Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 47

ICQ - поредният парадокс

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #16

    Re: ICQ - поредният парадокс

    Aaaaм, аз си смених въпроса и отговора. Не са като моите. (вече) определено.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    162
    #17

    Re: ICQ - поредният парадокс

    Цитат Първоначално публикувано от ru-boy
    Aaaaм, аз си смених въпроса и отговора. Не са като моите. (вече) определено.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    66
    #18

    Re: ICQ - поредният парадокс

    Днес се получи същия проблем както при MrMyr....колегата до мен ме add-на, дадох му оторизация ...след около 30 мин се наложи да ми изпрати линк и не можа, тъй като вече не съществувах в листата му...аз ползвам qip, а той е с ICQ v.5.1....странно наистина....

  5. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #19

    Re: ICQ - поредният парадокс

    Цитат Първоначално публикувано от fanta orange
    @malone,казах ignore list, защото имах няколко контакта които изхвърлих от листа ми,
    и сега ги виждам там,не познавам мнoго icq, аз диалогирам с messenger ,icq го ползвам само за българските ми контакти,единствено защото във България вие не ползвате много messenger
    Какво имаш предвид под messenger, AIM ли?
    AOL Instant Messenger.
    Ако е така не би трябвало да нямаш никакви проблеми и с ICQ потребителите, една фирма е все пак.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #20

    Re: ICQ - поредният парадокс

    Малоне, доколкото ми е известно от един близък мой приятел Христо Кирков, човекът който ти обяснява за кю-номера е този, който ти го е дал в действителност, а не Ру-бой. И този човек май е един от най-големите гурута на тема кю в България.

  7. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #21

    Re: ICQ - поредният парадокс

    Малоне, доколкото ми е известно от един близък мой приятел Христо Кирков, човекът който ти обяснява за кю-номера е този, който ти го е дал в действителност, а не Ру-бой. И този човек май е един от най-големите гурута на тема кю в България.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    162
    #22

    Re: ICQ - поредният парадокс

    edited

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    331
    #23

    Re: ICQ - поредният парадокс

    Извинявам се за закъснението, с което се включвам..
    Първо да поясня,че в момента наистина съм с 98-ца СЕ макар и по неволя. На нея други версии на кю-то не вървят, а 2003 про отдавна се бъгна и изобщо не може да се пусне. Измежду отговорите ви,обаче,забелязвам и някои изказвания, които ми приличат повече на критика /твърде остра и груба при това/,отколкото на съвет. Обръщам се специално към Malone, който явно или не чете добре "условието на задачата", или просто търси за какво да се захапе.
    Предполагам, е повече от ясно, че грубата му шега /която никак не ми заприлича на шега/ относно личния ми живот, не може да ме провокира да давам обяснения за него, нито пък да разкривам едно или друго, само за да я опровергая. Също така трябва да е ясно /Malone за теб се отнася/ и какво съм написала по повод обстоятелствата,при които си забелязах "изтритите от гаджето" контакти. Да не говорим,че измежду "Пенчо Генчо Атанас и аз" фигурира и "колега" от форума, така че на свой ред бих посъветвала нападателния си съфорумец следващия път малко да се замисля, преди да се "цепи" така не на място.
    Освен това при мен сървърите не могат да се сменят /или поне досега , когато съм се опитвала да ги сменя, не се е получавало/, затова много ме озадачи твърдението,че като е прекъснала връзката, след второто лог-ване сървърът се е сменил автоматично. Такава глупост не бях чувала и във връзка с ирс мрежата, където при аварийно прекъсване се лог-ва ДРУГ НИК, но не и ДРУГ СЪРВЪР. Поправете ме ако греша...
    Та не знам на кого къде са му "кунките", но така като гледам Malone никак не го бива да гледа на тях. Иначе виждам, че знае с кого живея, кога правя кафе и как се трият контактите от листата ми.
    На всички останали отново благодаря за отделеното време.

  11. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #24

    Re: ICQ - поредният парадокс

    Зад login.icq.com се крият много адреси, всеки път там се взима решение към кой да те свърже.
    Така си мисля.
    Но можеш и директно да забиеш конкретен адрес там...
    Ама базата би трябвало някак да е само една?
    Искам да кажа, че не схващам каква връзка може да има начина на конектване със тоя бъг.
    И като се добави наблюдението, че бъгчето зависи от клиента, съвсем не ми се вярва в тая хипотеза! Макар че споменатите небъгави клиенти, доколкото знам не разчитат на въпросната база, относно контактлистите.


    Мъчи ме друг въпрос към разбиращите.
    В момента едновременно са валидни няколко версии протоколи. После някои отпадат, идват нови и т.н...
    Та: къде и как се конвертират съобщенията до един и същи вид и как се пази информацията относно текущия протокол, с който работи получателят на съобщението?
    Искам да кажа следното - изпращам съобщение на потребител, който не е на линия. Би трябвало начинът, по който то се формира и изпраща до него да зависи от неговия протокол. Който обаче става ясен чак когато човекът се логне.
    Как е реализирано това?

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    162
    #25

    Re: ICQ - поредният парадокс

    Цитат Първоначално публикувано от Bibi
    Зад login.icq.com се крият много адреси, всеки път там се взима решение към кой да те свърже.
    Така си мисля.
    Но можеш и директно да забиеш конкретен адрес там...
    Ама базата би трябвало някак да е само една?
    Искам да кажа, че не схващам каква връзка може да има начина на конектване със тоя бъг.
    И като се добави наблюдението, че бъгчето зависи от клиента, съвсем не ми се вярва в тая хипотеза! Макар че споменатите небъгави клиенти, доколкото знам не разчитат на въпросната база, относно контактлистите.


    Мъчи ме друг въпрос към разбиращите.
    В момента едновременно са валидни няколко версии протоколи. После някои отпадат, идват нови и т.н...
    Та: къде и как се конвертират съобщенията до един и същи вид и как се пази информацията относно текущия протокол, с който работи получателят на съобщението?
    Искам да кажа следното - изпращам съобщение на потребител, който не е на линия. Би трябвало начинът, по който то се формира и изпраща до него да зависи от неговия протокол. Който обаче става ясен чак когато човекът се логне.
    Как е реализирано това?
    Една дума - OSCAR.
    А относно изтритите 4 броя контакти споделям предположението, че някой е ползвал "Remove me from other ppl's list", която съществува на този свят от онзи потаен software наречен AOL's TestBuddy до QIP в наши дни (чийто автор е един от най-големите специалисти по OSCAR).

  13. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #26

    Re: ICQ - поредният парадокс

    @MrMyr
    Сега ... единственото място, където става дума за очевидно чувствителната ти личност е:
    Цитат Първоначално публикувано от Malone
    Също толкова очевидно е, че питащата, при второто си свързване по неизвестни причини се е свързала с друг ICQ сървър, различен от предното и свързване. По тая причина се е заредил листа от него, а не от този, където са били всичките и контакти. Ако знае точно кой е предишния сървър, пишело го е в settings, задава му отново него и voala, всички контакти пак ще са там.
    Разбира се, трябва да се отчете и факта, че докато е правила кафе на приятелчето си, той като нищо може да е делнал "Пенчо, Генчо, Атанас и аз" защото очевидно я свалят. Такива случаи не са редки.
    Нещо повече, уточнил съм недвусмислено в същия пост:
    Цитат Първоначално публикувано от Malone
    Повече от очевидно е, че щом съм цитирал Ivo, критиката ми е към неговите думи, а не към нея.
    Айде четете по внимателно.
    Така че ... нападателен е малко силно казано точно от теб.
    Относно забележката, силно засягаща личния ти живот съм разчитал на това, че имаш поне малко чувство за хумор и същата ще предизвика усмивка в теб и в приятеля ти. Очевидно съм сбъркал с предположението си и позитивните възприятия са на доста по заден план при теб.
    По тази причина, вероятно дължа извинение, което ти поднасям и повече постовете ми в твои теми ще бъдат чисто математически.
    Бих приел да ми се обиди Ivo, но защо ли пък той не го прави?
    Вероятно имаме форумни отношения от доста време и сме попрескочили малко детинщините.
    Поздрави Иво ... пак те намесих в батаците.
    Цитат Първоначално публикувано от MrMyr
    затова много ме озадачи твърдението,че като е прекъснала връзката, след второто лог-ване сървърът се е сменил автоматично. Такава глупост не бях чувала
    Еми редно е вече да чуеш. Квалификацията я оставям настрана.
    Аз лично имам списък на 114 ICQ сървъра, разбира се преписани оттук-оттам, като 20 от тях са secure, а останалите са с недоказана такава характеристика, но поне тези, които съм ползвал не са ми доставяли проблеми.
    Та принципа е следния, като преди това ще уточня, че ако ти не виждаш нещо [сървърът се е сменил автоматично], то това не означава, че то не съществува и е глупост.
    Когато включиш ICQ клиента ти, той прави опит за свързване към първия сървър, който му е посочен. Ако връзката не се осъществи, той прави опит с втория и т. н. до успешна връзка. При всички версии до сега, при следващото включване клиента се свързва с последния "успешен" сървър. За 5.1 няма причини да е различно, въпреки, че никога не съм проверявал, не се е налагало.
    Дано не срещаш трудности с английския, защото наистина не си струва да превеждам.

    Цитат Първоначално публикувано от icq.com
    All the Contact List related operations, such as adding or removing users, or changing your security lists, use user interface and conventions similar to those of previous versions of ICQ. The only difference is that such operations are now effective only after ICQ has confirmed them with the server. This means that if your ICQ incurs a communication problem while you are trying to add a user, then it is possible (though unlikely) that this user will not appear on your Contact List the next time you log on.
    И последно ... много те моля, не се грижи за моите кунки, те доста отдавна са си на мястото, грижи се за твоите. Така като ти гледам снимките, на тях им предстои намиране на място.
    Прочети отново това, което съм написал до тук, към кого е насочено и какво точно пиша.
    Аз лично си поемам седем пъти въздух преди да кажа/напиша нещо, особено пък ако е някаква негативна квалификация.
    От тук нататък крайно ще огранича писането в твои теми, за да не стават недоразумения.

    @Bibi
    Логиката Bibi е следната [моята логика].
    При промяна в контакт листа, сървъра, където е обявена промяната се нуждае от определено време да broadcast-не обновлението до всички налични. При опит за свързване и провал с няколко сървъра, да кажем клиента се свързва успешно със сървър, който още не е уведомен за промяната в листа. Респективно, контактите ги няма.
    Това е най-близкото до ума предположение, като напълно е възможно superfly и участника преди него да са прави, относно QIP. Лично аз никога не съм ползвал този клиент и не мога въобще да изказвам мнение, относно възможностите му.

    @MrMyr
    Бих искал да не ми отговаряш, особено пък, ако е в същия стил, като предния ти пост. Помолих те за извинение, мисля, че разговора ни приключи.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #27

    Re: ICQ - поредният парадокс

    @VanDan
    Цитат Първоначално публикувано от VanDan
    Малоне, доколкото ми е известно от един близък мой приятел Христо Кирков, човекът който ти обяснява за кю-номера е този, който ти го е дал в действителност, а не Ру-бой. И този човек май е един от най-големите гурута на тема кю в България.
    Докторе, на мен ми го подари Ru-мен. Сега ... ако той ми го е изпросил от superfly, дължа бири и на него. Това хич не ме плаши, особено пък, ако пие толкова, колкото Румен. А Румен имам и за други лични неща да го черпя.
    Плевен не ми е далече, а съм и половин плевенчанин, д'ге, и при следващия и наближаващ сбор, ако успея да стигна до там, двамата + компания ще пият каквото искат "на корем" в Коиловци. Ти също, дай боже да не съм на работа по това време.

    @Fanta orange
    Поне доколкото виждам MSN Messenger и Windows live messenger не ползват OSCAR, но пък се разбират с него. Може би superfly ще обясни как става "миграцията".
    Цитат Първоначално публикувано от wikipedia
    As its user base increased, ICQ software has grown to include many features. It now has competitors providing more streamlined client software, including: Windows Live Messenger, MSN Messenger, Yahoo! Messenger (Y!M or Y!IM), AOL Instant Messenger (AIM), Skype, and Google Talk.

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    162
    #28

    Re: ICQ - поредният парадокс

    Цитат Първоначално публикувано от Malone
    @VanDanДокторе, на мен ми го подари Ru-мен. Сега ... ако той ми го е изпросил от superfly, дължа бири и на него. Това хич не ме плаши, особено пък, ако пие толкова, колкото Румен. А Румен имам и за други лични неща да го черпя.
    Плевен не ми е далече, а съм и половин плевенчанин, д'ге, и при следващия и наближаващ сбор, ако успея да стигна до там, двамата + компания ще пият каквото искат "на корем" в Коиловци. Ти също, дай боже да не съм на работа по това време.

    @Fanta orange
    Поне доколкото виждам MSN Messenger и Windows live messenger не ползват OSCAR, но пък се разбират с него. Може би superfly ще обясни как става "миграцията".
    Wikipedia си е едно ТНТМ. Доколкото виждам от post-натото там просто се споменава за налични competitors, но не пише, че си комуникират с ICQ.
    За AIM e ясно, че комуникира с ICQ. Ако си пробвал ICQ-Compad там има някаква примитивна форма на комуникация с MSN, която трудно бих окачествил като real time communication.
    Напоследък се питах дали въобще са вложили нещо специално или не като смисъл в следния текст (май по-скоро не са):

    How is AIM Pro different from other instant messaging products?

    AIM Pro is the productivity tool you can use to send instant messages, make video
    and voice calls, share files on your desktop, and manage meetings and communicate
    more efficiently within and outside your company.
    With AIM Pro you can:

    * Manage your professional and personal personas by linking your multiple screen names and using them in AIM Pro.
    * Send IMs and see who’s online, even if your contacts use other popular IM clients such as other versions of AIM, ICQ, GoogleTalk, Jabber, IBM SameTime, or Live Communication Server.
    * Import your corporate directory into AIM Pro and quickly communicate with colleagues in your organization.
    * Add voice to your session with a PC-to-PC call.
    * Add video to your session.
    * Invite up to ten others to participate in a chat.
    * Host online meetings. Use the AIM Pro calendar to schedule and be reminded about meetings. To enjoy this feature you will need to sign up for a WebEx account.
    * Share your desktop to show your files. Pass control to your guest and allow them to manipulate files on your desktop.

    http://premiumservices.aol.com/index.jsp?p=aimpro

  17. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #29

    Re: ICQ - поредният парадокс

    @Malone,
    приемам разсъжденията ти за възможни, в момента не ми е известно как комуникират сървърите помежду си. Просто предположих, че го правят през базата, до която се допитват при всяка заявка. Както и да е.

    В такъв случай нека потърпевшите да кажат нещо повече за изгубените контакти - само "прясно добавени" ли чезнат?

  18. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    331
    #30

    Re: ICQ - поредният парадокс

    Цитат Първоначално публикувано от Malone
    @MrMyr
    Бих искал да не ми отговаряш, особено пък, ако е в същия стил, като предния ти пост. Помолих те за извинение, мисля, че разговора ни приключи.
    Аз пък не мисля така
    Цитат Първоначално публикувано от Malone
    @MrMyr
    Сега ... единственото място, където става дума за очевидно чувствителната ти личност е:
    ...Разбира се, трябва да се отчете и факта, че докато е правила кафе на приятелчето си, той като нищо може да е делнал "Пенчо, Генчо, Атанас и аз" защото очевидно я свалят. Такива случаи не са редки.
    Първо - тук не става въпрос само за моята "чувствителна личност". Подразни ме фактът, че "ръсиш" нелепи обяснения с такава категоричност, без да се замисляш, че има вероятност да засегнеш някой мой "очевиден сваляч", който може и да надникне в темата. Мисля,че и аз, както много други хора сме се шегували един с друг, но в нито една подобна "закачка" не е прозирала недобронамереност.Още нещо - винаги ли някой трябва да казва на друг някой, че позоваването на общата статистика често дава недостоверни резултати ?! Принуждаваш ме да наруша сравнително добрия тон и да те попитам ти в ролята си на "приятелче" така ли правиш с листата на гаджето си ? Или мъжката част от обкръжението ти процедира така ? Не ме разбирай погрешно, далече съм от намерението да те обидя по някакъв начин, но в случая ставаше въпрос за технически проблем. Ако на теб ти беше трудно да дадеш съвет, гледайки като останалите, а именно от чисто техническия аспект на нещата, можеше просто да си замълчиш.

    "Относно забележката, силно засягаща личния ти живот съм р"азчитал на това, че имаш поне малко чувство за хумор и същата ще предизвика усмивка в теб и в приятеля ти. Очевидно съм сбъркал с предположението си и позитивните възприятия са на доста по заден план при теб."

    Понеже продължаваш с прибързаните заключения, ще се наложи най-накрая да поясня съвсем директно: не живея и не бих живяла с човек, който би ми следил разговорите, би ми изтрил контактите,би се налагал над мен и би се обидил за такова нещо. Но ти явно си се нагледал на обратното, което пък не ти дава право да оправдаваш неуместните си "вметки" с някаква моя мнима липса на чувство за хумор.

    "Вероятно имаме форумни отношения от доста време и сме попрескочили малко детинщините."

    Само едно ще кажа : това,че годините ми са значително по-малко от твоите съвсем не означава, че всеки мой опит за спор е детинщина.

    "И последно ... много те моля, не се грижи за моите кунки, те доста отдавна са си на мястото, грижи се за твоите. Така като ти гледам снимките, на тях им предстои намиране на място."


    Уважаеми Батко, говориш ми за детинщини,а в същия момент се връщаш в детската градина. А после моите нерви не държали.. Ако трябва да давам определение на мъдрия завършек на тирадата ти, то ще включва именно думичката "детински". Жалко,че повече му подхожда алтернативата -"просташки". Хайде и от мен една забележка - не ти отива на годините, но затова пък ще се направя, че не съм забелязала намека за снимките, за да не се налага да ти отвръщам по същия начин. Нищо,че като хлапе съм в правото си да говоря необмислени глупости.

    "От тук нататък крайно ще огранича писането в твои теми, за да не стават недоразумения."
    И добре ще направиш.
    Извинявам се на останалите за грозния диалог, който се наложи да проведем. Наясно съм,че форумът не е арена за уреждане на сметки от каквото и да е естество, затова ще се постарая повече да НЕ участвам в подобни сблъсъци на лично основание.
    Malone, приемам извиненията ти, надявам се и ти да приемеш моите.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Dolby Cinema - поредният нов стандарт
    От hristoslav2 във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 2
    Последно: 08-09-16, 23:05
  2. Отговори: 2
    Последно: 18-03-09, 14:12
  3. Поредният спам от поредното хюмненце
    От NO CARRIER във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 21-01-07, 21:18
  4. Форумен парадокс :)
    От roumen68 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 0
    Последно: 12-10-06, 12:16
  5. Поредният приблем сус IE
    От abakadaba във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 05-10-04, 23:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе