Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 47

ICQ - поредният парадокс

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    331
    #1

    ICQ - поредният парадокс

    Използвам ICQ 5.1 и досега все ми беше правило номера, но като този днес, никога. Та значи наложи ми се да стана за малко /уж/ от компютъра и го оставих пуснато на он-лайн статус. Цял ден си стоя така, но когато се прибрах и седнах отново, видях,че ми беше извело прозорец с някаква грешка и се наложи да го рестартирам. След рестарта на въпросното изчадие, листата ми беше олекнала с 4 души. Пак го шът-дауннах, но след пускането разлика нямаше. Сега.....аз, че ще ги добавя пак, ще ги добавя, нищо, че ще ми е трудно да обясня защо съм ги изритала от листата си без видима причина. Въпросът е защо се получава така и какви мерки могат да бъдат взети /освен смяна на версията/, за да не се окаже в един момент, че листата ми е празна.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #2

    Re: ICQ - поредният парадокс

    Случват се и такива неща.
    Няма да си кривя душата, но последната версия на ICQ - 5.1 (Build 3000) е ебати и простотията свещена!

    Особено на Win98 забива през 5 минути!!! Нито преинстал помага, а като се слага "antibanner"-a (който м/у впрочем си бачка перфектно под XP) - "кю"-то въобще не иска да се стартира повече!!!

    Ти с каква конфигурация си? Дай по-подробно инфо. Но ако си влюбена в "кю"-то, свиквай с подобни мизерии занапред...

  4. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #3

    Re: ICQ - поредният парадокс

    Аз от много време насам си карам с ICQ 2003 Pro - досега не съм имал грижи с нея.
    За малко бях по едно време с версия 5, обаче започна да ми прави някакви тъпи мизерии и пак се върнах на 2003 Про.

  5. Moderator Аватара на periel
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    409
    #4

    Re: ICQ - поредният парадокс

    Аз ползвам QIP 2005 Build 7950 от 3-4 месеца,и не мога да се оплача засега.А има и доста инструменти в него.

  6. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #5

    Re: ICQ - поредният парадокс

    Цитат Първоначално публикувано от IvO™
    Но ако си влюбена в "кю"-то, свиквай с подобни мизерии занапред...
    Има една право пропорционална зависимост при ICQ.
    Колкото повече си от кръжока "Куни в гъзуни", толкова ти е по бъгаво кюто.
    Ползвам ICQ от 1996 година и досега не съм имал нито един нерешим проблем с него. Малко досадни, да, но те в повечето случаи са се дължали на мен. Или на малоумника отсреща, имам предвид "проблемите" с кирилицата при ранните версии.
    На Windows-а ползвам ICQ 2003 Pro и няма да го сменя скоро. Никакви проблеми и никакъв излишен трафик от шарении и реклами.

  7. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #6

    Re: ICQ - поредният парадокс

    Повече от очевидно е, че щом съм цитирал Ivo, критиката ми е към неговите думи, а не към нея.
    Айде четете по внимателно.
    Също толкова очевидно е, че питащата, при второто си свързване по неизвестни причини се е свързала с друг ICQ сървър, различен от предното и свързване. По тая причина се е заредил листа от него, а не от този, където са били всичките и контакти. Ако знае точно кой е предишния сървър, пишело го е в settings, задава му отново него и voala, всички контакти пак ще са там.
    Разбира се, трябва да се отчете и факта, че докато е правила кафе на приятелчето си, той като нищо може да е делнал "Пенчо, Генчо, Атанас и аз" защото очевидно я свалят. Такива случаи не са редки.

    При стандартна Windows кирилица и на двете машини, никога няма да има проблем при кюто. Никога.
    Проблемите са, когато едната е омазана или някога е омазвана с външни кирилизации от рода на FlexType и други подобни. Казвам някога, защото доказано няма деинсталация на мизериите оставени от Датекс.
    Може би единствено ИнжИнера е направил някъкъв свестен деинсталатор постигащ почистване от мизериите на въпросните родни "програмисти".
    Справка в неговия сайт.
    Най вероятно проблемите ти ще изчезнат при премахване на външните софтуери. При теб и отсреща.
    Аз при подобни ситуации, въобще не си давам труда да обяснявам, просто не комуникирам.
    А и виж дал ли си поддръжка на Cyrilic в ICQ, има подобна настройка.

  8.  
     
  9. DAK
    DAK е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    22
    #7

    Re: ICQ - поредният парадокс

    Другият вариант да са изчезнали контакти може да се дължи на това, че "изчезналите" са се премахнали сами от нейния списък ! Ако ползват QIP то има такава опция - "Премахни ме от неговия списък с контакти". Ефекта е точно такъв - след като те се премахнат от списъка сами, все още се виждат докато не се рестартира Q-то.
    Не отричам, че може базата на ICQ да се е омазала, но това също е доста възможен вариант !

  10. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #8

    Re: ICQ - поредният парадокс

    Fanta, човече, Ignore liste няма нищо общо с изтритите контакти или аз нещо не те разбирам.
    В Ignore liste обявяваш UIN's от които не искаш да получаваш съобщения. Обявяваш ги на ICQ сървъра и той директно ги блокира още там, при заявката до тебе.
    Не получаваш нищо от тях, независимо дали са изтрити или са още в листа ти. Различността е видна в самия ти лист. Тези контакти ще са Italic, ако са в листа ти.
    Ако са изтрити и не са в Ignore liste ще получаваш съобщения от тях.

    А проблема с кирилицата може и да е отсреща.
    Ако искаш може да тестваме, ще ти пиша на кюто от Gaim [Linux] и от "девствен" Windows, що се отнася до кирилиците на Датекс.

    .:: EDIT ::.
    DAK е прав, този вариант също е възможен, не го отчетох.

  11. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #9

    Re: ICQ - поредният парадокс

    Цитат Първоначално публикувано от Malone
    Има една право пропорционална зависимост при ICQ.
    Колкото повече си от кръжока "Куни в гъзуни", толкова ти е по бъгаво кюто.
    Ползвам ICQ от 1996 година и досега не съм имал нито един нерешим проблем с него...
    Ами, добре дошъл в кръжока.
    Това принципно за всяка програма се отнася.
    Но сега сме далеч от поговорката "На серсем глава - пръстите страдат", защото става въпрос за чисто технически сривове - такива, в които потребителя не играе пряка роля.
    Аз ползвам ICQ от 1998-а, вече определено не съм "влюбен" в този messenger - има достатъчно алтернативи, които предпочитам. За тези 8 години и 4 месеца съм изпробвал около 10 Build-а - не твърдя, че съм ги тествал под лупа, не ми е това работата - просто съм искал да ми работят поносимо и да не ми пречат на останала работа. И повярвай ми, изчезването на контакт-листата не е "куни в гъзуни"-проблем, много добре го знаеш. Имах предвид точно този род "мизерии", а не такива, породени от нечекната отметка при някоя "дълбока" настройка.

    Явно г-жа Лъвицата е случила на калпаво обслужване на сървъра или може би проблемно обновяване на листата, но това не е нейн проблем или вина. Просто се случва. Но добре де, ама защо при другите ми messengers не се е случвало досега, а в "кю"-то за тези години имам поне 3-4 подобни срива?

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    162
    #10

    Re: ICQ - поредният парадокс

    Цитат Първоначално публикувано от Malone
    Ползвам ICQ от 1996 година и досега не съм имал нито един нерешим проблем с него.
    ICQ Account: 678958
    Registered: Mon Mar 31 1997 16:59:00


  13. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #11

    Re: ICQ - поредният парадокс

    Интересно superfly, кое те кара да мислиш, че ползвам само един ICQ номер?
    Точно пък този, който си посочил ми е подарък от миналата година, от друг член на форума [отново благодаря Ru-мене ] и съм влизал с него не повече от 10-12 пъти и то да проведа наистина сериозни разговори без да ме безпокоят.
    Който иска, знае как да ме намери и на кой номер.
    Така че този номер, който е в профила ми, не е критерий, сега погледнах, общо ползвам 6 номера, всеки от тях за различни цели, има си причина за това.

    Иво, никога не ми е изчезвал контакт листа досега. Имам предвид от момента, откогато въведе опцията същия да се асоциира с моя UIN и да се пази в ICQ сървъра. Преди това се го експортирах редовно, просто нямаше такава опция от Mirabilis по него време.
    А имай предвид много съм се гаврил с този месинджър, особено пък когато тръгнаха всякакви nuckers, message bombers, on-line sniffers и др. подобни joke простотии.
    Няма друг месинджър, който да можеш да настройваш по прецизно и същевременно по-лесно.
    Цитат Първоначално публикувано от IvO™
    Но добре де, ама защо при другите ми messengers не се е случвало досега, а в "кю"-то за тези години имам поне 3-4 подобни срива?
    Не знам Ivo, представа си нямам, както казах аз от години не съм имал никакъв проблем с ICQ.
    Когато се налага, сменям сървъра, има достатъчно такива обявени и се свързвам. Казвам последното защото някой ще посочи трудностите при свързването миналата година за около седмица. Това е било единственото, но както се разбра проблема е бил в миграцията на сървърите на друга платформа, кеширане и т. н.
    Имаше го коментирано обстойно в мрежата.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    622
    #12

    Re: ICQ - поредният парадокс

    Аз пък съм с QIP от самото му създаване проблеми не съм имал от каквото и да е естество.

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    162
    #13

    Re: ICQ - поредният парадокс

    Цитат Първоначално публикувано от Malone
    Интересно superfly, кое те кара да мислиш, че ползвам само един ICQ номер?
    Точно пък този, който си посочил ми е подарък от миналата година, от друг член на форума [отново благодаря Ru-мене ] и съм влизал с него не повече от 10-12 пъти и то да проведа наистина сериозни разговори без да ме безпокоят.
    Който иска, знае как да ме намери и на кой номер.
    Така че този номер, който е в профила ми, не е критерий, сега погледнах, общо ползвам 6 номера, всеки от тях за различни цели, има си причина за това.
    Malone, откъде мислиш, че ми е известна датата на регистрация на акаунта ти

    За да си ползвал ICQ номер от 1996 година, трябва да си регистрирал лично ти самият акаунт в следния диапазон (искрено се надявам, това да е така):

    ICQ Account: 131021
    Registered: Wed Jan 01 1997 1400
    -------------------------------------
    ICQ Account: 120047
    Registered: Thu Dec 26 1996 01:04:00
    --------------------------------------
    ICQ Account: 115314
    Registered: Fri Dec 20 1996 18:48:00
    --------------------------------------
    ICQ Account: 100694
    Registered: Fri Nov 15 1996 09:18:00 Birthday of ICQ

    --------------------------------------
    ICQ Account: 100009 (новорегистриран)
    Registered: Fri Jul 07 2000 01:06:03

  17. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #14

    Re: ICQ - поредният парадокс

    Цитат Първоначално публикувано от superfly
    Malone, откъде мислиш, че ми е известна датата на регистрация на акаунта ти
    За да си ползвал ICQ номер от 1996 година, трябва да си регистрирал лично ти самият акаунт в следния диапазон (искрено се надявам, това да е така):
    Въобще не съм се и замислял, тъй като това не ме вълнува.
    Това че доктора ми знае широчината на дебелото черво не го прави Авицена. Въпрос на професия и предпоставки да научи нещо.

    Още повече, че както казах, този номер ми е подарък и дори не знам датата на регистрацията на въпросния акаунт.
    Със същия успех можеш да напишеш която и да е дата, за мен ефекта ще е същия.
    Относно първия ми номер, съм сигурен във времето, тъй като помня къде бях по това време и кой ми го прави [регистрира].
    И най-важното, това беше с единствената цел да ми демонстрира качествата на новата ми 70 доларова придобивка [Diamond Supra 33600 с мексиканска лепенка, дошла д'ректно от Канада]. Въобще не съм мислил, че ще ползвам този софтуер толкова години вече. Даже не му и обърнах внимание. За мене важна беше Supra-та, ех ...

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    162
    #15

    Re: ICQ - поредният парадокс

    Цитат Първоначално публикувано от Malone
    Още повече, че както казах, този номер ми е подарък и дори не знам датата на регистрацията на въпросния акаунт.
    Със същия успех можеш да напишеш която и да е дата, за мен ефекта ще е същия.
    Използвай https://www.icq.com/password/setqa.php за да си смениш единия въпрос и таен отговор, тъй като и двата си спомням все още ясно от времето когато аз лично ги set-вах за ICQ#678958 за password reset цели и дали не бяха същите като на номера на Румен


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Dolby Cinema - поредният нов стандарт
    От hristoslav2 във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 2
    Последно: 08-09-16, 22:05
  2. Отговори: 2
    Последно: 18-03-09, 13:12
  3. Поредният спам от поредното хюмненце
    От NO CARRIER във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 21-01-07, 20:18
  4. Форумен парадокс :)
    От roumen68 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 0
    Последно: 12-10-06, 11:16
  5. Поредният приблем сус IE
    От abakadaba във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 05-10-04, 22:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе