Резултати от 1 до 9 от общо 9

Проблем с инсталацията

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    28
    #1

    Проблем с инсталацията

    Здравейте, реших да пробвам и аз Мак-ка. Избрах си "iATKOS" - пише че става за моя компютър: Асус Р4Р800+ Нортууд 2.6 ХТ SEE2. Тръгва да зарежда , стига до екрана с ябълката и въртележката и до там остава. Пробвах с F8 менютата и без тях - същото! Дайте някакъв съвет!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #2

    Re: Проблем с инсталацията

    iATKOS, ама 1.4, 1.5 или ?? Тръгва да зарежда от къде ? от Харда, от ДВД, от комшията?
    иначе, най-добре първо си виж целия хардуер дали се поддържа ТУК
    също така, при зареждане с F8, напиши -v за да не зарежда в графичен режим, така ще установиш къде точно запецва.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    28
    #3

    Re: Проблем с инсталацията

    Заглавието на поста ми е "Проблем с инсталацията", което значи, че за зареждане от хард не може да става дума. Да поясня, започва инсталацията, (писал съм за F8, че съм го пробвал във всички варианти - всичко си минава без грешки) стига до ябълката и въртящото се "нещо" отдолу и така си остава , врътка си се (чакал съм го до 10-15 мин, се си се врътка и не продължава напред). Чудя се дали нещо диска е записан "некоректно" та ДВД-то се гърчи на някой файл. Ако ми кажете дали мога да направя тест (и как се прави)на диска май ще помогне! iATKOS 1.5 е.

  5. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #4

    Re: Проблем с инсталацията

    натисни F8 и напиши -v за да ти показва какво зарежда и съобщенията на кърнала. После покажи до къде стига.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    28
    #5

    Re: Проблем с инсталацията

    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    натисни F8 и напиши -v за да ти показва какво зарежда и съобщенията на кърнала. После покажи до къде стига.
    Явно нещо не обяснявам правилно! За трети сначале: -v съм го писал, всичко приключва без грешки и проблеми след това минава напред, появява се ябълката и .... т.н.

  7. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #6

    Re: Проблем с инсталацията

    Тоест искаш да кажеш , че правиш инсталацията както трябва и чак след това при първоначален буут на вече инсталираната ОС ти показва ябълката и ........до там ?

    Пробвай ако диска ти е SATA и си включил в BIOSa AHCI опцията да я махнеш , можеш да пробваш и последният релийз Leo2All който е 10.5.2 и е за Интел и АМД.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    28
    #7

    Re: Проблем с инсталацията

    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    Тоест искаш да кажеш , че правиш инсталацията както трябва и чак след това при първоначален буут на вече инсталираната ОС ти показва ябълката и ........до там ?

    Пробвай ако диска ти е SATA и си включил в BIOSa AHCI опцията да я махнеш , можеш да пробваш и последният релийз Leo2All който е 10.5.2 и е за Интел и АМД.
    "Проблем с инсталацията" значи , че имам праблем с инсталацията! Започвам по ред . Бутвам от ДВД-то.... прави си проверка на хардуера - 1-2 мин.(със или без графичен режим, се в гъз, говоря за F8 и писане на -v). Не дава никакви грешки, разпознава си всичко!!! След това черния екран с белите буквички изгасва. Появява се сив екран с една (повтарям една, да не ме пита някой "колко ябълки") отхапана ябълка и отдолу едно въртящо се кръгче. Този екран съм го чакал 10-15 мин. се си се върти кръгчето и нищо не "става"(демек инсталацията запецва). Е те тва ми е въпроса - Що нищо не става?

    П.С. А за другите релийзи - при тях нищо не става! Само iATKOS- а тръгна ама само до тук!

  10. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #8

    Re: Проблем с инсталацията

    Аз на лаптопа нямам късмет да сложа OSX без значение каква е версията, още при буутването на кърнала и рестарт..........Мисля, че никой няма да може да ти даде точно инфо от къде ти е проблема. Може да е БИОС , може да е несъвместим хардуер .....

  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #9

    Re: Проблем с инсталацията

    Понеже си много обяснителен, но забравяш да дадеш най-важния отговор, за да ти се помогне:
    1. Версиите 1.4.ХХХ и те ли не тръгват?
    2. Провери ли дали твоя хардуер изцяло се поддържа на линка който ти дадох
    3. Сигурен ли си, че ДВД-то ти е читаво а не се е прецакал някой байт при свалянето. Пробван ли е на друг компютър дали върви?
    Също е добре да пробваш с друго ДВД устройство, срещат се случаи когато просто не тръгва, но в момента не помня модела.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем при инсталацията на MSNMessenger 7
    От bushy във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 23-01-05, 15:09
  2. Проблем с инсталацията на BBO Бридж
    От PANTERA във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 16-12-03, 19:56
  3. Проблем с инсталацията на вин98се
    От LinuxLoader във форум Windows
    Отговори: 8
    Последно: 14-08-03, 19:23
  4. win XP проблем с инсталацията
    От seso във форум Windows
    Отговори: 22
    Последно: 19-10-02, 00:54
  5. Отговори: 2
    Последно: 15-09-02, 14:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе