Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 76

Проблем с NOD32 и други AV програми.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    30
    #46

    Re: Проблем с NOD32 и други AV програми.

    Цитат Първоначално публикувано от ru-boy

    Symantec Endpoint Protection v11.0.x е правена за корпорации, там са парите. .. За програмата линк няма, тя се доставя на место от специалисти на Симантек и те я инсталират съобразно това кой си е платил.
    Разбирам. Това бе полезен отговор.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #47

    Re: Проблем с NOD32 и други AV програми.

    Цитат Първоначално публикувано от ru-boy
    ...
    Symantec Endpoint Protection v11.0.x е правена за корпорации, там са парите. Те не обичат неприятните изненади от рода на това, че ти е изтекъл лиценза и ти е спряла да работи антивирусната, не могат, а и не искат да си го позволят. Една защита би объркала гладкото ползване на програмата и затова защита няма. Доказано е, че програмите със защита погаждат номера от бъгове и/или грешки на оператора. За програмата линк няма, тя се доставя на место от специалисти на Симантек и те я инсталират съобразно това кой си е платил.
    Леко уточнение, може ли ?
    За програмата линк има.
    След като плати покупката, купувача получава код за достъп до "специални" страници от сайта на Symantec (т.е, това е линка), откъдето се сваля програмата и след това сваления пакет се инсталира ... и евентуално се качва например в rapidshare.
    Не са необходими Симантек-специалисти за целта.

    Цитат Първоначално публикувано от reason
    Ru-boy/man, Endpoint кефи значително (което си е истина, си е истина), но стои въпросът доколко е легално да се ползва безплатно софта от този link, който си постнал.
    Цитат Първоначално публикувано от reason
    Постът ти по никакъв начин не допринесе за изясняване на въпроса, който поставих. Този въпрос вълнува/би вълнувал мнозина потребители, които биха желали да ползват SEP, но не са наясно с отговора на поставения от мен въпрос. По-скоро постът ти допринесе за доизграждане на впечатлението какъв човек модерира форума.
    Критиката ти не е много уместна. Това все пак е форум и Интернет-среда.
    Тук многократно са коментирани въпроси от типа на "Трябва ли да се прикрива информация, която не е изгодна на някой, или пък да се прикрива защото може да улесни трети и четвърти да извърши нарушение/престъпление."
    Повечето хора (и аз включително), считаме, че информация не трябва да се прикрива (стига да е известна все пак), пък който извършва нередности с тази информация да си носи отговорностите.
    Не ми се обяснява нататък ... кой за какво точно е отговорен ... и пред кого

    ПП. Току-що проверих цените за България към момента (Декември 2008). И ако не съм объркал точните продукти, то цените са такива:
    - SYMC ENDPOINT PROTECTION HOME USE 11.0 STD LIC EXPRESS BAND A - € 11,99 (без ДДС)
    - SYMC ENDPOINT PROTECTION 11.0 BNDL STD LIC EXPRESS BAND A ESSENTIAL 12MO - € 64,43 (без ДДС)

    т.е, който иска може да похарчи около 30 лв за домашната версия ... а който иска може да наруши законите и да не ги похарчи

  4. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #48

    Re: Проблем с NOD32 и други AV програми.

    @reason

    Използването [не на линка] на софтуера от него линк, безплатно, не е законно.
    Би трябвало да стане ясно от кумулативното възприятие на линковете, изображението и надписите, малко по надолу, но това за този, който чете и мисли.



    Това достатъчно ясен отговор ли е на въпроса ти?
    Въпроса ми е риторичен.

    @MitkoS
    При този алгоритъм на дистрибуция, означава ли, че Symantec могат да направят една база с уникални ... регистрации да ги наречем и при ъпдейт има потенциална опасност от изненади. Имам предвид намалена функционалност, липса на функционалност или нещо друго.
    Мъча се да разсъждавам, сигурно и ти нямаш точен отговор на въпроса.
    Хм ...

    @ru-boy
    Лошото на Avira, в частност Premium Security Suite, е че и там са ни намерили "цаката". Има я на доста места, регистрира се и отчита ключа за валиден, но за съжаление при първия или при първите updates на дефинициите, се отчита наличието на използван вече код. Това от Август, 2008 г.
    Което за мен ще рече наличието на база за сверяване и ... не знам как би могъл да се тества пълноценно при тази ситуация.
    При такава ситуация, за мен софтуера не е с genuine действие и тестовете може и да не са обективни.
    Ако някой има панацея, ще е добре дошла.

  5. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #49

    Re: Проблем с NOD32 и други AV програми.

    Вчера разгледах* Symantec Endpoint Protection 11.0.3001, инсталирах клиентския модул с firewall-а. Направи ми впечатление, че се използва Sygate Firewall - същите процеси, драйвери, log-ове, настройки и т. н. т. Като цяло останах с добри впечатления - лесна инсталация и настройки, не усетих забавяне на работата на системата. След деинсталацията се оказа, че Windows-кият firewall е изключен, включих го без проблеми през Security Center-а. Ще ми се да разгледам сървърната част, но засега нямам възможност.

    *Тествах пакета за около 2 часа на машина с процесор Athlon Palomino 1700+ и 512 DDR RAM.

  6. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #50

    Re: Проблем с NOD32 и други AV програми.

    Цитат Първоначално публикувано от Malone
    @MitkoS
    При този алгоритъм на дистрибуция, означава ли, че Symantec могат да направят една база с уникални ... регистрации да ги наречем и при ъпдейт има потенциална опасност от изненади. Имам предвид намалена функционалност, липса на функционалност или нещо друго.
    Мъча се да разсъждавам, сигурно и ти нямаш точен отговор на въпроса.
    Хм ...
    Нямам отговор, но и аз съм се мъчил да разсъждавам по същия въпрос.
    Общо взето, кодът за достъп който се получава при покупката е уникален и идентифицира конкретната покупка.
    Затова, нищо не им пречи от страна на Symantec "уникално да маркират" конкретния пакет който се сваля с тоя код от техния сайт. И впоследствие при ъпдейтите тази маркировка да се проверява и анализира.
    Само си разсъждавам, не знам дали го правят. Ако го правят, то само си водят записки "кой-какво-откъде", поне досега не се е чуло да режат функционалност или някаква друга обратна реакция от тяхна страна.

  7. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #51

    Re: Проблем с NOD32 и други AV програми.

    Не го правят, има мнение, че защитените програми създават проблеми, затова тази програма не е защитена.
    Наистина след плащане се дава линк и/или СД със програмата с молбата да не се разпространява.
    Ако наистина Домашната версия струва 30 лева, ще задължа всичките си клиенти да я купят задължително.
    Symantec Endpoint Protection 11.0.4000 е май най-актуалната версия, но няма голяма разлика в Symantec Endpoint Protection 11.0.хххх

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #52

    Re: Проблем с NOD32 и други AV програми.

    BMG са дилъри на Symantec за България, но там не видях цена за продукта.
    Иначе, ако е толкова, чудесно, мисля, че не си струва колебанията дали някой ще следи "легално" или "нелегално" е копието ми.

    За цена там пише: "В дилърската мрежа на БиЕмДжи."

    Предполагам, че няма да се приеме за реклама, ако MitkoS сподели информация за мястото и начините за закупуване.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    30
    #53

    Re: Проблем с NOD32 и други AV програми.

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS

    Критиката ти не е много уместна. Това все пак е форум и Интернет-среда.
    Явно е била уместна, тъй като последва доста полезна и конструктивна дискусия по въпроса видно от твоя пост и от последващите на Malone. Значи можело
    Дано във форума да доминират по-конструктивните постове през следващата година.
    Весело посрещане на Новата Година !

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    400
    #54

    Re: Проблем с NOD32 и други AV програми.

    ru-boy

    Защо Symantec Endpoint Protection ми прецака Daemon Tools?Има ли някаква настройка която трябва да направя?Като се опитам да го отворя ми изкарва някаква грешка

  12. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #55

    Re: Проблем с NOD32 и други AV програми.

    Цитат Първоначално публикувано от presents
    ru-boy

    Защо Symantec Endpoint Protection ми прецака Daemon Tools?Има ли някаква настройка която трябва да направя?Като се опитам да го отворя ми изкарва някаква грешка
    Прецакала го е (ако го е направила), защото Daemon Tools-а при теб е бил заразен непоправимо с вирус.

  13. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #56

    Re: Проблем с NOD32 и други AV програми.

    Моята лична класация за домашни потребители е следната:
    Avira - безплатна версия(ако юзера знае къде да не щтрака) - малка, лека, бърза - не хваща всичко
    avast! - безплатна версия(ако юзера е на вие с компа и всичко му е в мъгла) - доста по тежичка от Авирата но хваща повече зловреден софтуер

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #57

    Re: Проблем с NOD32 и други AV програми.

    Ако има класация за най-лека антивирусна програма, която и да е с добър интерфейс и да върши и работа, то
    ClamWin е единствената такава.
    Тя въобще не товари компютъра и е качествена.

    http://www.clamwin.com/

  16. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #58

    Re: Проблем с NOD32 и други AV програми.

    Е как няма да е лека след като:
    Please note that ClamWin Free Antivirus does not include an on-access real-time scanner. You need to manually scan a file in order to detect a virus or spyware.
    На практика това означава, че всъщност компютъра няма антивирусна защита.

  17. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #59

    Re: Проблем с NOD32 и други AV програми.

    То лека е меко казано. Направо не се усеща.

  18. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #60

    Re: Проблем с NOD32 и други AV програми.

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    Е как няма да е лека след като:
    На практика това означава, че всъщност компютъра няма антивирусна защита.
    Така де, не го оспорвам, ама нали хем да е лека, хем .....душата в рая ...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с антивирусни програми
    От batico във форум Windows
    Отговори: 13
    Последно: 22-02-07, 13:04
  2. NOD32 - проблем с ъпдейти ?!?
    От echo във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 08-04-06, 20:17
  3. проблем с програми под дос
    От obshtinska_mishka във форум Windows
    Отговори: 8
    Последно: 26-05-05, 13:56
  4. проблем с ъпдейта на nod32
    От zoro във форум Общ - софтуер
    Отговори: 26
    Последно: 15-03-05, 11:30
  5. Проблем с отваряне на програми
    От Sunny във форум Windows
    Отговори: 7
    Последно: 26-10-04, 17:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе