Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 76

Проблем с NOD32 и други AV програми.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #61

    Re: Проблем с NOD32 и други AV програми.

    Цитат Първоначално публикувано от ru-boy
    Така де, не го оспорвам, ама нали хем да е лека, хем .....
    Така е, като някой пишем, а други четат криво:
    Цитат Първоначално публикувано от Black Adder
    Аз пък качвам ClamAV, настроен да трие без да пита, само да информира.
    Има малка разлика м/у двете програмки ClamAV и ClamWin
    А вие като сте много отворени, я кажете коя програма ще устиска на Windows 98 със 128 RAM освен ClamAV

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    247
    #62

    Re: Проблем с NOD32 и други AV програми.

    Цитат Първоначално публикувано от Black Adder
    Има малка разлика м/у двете програмки ClamAV и ClamWin
    Би ли разяснил точно разликата? Имам portable версията на ClamWin и я ползвам от време на време да проверявам определени файлове, но доколкото знам ClamAV е за Линукс сървъри правена и май само писма сканира...

  4. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #63

    Re: Проблем с NOD32 и други AV програми.

    ClamWin main futures:
    * High detection rates for viruses and spyware;
    * Scanning Scheduler;
    * Automatic downloads of regularly updated Virus Database.
    * Standalone virus scanner and right-click menu integration to Microsoft Windows Explorer;
    * Addin to Microsoft Outlook to remove virus-infected attachments automatically.

    Please note that ClamWin Free Antivirus does not include an on-access real-time scanner. You need to manually scan a file in order to detect a virus or spyware.

    ClamAV main futures:
    * command-line scanner
    * fast, multi-threaded daemon with support for on-access scanning
    * milter interface for sendmail
    * advanced database updater with support for scripted updates and digital signatures
    * virus scanner C library
    * on-access scanning (Linux® and FreeBSD®)
    * virus database updated multiple times per day (see home page for total number of signatures)
    * built-in support for various archive formats, including Zip, RAR, Tar, Gzip, Bzip2, OLE2, Cabinet, CHM, BinHex, SIS and others
    * built-in support for almost all mail file formats
    * built-in support for ELF executables and Portable Executable files compressed with UPX, FSG, Petite, NsPack, wwpack32, MEW, Upack and obfuscated with SUE, Y0da Cryptor and others
    * built-in support for popular document formats including MS Office and MacOffice files, HTML, RTF and PDF


    Източници: ClamWin и ClamAV

    Black Adder пише за портнатата за Windows версия на ClamAV. Подробности ТУК

  5. Novice
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    1
    #64

    Re:Проблем с NOD32 и други AV програми.

    Имам проблем. Вчера си инсталирах NOD32 Antivirus 3.0.642 и след това се получи следния проблем:Като влизам в някоя икона от контролния панел ми исписва С:\WINDOWS\system32\rundll32.exe Application not found. А пък когато влизам в интернет в някоя игра или пък в скайп постоянно ми излиза прозарец Open With . Махнах анти-вирусната,но същия проблем пак остана затова я сложих отново може те ли да ми кажете как да оправя този проблем. Ще ви бъда много благодарен!

  6. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #65

    Re:Проблем с NOD32 и други AV програми.

    Цитат Първоначално публикувано от White100vt
    Имам проблем. Вчера си инсталирах NOD32 Antivirus 3.0.642 и след това се получи следния проблем:Като влизам в някоя икона от контролния панел ми исписва С:\WINDOWS\system32\rundll32.exe Application not found. А пък когато влизам в интернет в някоя игра или пък в скайп постоянно ми излиза прозарец Open With . Махнах анти-вирусната,но същия проблем пак остана затова я сложих отново може те ли да ми кажете как да оправя този проблем. Ще ви бъда много благодарен!
    Абе човече 4 страници изписахме с мнението, че NOD32 е калпав продук със много недостатъци, който не си върши работата и ше ти иЗписва какви ли не съобщения защото кода и се сверява със сървъра на фирмата производител и дезактивира защитата, което е видно от цвета на иконата от зелен на червен, което значи, че нямаш защита а имаш антивирус.

    Вероятно те е нападнал вирус/троянец и е заменил някой от системните файлове. Опитай да изчистиш регистрите с някоя предпочитана от тебе програма и да си премахнеш вируса/троянеца преди това.

  7. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #66

    Re:Проблем с NOD32 и други AV програми.

    Искам да добавя към тази класация следния коментар :

    1. Symantec Endpoint Protection 11.x
    2. Kaspersky Internet Security 2009
    3. avast! 4 Professional Edition
    4. всички останали
    5. NOD32/ESET

    Не съм ползвал никога Symantec Endpoint Protection 11.x и нямам мнение за тях.
    Kaspersky и BitDefender ги слагам на водеща позиция без превес на нито една.
    Инсталирал съм Avst 4 Home на около 40 машини и просто никой не ми се обажда за нещо или някъв проблем.
    Не знам за всички останали, но NOD отдавна съм ги отписал. На много машини имаше страхотни зарази. Триел съм след NOD над 40 вируса от тях. И най вече колко добра би била една антивирусна, която можеш да я пачнеш, кракнеш, фикснеш и др.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #67

    Re:Проблем с NOD32 и други AV програми.

    Нищо не прочетох за "Norton". Един познат всяка година си я заплаща и каза, че е "страхотна". Какво ви е мнението за нея?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    99
    #68

    Re:Проблем с NOD32 и други AV програми.

    Може ли някой да даде мнение опасно ли е това и как да го махна?С Avast съм, но не става, дава ми съобщение, че не може да обработи файла когато се опитам да го изтрия.В самата папка отидох, но не мога да го изтрия.Опитах да го сложа в клетка, пак не става, същото съобщение ми дава.Помогнете моля.

    Добавено:съобщението което ми излиза

  11. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #69

    Re:Проблем с NOD32 и други AV програми.

    Цитат Първоначално публикувано от katy85
    Може ли някой да даде мнение опасно ли е това и как да го махна?С Avast съм, но не става, дава ми съобщение, че не може да обработи файла когато се опитам да го изтрия.В самата папка отидох, но не мога да го изтрия.Опитах да го сложа в клетка, пак не става, същото съобщение ми дава.Помогнете моля.

    Добавено:съобщението което ми излиза
    Съобщението не казва, че това е вирус, но аз съм сигурен, че е. В този случай, просто влез в браузера си и изтрий кеша. По-лесния вариант е със програмата Ccleaner става с няколко клика и върши и друга полезна работа.

    http://www.ccleaner.com/

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    10
    #70

    Re:Проблем с NOD32 и други AV програми.

    ru-boy след прочитането на темата реших да махна НОД32 който ми се мъдри на компа от няколко години и инсталирах Symantec Endpoint Protection 11. абдейтна се ,сканирах и отчете 3бр троянеца...това беше вчера днес си пускам компа и го чакам да зареди сума ти време накрая се показа иконката на SEP долу до часовника и на нея имаше знак като на еднопосочна улица или поне на това ми прилича цъкам върху иконата и нищо, като сложа мишката върху иконата пише че има 2 проблема чаках така 10мин... отворисе програмата натиснах горе в дясно FIX и пак чакане 10мин..после ми изписа в нов прозорец "зает сървър" ..писна ми от нея изгасих компа и тръгнах за бачкане...сега се чудя от нея ли нещо се бъгна или просто съвпадение...дали е тежка за моето PC ...АМД атлон 1.6 с РАМ512... ако и довечера продължава да ме нерви ще трябва май пак да се връщам на онази която нищо не тежи но и нищо май не лови

  13. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #71

    Re:Проблем с NOD32 и други AV програми.

    Щом не лови за кво ти е? Всеми изобщо не я слагаи поне 2 месеца преди преинсталацията компютъра ти ще хвърчи Нортъна отдавна са е подкарали по "корпуративната" и продукта им става от тежък по-тежък... Едва ли в тази нова версия нещо ще се е променило. Kaspersky същата работа, но то няма как да е друго яче , искаш ли защита на МАХ ще трябва настройките ти да са на бест протекшън и антивируса да ти взима полвината ресурси...

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    99
    #72

    Re:Проблем с NOD32 и други AV програми.

    Кажете моля, как се деинсталира антивирусната правилно, трябва да се спре или не преди това?Нещо прави проблем и при всеки опит да се махне излиза съобщение "грешка в деинсталацията", след което естествено нищо не се е променило.Още 1 въпрос, с CCleaner няма ли начин да се направи нещо? Става въпрос за Avast.

  16. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #73

    Re:Проблем с NOD32 и други AV програми.

    може да се деинсталира , като се преинсталира, тоест при преинсталирането и вместо инсталиране, се задава деинсталиране.
    С повечето програми е възможно, с някои не, ако пък не стане, тогава може да се инсталира на ново, и в последствие деинсталира.

    А за коя антивирусна става въпрос всъщност?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    99
    #74

    Re:Проблем с NOD32 и други AV програми.

    Аз съм написала за коя става въпрос-Avast, но и при преинсталация пак не става, не може да се махне, дава му все "грешка при деинсталацията", а срокът и изтича и човекът иска да си сложи друга, това е

  18. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #75

    Re:Проблем с NOD32 и други AV програми.

    Цитат Първоначално публикувано от katy85
    Аз съм написала за коя става въпрос-Avast, но и при преинсталация пак не става, не може да се махне, дава му все "грешка при деинсталацията", а срокът и изтича и човекът иска да си сложи друга, това е
    http://www.avast.com/eng/avast-uninstall-utility.html

    добавено.
    Имай предвид, че става под Safe Mode

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с антивирусни програми
    От batico във форум Windows
    Отговори: 13
    Последно: 22-02-07, 13:04
  2. NOD32 - проблем с ъпдейти ?!?
    От echo във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 08-04-06, 20:17
  3. проблем с програми под дос
    От obshtinska_mishka във форум Windows
    Отговори: 8
    Последно: 26-05-05, 13:56
  4. проблем с ъпдейта на nod32
    От zoro във форум Общ - софтуер
    Отговори: 26
    Последно: 15-03-05, 11:30
  5. Проблем с отваряне на програми
    От Sunny във форум Windows
    Отговори: 7
    Последно: 26-10-04, 17:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе