Резултати от 1 до 12 от общо 12

Презапис на кодирано DVD и не само ...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    4
    #1

    Презапис на кодирано DVD и не само ...

    Здравейте,

    Понеже съм нов, и малко незнаещ, не ми се смейте на въпросите, колкото и елементарни да изглеждат ...
    Опитах се с тъсачката да намеря отговор на някои от тях, но не успях ...
    На въпросите:
    Имам 2 DVD-та, на които ми е записана сватбата, на филипса (нормален домашен двд плейър) се гледа без проблеми.
    Реших обаче да им направя копия, за да не им стане нещо. Купих си BenQ DW 1640 преди 2 дни след дълго четене на ревюта и сравнения с други записвачки. Пробвах и записах без проблем на 2 DVD-та наличните на харда МР3-ки.
    Обаче след това ударих на камък с DVD-тата от сватбата. Снощи пробвах с DVD Decripter 3.5.4.0. Никакъв ефект - много дълго време разпознава DVD-то, но после казва че не може да прочете сектор 0, после сектор 1, после се отказах ...
    Дайте съвет моля Ви, с какво мога да се справя с проблема.
    В една тема прочетох следното, цитирам FearMe: "tashov, прати ми един диск от "защитените" си и кажи колко копия ти трябват?". FearMe, помогни ми, плс.
    Фърмуера е BSHB, произведено е в малайзия според лепенката отзад. Трябва ли да флашна фърмуера(и как, на сайта на бенк има само версията на фърмуера - BSMB е последният, но с какво се пъха в записвачката?). Опасно ли е това ако нямам UPS? И колко време горе-долу трае, за да ореценя дали да рискувам.

    Благодаря
    Ники

  2.  
     
  3. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #2

    Re: Презапис на кодирано DVD и не само ...

    Не съм сигурен, дали ще помогне, но изтегли AnyDVD (http://www.slysoft.com/en/anydvd.html) и го инсталирай. Рестартирай! След това направи копие на DVD-то със софтуера за запис, който използваш. Можеш да изпробваш и CloneDVD от същата страница.
    Успех

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    442
    #3

    Re: Презапис на кодирано DVD и не само ...

    Аз не разбрах сигурно ли е, че ДВД-тата са "кодирани" (Обикновено ДВД-та с материали от сватби не се защитават или поне не би трябвало)
    Предполагам, че софтуерен плеър ги чете без проблем
    Можеш ли да дадеш лог-а от DVD Decrypter?

  5. Novice
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    4
    #4

    Re: Презапис на кодирано DVD и не само ...

    Довечера ще пробвам AnyDVD и CloneDVD.
    Утре ще донеса лог-а от DVD Decrypter и от тези 2-те (ако имат такъв).
    Четат се на системата за домашно кино, както казах, не съм пробвал на компютъра да ги гледам, ако това е софтуерния плеър. Коя програма да ползвам за това?

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    442
    #5

    Re: Презапис на кодирано DVD и не само ...

    PowerDVD, WinDVD....
    Можеш профилактично и да почистиш диска, както и да се опиташ да ко копираш през файловия мениджър на твърдия си диск и ако копирането мине, да го презапишеш (подозрението ми клони към повреден, а не защитен диск, макар че два повредени диска вече е много

  7. Novice
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    4
    #6

    Re: Презапис на кодирано DVD и не само ...

    Ако беше повреден, нямаше ли да спре да се плeйва и на нормалното DVD?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    442
    #7

    Re: Презапис на кодирано DVD и не само ...

    Цитат Първоначално публикувано от Ники Иванов
    Ако беше повреден, нямаше ли да спре да се плeйва и на нормалното DVD?
    Не е невъзможно. Опитай всичките тези неща и ще видим резултата.

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8

    Re: Презапис на кодирано DVD и не само ...

    jenny, не 2, а 20 може да са повредени по едно и също време..... ако са princo :knuppel2:

    иначе истината е в clonedvd, че вече и ver.2 има

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    496
    #9

    Re: Презапис на кодирано DVD и не само ...

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    jenny, не 2, а 20 може да са повредени по едно и също време..... ако са princo* :knuppel2:

    иначе истината е в clonedvd, че вече и ver.2 има
    Има и версия 3, но не на SlySoft. Някой да е сравнявал едното и другото CloneDVD?

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    442
    #10

    Re: Презапис на кодирано DVD и не само ...

    Докато чакаме Ники Иванов да направи пробите и да напише резултатите (за мен лично е много интересно какво ще покажат те), малко offtopic//

    Avis, има ревю-та и сравнителни таблици на тези двете и на още няколко програми тук. (На някои от продуктите са излезли по-нови версии, така че не е много актуално според мен, но все пак е някакъв ориентир.) Странното е, че по форумите мненията са доста разнопосочни, като че ли повечето са за CloneDVD на SlySoft.
    Конкретно за двете CloneDVD, аз лично се потрудих преди време да ги инсталирам и погледна. Заинтригува ме възможността на тази на DivX studios да разделя DVD-9 на два DVD-5 и за съжаление вторият диск за нищо не ставаше, така че се отказах.
    За премахване на защити засега съм се спряла на DVD Shrink и напоследък на DVDFab Decrypter, която премахва Sony ARccOS. Основно, защото са безплатни. Е, ако не става с тези двете, ползвам целия известен арсенал
    Можеш да не приемаш мнението ми за 100% меродавно, защото не се занимавам основно с архивиране на DVD-та

    FearMe, така си е, прав си, ама все пак - сватба е това. Майсторът на дисковете би трябвало да се съобрази каква подложка ползва.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #11

    Re: Презапис на кодирано DVD и не само ...

    Ако искаш, опитай DVDFab Platimum (не съм го ползвал, но съм чувал нелоши отзиви).

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    496
    #12

    Re: Презапис на кодирано DVD и не само ...

    Цитат Първоначално публикувано от Jenny
    Докато чакаме Ники Иванов да направи пробите и да напише резултатите (за мен лично е много интересно какво ще покажат те), малко offtopic//

    Avis, има ревю-та и сравнителни таблици на тези двете и на още няколко програми тук. (На някои от продуктите са излезли по-нови версии, така че не е много актуално според мен, но все пак е някакъв ориентир.) Странното е, че по форумите мненията са доста разнопосочни, като че ли повечето са за CloneDVD на SlySoft.
    Конкретно за двете CloneDVD, аз лично се потрудих преди време да ги инсталирам и погледна. Заинтригува ме възможността на тази на DivX studios да разделя DVD-9 на два DVD-5 и за съжаление вторият диск за нищо не ставаше, така че се отказах.
    За премахване на защити засега съм се спряла на DVD Shrink и напоследък на DVDFab Decrypter, която премахва Sony ARccOS. Основно, защото са безплатни. Е, ако не става с тези двете, ползвам целия* известен арсенал
    Можеш да не приемаш мнението ми за 100% меродавно, защото не се занимавам основно с архивиране на DVD-та*

    FearMe, така си е, прав си, ама все пак - сватба е това. Майсторът на дисковете би трябвало да се съобрази каква подложка ползва.
    Благодаря, Jenny, дори и самото изброяване на програмите ще ми е полезно.
    Досега изобщо не считах за нужно да копирам DVD (т.е. нямам нито опит, нито знания), но наскоро ми се наложи и използвах CloneDVD на DivX Studios (тогава още не знаех че има две програми с едно и също име). Резултатът с много мъка се показваше на едно DVD/DivX плейърче Elite, без началната заставка, а без никакви проблеми на някакъв испански DVD (не помня марката) и на един Samsung. Малко прибързано оплюх Elite-а и направих нужните ми други копия. След това опитах да ги пусна и на един Panasonic и никое от копията не тръгна. Пробвах пак на Elite-чето, този път с оригинала, и той тръгна. За себе си смятам, че дисковете нямат защита (иначе нямаше да тръгнат никъде), но че това CloneDVD нещо омаза при изграждането на копието. Оригиналните дискове, а и копията, имаха няколко заглавия (titles), а не няколко части (chapters), както очаквах; може би това е затруднило програмата. Подложките, които ползвах, са Verbatim DVD+R и DVD-R, а записвачката - почти нова LG 4163B, затова не вярвам в тях да е проблема. Така че сега ще пробвам с някое от предложенията, които получих тук (отново благодарности на FearMe, Jenny и Slero) и ще докладвам, когато имам резултати.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Защита срещу презапис [аудио]
    От Malone във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 27-11-06, 09:14
  2. Защита на DVD и CD от презапис
    От Boromir във форум Общ - софтуер
    Отговори: 8
    Последно: 20-05-05, 14:36
  3. Презапис ?!?
    От Cko във форум Общ - софтуер
    Отговори: 14
    Последно: 02-10-03, 01:08
  4. Презапис на защитен CD - как?
    От kaki във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 26-02-03, 15:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе