Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 23

как да открия драйвърите на мрежовата карта

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    325
    #1

    как да открия драйвърите на мрежовата карта

    Без да искам съм изтрила драйвърите на лан картата(просто натиснах където не трябва),оттогава ми дава че няма интернет.Кофти е че нямам диск с тези драйвъри,нито нищо подобно за да реша проблема.Казаха ми че имало някаква програма която след като се инсталне ги открива в компа(колко е вярно и аз не знам.....името май беше КОПЕРНИК,или нещо подобно) .Ако някой знае нещо по въпроса нека помогне.



  2.  
     
  3. XaugyTuH
    Guest
    #2

    Re: как да открия драйвърите на мрежовата карта

    По добре е да намериш името на производителя на ланкартата. Ако не го знаеш, пусни програмата Everest - тя диагностицира хардуера. След като разбереш името, пусни търсене в интернет за драйвъри.

    Когато инсталира уиндоуса, драйвърите той сам ли си ги инсталира, или се наложи да ги слагаш допълнително?! Май се подразбира второто, но не е зле да се уточни.

  4. Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    325
    #3

    Re: как да открия драйвърите на мрежовата карта

    той уиндоуса си е инсталиран....исках да сложа нова версия на видио картата и когато деинсталвах старата,май съм махнал беееез да искам нещо друго,в последствие се оказа че било драйвърите на лан-а

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #4

    Re: как да открия драйвърите на мрежовата карта

    Според мен просто си дала на връзката с интернет Disable...защо не пробваш първо в Старт -> Настройки -> Мрежови връзки да си намериш Local Area Connection N (където N е естествено число) и с десен клик да дадеш Enable

    //С обяснението "просто натиснах където не трябва" явно съм останал с грешно впечатление...след втория ти пост излиза, че може и наистина да си разкарала драйверите за картата. Но тогава би трябвало при рестарт да ти намери картата и сам да си инсталира драйвери за нея...ако не - не пречи да се пробва десен клик на Старт -> Настройки -> Добавяне на хардуер и wizard-a да си я намери и инсталира

  6. Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    325
    #5

    Re: как да открия драйвърите на мрежовата карта

    Цитат Първоначално публикувано от Edin_Lud
    Според мен просто си дала на връзката с интернет Disable...защо не пробваш първо в Старт -> Настройки -> Мрежови връзки да си намериш Local Area Connection N (където N е естествено число) и с десен клик да дадеш Enable

    //С обяснението "просто натиснах където не трябва" явно съм останал с грешно впечатление...след втория ти пост излиза, че може и наистина да си разкарала драйверите за картата. Но тогава би трябвало при рестарт да ти намери картата и сам да си инсталира драйвери за нея...ако не - не пречи да се пробва десен клик на Старт -> Настройки -> Добавяне на хардуер и wizard-a да си я намери и инсталира

    добре де ако го направя това добавяне на хардуера,ще ми го намери ли ако го има в компа,,,,,ами ако не го намери какво е решението
    ама като се замисля,май го пробвах и това с добавянето

  7. XaugyTuH
    Guest
    #6

    Re: как да открия драйвърите на мрежовата карта

    Цитат Първоначално публикувано от nely
    добре де ако го направя това добавяне на хардуера,ще ми го намери ли ако го има в компа
    Ами пробвай

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    215
    #7

    Re: как да открия драйвърите на мрежовата карта

    Махни си картата от компютъра, виж какво пише на ципсета, или производител, или фабричен номер и търси в интернет.После инсталираш по познатия начин

  10. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #8

    Re: как да открия драйвърите на мрежовата карта

    Я кажи първо как точно, откъде и как искаше да обновиш видеото? Какво всъщност направи? Спомяш ли си някакви имена на това което си деинсталирала?
    Отиди също в Контрол панел -> System -> Hardware -> Device Manager -> погледни дали някъде по устройствата посочени там има въпросителна или удивителна?

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    520
    #9

    Re: как да открия драйвърите на мрежовата ка&#

    Ако не е вградена картата, както предполагам, мисля, че ако се извади и се сложи на друг слот, Вина ще я разпознае за нов хардуер и евентуално ще й качи драйвери.

  12. Member Аватара на daley
    Тук е от
    Jun 2004
    Живее в
    Варна
    Мнения
    420
    #10

    Re: как да открия драйвърите на мрежовата карта

    А аз искам да попитам, дали си изтрила драйверите за лан картата или само настройките й?

  13. Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    325
    #11

    Re: как да открия драйвърите на мрежовата карта

    много знаещите майстори от София когато са ми зглобявали компа,са му сложили някакъв код за достъп до настроките за тези неща,,,поне така ми обясни един френд,който вече се занимава и дано я разбие паролката

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #12

    Re: как да открия драйвърите на мрежовата карта

    nely, не е ли по-възпитано първо да отговориш на хората, които се опитват да отгатнат какъв ти е проблема? Да, пробвах това, но не помага...Не, не пробвах това, защото подозирам, че и ти си от майсторите от София...ей такива неща...простички.
    И да питам...защо, след като до теб има leet, се занимаваш избощо да питаш за такива неща като драйвери за LAN-карти...че той човекът, щом разбива така пароли, сам може да ти напише драйвери

  16. Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    325
    #13

    Re: как да открия драйвърите на мрежовата карта

    ама аз почти цяла нощ не легнах да се мъча да го оправя
    Аз много оценявам помоща на всички тук,но накрая ми писна,да се мъча,не ми се даваха кинти за оправянето,но и това стана,какво да се направи

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    325
    #14

    Re: как да открия драйвърите на мрежовата карта

    ами все пак как да давам постоянно като се прибрах от работа в 18

    вземам си поука,обещавам да не се повтаря
    а и не съм го направила нарочно

    мислейки че трия драйвърите на видиокартата,аз съм изтрила всякакви подобни,когато влязох в DEVICE Manager имаше доста удивителни.Все се заричам да не барам ,,ама какво да правя като съм си любопитничка

  18. XaugyTuH
    Guest
    #15

    Re: как да открия драйвърите на мрежовата карта

    Цитат Първоначално публикувано от nely
    ама аз почти цяла нощ не легнах да се мъча да го оправя
    Аз много оценявам помоща на всички тук,но накрая ми писна,да се мъча,не ми се даваха кинти за оправянето,но и това стана,какво да се направи
    Да не си луда да даваш пари на ""майстори"" !!?! По-добре напиши откъде си, може някой от форума да дойде да ти го оправи на добра воля.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. как да си открия телефона
    От kocetoMR във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 3
    Последно: 02-06-12, 21:20
  2. Мрежовата академия на Cisco....
    От kolyo1 във форум Мрежи
    Отговори: 32
    Последно: 03-04-09, 14:55
  3. Отговори: 4
    Последно: 29-10-06, 19:51
  4. WinXP SP2 проблем с DirectX драйвърите.
    От dust във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 02-03-05, 15:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе