Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 80

Разделяне не хард диск с Windows Vista

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #61

    Re:Разделяне не хард диск с Windows Vista

    еми ето нормално е, като се има в предвид, че конструкторите смятат1:1000, а реалната мярка е 1:1024
    Тъй, че нищо не си изгубил, като преди не си имал точно 640, а към 618

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    3
    #62

    Re:Разделяне не хард диск с Windows Vista

    Ако някой е с ACER Aspire TimelineX 640 GB и не е пипал диска си, - моля да провери колко е тотал обем - с вкл системни, сервис и всякякви др парчета.
    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange
    еми ето нормално е, като се има в предвид, че конструкторите смятат1:1000, а реалната мярка е 1:1024
    Тъй, че нищо не си изгубил, като преди не си имал точно 640, а към 618
    Това го смятах но пак не ми излиза сметката? Жсусхтност пространството за windowsa колко място заема и то показва ли се ?

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    7
    #63

    Re:Разделяне не хард диск с Windows Vista

    Цитат Първоначално публикувано от Master.9
    fx0range страхотна тема. Аз искам да запитам нещо. Смятам да си разделя у-во С на две части понеже искам да си сложа уиндоус 7. Смятам обаче на С да си оставя все пак Вистата. Ще имам ли проблеми ако съм с двете ОС и ако на второто устройство което ще се получи инсталирам програми + 7-цата. и още един въпрос- понеже сега имам у-во Д което ми е 7 ГБ, ще се запази ли то и данните(RECOVERY-to na windows Vista е там) в него при разделянето на С-то?
    Здравейте, приятели. Ето от тук тръгна и моят проблем.
    С оригинална Виста съм и реших да пробвам и седмицата, съответно да си направя още дялове. Главният беше Ц, а рековъри на Д. Аз исках да си направя още два и на единия да сложа другия уиндоус. Освободих си малко място и използвах EASEUS Partition Master. След като се рестартира и изчаках около 5 часа да си направи промените се рестартира пак, започна да проверява за грешки и ми изписа, че има грешки, които пречат на уиндоус да зареди и не могат да бъдат поправени. Рестор не иска да прави. И това е. Не знам какво се случва, уж правих всичко по ръководство Имате ли представа какъв може да е проблемът? Благодаря предварително и ще чакам отговорите ви.

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #64

    Re:Разделяне не хард диск с Windows Vista

    когато се пипа по С винаги има риск, защото все пак там е самия windows, особено с друга програма, различна от вградената в самата OS

    според мен решението е закачане на харда към друг комп и опит за възстановяване на партишъна оттам. друг вариант е някоя live linux дистрибуция, като аз лично има впечатления от федора-та, но държа да подчертая, че линукса не ми е силна страна. трети вариант е всеизвестния диск на Hiren, като програмите там са доста и разнообразни, но напоследък срещам трудности на няколко места с подкарването им на компютри с icore процесори и високи C2Q, което е странно, но е факт.

  6. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    7
    #65

    Re:Разделяне не хард диск с Windows Vista

    Добре, а може ли горе- долу да ми обясниш нещо повече за трите варианта, по възможност ще се опитам в домашни условия да го направя. Работата е там, че опитах да го разделя(харда) с вградения вариант на вистата, но самият бутон за разделяне не беше активен, не знам защо. А има ли вариант поне да си запазя информацията или да преинсталирам направо, но пак да запазя файловете си? Благодаря, че се отзова все пак

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #66

    Re:Разделяне не хард диск с Windows Vista

    най-лесният е 1 - сваляш диска, закачаш го на друг комп, слагаш там програми от рода на EASEUS Data Recovery, Partition Table Doctor и GetDataBack, замисляш се за последно дали да не поискаш помощ от специалист (ако имаш нещо важно на харда) и започваш

    в общи линии процедурите не могат да бъдат объркани ако имаш поне някакви базисни знания. усетиш ли, че затъваш в догадки какво се случва пред очите ти, бастър копче и викаш за помощ

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на periel
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    409
    #67

    Re:Разделяне не хард диск с Windows Vista

    А има ли вариант поне да си запазя информацията или да преинсталирам направо, но пак да запазя файловете си?
    При инсталацията на Windows 7 има възможност старата операционна система да се запази в папка Windows Old.
    Това ти осигурява само запазването на файловете, но при положение че имаш достатъчно място на партишъна за 2-те ОС.

  10. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    7
    #68

    Re:Разделяне не хард диск с Windows Vista

    Ще проуча нещата. То и без това до тук стигнах Чувала съм, че не е много хубаво да се вади и слага хардът, така ли е?

  11. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #69

    Re:Разделяне не хард диск с Windows Vista

    Чувала съм, че не е много хубаво да се вади и слага хардът, така ли е?
    не, няма такова нещо.

  12. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    7
    #70

    Re:Разделяне не хард диск с Windows Vista

    Така. Свалих диска и го закачих към друг компютър. Вижда се всичко- дори е разделен на дялове, виждам си файловете и всичко. Все още ли да ползвам посочените програми, след като проблемът със стартиращия уиндоус остава?

  13. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #71

    Re:Разделяне не хард диск с Windows Vista

    от това по-хубаво няма накъде

    най-лесният за теб вариант е следният:
    преместваш си всичко важно от С: на някой от другите дялове и пускаш нова инсталация, която би трябвало да види нещата така, както ги виждаш на работещата машина, форматираш С: когато го видиш като възможност и готово

    има и друг вариант, който обаче е свързан с малко по-висш пилотаж и не бих го препоръчал, особено след като не знаем дали проблемът е само в стартирането на windows-a или наистина има заминали файлове. при него би се направил опит за поправяне на.. как да го кажа по-лесно... тази част от windows-a, която отговаря за стартирането

    мен ако питаш действай смело с новата инсталация, защото макар после да ти се налага да инсталираш програмите си наново, ще си спокойна, че имаш нова-новеничка чиста здрава инсталация

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #72

    Re:Разделяне не хард диск с Windows Vista

    @tigra1
    я кажи, това D риковърито, за какво парче става въпрос? Виждаше ли го в computer или е EISA?

  16. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    7
    #73

    Re:Разделяне не хард диск с Windows Vista

    Супер! Аз отдавна се точех за нова прясна инсталация, но ме спираше това, че сегашният ми е оригинален
    А иначе риковърито ми е 12,9 гб. Като влезех в MyComputer го виждах, ако това питаш

  17. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #74

    Re:Разделяне не хард диск с Windows Vista

    а правила ли си от това риковъри някакви CD/DVD? За евентуална преисталация, имам предвид, че ако си правила, можеш да преинсталираш от тях

  18. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    7
    #75

    Re:Разделяне не хард диск с Windows Vista

    Не съм правила, за съжаление. Не се застраховах предварително, не очаквах да станат грешки.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 2
    Последно: 15-07-08, 07:57
  2. Разделяне на диск под Windows 2003?
    От saint056a във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 26-11-04, 09:31
  3. За и Против разделяне на хард с F-Disk
    От x15 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 12
    Последно: 07-07-04, 16:36
  4. Разделяне на диск на дялове
    От user25 във форум Windows
    Отговори: 24
    Последно: 19-03-03, 13:44
  5. Разделяне на хард диск
    От pip00 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 12
    Последно: 11-11-01, 01:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе