Резултати от 1 до 13 от общо 13

забавяне на звука на winamp

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #1

    забавяне на звука на winamp

    някой може ли да ми каже дали може по някакъв начин да се забави звука на уинамп-а версия 5.04. целта е да мога да набирам на уърда изказвания записани на аудио файл. Ще съм ви много благодарен ако помогнете защото имам да пиша 6-7 часа изказвания и когато се налага постоянно да давам на пауза става много бавно. Благодаря предварително за вниманието.

    // добавено : или поне с каква програма може евентуално да стане ( за предпочитане от стандартните на уина)

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #2

    Re: забавяне на звука на winamp

    Аз бих си разрешил такъв проблем с програма за глобални шорткъти - бих си дефинирал удобен за мен, например Ctrl+Space, да дава пауза на Winamp. За съжаление не мога сега да ти посоча таква програма, знам, че има такава, защото смъквах, но няма как сега да търся из архивите си...
    Друго, което се сещам, е че в комплекта програми към Creative AWE32 Gold имаше програмка за разпознаване на глас. Бях я подкарал на ниво voice tag при gsm апаратите. И ми се струва, че на теб ще ти върши работа - научаваш я да ти прави пауза на аудиофайла като кажеш "Пауза!" и да просвирва файла, като кажеш "Aудио!" в микрофона...
    Успех!

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,053
    #3

    Re: забавяне на звука на winamp

    през winamp-a ги правиш на .wav
    start -> run -> sndrec32 -> Effects -> Dеcrease Speed

    може и плъгин да има, но нямам време да търся сега...

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Re: забавяне на звука на winamp

    най-разпространените не-windows програми за аудио редакция: cool edit pro (adobe audition) или sound forge. всяка от тях има забавяне на скоростта без промяна на pitch-а (т.е. без да се превръща говоренето в грухтене 3 октави надолу )

  6. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #5

    Re: забавяне на звука на winamp

    Въпреки грешно поставеното име на темата, проблемът на питащия е не как да направи произношението на думите по-бавно (което се постига с pitch ефект), а как да направи така, че да спира възпроизвеждането на аудиопотока, натракването на думите и последващото му пускане - и това да става по-ефективно от целенето с мишката на бутона Pause на WinAmp (или Alt-Tab до избиране на WinAmp и натискане на X)....

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #6

    Re: забавяне на звука на winamp

    Извиявам се, ако съм ви подвел или объркал с заглавието на темата, но просто не знам как да я запиша по друг начин. Слагането на други програми не е много за предпочитане защото същото упражнение се прави от още 4 други каки, които са много на "Вие" с компютъра и като видят нещо ново и блокират.

    Цитат Първоначално публикувано от Dockera
    през winamp-a ги правиш на .wav
    start -> run -> sndrec32 -> Effects -> Dеcrease Speed

    може и плъгин да има, но нямам време да търся сега...
    а как да ги направя на уейв

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #7

    Re: забавяне на звука на winamp

    На мен като че ли нещата не ми изглеждат толкова лесни. Трябва да се извърши последователност от действия:
    1. Да се спре winamp-a;
    2. Да се превключи на текстовия редактор с който се работи и да се запише текста;
    3. Да се превключи отново на winamp-a;
    4. Да се даде "Старт".
    Според мен трябва да се напише някаква програмка, която да управлява последователността от тези действия и да се управлява с някой от функционалните клавиши - например F12.
    Тогава и за каките ще е по-лесно.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #8

    Re: забавяне на звука на winamp

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Според мен трябва да се напише някаква програмка, която да управлява последователността от тези действия и да се управлява с някой от функционалните клавиши - например F12.
    Тогава и за каките ще е по-лесно.
    ами ти хубаво си решил ама това не е по силите на всеки
    особено като за тъпо парче като мен

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,053
    #9

    Re: забавяне на звука на winamp


  12. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #10

    Re: забавяне на звука на winamp

    Цитат Първоначално публикувано от obshtinska_mishka
    ами ти хубаво си решил ама това не е по силите на всеки*
    особено като за тъпо парче като мен*
    Тук не става дума за тъпост или умност, а дали знаеш как се прави. Сигурен съм, че и тук има хора дето могат да го направят. Сигурно ще струва някой лев на шефовете ти, но ако са умни ще разберат, че това ще повиши производителността на "пчеличките" а и "със сухо дупе риба не се лови". И едва ли този проблем стои само пред вас, така че въпросния човек, който ще я напише, може да си мултиплицира приходите...
    Защо не напишеш едно задание и да го пуснеш в раздела за програмиране? Може и да има ефект...
    PS Ако трябва да го правя за себе си, бих извел функционални клавиш на педал. Така ръцете ми въобще няма да са ангажирани с проблема "Старт-Стоп".

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #11

    Re: забавяне на звука на winamp

    браво бе Докере ти ми спести 2 дни бачкане, трябва да се видим да почерпя
    това върши работа, макар че не забавя много, но за каките машинописки върши идеална работа :Super:

    Lupus : това е добра идея само да не работих в община. тука чиновници колкото си искаш за такива работи и няма пари за неща като програмки за улеснение на служителите. Там кмета не пита как ще го направиш а дитектно казва а ако се опъваш :knuppel2: а за по-нататъшни последствия не ми се говори.

    благодаря на всички за оказаната бърза и своевременна помощ.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #12

    Re: забавяне на звука на winamp


    В коя община работиш, приятелю ?

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #13

    Re: забавяне на звука на winamp

    бих предпочел да не казвам макар не е трудно да се разбере

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Има ли забавяне при Transmission?!
    От glowndark във форум Linux
    Отговори: 5
    Последно: 31-01-12, 10:43
  2. Забавяне на звука при Elite 400 USB NEW
    От teo67 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 2
    Последно: 16-06-07, 10:29
  3. Забавяне на уиндолса!
    От escher във форум Windows
    Отговори: 7
    Последно: 21-08-06, 00:32
  4. Windows забавяне
    От connect във форум Windows
    Отговори: 10
    Последно: 13-08-06, 15:33
  5. Яко забавяне на WinXP?
    От Борис във форум Windows
    Отговори: 8
    Последно: 10-11-03, 09:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе