Резултати от 1 до 2 от общо 2

phpMyAdmin, utf8, update на голяма база

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #1

    phpMyAdmin, utf8, update на голяма база

    Здравейте,

    1. Проблем: имам сайт с БД, която мога да управлявам единствено през phpMyAdmin...нямам ssh достъп. Нямам права да променям каквито и да било настройки на хоста. phpMyAdmin може да импортва sql файлове не по-големи от 2048 К.
    1. Въпрос: Как мога да импортна 150 МБ sql файл? (разбира се, съм се сетил, че мога да я разделя на 75 файла по 2 МБ, но не ме кефи)

    2. Проблем: намирам едно php файлче, което е правено да импортва произволни по големина файлове и се пробвам с него. На локалния ми компютър импортва без проблем. На хоста импортва експортите също без проблем. Проблем възниква, когато се опитам да импортна на хоста файл, експортнат на локалния компютър...или обратното - импортвам на локалния компютър файл, експортнат на хоста.
    Имам на хоста и на локалния си компютър по 2 абсолютно еднакви като настройки бази - utf8, collation utf8_general_ci. Експортнатите файлове също са запазени като utf8 (проверил съм с Notepad -> file -> Save as... без да сейвам).
    В какво се състои проблемът: Размазва се кирилицата...преместя ли някой експорт и се опитам да го импортна, всичко се превръща в йероглифи.
    2. Въпрос: Може ли някой да ми даде акъл (линк) как да импортвам неограничени по големина файлове без да ги прехвърлям през ftp - напр. на хоста от локалния компютър?
    Предполагам, че проблемът с енкодинга идва от различните ОС при прехвърлянето...на локалния съм с Windows XP, на хоста не е ясно с каква...предполага се, че е някакъв Линукс.

    //пропуснах да разкажа...до скоро си правех ъпдейти с база под 2 МБ - експорт, импорт през phpMyAdmin без никакви грижи - всичко си е ОК. проблемът се появи, когато се опитах да импортна голяма база без phpMyAdmin, защото не знам как през него - демек решение на който и да е от двата проблема би ми помогнал...мисля

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #2

    Re: phpMyAdmin, utf8, update на голяма база

    А знаеш ли каква версия е MySQL базата на сервера, и тя съвпада ли с тази на локалния ти компютър?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Browser's на база IE, NetSurf, GreenBrowser
    От ru-boy във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 04-11-06, 09:50
  2. Помощ за настройка на phpMyAdmin
    От Nicky във форум Общ - софтуер
    Отговори: 11
    Последно: 29-10-06, 15:22
  3. Кирилизиран шрифт (utf8) за putty
    От nommo във форум Общ - софтуер
    Отговори: 0
    Последно: 21-08-06, 11:08
  4. web база данни
    От connect във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 10
    Последно: 12-05-06, 14:35
  5. Бъстановяване на база данни
    От kostoff във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 4
    Последно: 12-07-04, 00:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе