Резултати от 1 до 4 от общо 4

Определяне на програмата, излозвана за създаването на архив

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #1

    Определяне на програмата, излозвана за създаването на архив

    Имам данни на ленти и трябва да ги възстановя. Обаче не знам с каква архивираща програма са създадени, съответно какво да ползвам, за да ги прочета. Знам само, че сървърът е работил под Windows NT 4.0 и че е била външна програма, а не вградения NTBackup. Последният архив е от юли 2005-та, така че ще да е било нещо от преди това, вероятно дори от преди 2002-ра, тъй като тогава са започнали архивите. Лентите са DDS4 20 GB, устройството е Compaq SDT-10000 и е същото у-во, използвано за създаването им.
    Има ли начин, имайки лентата, да разбера с коя програма е била създадена? Нещо като идентификатор, който да може да бъде прочетен?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    123
    #2

    Re: Определяне на програмата, излозвана за създаването на архив

    Аз бих използвал UltraEdit или Lister в TotalCammander, за да отворя файла и да потърся някакъв маркер в началото на файла.
    Ако файла е над 50МБ, внимавай с коя програма се опитваш да го отвориш - промерно с Notepad дори не трябва да си помисляш.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #3

    Re: Определяне на програмата, излозвана за създаването на архив

    Цитат Първоначално публикувано от Shturak
    Аз бих използвал UltraEdit или Lister в TotalCammander, за да отворя файла и да потърся някакъв маркер в началото на файла.
    Ако файла е над 50МБ, внимавай с коя програма се опитваш да го отвориш - промерно с Notepad дори не трябва да си помисляш.
    И аз точно на някакъв маркер се надявам, ама как да отворя файла, като това е архив на лента и файлове практически няма? На лента не се записва във вид на файлове, а "потоци" (streams) така че няма как да ползвам програмки от рода на UltraEdit, или поне това е което аз знам, може и да греша.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    76
    #4

    Re: Определяне на програмата, излозвана за създаването на архив

    Samo izstel v tymnoto, opitaj da razbere6 s kakvo e bilo okomplektovano ustrojstvoto-naj veroqtno e da e to4no tazi programa...osven tova bi trqbvalo da se zapisva sys opredeln format kojto da moje6 da pro4ete6 i s po novi versii i ot drug proizvoditel.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Определяне на мощност на захранване
    От taralion във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 27-07-08, 10:44
  2. Измерване (определяне) на осветеност
    От Pat във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 1
    Последно: 24-02-08, 01:22
  3. Моля за идея за създаването на BG/ENG речник
    От Nedko във форум Програмиране
    Отговори: 3
    Последно: 20-10-07, 17:56
  4. Отговори: 2
    Последно: 29-12-04, 02:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе