Резултати от 1 до 7 от общо 7

Програми за проверка и корекция на монитори?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. JIM
    JIM е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    58
    #1

    Програми за проверка и корекция на монитори?

    Намерих една скала с 10 нюанса на сивото а последните 3 се сливат.Копчетата за яркост и контраст са увеличени докрай.
    Предполагам че ще ми трябва и програма за увеличаване на яркоста и контраста.Ако знаете някои програми моля да ми помогнете.

    с Voodoo Banhee съм и XP.

    Благодаря предварително !

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #2

    Re: Програми за проверка и корекция на монитори?

    Опитай с Adobe Gamma Loader.
    Прочети и следната тема: Калибриране на монитор

  4. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #3

    Re: Програми за проверка и корекция на монитори?

    Пробвай с това:

    Gamma Panel [105 KB]

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #4

    Re: Програми за проверка и корекция на монитори?

    По добрия вариант е да отвориш монитора и врътнеш яркостта и контраста. Може и то страни или отзад да имаш дупки за отверка за корекция на яркост и контраст без да отваряш монитора.

  6. JIM
    JIM е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    58
    #5

    Re: Програми за проверка и корекция на монитори?

    Gamma Panel оправя положението но и от трите плъзгача.Кое е за препоръчване да се коригира гамата контраста или яркоста за достигане на 10-те нюанса на сивото.
    Което и да преместя все достигам 10 нюанса затова искам да попитам някой кое от трите е по-добре да се сменя.

  7. JIM
    JIM е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    58
    #6

    Re: Програми за проверка и корекция на монитори?

    Трябва ми да е точна корекцията защото обработвам снимки и трябва да знам как ще изглеждат при отпечатване 1:1.
    засега използвам тази тези таблици:

    http://photo-forum.net/ebook/page6-6.htm

    ако някой знае други подобни моля да помогне.
    и защо немога да намеря линк за да дръпна Adobe Gamma Loader.Има ли я като отделна програма?
    Благодаря!

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #7

    Re: Програми за проверка и корекция на монитори?

    1. Всички програми за калибриране на монитора съветват той да работи час и повече, че да влезе в топлинен режим и тогва да се престъпва към калинриране. След това контраста се настройва на максимум и започва да се увеличава яркостта, докато се забележи най-тъмния елемент на скалата. След това се настройва гамата.
    2. Adobe Gamma Loader е част от Adobe Photoshop пакета. Както личи от името му, се зарежда по време на стартирането на системата и коригира гамата на монитора.
    3. Дефинирай какво рабираш "1:1"?!? На какъв носител, и при какво осветление ще го оценяваш?...
    Всъщност знам за какво питаш и отговорът ми е: Генерирай си (с програмата, която използваш за корекции) на следните скали: клинове на черно, циан, магента, жълто, червено, зелено и синьо. Разпечатай ги на медиата, на която трябва да са 1:1, насложи ги встрани от монитора и на око настрой яркостта, контраста и гамата както комплексно, така и на всеки отделен цвят. Това последното го може и драйверът на всека съвременна видеокарта. Това за минималното количество пари - колкото струва и разпечатката.
    Методът е подобен и на професионалната калибрация - на монитора се задава определен цвят, който се анализира от денистометър и се внасят корекции. Но най-ниската цена на денистометър, която съм чувал, е към 400$, затова може и да платиш на някой притежател да те посети. Само че преди да сойде, трябва да си затъмниш стаята и да си пуснеш осветлението, с което ще работиш, когато искаш да получиш "1:1" резултат, а мониторът трябва да е работил поне 1 час, с картина на екрана, а не със Windows Screen saver... Целта е да не се влияеш дали е ярък ден или работиш посред нощ. Т.е. все едно винаги е нощ, за да си гарантираш еднаква осветеност и цветна температура в стаята. За целта трябва да използваш и едни и същи осветителни уреди, де! И като калибрирането завърши - запомня се в монитора/драйвера, а на врътните на монитора се лепват лепенки. Че да не отиде нахалост труда/парите.
    Успех!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Лазерна корекция на очите
    От biro във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 36
    Последно: 18-01-14, 18:54
  2. Програма за сериозна корекция на звук
    От paraiso във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 26-11-12, 12:35
  3. Отговори: 0
    Последно: 09-11-09, 18:11
  4. Програма за корекция на субтитри
    От airclima във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 8
    Последно: 19-12-07, 19:11
  5. Байт корекция - грешки в битовете
    От neutralizer във форум Програмиране
    Отговори: 4
    Последно: 28-04-06, 23:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе