Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19

Драйвъри за уеб камера

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Pit
    Pit е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    101
    #1

    Драйвъри за уеб камера

    Потърсих в google.com, но нищо не открих! Трябват ми драйвъри за уеб камера Intex или Kinstone модел KS-1218A, ако има хора с такива камерки, моля качете софтуера на някой free server


  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    281
    #2

    Re: Драйвъри за уеб камера


  4. Pit
    Pit е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    101
    #3

    Re: Драйвъри за уеб камера

    Цитат Първоначално публикувано от bestman

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    219
    #4

    Re: Драйвъри за уеб камера

    Някой ако може да обясни - един приятел си купи камера, той е с лаптоп, инсталираме драйверите, правим всичко както е в упътването обаче камерата не тръгва. След малко инсталираме същите драйвери на настолен компютър, слагаме камерата и тя тръгва(камерата му трябва за скайп) и така камерата не работи на лаптопа, а на обикновения компютър си работи без проблем. Възможно ли е проблемът да е в това, че даденият лаптоп не може да работи с дадената марка уебкамера? За справка и на лаптопа и на настолния компютър е WinXP Pro SP2, а камерата е Тrust Mini Webcam WB-1200p. Лаптопът е Packard Bell Easynote F0336-V-061. Ако някой знае нещо по въпроса и помогне ще съм много благодарен.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #5

    Re: Драйвъри за уеб камера

    А дава ли жълт триъгълник в Device Manager?
    И дай определение на 'камерата не тръгва'

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    219
    #6

    Re: Драйвъри за уеб камера

    Значи лаптопът въобще не открива, че е включена камера в usb-то, докато в обикновения компютър веднага изписа, че открива нов хардуер и при пускане на скайп камерата работи, а лаптопа дори не засича, че е включена камера(все едно нищо няма включено към usb-порта). Лаптопът има 3 usb порта, пробвахме и с трите и нищо, все едно не сме я включили, докато през същите портове спокойно си работи мишка например.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    85
    #7

    Re: Драйвъри за уеб камера

    Цитат Първоначално публикувано от Stanley
    ...Лаптопът има 3 usb порта, пробвахме и с трите и нищо, все едно не сме я включили, докато през същите портове спокойно си работи мишка например.
    При някой лаптопи напрежението +-5V от USB e недостатъчно за захранване на външни дивайси!!!
    Оргинален Ext. HDD Seagate, чийто кабел от страната на лаптопа е с две букси. Когато включа само едната букса Уиндос не засича харда, когато включа и двете Уиндос засича харда.

    п.п. Колеги избягвайте хардуер "кучи марки"!!!

  10. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    219
    #8

    Re: Драйвъри за уеб камера

    т.е. какъв е изводът - че проблемът е , че моят приятел си е взел шибана камера ли?

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #9

    Re: Драйвъри за уеб камера

    Цитат Първоначално публикувано от Stanley
    Значи лаптопът въобще не открива, че е включена камера в usb-то, докато в обикновения компютър веднага изписа, че открива нов хардуер и при пускане на скайп камерата работи, а лаптопа дори не засича, че е включена камера(все едно нищо няма включено към usb-порта). Лаптопът има 3 usb порта, пробвахме и с трите и нищо, все едно не сме я включили, докато през същите портове спокойно си работи мишка например.
    Това звучи като да не му работи съответното USB на лаптопа. Друг гаден проблем който съм виждал е включиш камерата в USB-то преди да си сложил драйверите и после ходиш се чудиш защо невърви....

    Цитат Първоначално публикувано от tyo_bg
    При някой лаптопи напрежението +-5V от USB e недостатъчно за захранване на външни дивайси!!!
    Оргинален Ext. HDD Seagate, чийто кабел от страната на лаптопа е с две букси. Когато включа само едната букса Уиндос не засича харда, когато включа и двете Уиндос засича харда.

    п.п. Колеги избягвайте хардуер "кучи марки"!!!
    А случая с харда е съвършено различен и няма нищо общо с недостатъчно захранване. Просто някой модели външни хардове на USB какъвто очевидно е и твоят да с 2 кабела, като втория е именно и само за захранване.
    Пълен абсурд е да не успее да захрани слаб консуматор като web камера...

    Цитат Първоначално публикувано от Stanley
    т.е. какъв е изводът - че проблемът е , че моят приятел си е взел шибана камера ли?
    за мен проблема е в лаптопа.... не че камерата не е шибана ама чак пък толкова. Абсурд да работи само с определени марки !

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    85
    #10

    Re: Драйвъри за уеб камера

    Цитат Първоначално публикувано от MetalMilitia
    Друг гаден проблем който съм виждал е включиш камерата в USB-то преди да си сложил драйверите и после ходиш се чудиш защо невърви....
    Инсталал съм, да не кажа 1000 ами, хайде 500 камери по този начин, БЕЗ НИКАКВИ ПРОБЛЕМИ!
    Включвам камерата в USB-то, Уиндос я засича, давам път към CD-то и всичко е OK

  13. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    219
    #11

    Re: Драйвъри за уеб камера

    Цитат Първоначално публикувано от MetalMilitia
    Това звучи като да не му работи съответното USB на лаптопа.

    за мен проблема е в лаптопа.... не че камерата не е шибана ама чак пък толкова. Абсурд да работи само с определени марки !
    добре, но лаптопа има 3 usb-порта, та и през трите може да се ползва мишка, защото той не ползва тази, която си е вградената, а си купи мишка , която е с usb, включва я към лаптопа и върви и през трите порта, а през същите три не върви камерата, та за това според мен портовете си бачкат и има някаква друга причина...да се сещате за някакви други настройки, които може би аз изпускам?

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    8
    #12

    Отговор: Драйвъри за уеб камера

    Здравейте,имам проблем с обикновена камера A4Tech PK-910H.Лаптопа разпознава камерата ,микрофона работи но няма картина.Ситуацията е такава че ми се налага да ползвам камерата през десет метра кабел.В момента е свързана с ЛАН УТП с директно монтирани усб накрайници, като сигнала минава през усуканата зелена двойка а останалите са за захранване.Волтаж колкото на входа на кабела толкова и на изхода - 4,8волта.Знам че повече от 4-5 метра вече са проблем за усб връзки,но нямам друг избор за момента.Къде какво трябва да добавя по свързването за да има сигнал до лаптопа?
    П.С. Пробвах с преходи USB-RJ45 и е по зле отколкото директно монтирани усб накрайници.

  16. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #13

    Отговор: Драйвъри за уеб камера


  17. Novice
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    8
    #14

    Отговор: Драйвъри за уеб камера

    Опитах с това USB RJ45 Extension Adapter ,не се получи та се съмнявам дали гореописания кабел ще ми помогне.Гледам че пише "активен" а се захранва от усб-то на компа?

  18. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #15

    Отговор: Драйвъри за уеб камера

    Toчно това е разликата - трябва ти нещо активно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. драйвъри за W7
    От joro_bul във форум Windows
    Отговори: 7
    Последно: 06-12-11, 14:05
  2. проблем с драйвъри за лаптоп
    От hot_stepper във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 28-02-10, 15:13
  3. Драйвъри за АТИ Радеон 7000
    От InternetZombie във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 2
    Последно: 29-10-09, 00:41
  4. Проблем със звукови драйвъри
    От izwerga във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 19-02-07, 10:40
  5. Търся драйвъри за AC'97
    От get във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 18-11-04, 12:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе