Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19

С какво се отварят *.CAD файлове?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    150
    #1

    С какво се отварят *.CAD файлове?

    Преди няколко дена дадоха на дядо ми (който е архитект) два *.CAD файла. Въпроса сега е с какво да ги отворя, че да му покажа какво има вътре. Оказа се, че autocad-а, който имам инсталиран не иска да ги отвори, а нито дядо ми, нито човека, който му ги е дал, не могат да ми кажат на какво са правени... Ясно е, че са някакви чертежи, но и на идея си нямам с какво да ги отворя.
    Ако някой има някаква идея, ще се радвам ако я сподели тук. Готов съм да свалям и експериментирам с каквото и да е, че дядо ми вгорчи вече живота...
    Мерси предватително.

    До тука разследването установи, че файла е CAD4, каквото и да значи това... Остава въпроса с какво да го отворя...

  2.  
     
  3. ViK
    ViK е офлайн
    Member Аватара на ViK
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    222
    #2

    Re: С какво се отварят *.CAD файлове?

    Това е геодезически файл. Една от програмите с които се отваря е MCAD, има и други но не съм сигурен кои са.

    Добавено. Човека който е записал файла може да го конвертира в DXF или DWG файл който се отваря с autocad.

  4. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    150
    #3

    Re: С какво се отварят *.CAD файлове?

    @ ViK

    Това за конвертирането ми е ясно, ама от къде да търся някой с MCAD, че да ми го конвертира.... Нямам нито един познат, който да се занимава с геодезия. Затова идеята ми е, дали има нещо, което да ми го отвори само и евентуално да ми го разпечата...

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4

    Re: С какво се отварят *.CAD файлове?

    Виж какво от тук: http://www.freedownloadscenter.com/B..._cad-file.html ще ти хареса.

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    520
    #5

    Re: С какво се отварят *.CAD файлове?

    Ако е само за отваряне пробвай с IrfanView  .  Не знам дали ще стане, но съм отварял на Corel-ски файлове с него.

  7. ViK
    ViK е офлайн
    Member Аватара на ViK
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    222
    #6

    Re: С какво се отварят *.CAD файлове?

    Трябва да се поправя програмата не е MCAD, а MKAD.
    Пробвай с www.acstre.com. Преди няколко години използвах една тяхна безплатна версия, но имаше някакви ограничения. Програмата се казва acstre.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #7

    Re: С какво се отварят *.CAD файлове?


  10. ViK
    ViK е офлайн
    Member Аватара на ViK
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    222
    #8

    Re: С какво се отварят *.CAD файлове?

    @Lupus, @Lazar това което сте посочили са CAD приложения, които работят основно с dwg и dxf файлове.
    .CAD файла за който става въпрос се отваря с българските програми MKAD, ACSTRE и някои други, но не съм се задълбочавал повече в тази матрия
    @Little_Alien относно
    ама от къде да търся някой с MCAD, че да ми го конвертира
    Такива програми има във всяка фирма, която се занимава с подържани на кадастрални карти(издават и скици) и във всяка общинска администрация. Можеш да отидеш в подобна фирма за да ти разпечатат или конвертират файла.

  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #9

    Re: С какво се отварят *.CAD файлове?

    @ViK
    Това, което казваш е вярно... до някъде. Ама това, което трябва да отвори дали е кадастрален план или 3D изображение на сграда?

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #10

    Re: С какво се отварят *.CAD файлове?

    Прав си @ViK, това са CAD програми, работещи с DWG и DXF файлове! В такъв случай е наистина по-добре помощ от геодезическа фирма и кутия бонбони ще свърши работа! Не мисля, че в общината ще му обърнат внимание за такава услуга.

  13. ViK
    ViK е офлайн
    Member Аватара на ViK
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    222
    #11

    Re: С какво се отварят *.CAD файлове?

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    @ViK
    Това, което казваш е вярно... до някъде. Ама това, което трябва да отвори дали е кадастрален план или 3D изображение на сграда?
    Аз съм проектант. Всичките ".CAD" файлове които са ми давали като такъв са били кадастрални карти, но това са само предположения докато не се потвърди от Little_Alien

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    150
    #12

    Re: С какво се отварят *.CAD файлове?

    Тъй като дядо ми е архитект, предполагам, че е кадастрална карта на някакъв терен...
    Файловия формат си е някаква типично български измислица на агенцията по кадастъра, наречен CAD4. Тъй че много ме съмнява някакъв чуждестранен CAD/CAM софтуер да го отвори. За съжаление демотата на българския софтуер за създаване на кадастрални планове са орязани тъкмо откъм отварянето на точно този формат. Виж за Acstre не знаех, сега ще сваля и ще пробвам за какво става на въпрос. След малко ще получите отговора.

    И с Acstre не става, точно функцията импорт е неактивна в демо версията...

  16. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #13

    Re: С какво се отварят *.CAD файлове?

    аз пак не разбрах, какъв е проблема дядо ти да помоли да му изпратят същите файлове но във DXF формат, след като не ти се дават 1500$ (май бяха) за МКАД, а нямаш и човек под ръка?
    Както сам каза а ти казаха и други - това си е нашенски преиначен формат за кадастрални планове, безплатна програма надали ще намериш, така че минавай на по-горния вариант който ти е предложил ViK

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    150
    #14

    Re: С какво се отварят *.CAD файлове?

    Ами проблема е, че в кадастъра на Димитровград просто ги мързи да му ги дадат в друг формат. Ма иди спори с български чиновник ако си нямаш друга работа...

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    186
    #15

    Re: С какво се отварят *.CAD файлове?

    Фаила трябва да се отвори и от Аутокад, не само от МКАД. Според мене проблема е, че фаила които са дали е писан на по висока версия от тази с която се опитваш да го отвориш....мое мнение

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Как се отварят "IBK" файлове?
    От TORO във форум Windows
    Отговори: 6
    Последно: 13-03-08, 15:48
  2. как се отварят файлове с разширение wmv
    От presents във форум Общ - софтуер
    Отговори: 10
    Последно: 04-05-06, 10:40
  3. Как се отварят...
    От Vankata12 във форум Windows
    Отговори: 6
    Последно: 01-05-04, 13:16
  4. Какво правим с файлове .bin и .cue?
    От christalgeorg във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 29-10-03, 20:10
  5. Отговори: 11
    Последно: 08-09-03, 12:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе