Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 80

Разделяне не хард диск с Windows Vista

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #31

    Re: Разделяне не хард диск с Windows Vista

    Малко Повече информация:

    Не може да имате повече от 4 active boot партишъна на един диск,

    При разделяне на хард на ползван лаптоп, диска беше дефрагментиран по такъв начин че не беше възможно да се раздели през Вистата, наложи се допълнително дълго и дълбоко дефрагментиране за да се събере информацията горе долу и да може да се освободи място, данните на диска изглеждаха така:

    recovery partition=>main vista partition (data=>empty space=>data at the end of the hard drive) ....

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    7
    #32

    Re: Разделяне не хард диск с Windows Vista

    Тоест...ако съм разбрал трябва да направя дефрагментация на диска за да събера информацията и тогава да го деля . а това за повече от 4 boot partitions какво означава - че немога да имам повече от 4 диска на лаптопа ? извинявай ако въпроса е тъп но не съм имал компютър с голям диск. стария ми беше разделен на 3

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #33

    Re: Разделяне не хард диск с Windows Vista

    Цитат Първоначално публикувано от peshkok
    Тоест...ако съм разбрал трябва да направя дефрагментация на диска за да събера информацията и тогава да го деля . а това за повече от 4 boot partitions какво означава - че немога да имам повече от 4 диска на лаптопа ? извинявай ако въпроса е тъп но не съм имал компютър с голям диск. стария ми беше разделен на 3
    1 Boot Partition = Laptop System recovery partition
    2 Boot = Vista
    3 Boot = XP pro
    4 Boot = Linuix

    Става въпрос за много системи инсталирани на един диск - всяка от която се зарежда през Boot manager и ти си избираш коя отт тях да пуснеш на машината

  5. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #34

    Re: Разделяне не хард диск с Windows Vista

    @peshkok
    трябва да имаш в предвид че виста си пази 1/3 от свободното място на парче, за дефрагмантиране.
    Тоест, както е в твоят случаи, ако не ти позволява да оставиш по малко от 80GB на С то е, защото,вече си завзел около 53 GB (2/3) от 80 GB
    Това идва от новата способност за авто дефрагмантиране, целта със запазването на 1/3 е да се избегне това което обясни dash
    по нагоре, което разбира се не пречи тая 1/3 да я ползваш, запълвайки я с данни.

  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    1
    #35

    Re: Разделяне не хард диск с Windows Vista

    поздравления за хубавата и полезна тема fXOrange . само да добавя за хората които искат да използват partition magic (дори и от boot cd), че е несъвместим с NTFS дялове, създадени по време на инсталация на Vista. След boot-ването на partition magic, излиза съобщение за грешка (грешка 110), и пита дали да я поправи. изберете не, тъй като в противен случаи вистата няма да тръгне повече.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    20
    #36

    Re:Разделяне не хард диск с Windows Vista

    Обръщам се към fXOrange. Първо искам да ти благодаря за темата. Искам да те попитам обаче ако имаш информация, след като вече диска ми е разделен на С: 20ГБ и D: 92ГБ как мога да си увелича дяла в C: na na 40GB запазвайки си цялата система и информацията в нея, възможно ли е? ето ти и pic за състоянието в момента


    Възможно ли е според теб да го върна в предишното му цяло състояние и след това да направя ново разделяне и доколко е полезно да го правя, защото все пак това хардуер, който се влияе от подобно менажиране и третиране все пак е "магнитно" устройство. Иначе като дам десен бутон на която и да е от частите не ми дава extend volume, т.е. има го в контекст менюто но не ми разрешава да го активирам. Иначе харда ми е WDC WD1200BEVS-07LATO. Забелязвам, че спрямо твоите snappic на моята се вижда, че D: ми е Logical drive с светлосин цвят, с тъмно зелен бакграунд на Extended partition, според както е легендата по долу с цветните квадратчета. C: ми е Primary partition Дали в това не е проблема за да не ми дава Extend volume.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #37

    Re:Разделяне не хард диск с Windows Vista

    @alfman
    можеш разбира се, но трябва първо да премахнеш парчето.

    1 спасяваш данните на D
    2- десен клик на D delete volume (внимание с тая функция губиш данните му, ако не си спазил точка 1 няма връщане на зад)
    3 десен клик на С extend volume, избираш големината, която е била Д и чакаш няколко минути, за да стане всичко на едно парче.

    От тук на татък, ако искаш два или повече дяла, с подходяща ,за теб големина, знаеш как да разделиш С

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #38

    Re:Разделяне не хард диск с Windows Vista

    Цитат Първоначално публикувано от alfman
    Обръщам се към fXOrange. Първо искам да ти благодаря за темата. Искам да те попитам обаче ако имаш информация, след като вече диска ми е разделен на С: 20ГБ и D: 92ГБ как мога да си увелича дяла в C: na na 40GB запазвайки си цялата система и информацията в нея, възможно ли е?
    Maлко по назад писах :
    EASEUS Partition Manager .
    http://www.partition-tool.com/
    http://www.partition-tool.com/easeus...anager-server/[url=http://]]]
    http://www.partition-tool.com/easeus...anager-server/

    Използвам - EASEUS.Partition.Manager.Server.v1.6.3.Portable Има я в руските сайтове.

    Ако я иска някой да даде е-маил на лични.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    20
    #39

    Re:Разделяне не хард диск с Windows Vista

    Благодаря и на двамата за бързият отговор и на kris11 и на fXOrange. Но Крис разбериме, че по принцип съм се ориентирал към метода на fXOrange, за това към него имам един последен въпрос. По принцип това както го каза и аз си го мислех, че може би така ще стане, но имам един последен въпрос. При extended volume ще загубя ли някакви данни на С: и още един проблем, който ме притеснява. Както забелязваш на снапшота имам един трети дял от 9мб Unalocated, който вчера се опитах с simple volume da направя друг дял за да видя как стават нещата. Не мога да разбера как изведнъж 9мб стават всъщност 8мб от които свободни са само 4 и половина ето виж тук


    Притеснявам се в такова отношение ли ще бъде след това тоест от диск 120 да ползвам само 70гб , знам че че ще имам загуба на пространство но надявам се да не е в такава пропорция. И последно как дадена част да я превърна в Еxtended partition, Free space или както е в случая Logical drive. Опасявам се, че това може да стане само при форматиране на диска изцяло и преинсталиране на ОС ти знаеш ли нещо по въпроса? Когато направих на тези 9мб Simple volume те автоматично си станаха Primary partition(както се вижада на снапа) и не открих опция за нещо друго.
    Рових се и в BIOS-a ама там харда ми го дава като цял и никъде не показва че е разцепен. Предполагам, че healthy се дава или от diskmanager или при разцепване преди инсталация но не съм много наясно за това ще спра да говоря глупости, а ще оставя следващите минути на профисионалистта

    Благодаря предварително за помощта

  12. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #40

    Re:Разделяне не хард диск с Windows Vista

    @alfman
    какво съдържа това парче, дето е 9МB?
    Иначе няма опасност да изгубиш данни,, ако прикачиш Д към С

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #41

    Re:Разделяне не хард диск с Windows Vista

    ~9MB обикновенно остават след разделяне на диска при инсталацията на XP,Vista

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    20
    #42

    Re:Разделяне не хард диск с Windows Vista

    fXOrange нищо няма на това парче от 9мб. Ако погледнеш в предишните постове с двата снапа които съм дал ще видиш, че то си седи unalocated. Аз не се опасявам от загуба на данни, а от загуба на пространство. Въпросът ми беше дали след като го ресайзна по този начин С: дали после D: ще мога да го направя Extended partition не primary и ако знаеш кажи как. Защото се опасявам, че saint056a е прав, че това може да стане само при инсталацията на диска. Забележи, че D: е Logical Drive.

  16. Novice
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    2
    #43

    Re:Разделяне не хард диск с Windows Vista

    Здравейте
    Преди няколко дни си взех лаптоп, разбира се с Виста (която мразя, но това е тема на друг разговор). Харда ми е нацепен на 2 части по 150гб, което на мен въобще не ми допада. Исках най-малкото да обособя един дял за самата Виста, но каква беше изненадата ми, когато видях това : [img width=800 height=574]http://prikachi.com/files/1018827p.jpg[/img]
    На този дял няма нищо друго освен загубената Виста. Та какво да правя?

  17. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #44

    Re:Разделяне не хард диск с Windows Vista

    Partition Magic

  18. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #45

    Re:Разделяне не хард диск с Windows Vista

    Може и с безплатния EASEUS Partition Master 4.0.1 Home Edition

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 2
    Последно: 15-07-08, 06:57
  2. Разделяне на диск под Windows 2003?
    От saint056a във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 26-11-04, 08:31
  3. За и Против разделяне на хард с F-Disk
    От x15 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 12
    Последно: 07-07-04, 15:36
  4. Разделяне на диск на дялове
    От user25 във форум Windows
    Отговори: 24
    Последно: 19-03-03, 12:44
  5. Разделяне на хард диск
    От pip00 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 12
    Последно: 11-11-01, 00:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе