Резултати от 1 до 3 от общо 3

Определяне на мощност на захранване

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #1

    Определяне на мощност на захранване

    Мисля, че някъде имаше програма за изчисляване на необходимата мощност на захранване на един компютър. Как на практика опитно да установим, колко [W] са ни необходими? Необходимо ли да се презапасяваме с излишни мощности и не води ли това до повишено енергопотребление? Как да преобразуваме китайската мощност в стандартна и може ли, като отворим едно захранване по параметрите на елементите да съдим за реалната му мощност?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    786
    #2

    Re: Определяне на мощност на захранване

    Ето един , а тук друг калкулатор за определяне колко мощно захранване е необходимо. Винаги е необходимо според мен да има малък запас по мощност.
    В , при правилно зададен въпрос, могат да се открият още много такива калкулатори за мощност.

  4. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #3

    Re: Определяне на мощност на захранване

    По важното е според мен да си вземах читаво захранване като не гледаш точно мощността му, а различните амперажи, които поддържа. Важно е да се знае и за какво ще захранва. Дали ще си с много твърди дискове, много УСБ устройства, дали процесора/процесорите са много енергоемки и т.н. Но е добре да се даде някой лев отгоре за нормално захранване. Пести главоболия от личен опит ти казвам.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 7
    Последно: 15-12-12, 19:26
  2. Отговори: 3
    Последно: 06-05-08, 02:18
  3. Измерване (определяне) на осветеност
    От Pat във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 1
    Последно: 24-02-08, 00:22
  4. Отговори: 8
    Последно: 27-03-07, 13:50
  5. Отговори: 2
    Последно: 29-12-04, 01:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе