Резултати от 1 до 13 от общо 13

Не мога да запиша аудио диск

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    7
    #1

    Не мога да запиша аудио диск

    Проблемът ми е следния :не мога да запиша аудио диск -диска е набразден,но фактически без съдържание.На PC-то ми излизат като фаилове от 1 KB,а CD-playera не го чете.Пробвах и с Nero и с Ashampoo,но резултата е абсолютно същия...А иначе други дискове мога да записвам.Много ще съм благодарна ако някой ми помогне,благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #2

    Re: Не мога да запиша аудио диск

    Ако записваш 1:1 - т.е. правиш копие на аудиодиск с Неро-то, избираш CD Copy.

    Ако искаш да си запишеш няколко песни от различни аудио дискове - т.е. да си направиш компилация, първо сваляш избраните песни във WAV формат от менюто Extras -> Save Track (или натискаш F9), след това даваш New -> Audio CD, от десния прозорец намираш wav-овете, които си свалила вече, маркираш ги всичките и ги провлачваш в левият прозорец. След това избираш иконката за запис и печеш CD-то.

  4. Novice
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    7
    #3

    Re: Не мога да запиша аудио диск

    Ами аз не се изразих правилно май.Искам да запиша аудио диск с песни от моя компютър,но нещо нямах успех....

  5. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #4

    Re: Не мога да запиша аудио диск

    В такъв случай процедурата е следната:

    Nero - > New -> Audio CD, от десния прозорец намираш песните и ги провлачваш в левият прозорец. След това избираш иконката за запис и печеш CD-то.

    Песните трябва да са в някой музикален формат от рода на WAV, MP3 и/или ако имаш инсталирани съответните plug-ins за Неро - FLAC, APE и т.н.т.

  6. Novice
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    7
    #5

    Re: Не мога да запиша аудио диск

    Тези.които аз искам да запиша не са от 1 KB,напълно нормални си песни в MP3 формат,не са качени от аудио дискове.Имах предвид че когато диска "уж" е записах фаиловете са по 1 KB

  7. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #6

    Re: Не мога да запиша аудио диск

    Това не са файловете, а само инфо за траковете - защото в случая говорим за Audio CD, което си записала. Можеш да си го слушаш на РС-то със WinAmp, Windows Media Player или с която й да е програма, която може да просвирва Audio CD-та.

    Сложи някой друг аудио CD диск в РС-то ти (без значение дали записан или фабричен), и ще видиш същите файлове по 1к.


    Ако искаш да запишеш МР3-ките от РС-то пак като МР3-ки на един диск, тогава процедурата е малко по-различна (процедурата, която ти описах по-горе е за запис на Audio CD, което да върви на всеки нормален CD плеър).

    Nero - > File -> New - > CD-ROM (ISO) -> New - > от десният прозорец провлачваш МР3ките във левия прозорец, след това кликваш върху иконката за запис и запиваш CD-то.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    7
    #7

    Re: Не мога да запиша аудио диск

    Наистина съм ти много благодарна за подробните обяснения,но пак не става.Всичко си го правя както трябва-избирам си "направи аудио диск" ,избирам си песните,които са в MP3 формат,натискам да се записва,уж всичко е нормално,изписва ми че записването е успешно,не ми се появяват никакви грешки,проверяването на данните на диска също ми казва ,че е успешно.Когато отворя съдържанието на диска с компютъра си е пак същото -песните са по 1 KB и дори имената не им ги пише....А иначе PC-то ги чете ама това не ми трябва...Когато го пусна на CD-player не го чете....Направо съм се побъркала....

  10. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #8

    Re: Не мога да запиша аудио диск

    A имаш ли въобще някакъв записан от теб или от друг, диск който плеара ти чете?

  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #9

    Re: Не мога да запиша аудио диск

    Цитат Първоначално публикувано от elii4o
    Когато го пусна на CD-player не го чете....Направо съм се побъркала....
    На каква скорост записваш? Какъв ти е CD плеъра?
    А под Windows, коя програма ползваш (освен че директно цъкаш на диска) за плейване на CD-то? WinAmp, Media Player или ?

  12. Novice
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    7
    #10

    Re: Не мога да запиша аудио диск

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    A имаш ли въобще някакъв записан от теб или от друг, диск който плеара ти чете?
    Има да ,само че не записани от мен.

    Цитат Първоначално публикувано от Black Adder
    На каква скорост записваш? Какъв ти е CD плеъра?
    А под Windows, коя програма ползваш (освен че директно цъкаш на диска) за плейване на CD-то? WinAmp, Media Player или ?
    Записвам на най-ниската скорост -мисля чe e 8ма.Ами използвам Winamp.
    A дисковете съм ги пробвала на 2 playera-единия е LG ,а другия е в кола и е Sony

  13. Novice
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    7
    #11

    Re: Не мога да запиша аудио диск

    Хайде бе хора....някой може ли да ми помогне,че го закъсах.....моляяя хаха

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    123
    #12

    Re: Не мога да запиша аудио диск

    Задължително условие, за да се чете Аудио диск в плеър, е диска да бъде затворен (финализиран) - не забравяй да цъкнеш тази опция в менюто.
    В момента на създаване на Аудио диск, твоите песни се преобразуват в друг формат. Структурата на Аудио диска е такава, че в компютър се виждат само тези файлове от по 1КБ, а самата информация остава скрита (в експлорера де). Но тя си е там, не се притеснявай. Щом всичко при записа е било ОК, най-вероятно не е затворен диска и затова се плейва от комп, но не и от плеър.

    Успех

  16. Novice
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    7
    #13

    Re: Не мога да запиша аудио диск

    Изключително много съм ти благодарна,че ми каза!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Как да кача аудио формат на диск?
    От stoqnka25 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 05-04-12, 19:58
  2. конвертиране от аудио диск
    От w902 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 26-02-11, 11:44
  3. Отговори: 1
    Последно: 16-09-05, 23:16
  4. запис на аудио диск
    От TopBG във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 28-06-05, 00:16
  5. Запис на аудио диск с *.wma ?!
    От mxkolev във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 3
    Последно: 03-09-04, 14:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе