър или т.н. Във връзка с което, ако ги форматирам с Partition Magic под NTFS таблица има ли опасност да ми се повреди или унищожи информацията, която се намира на тях. Не ми се прехвърля цялата информация на други носители, не е малко, пък и нямам място на харда.
    Благодаря предварително!

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    620
    #26

    Re: Hiren's BootCD X.x

    Цитат Първоначално публикувано от presoman
    Здравейте!Във връзка с Partition Magic искам да ви попитам нещо.WinXP SP2 ми е инсталиран на С: ,който е форматиран под NTFS . Другите ми дялове са форматирани под FAT32. Въпросът ми е има ли смисъл да направя всички дялове NTFS? Компа ми е за домашно ползване-не е сървър или т.н. Във връзка с което, ако ги форматирам с Partition Magic под NTFS таблица има ли опасност да ми се повреди или унищожи информацията, която се намира на тях. Не ми се прехвърля цялата информация на други носители, не е малко, пък и нямам място на харда.
    Благодаря предварително!
    не ти трябва нищо....от командния ред пишеш CONVERT D: /FS:NTFS и си готов

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    19
    #27

    Re: Hiren's BootCD X.x

    Цитат Първоначално публикувано от mikk
    не ти трябва нищо....от командния ред пишеш CONVERT D: /FS:NTFS и си готов
    Да разбирам, че форматирането няма да повреди намиращата се на дяловете информация - така ли?

    Благодаря на mikk и IvO™ за бързият отговор!

  16. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #28

    Re: Hiren's BootCD X.x

    Не би трябвало да я повреди, но това си е рискована и времеемка операция... дано не спре тока или няма спад на напрежението (за да ти се рестартира компютъра), защото тогава ще стане еднаааа....

    :sex:

  17. Novice
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    8
    #29

    Re: Hiren's BootCD X.x

    Цитат Първоначално публикувано от batco
    Ами слагаш цд-то и рестартираш компа, като предварително си нагласил в биоса да да бутва от сидито преди харда/ BOOT PRIORITY/
    До тук добре. Първо го записах на диск без да дам отметка че е boot-ващ и изгубих 1-2 часа. Направих го boot-ващ и рестартирах ... проработи* :Super: Обаче сега не знам как да пусна тоя HDD Regenerator. Моля кажете на една ламя точно стъпка по стъпка как да си оправя bad секторите ако имате време...
    Благодаря предварително.

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    281
    #30

    Re: Hiren's BootCD X.x

    Благодаря на IvO™ за изчерпателния отговор!

    Здравейте!Във връзка с Partition Magic искам да ви попитам нещо.WinXP SP2 ми е инсталиран на С: ,който е форматиран под NTFS . Другите ми дялове са форматирани под FAT32. Въпросът ми е има ли смисъл да направя всички дялове NTFS? Компа ми е за домашно ползване-не е сървър или т.н. Във връзка с което, ако ги форматирам с Partition Magic под NTFS таблица има ли опасност да ми се повреди или унищожи информацията, която се намира на тях. Не ми се прехвърля цялата информация на други носители, не е малко, пък и нямам място на харда.
    Виж сега сложен ти е въпросът.
    1. Доколкото знам да минеш от ФАТ32 към НТФС няма проблеми, но имай предвид, че обратното е много трудно!
    2. Зависи на какъв диск ще го правиш това. Прочети повече за предимствота и недостатъчите на НТФС и ФАТ. Накратко ФАТ32 е по-бърза при по-малки дискове, по-малко сигурна и по-подходяща за малки дискове (не си спомням точно, но да речем до 20-30 Гига ФАТ е по-ефективното решение). НТФС е много сигурна система, вероятността да се скапе е почти нулева! Най-общо казано НТФС пази едно работно копие на таблиците, едно резервно и още едно което е още по-резервно Тя е по-ефективна при големите дискове. НТФС е по-бърза попринцип, но доколкото знам това важи пак ако се използува на по-големи дялове.
    3. ФАТ дялове са достъпни от НТФС, НТФС дялове НЕ СА достъпни от ФАТ нялове. Използуваш ли НТФС ще трябва да забравиш за ДОС и прочее.
    4. НТФС има екстри, като пароли на файловете и прочее.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Hiren's Bootcd 9.9
    От stfn във форум Общ - софтуер
    Отговори: 0
    Последно: 19-06-09, 18:06
  2. F-Prot от Hiren's BootCD не сканира всички файлове
    От stfn във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 06-07-07, 19:06
  3. Hiren's BootCD 7.9
    От ru-boy във форум Общ - софтуер
    Отговори: 0
    Последно: 10-04-06, 10:04
  4. Как да оправя bad секторите с Hiren's BootCD?
    От kosbg във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 23-12-05, 20:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе