Резултати от 1 до 12 от общо 12

Проблем със записвачка, може би

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #1

    Проблем със записвачка, може би

    Един от компютрите, които имам при опит за запис на DVD/CD записва, примерно, 10% и излиза син екран, рестарт на компа и поредната бланка за изхвърляне. Пуснах програма за тест на паметта и не открих нищо притеснително. Пуснах BurnInTest за общ тест на всички у/ва и там не бе регистриран проблем. Факт е, обаче, че при опит за запис на каквото и да е на бланка, след около 10% следва син екран за 1 секунда и рестарт на компа.
    Всякакви идеи ще са ми полезни, защото моите свършиха.

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #2

    Re: Проблем със записвачка, може би

    Kaто за начало махни отметката за да не се рестартира - няма да пояснявам къде (вярвам знаеш) после дай да видим какво пише на тоя син екран. И докато не отстраниш проблема - ползвай "симулация" - за да не хабиш подложки.

  4. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #3

    Re: Проблем със записвачка, може би

    Синия екран се появява за 1 секунда и следва рестарт. И аз съм любопитен да видя кой модул мисли уиндоуса, че се е прецакал, ама за 1 секунда ми е много бързо.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    898
    #4

    Re: Проблем със записвачка, може би

    Цитат Първоначално публикувано от ru-boy
    Един от компютрите, които имам при опит за запис на DVD/CD записва, примерно, 10% и излиза син екран, рестарт на компа и поредната бланка за изхвърляне. Пуснах програма за тест на паметта и не открих нищо притеснително. Пуснах BurnInTest за общ тест на всички у/ва и там не бе регистриран проблем. Факт е, обаче, че при опит за запис на каквото и да е на бланка, след около 10% следва син екран за 1 секунда и рестарт на компа.
    Всякакви идеи ще са ми полезни, защото моите свършиха.
    Въпреки теста на у/вата е възможно да е от тях.Имах подобен случай и докато не махнах въпросното у/во компа ми се рестартираше отнало при запис и впоследствие,докато се чудех какво е,започна и при четене от у/вото.Тогава ми се изясни работата.
    добавено-ако е възможно,пробвай да го смениш и след това - проба.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #5

    Re: Проблем със записвачка, може би

    Захранващият блок?

  7. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #6

    Re: Проблем със записвачка, може би

    Цитат Първоначално публикувано от llll
    Захранващият блок?
    Захранващият блок го смених преди 1 месец с 350W нов. Стария беше изгорял, въпреки UPS-а.

    Ще съм много щастлив да е от DVD записвачката, защото е в гаранция, а кома е с много свфтуер и ако трябва да го преинсталирам ще е загуба на много време и не само. Все пак ми се иска да съм сигурен къде е проблема и досега не успях да го локализирам. Уж всичко е наред, а не е.

  8.  
     
  9. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #7

    Re: Проблем със записвачка, може би

    Идеи много:
    Провери хард диска за грешки. Програмите за запис на дискове обикновено кешират информацията на харда.
    Спри антивирусните програми, докато записваш.
    Провери дали имаш достатъчно място на дяла, където се кешира информацията.
    Спри IMAPI CD-Burning COM Service, докато записваш (предполагам, че не записваш с WMP или Windows Explorer).
    Пусни си Nero Cd Speed и му дай да прочете някой диск, след това - да запише един диск.
    Виж в Event Viewer дали има съобщение за грешка след рестарта.
    Сложи записвачката на друг компютър и опитай там да запишеш нещо; друг вариант - стартирай някое Live CD на проблемния компютър и виж дали може да записва.
    Засега толкова, ако се сетя нещо - пак ще пиша.
    Добавено:
    Виж с Nero Info Tool дали имаш инсталирани ASPI драйвери - по принцип трябва да показва, че драйверите на Nero-то са инсталирани и работят; за системни ASPI драйвери (въпреки, че обикновено не са необходими, но нищо не пречи да опиташ - лесно се инсталират и деинсталират) - виж на тази страница.
    Провери в Device Manager дали е включен режима UDMA на устройството - при някои устройства този режим създава проблеми.

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    360
    #8

    Re: Проблем със записвачка, може би

    ако искаш да видиш за какво иде реч...
    http://thelazyadmin.com/index.php?/a...th-WinDBG.html

  11. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #9

    Re: Проблем със записвачка, може би

    Интересни предложения, не бях се сетил за доста от тях, утре ще пробвам и пак ще пиша.

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    327
    #10

    Re: Проблем със записвачка, може би

    Смени си записвачката.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #11

    Re: Проблем със записвачка, може би

    ru-boy, не си дал останалите параметри на щайгата, ама на един приятел на компютъра се оправи след инсталация на Intel Application Accelerator.
    Иначе досущ като при теб ми се спомня че беше работата. Сменявах кабели, захранвания и какво ли не - и от зор взех че го качих тоя звяр, дето понякога именно той създава проблемите, и то взе че си тръгна като пушка, ракията дето ми я дадоха отдавна е изпита, но записвачката продължава да работи.
    Естествено ако си с различен чипсет не прилагай моя метод.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #12

    Re: Проблем със записвачка, може би

    Благодаря за информацията, утре, дано имам време и ще пробвам всичко написано тук.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с DVD записвачка
    От blekota във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 4
    Последно: 07-03-14, 14:30
  2. Проблем с DVD записвачка
    От CreatoR във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 04-12-06, 22:32
  3. Проблем със записвачка LG
    От MoPcKu във форум Общ - хардуер
    Отговори: 22
    Последно: 01-09-06, 13:01
  4. проблем с сд записвачка и двд
    От mit във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 22-02-06, 22:05
  5. Проблем със записвачка :-(
    От Cko във форум Общ - хардуер
    Отговори: 14
    Последно: 01-05-04, 12:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе