Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 42 от общо 42

Кажете програма срещу Adware и Spyware гадинките ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. XaugyTuH
    Guest
    #31

    Re: Кажете програма срещу Adware и Spyware гадинките ?

    Цитат Първоначално публикувано от pate
    Аз също я дръпнах.Обаче това -ъпдейтните, какво значи.упдате ли дето е* .Откри ми и искам да влезна в карантината-обаче ми казва да я плата*
    Ще съм ви благодарна -ако ми малко разясните*
    Трябва да регистрираш програмата. Даваш Help > Register и там въвеждаш.......абе пращам ти го на ЛС да не кажат нещо 'шефовете тук'

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #32

    Re: Кажете програма срещу Adware и Spyware гадинките ?

    anti spyware софтуера става толкова многоброен колкото са самите гадинки; тъй като преди време доста се рових да сравнявам, се натъкнах и на този сайт : http://www.spywarewarrior.com/rogue_anti-spyware.htm ; значи има anti spyware програми, които дават фалшиви попадения, или са копия на Ad-Aware и Spy Bot или самите те слагат гадинки!


    посочени са програмите за чистене, на които може да се вярва:

    Ad-aware
    Microsoft AntiSpyware
    Pest Patrol
    Spybot Search & Destroy
    Spyware Doctor*
    Webroot Spy Sweeper

    и програмите за протекция

    SpywareBlaster
    SpywareGuard

    или

    IE-SPYAD (вече посочено по-горе),

    както и инфо как да се справяме с тази напаст и много още...





  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    139
    #33

    Re: Кажете програма срещу Adware и Spyware гадинките ?

    Цитат Първоначално публикувано от XaugyTuH
    Трябва да регистрираш програмата. Даваш Help > Register и там въвеждаш.......абе пращам ти го на ЛС да не кажат нещо 'шефовете тук'
    Мерси

  5. wsd
    wsd е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    447
    #34

    Re: Кажете програма срещу Adware и Spyware гадинките ?

    Значи инсталирах Aluria's Spyware Eliminator v4.0 - много сладък син интерфеис. Намерих я в муленцето и си дръпнах и сериал. Първото впечатление е че ми се появи МS AntiSpyware - аз мисля че бях я махнал ама тя си се намери или инсталира - ненам...
    Пуснах я да ми търси и ми намери 3 неща от които Флаш Гет - то си се зане че е спай. Намери ми и някакъв тулбар, което е странно, защото аз не ползвам ИЕ, но сега е лято и знам ли кой ми е сядал на компа(варненско лято). Инак програмката не е от най бързите и гълта ресурсец . Оставили са си възможност за добавка на Анти спам и антивирус.. а стане ли това - пиши я бегала...
    Оценявам я като цяло по слабо от МS AntiSpyware или 6/10. :screwy:

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    44
    #35

    Re: Кажете програма срещу Adware и Spyware гадинките ?

    имам един въпрос към тези които използват SpyBoot Search and destroy. Не мога да я накарам тая програма да стартира минимализирана до часовника. Някой знае ли дали програмата изобщо има тава опция и ако да къде е.

  7. XaugyTuH
    Guest
    #36

    Re: Кажете програма срещу Adware и Spyware гадинките ?

    По темата: Може ли някой да ми разясни какъв е смисъла на тези програмки ако имаш Касперски Анти-Вирус и Огнена стена-Касперски Анти-хакер, нагласена да пропуска само избрани от теб програми ???

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    634
    #37

    Re: Кажете програма срещу Adware и Spyware гадинките ?

    Цитат Първоначално публикувано от ru4kata
    имам един въпрос към тези които използват SpyBoot Search and destroy. Не мога да я накарам тая програма да стартира минимализирана до часовника. Някой знае ли дали програмата изобщо има тава опция и ако да къде е.
    Няма такава опция.

    добавено: @emos, не съм догледал - връщам си думите.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #38

    Re: Кажете програма срещу Adware и Spyware гадинките ?

    Цитат Първоначално публикувано от XaugyTuH
    По темата: Може ли някой да ми разясни какъв е смисъла на тези програмки ако имаш Касперски Анти-Вирус и Огнена стена-Касперски Анти-хакер, нагласена да пропуска само избрани от теб програми ???
    ...още една не особено полезна "резидентна" програма, която да ти пълни и без това малкото рамчица и да ти ползва от никога достатъчния процесорен ресурс...

    ако питаш мене е достъчно да имаш само една антивирусна програмка и от време на време да проверяваш за спайуеър... стига да сърфираш разумно из мрежата де...

  11. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #39

    Re: Кажете програма срещу Adware и Spyware гадинките ?

    Цитат Първоначално публикувано от bucho
    Цитат Първоначално публикувано от ru4kata
    имам един въпрос към тези които използват SpyBoot Search and destroy. Не мога да я накарам тая програма да стартира минимализирана до часовника. Някой знае ли дали програмата изобщо има тава опция и ако да къде е.
    Няма такава опция.
    Вввъхххх, ни думай!
    Е щом вече е ясно, че това може да е така, защо пък да няма такава опция?
    Това, дето стои до часовника с иконка като заключена папка е иконата на TeaTimer. Aко по време на инсталацията се пропусне слагането на отметка(!), то после може да се направи ръчно:
    Mode -> Advanced mode -> Settings -> Settings -> System start -> Automatically run program at system startup (това за версия 1.4beta - последната не я използвам заради бъга с popup прозореца за потвърждение/забрана)
    Ако това не те устройва, можеш ръчно да сложиш шорткът към TeaTimer.exe или в Startup менюто, или с добавяне към регистратурата на линк към TeaTimer.exe:
    В секцията HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run се добавя стринг SpybotSD TeaTimer със стойност C:\Program Files\Spybot - Search & Destroy\TeaTimer.exe
    Всъщност може и просто да се импортва приложения файл....
    По отношение на механизма за защита съм възприел желязната стратегия, доказала се вече 32 месеца full uptime (24х7): firewall+antispyware+antivirus. Комбинацията е Agnitum Outpost Firewall Pro 2.1, SpyBot Search & Destroy 1.4b, eTrust Antivirus 7. Това под 2003, заедно с ICS + BandwidthController обслужващи 3 хоста, NetLimiter, VNC Server, LAN Monitor, NetTransport, BitComet на машинка PIII/450 с 384MB "гълта" типично 20-25% CPU и ~200MB RAM Редно е да има и antispam, но не ползвам РОР3 клиент... Хостовете зад мен не ме и грижа къде сърфират!
    Ta това накратко по въпроса за "гълтащи" ресурси програми!

    [attachment deleted by admin]

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    620
    #40

    Re: Кажете програма срещу Adware и Spyware гадинките ?

    @ru4kata
    пробвай тази програма WinPatrol 9.1

  13. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #41

    Re: Кажете програма срещу Adware и Spyware гадинките ?

    В последния брой на PC Magazine се прави обзор на antispyware програми, победител е Webroot SpySweeper (SpyBot S&D е след нея). Някой има ли впечатления от нея?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #42

    Re: Кажете програма срещу Adware и Spyware гадинките ?

    малко офтопик, но във връзка с темата и по-горен мой пост:

    Незнайно как ми се лепна програмката - malware! - PSGuard - вероятно докато търсех едни лекарства; значи тази гадория е от нов тип - инсталира се тихомълкъм - даже в старт менюто - и няма махане; подменя тапета на десктопа с уеб страница, която ти съобщава, че си инфектирам и т.н. дори се променя дисплей пропъртиз; отне ми почти 2 часа за четене по форуми и за премахване (сто пъти превключване в safe режим и игрички с разни програмки) - уж я махнах, ама нещо уиндоза не беше като преди, хем наскоро преинсталирам; та за по-лесно го преинсталирах отново (лечението на malware трябва да се провежда внимателно - аз си изтрих важни неща с програмката CleanUp!, също препоръчвана в тези форуми като част от борбата...)

    както и да е - значи - по форумите - там препоръчват ewido security suite http://www.ewido.net/en/ като един от начините за спешно спасяване; направи ми добро впечатление, май открива доста мръсотиики, но е бавна

    ето още два сайта - особено първият е много важен! - за борба с malware & spyware

    1. http://www.spywareinfo.com/~merijn/index.html* - част от хубавия сайт http://www.spywareinfo.com/ - също важен за борбата...

    2. http://www.malwareremoval.com/

    @ WilliamDark
    Значи инсталирах Aluria's Spyware Eliminator v4.0
    провери тук http://www.prnewswire.com/cgi-bin/st...02312862&EDATE

    какво пише за Aluria's Spyware Eliminator - съюзили са се с WhenU - advertising application

    от тази статия http://www.spywareinfo.com/articles/...on_dropped.php става ясно, че* PestPatrol and Lavasoft (Ad-Aware) са престанали да разпознават WhenU (Lavasoft вероятно са се отказали от неразпознаването...)

    абе, човек вече да не знае на к`во да разчита...все пак оставам с Ad-Aware + SpywareBlaster + Zonealarm 6...

    може да се опита и SpywareGuard, които предпазва, но по мой опит натоврава процесора до 100%


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Кажете добра програма за ограничаване на деца
    От peter_nn във форум Общ - софтуер
    Отговори: 10
    Последно: 27-08-07, 21:35
  2. кажете програма за наблюдение на инсталации
    От peter_nn във форум Общ - софтуер
    Отговори: 0
    Последно: 29-07-07, 15:07
  3. NOD 32 spyware
    От eror във форум Общ - софтуер
    Отговори: 20
    Последно: 20-07-07, 19:53
  4. Препоръчаите ми програма, против spyware/adware
    От borbo във форум Общ - софтуер
    Отговори: 34
    Последно: 24-02-06, 08:32
  5. Кажете добра антивирусна програма
    От spun във форум Общ - софтуер
    Отговори: 8
    Последно: 30-12-03, 16:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе