Резултати от 1 до 5 от общо 5

Търся драйвъри за AC'97

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #1

    Търся драйвъри за AC'97

    Имам следният проблем.

    Търся сравнително нови драйвъри за аудио картата ми. Тя е:

    Intel 82801EB ICH5 - AC'97 Audio Controller

    Гледах в сайта на Интел, но не намерих път за даунлоуд.

    Мисля че аз нещо бъркам и най-вероятно е така.

    Всяка карта има чипсет нали така?

    Realtec, C-media и т.н.

    Къде по принцип да проверявам за нови драйвъри в техните сайтове?

    И има ли някоя програма където да ме насочва по-точно. Ползвам Аида32 , но с тези 82801ЕB... направо...

    Благодаря ви

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    295
    #2

    Търся драйвъри за AC'97

    За разлика от звуковите карти кадето има отделен чип повечето вградени звукови карти имат доста по различна логика.. Звука се реализира посредством вградена микро схема в южния мост или хъб(Ich/Mcp) и помощен чип малък квадратен близо до аналоговите изходи обикновенно. Който и да е, бил той на Realtek,cmedia,alc може да намери място на твоето дъно и всички ще си партнират перфектно с ICH5. Това е защото AC97 не е модел на чип а е спецификация за висококачествен звук въведена и разработена от Интел през 1997 година (не може да бъде) Модели на съответните производители има много но като гледам по ICH би трябвало дъното ти да е с Iнтел 848/865/875 следователно са използвали от по нови чипове за звука на Реалтек . Какви драйвери ще използваш зависи от именно този спомагателен чип.. По принцип производителите на дъна слагат от каквито чипове имат .. но специално дъната с чипсети на интел съм забелязал че ползвт aц 97 чиповете на реалтек. така че какъвто и диск да вземеш от интелско дъно със същия ICH5 на него (най добре от същия производител на дъна като твоето, което е по ново в смисъл диска с драйверите е по нова ревизия ще можеш да си осъвремениш драйверите за звука без особен проблем .. е все пак има и изключения от тази формула .... друг въпрос е дали си заслужава освен ако нямаш някакъв проблем ..




  4. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #3

    Търся драйвъри за AC'97

    ето ти линк за драйвера:



    http://www.realtek.com.tw/downloads/...&Software=True



    трябва да изтеглиш този:

    <font color="orange">Windows 98Gold/98se/Me/2000/XP for Driver only. For Windows 98 SE, DirectX(R)8 is required to enable advanced features.</font id="orange"> <font color="red">A3.65 </font id="red"><font color="green">2004/11/03</font id="green"> <font color="blue">10766k</font id="blue">



    обаче аз го теглих точно 4 пъти, докато го сваля(все се повреждаше архива)




  5. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #4

    Търся драйвъри за AC'97

    Tyan , Zaphod B

    Благодаря ви много!!!


  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #5

    Търся драйвъри за AC'97

    Между другото, миналата седмица се опитвах точно тези драйвери да си сваля, и нито един от трите възможни линка не тръгваше...

    В крайна сметка го свалих от другаде, тъй че ако има проблем с линковете на официалния сайт там, ползвай този:



    http://info.datacom.bg/island/Soft/r...r_wdm_a365.exe

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Драйвъри за уеб камера
    От Pit във форум Общ - софтуер
    Отговори: 18
    Последно: 25-10-15, 08:34
  2. драйвъри за W7
    От joro_bul във форум Windows
    Отговори: 7
    Последно: 06-12-11, 14:05
  3. проблем с драйвъри за лаптоп
    От hot_stepper във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 28-02-10, 15:13
  4. Драйвъри за АТИ Радеон 7000
    От InternetZombie във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 2
    Последно: 29-10-09, 00:41
  5. Търся драйвъри за старо дъно
    От piton357 във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 6
    Последно: 10-05-09, 23:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе