Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 32

Внимание! НЕЛЕГАЛНИ ЛИЦЕНЗИ ЗА avast!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    361
    #16

    Re: Внимание! НЕЛЕГАЛНИ ЛИЦЕНЗИ ЗА avast!

    Предлагам темата да не се трие, а да стои като нагледен пример за наглостта на поредните алчни "посредници/оторизирани дистрибутори" които ни карат да се чувстваме като в забравена от Бога държава от централна Африка

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    741
    #17

    Re: Внимание! НЕЛЕГАЛНИ ЛИЦЕНЗИ ЗА avast!

    Цитат Първоначално публикувано от КрИс
    ...стига да не са със специален лиценз само и единствено за...
    Без да искам да влизам в спецификата на конкретната тема или да защитавам лееееекинко дразнеща (май не само мен) позиция, мисля, че това е ключовият момент.

    Въпрос на маркетингова политика на дадена компания. klamer вече коментира казуса. Само ще допълня, че представителите (дилъри, партньори и т.н.) нерядко са задължени по договор да следят за "неправомерни" продажби. Пак ще повторя - въпрос е на маркетинг (пазарна политика) на съответния производител. Рядко на самоинициативи на представителите. Вече, де... ;-)

    BTW, моделите от серията Pavilion на HP, примерно, не са предназначени за продажба в България, т.е. продажбата им е "налегална" в контекста на тази тема. Всъщност, практически това значи, че въпреки обещаната 1 или дори 3 г. гаранция от HP получавате... дръжки. Ако не ми вярвате може да питате в някой от оторизираните сервизи на HP. Но пък ако се поразходите до Метро, ТехноХХХХХХ и други подобни магазини, се нагледайте на етикети и наслушайте на обещания...

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #18

    Re: Внимание! НЕЛЕГАЛНИ ЛИЦЕНЗИ ЗА avast!

    Разни фирми..., разни лицензи..., разни "маркетингови политики"...
    То хубууу, ама мисля, че всяка политика в разрез с интересите на потребителя заслужава порицание.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #19

    Re: Внимание! НЕЛЕГАЛНИ ЛИЦЕНЗИ ЗА avast!

    аз предлагам да спрем писането в тази тема, докато не получим ясен отговор от започналия glowndark

  6. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #20

    Re: Внимание! НЕЛЕГАЛНИ ЛИЦЕНЗИ ЗА avast!

    Така на въпросите на кратко по реда по които сте ги написали:

    @Black Adder
    Нелегални в смисъл че дадена фирма намира от някъде с лицензи и почва да ги препродава.
    Това от къде са, генерирани ли са... и т. н. изобщо не е тема на разговор защото според договора
    с Alwil "всеки диструбутор може да продава avast! само на територията за която има акредитация от тях".
    От тази гледна точка, диструбутор от Румъния не може да продава на територията на България...

    относно въпросите на @stekyman

    Няма нищо лошо в това да си закупиш лиценз от интернет или даден приятел да ти го подари.
    Само че не можеш от интернет да купиш 1000 лиценза и после да вземеш да ги прапродаваш.
    Лицензите които се купуват от интернет са за вътрешна употреба. А не за препродажба...
    А иначе ако ти си си купил лиценз от интернет естествено че никои няма да ти го дезактивира.
    Но ако си закупил 1000 и започнеш да ги прапродаваш, ти нарушаваш споразумението ЗА ПОЛЗВАНЕ
    не казвам нищо за ПРЕПРОДАЖБА (просто такова няма) и тогава реално твоето копие става нелегално...


    @Lupus
    Все още съм на мнение, че не е редно така във форума да се изнасят имена на фирми.
    Ако имаш конкретно питане относно някоя фирма, драсни един маил или ако искаш private message
    и аз ще ти отговоря. Но както каза @Cko по-горе ауторизираните са 2 от там натаък може да си правиш сметка
    какви са другите. Най-вероятно скоро в сайтовете и на 2-те фирми ще бъдат обявени фирмите които ще могат да продават от тяхно име
    за да се избегнат подобни проблеми...

    @Julian
    Много съм далече от скритата реклама. Иначе за второто съм съгласен с теб.


    @Kris
    Както спомена по горе @klamer всичко е въпрос на лицензионна политика. При avast! нещата стоят така.
    При Microsoft е както казваш...
    Относно това, че може да има друга фирма... Нали не смяташ, че ще тръгнем да обавяваме подобно нещо
    преди да сме говорили с Alwil и да сме на 100% сигурни в думите си. В случая аз представлявам проком и говоря то тяхно име,
    а относно обвиняването... Не обвинявам никого. За да се обвинява си има други законови средства... Целта на поста в форума на сетком
    е просто да предупредя потребителите които може би са си купили такива лицензи и утре програмата им ще изпише invalid license...

    @Edin_Lud
    Пиши ми. С теб се познаваме по едни други линии... Ще видим какво може да се направи...

    @bluefish
    Пак пишеш без да зи запознат. И 2-те фирми продават продуктите на аваст на цените обавени в официалния сайт със нито цент надценка.
    Така че хич не ги виждам аз тези алчни дистрибутори...

  7. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #21

    Re: Внимание! НЕЛЕГАЛНИ ЛИЦЕНЗИ ЗА avast!

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    според договора
    с Alwil "всеки диструбутор може да продава avast! само на територията за която има акредитация от тях".
    От тази гледна точка, диструбутор от Румъния не може да продава на територията на България...
    Ще ме накараш да изпратя официално запитване до Аваст следващата седмица. Просто не мога да повярвам че, дистрибутор/реселър на фирмата от ЕС няма право да продава на територията на целия ЕС, а само в страната си.
    Ако изпратиш сканиран участък от договора ви, който ви забранява да продавате софтуера, където и да било другаде, освен на територията на БГ това би оправдало твоята гледна точка?
    Описаните БГ фирми - дистрибутори или реселъри са?
    Подават ли ви от Alwil информация за това, кой се е присъединил към Affiliate Program и можеш ли да гарантираш, че няма БГ фирма, която го е направила?

    Софткей имат ли право според теб да продават Аваст в БГ?

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #22

    Re: Внимание! НЕЛЕГАЛНИ ЛИЦЕНЗИ ЗА avast!

    6. Reseller Agrees not to export or re-export Products:
    a. Outside of the Territory; and
    b. To any prohibited country as notified by US or EU authorities responsible
    for the prohibition of exports to third countries; and
    c. Reseller acknowledges that failure to abide by this section (5.6) shall be
    considered material breach of this Agreement and subject to immediate
    Termination of this Agreement and is exempt from any right to cure
    provision provided for under this Agreement and will, further, result in
    any such licenses exported or re-exported to a prohibited country being
    made inoperative by ALWIL.

    под "Territory" се разбира ДЪРЖАВАТА в която дадената фирма има право да продава...

    На втория въпрос. Alwil не подават информация към нас за новите партньори, но винаги може да се направи запитване към тях в случай на съмнение.

    Софткей имат право, но те не купуват от ***** ако това имаш в предвид @Kris...

  10. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #23

    Re: Внимание! НЕЛЕГАЛНИ ЛИЦЕНЗИ ЗА avast!

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    ... е просто да предупредя потребителите които може би са си купили такива лицензи и утре програмата им ще изпише invalid license ...
    В крайна сметка не стана ясно за какво е целия шум.
    За фалшиви копия на Avast ли става въпрос ?
    Или за това, че някой риселър е влязъл в територията на друг реселър ?

    Щото ако става въпрос за територии, това с invalid license ... нима наистина мислиш че ще го видим !?!
    Оправяйте си се там дилърите помежду си, съдете се, бийте се ако искате, но няма нужда да занимавате крайните (потенциални) потребители с вашите вътрешни проблеми.

    И аз вече си мисля, че темата е с рекламна цел.
    По-скоро антирекламна.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #24

    Re: Внимание! НЕЛЕГАЛНИ ЛИЦЕНЗИ ЗА avast!

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS
    И аз вече си мисля, че темата е с рекламна цел.
    По-скоро антирекламна.
    Баш рекламна си е, както и подозирах, ама има по-висши от нас, те да решат дали да я затрият.

    @glowndark, доста дразнещ начин за реклама, не мислиш ли?

  12. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #25

    Re: Внимание! НЕЛЕГАЛНИ ЛИЦЕНЗИ ЗА avast!

    @Black Adder @MitkoS - Пълни глупости. Ако искам реклама в сетком не мислиш ли че не мога да говоря с Kris и да ми сложи един банер и то на главната страница на сетком. Най-малкото ще си спестя времето да отговарам на въпросите ви...
    Ако темата ви се струва рекламна то е така защото задавате такива въпроси (които предполагат в отговора си и реклама) но лично аз не виждам как може да се отговори по друг начин... Много хора искат конкретни имена, както виждате аз не съм споменавал такива. Само едно за което @Kris зададе въпрос но то е по-скоро по друга линия...

  13. Io
    Io е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    445
    #26

    Re: Внимание! НЕЛЕГАЛНИ ЛИЦЕНЗИ ЗА avast!

    Цитат Първоначално публикувано от KOKOSH
    А какво е "партниори" ?
    Май нищо, аз лично незнам да има такава дума
    А иначе - аман от реклама на тоя Аваст, @glowindark спри се вече да вдигаш шум около програмата която продаваш.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #27

    Re: Внимание! НЕЛЕГАЛНИ ЛИЦЕНЗИ ЗА avast!

    Явно има спад на продажбите поради голяма конкуренция и така другите станаха нелагални. Хайде някой да изтрие темата.

  16. Io
    Io е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    445
    #28

    Re: Внимание! НЕЛЕГАЛНИ ЛИЦЕНЗИ ЗА avast!

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Явно има спад на продажбите поради голяма конкуренция и така другите станаха нелагални. Хайде някой да изтрие темата.
    Може да я изтрие някой от модераторите

    SetCom.bG Forum | Софтуер | Общ - софтуер (Модератори: FearMe, Julian, glowndark)

  17. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #29

    Re: Внимание! НЕЛЕГАЛНИ ЛИЦЕНЗИ ЗА avast!

    Ако толкова ви пречи темата ще я изтрия не е никакъв проблем. Виждам обаче че все още доста хора се запознават с проблема. И И смятам че между нещата които се изписаха има и доста полезни...

  18. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    226
    #30

    Re: Внимание! НЕЛЕГАЛНИ ЛИЦЕНЗИ ЗА avast!

    май най-добре да се закрие тази тема, капочва да става като една история с известна фирма:
    http://forum.setcom.bg/index.php/topic,17138.0.html

    ако някой е купил лицензна програма (няма значение дали е фалшив лиценза) трябва да има и фактура за покупката.
    => може да си търси правата в последствие, може да съди продавача, да си иска официален лиценз и т.н.
    имаше подобен подход с продукти на MS и Corel, доколкото си спомням.

    вече става досадно да се обсъжда пазарната политика на тази иначе нелоша антивирусна

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Търся BG-фирми,продаващи Firewall-лицензи
    От pland във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 16-03-06, 07:59
  2. Longhorn, версии, тестове и лицензи
    От FunFun във форум Windows
    Отговори: 11
    Последно: 28-04-05, 08:11
  3. Проблем с Avast!
    От carcass във форум Общ - софтуер
    Отговори: 15
    Последно: 01-03-05, 14:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе