Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 32

Внимание! НЕЛЕГАЛНИ ЛИЦЕНЗИ ЗА avast!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #1

    Внимание! НЕЛЕГАЛНИ ЛИЦЕНЗИ ЗА avast!

    Напоследък до нас достигна информация за фирми които продават avast! antivirus нелегално, без да имат право за това. За да прадпазим нашите клиенти, искаме да отбележем, че фирмите имащи правата за продажба на продуктите на ALWIL corporation (avast! antivirus) са обявени в сайта на avast! antivirus - ауторизирани партниори за България. САМО ТЕ и евентуално фирмите имащи акредитация от тях могат да продават продукта avast! antivirus в България. Всички други копия продавани от фирма нямаща акредитация за продажба на avast! в България са НЕЛЕГАЛНИ. Също така тъй-като тези копия са нелегални, се предвижда вариант в които тези НЕЛЕГАЛНИ лицензи да бъдат деактивирани. Молим всички които са станали жертви и са закупили НЕЛЕГАЛНИ лицензи от някоя от фирмите които не са сред ауторизираните представители на avast! за България да ни съобщят за това на office[at]procombg.com

    Предварително благодарим!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #2

    Re: Внимание! НЕЛЕГАЛНИ ЛИЦЕНЗИ ЗА avast!

    Ай стига бе.. Вече човек не може да си купи и легално софтуер. GlowNDark, ако имаш и конкренти имена на фирми, които продават без да имат право ги давай насам за да ги избягваме и за други продукти. (не че имам пряк интерес аз съм горд FSecure Юзер)

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    361
    #3

    Re: Внимание! НЕЛЕГАЛНИ ЛИЦЕНЗИ ЗА avast!

    Затова ползвайте версии, кракнати за години напред, и спестените пари ги изпийте

    Слушах наскоро една история за един сънародник, който си купил уж оригинално диабло, обаче станало мазало с лицензите и му заминал 90ти лвл герой Е кой ще ме убеди да си купувам софтуера тогава??

  5. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #4

    Re: Внимание! НЕЛЕГАЛНИ ЛИЦЕНЗИ ЗА avast!

    Цитат Първоначално публикувано от DeathKnight
    Ай стига бе.. Вече човек не може да си купи и легално софтуер. GlowNDark, ако имаш и конкренти имена на фирми, които продават без да имат право ги давай насам за да ги избягваме и за други продукти. (не че имам пряк интерес аз съм горд FSecure Юзер)
    @DeathKnight не е колегиално просто така в пространството да се "хвърлят" имена на фирми... Ако искаш да ме попиташ за някоя или някои конкретни прати един маил или ме намери на ICQ и ще ти кажа дали имат право да продават...

  6. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #5

    Re: Внимание! НЕЛЕГАЛНИ ЛИЦЕНЗИ ЗА avast!

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    @DeathKnight не е колегиално просто така в пространството да се "хвърлят" имена на фирми... Ако искаш да ме попиташ за някоя или някои конкретни прати един маил или ме намери на ICQ и ще ти кажа дали имат право да продават...
    Ма що ги жалите,кажете за да ги избегнем.Едно е да изтеглиш кракната версия от нета и съвсем друго да я продаваш като легална.

  7. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #6

    Re: Внимание! НЕЛЕГАЛНИ ЛИЦЕНЗИ ЗА avast!

    Барем кажете кои са оторизираните, то това изважда другите от играта.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #7

    Re: Внимание! НЕЛЕГАЛНИ ЛИЦЕНЗИ ЗА avast!

    Ами легалните дистрибутори ги има на линка горе, ако искаш 100% легална, свържи се с някои от тях или поне питаи дали фирмата от която искаш да купиш има права да продава avast!...

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #8

    Re: Внимание! НЕЛЕГАЛНИ ЛИЦЕНЗИ ЗА avast!

    Аз нещо не разбрах. Продават кракнат или с генериран номер антивирусна, или продават напълно с валидни серийни номера, с които можеш да си ъпдейтваш, но просто са те прескочили във веригата от посредници?

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #9

    Re: Внимание! НЕЛЕГАЛНИ ЛИЦЕНЗИ ЗА avast!

    Присъединявам се към въпроса на Black Adder.
    Ако се продават копия в оригинална опаковка, с оригинален диск и серийни номера - какво нелегално копие е това?
    А ако е закупено през Интернет? А ако е закупено от чужбина и внесено тук или пък подарено от чужденец приятел или просто спечелено на томбола - как стоят нещата? И тези ли копия незакупени от "ауторизирани партниори за България и фирмите имащи акредитация от тях" ще бъдат деактивирани?
    Меко казано понамирисва на опит за утвърждаване на монополно положение на пазара...

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    796
    #10

    Re: Внимание! НЕЛЕГАЛНИ ЛИЦЕНЗИ ЗА avast!

    Цитат Първоначално публикувано от stekyman
    Присъединявам се към въпроса на Black Adder.
    Ако се продават копия в оригинална опаковка, с оригинален диск и серийни номера - какво нелегално копие е това?
    А ако е закупено през Интернет? А ако е закупено от чужбина и внесено тук или пък подарено от чужденец приятел или просто спечелено на томбола - как стоят нещата? И тези ли копия незакупени от "ауторизирани партниори за България и фирмите имащи акредитация от тях" ще бъдат деактивирани?
    Меко казано понамирисва на опит за утвърждаване на монополно положение на пазара...
    Въпреки че и аз не съм съгласен с тази практика, се боя че това е факт. В момента в който активирате лиценза Вие се съгласявате с всичко записано в него. Така че това зависи от лиценза, а не от начина и мястото на закупуване. Например отиваме в Румъния и купуваме "Super Puper Anti Piracy System" в чийто лиценз е посочено, че имате право да я ползвате само на територията на Румъния. Придобиването е законно, понеже в момента на купуване сме в Румъния, но използването на софтуера в България е неотговарящо на лиценза и може да бъде деактивирано.

    Няма да давам други примери със защити по региони и др. такива, но ако компанията производител забранява продажбата на своите продукти от нелицензиран търговец в дадения регион, то ... това е положението.

    Съвсем по друг начин стои проблемът, който е посочил glowndark, търговците, които биха продавали "Super Puper Anti Piracy System" в България не само нарушават лиценза но и подвеждат потребителя.

    Наличието на оригинална опаковка, серийни номера и дори фактури не освобождават потребителя от задълженията да спазва лиценза.

    За онези които не им харесват "проприетарните" лицензи има GPL, BSD и цял куп т.нар. "либерални" лицензи, които се водят на първо място от принципа на "правото на потребителя да ползва продукта" и после от ограниченията наложени на потребителя с цел да се защитят интересите на производителя на софтуер.

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #11

    Re: Внимание! НЕЛЕГАЛНИ ЛИЦЕНЗИ ЗА avast!

    @glowndark,
    Дай малко повече инфо относно тия фирми, че иначе се получава:"Една жена каза на пазара...."

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #12

    Re: Внимание! НЕЛЕГАЛНИ ЛИЦЕНЗИ ЗА avast!

    В случай според мен дадена фирма иска да си направи скрите реклама. Темата е за триене. Освен това glowndark, като иамш претенции за нелегани фирми обърни се към хората кито им е работа това, а не да си правиш реклама на антивирусната.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #13

    Re: Внимание! НЕЛЕГАЛНИ ЛИЦЕНЗИ ЗА avast!

    Преди 2 дни си купих компютър и на него има лицензиран Аваст. Фирмата не е в списъка на двете от линка. Как точно трябва да позная дали тя е от "евентуално фирмите имащи акредитация от тях"?

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    873
    #14

    Re: Внимание! НЕЛЕГАЛНИ ЛИЦЕНЗИ ЗА avast!

    продуктите на ALWIL corporation (avast! antivirus) са обявени в сайта на avast! antivirus - ауторизирани партниори за България.
    А какво е "партниори" ?

  18. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #15

    Re: Внимание! НЕЛЕГАЛНИ ЛИЦЕНЗИ ЗА avast!

    Наскоро от един от големите МС дилъри се опита да ме убеди, че ако си внеса Windows-и от Китай, нямало да мога да ги продавам легално в България.
    След като звъннах директно на МС се оказа, че естествено ще имам право да ги продавам, стига да не са със специален лиценз само и единствено за Китай.
    Смех.. Има 2-3 фирмички, които са свикнали да продават през баснословни надценки и директно те заблуждават относно лицензионната политика.
    Та... може и да не съм прав, но дали в случая няма нещо подобно? Какво разбираш под нелегално??? Купено легално от чужбина и се продава без вашата надценка или наистина нелегално?
    Не знам защо ми се струва, че не трябваше да отваряш тази тема...
    Очакваме отговор.
    Ако няма отговор... в понеделник няма да има и тема, виж може да има друга за двете фирми, които явно смятат, че само те могат да продават Аваст в БГ...
    И напиши кои сте тези вас до които е достигнала информацията.
    Не казваш кой представляваш, не казваш кой обвиняваш... и очакваш да взема темата насериозно ли?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Търся BG-фирми,продаващи Firewall-лицензи
    От pland във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 16-03-06, 08:59
  2. Longhorn, версии, тестове и лицензи
    От FunFun във форум Windows
    Отговори: 11
    Последно: 28-04-05, 09:11
  3. Проблем с Avast!
    От carcass във форум Общ - софтуер
    Отговори: 15
    Последно: 01-03-05, 15:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе