Резултати от 1 до 10 от общо 10

С какво е възможно да запиша текст във видео формат?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    540
    #1

    С какво е възможно да запиша текст във видео формат?

    Идеята е да се пъхне текс (биография) под формата на видео файл за да мога да я прикача към двд! Някакви идеи?

  2.  
     
  3. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #2

    Re: С какво е възможно да запиша текст във видео формат?

    Правил съм подобно нещо - презентация на CD.
    Правиш презентацията на PowerPoint, превръщаш я в .exe и я качваш на диска заедно с безплатният Viewer на Microsoft.
    Ако материала е малко, не си струва труда, но ако те интересува - ето как става:
    http://www.indezine.com/products/pow...er.html#pp2002

  4. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #3

    Re: С какво е възможно да запиша текст във видео формат?

    Ето едно неелегантно решение, което макар и тромаво върши работа: въвеждаш текста в PowerPoint и го пускаш със съответния анимиран ефект да минава през екрана (например като надписи в края на филм, или пък просто слайд след слайд с някакво закъснение). Пускаш шоуто и го "улавяш" с помощта на някой видео кепчър...например с CorelCapture...така директно се получава avi-файл...не зная какъв формат е нужен за ДВД, може би после се налага да се конвертира в mpg?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #4

    Re: С какво е възможно да запиша текст във видео формат?

    по-сложното и професионално решение е Алфа канал
    правиш текста във Форошоп , после - ctrl + lear, и след това Q
    като стане червен фона - записваш го като *.psd , и го добавяш в Adobe Premiera

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    540
    #5

    Re: С какво е възможно да запиша текст във видео формат?

    Благодаря за бързите отговори :Super:
    Аз ще правя двдто с DVD Lab Pro, така че ще пробвам варианта с кепчъра, а ако не стане ще кача Premiera и ще го поръчкам с него! Важното е да се стигне до видео файл пък лесно се прави за двд след това
    Благодаря отново... и ако има нещо затруднения ще попитам пак :coolsmiley:



  7. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    540
    #6

    Re: С какво е възможно да запиша текст във видео формат?

    гадна работа...
    Адоб Премиер не иска да ми се инсталира, защото там незнам си какво си не поддържал процесора ми...
    Направих си всичко със PowerPointa, и стигнах до кепчъра... с Corel Captura нещо не става... смисъл само картинка хваща... както и да е... преди ползвах една програма която като натиснех REC и записваше всичко каквото се правеше на десктопа.. обаче не й се сещам името... тя директно си го сейваше във видео формат какъвто поискаш... беше супер проста и лесна за употреба... ще може ли някой ако е ползвал такава програма да я сподели че под video capture ми излизат какви ли не работи само не и това


    сори че не го едитнах горе, ама се чудя дали като едитнеш пост и го показва след това като нов а пък ми е спешно... и някой който знае, може да е чел вече темата и като съм го едитнал да му го показва като че да няма ново съобщение... оф обърках се

  8.  
     
  9. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #7

    Re: С какво е възможно да запиша текст във видео формат?

    Как бе човек? Като пуснеш Corel Capture (пробвам с версия 11) още на първия прозорец (Source) избираш Type of Capture -> Window Capture -> в падащото меню Animation. След това зъкаш на Destination (горе), избираш File и цъкаш на стрелкичката отдясно...ще излезе нов прозорец, където можеш да посочиш вида на файла (avi, mov), framerate, продължителност и т.н. Накрая натискаш бутона "Capture", прозореца се маха и когато си готов да пуснеш анимацията натискаш F11.

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    540
    #8

    Re: С какво е възможно да запиша текст във видео формат?

    Мерси много... като видях опциите в падащото меню... и като селектирах анимация и като се появи там отсрани да ми покаже какво ще се обхваща... си казах няма да е тва и го оставих на Full Screen защото така предполагах, че трябва да е
    Продължавам напред дейностите по двдто (надявам се сам да го завърша) и много благодаря отново

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    43
    #9

    Re: С какво е възможно да запиша текст във видео формат?

    Лелемалеееее... много тежки варианти предлагате на човека

    Нека да опита с ProShow Gold :coolsmiley:

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    540
    #10

    Re: С какво е възможно да запиша текст във видео формат?

    Мерси за програмката....
    Аз се оправих с Windows Movie Maker на който наподобявата тази програма, но пак направих видео файла от картинки, слайдче... а аз исках просто да въведа текста който е около 2 страници и той да си тече, да му задавам скорост да не е много бързо и така...
    нищо де и това което направих върши работа, само че имаш 30сек преди да се смени страницата, а на някой може да му е малко или много... и това ме дразни... ако можеше да сложа просто един бутон за смяна на изображенията щеше да ме задоволи дори да не тече ката надписи, но толкова са възможностите ми...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. какво означава оградения текст
    От cvb във форум Общ - софтуер
    Отговори: 0
    Последно: 11-11-11, 14:43
  2. Програмка за преобразуване на видео формат
    От neron_ във форум Общ - софтуер
    Отговори: 11
    Последно: 13-06-11, 19:20
  3. Отговори: 7
    Последно: 08-03-08, 20:21
  4. Видео във формат .3gp
    От silverfox във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 10-03-05, 19:24
  5. как да запиша видео на HD
    От kaki във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 15-04-04, 20:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе