Резултати от 1 до 4 от общо 4

Моля за идея за създаването на BG/ENG речник

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    301
    #1

    Моля за идея за създаването на BG/ENG речник

    Здравейте. Наскоро ми попадна една книга за microsoft access през ръцете и видях, че има повече възможности отколкото предполагах
    Сега искам да упражня придобитите знания чрез създаването на някакъв програмен продукт. Първо направих една система за management на студенти - семестри, специалности и т.н., но мисля, че мога и повече.
    Сега идеята ми е да направя работещ вадиант на българско/английски речник - от български към английски и от английски към български език. Идеята ми се стори малко "извратена" и за това реших, че е време да си размърдам малко мозъка.
    Дайте ми някаква бегла идея за структурата на това чудо, защото започнах нещо, но излезе доста ... неудачно

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    1
    #2

    Re: Моля за идея за създаването на BG/ENG речник

    Искаш да съхраняваш думите в таблици в Access база данни и да търсиш със SQL заявки? Забрави!
    1. Ще заема ненужно много място.
    2. Ще е ненужно бавно.

    Бих ти препоръчал да разгледаш някои от по-малко известните структури данни, аз лично за речник бих избрал ternary trie. Успех! Ако имаш въпроси по тази структура, питай, ще се радвам да помогна.

    PS:. Всъщност ако основната ти идея е да научиш Access, а не толкова да направиш добър речник, нищо не пречи да пробваш и с него. Какви точно проблеми си имал?
    PS2: Access е стара технология и вече не се ползва. За прости базички се препоръчва вместо него до се ползва SQL Express.

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    301
    #3

    Re: Моля за идея за създаването на BG/ENG речник

    Първо благодаря за бързия отговор.
    Второ - Access никога не бих го хванал ако другия семестър нямах баси от данни. Искам да започна от сега да го изучавам за да нямам проблеми по-нататък.
    А за бързината и обема - аз смятам да шибна вътре 50-60 думи. По-важна е структурата на която държа да е сревнително добре направена.

    Цитат Първоначално публикувано от maxellbg
    Искаш да съхраняваш думите в таблици в Access база данни и да търсиш със SQL заявки? Забрави!
    1. Ще заема ненужно много място.
    2. Ще е ненужно бавно.

    Бих ти препоръчал да разгледаш някои от по-малко известните структури данни, аз лично за речник бих избрал ternary trie. Успех! Ако имаш въпроси по тази структура, питай, ще се радвам да помогна.

    PS:. Всъщност ако основната ти идея е да научиш Access, а не толкова да направиш добър речник, нищо не пречи да пробваш и с него. Какви точно проблеми си имал?
    PS2: Access е стара технология и вече не се ползва. За прости базички се препоръчва вместо него до се ползва SQL Express.

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #4

    Re: Моля за идея за създаването на BG/ENG речник

    Речник не е най-добрата идея за проект според мен... най-много ще се стигне до няколко индекса и това е...не разбрах какво искаш да научиш по-точно: Аксес-а (как да правиш форми на него и тн - неща леко дистанцирани от дизайн на база данни или обратното), както и да е...предполагам да си избереш нещо по-предизвикателно като задачка...това със студентите не е лоша идея...не знам до какво ниво си я развил ала ако не е перфектна може да поработиш до разширяването й на ниво цели университети да могат да я ползват или университети и средни училища и тн.(да могат да я позват ученици, учители и администрация, както и външни лица например)...think big...имахме подобен проект и ти гарантирам че може да се увъртолиш бая (особенно ако решиш всичко да е в дизайна на базата дании - защити от грешна информация, оптимизирана скорост на заявките и т.н.)...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 06-05-08, 02:18
  2. Моля дайте идея за софт. с който да,
    От sailorbg във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 12-11-07, 11:07
  3. Моля ви даите идея?
    От okli във форум Windows
    Отговори: 39
    Последно: 11-07-03, 14:40
  4. Моля, даите ми съвет или идея
    От vallaws във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 22-05-03, 10:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе