Резултати от 1 до 6 от общо 6

Софтуер за куриерска фирма?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    634
    #1

    Софтуер за куриерска фирма?

    Привет на всички!
    Търся цялостно решение за куриерска фирма. Ще съм благодарен на всеки, който препоръча/сподели впечатление.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #2

    Re:Софтуер за куриерска фирма?

    "Еконт" използват програма качена на сървър .Но е много бъгава .Инервящо е да чакаш да изпратиш пратка и да чакаш да може куриера да се логне. Или пък да не може да се заклачи към този сървър : 'сега ще се пробвам на друг" и ... нерви. Изплащане на наложен платеж на следващият ден след получаването на пратката. Получаване и изпращане = трагедия -чакане и суетене на Еконтаджии.

    На "Спиди" е бърза програмата , но до там - нямам инфо каква е . За да получаваш наложен платеж трябва да имаш сключен договор с тях. Иначе за получаване и изпращане на пратки аз нямам проблем всичко е на 6 .

    "Лео Експрес" и Леан Ама " пишат на ръка товарителници , изплащането при "Лео Експрес" е след поне 3-4 дни , а в "Леон Ама " е " ще има да вземаш , но кога ???
    Др куриери не използвам и нямам впечатление.
    Има една нова "Трансекспрес" на която цените за тежки пратки е добра.

    Koрекция ;
    От известно време Спиди на куриери , които са на адрес 1 кутия и 1 принтерче. Когато се дава заявка по телефон на 07001...подробно те разпитват за данни на получател, изпращач, тегло, наложен платеж , за чия сметка , обем, опаковка . Куриера когато дойде си вади разпечатка от принтерчето , но кутийката е наблизо до принтерчето. Предполагам , че кутийката е за мобилна връзка .Не знам към кой оператора са

    Вчера мернах в Еконт такава кутийкав 1 от куриерите

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #3

    Re:Софтуер за куриерска фирма?

    сакън не се вързвай на онлайн програма . интернета в нашето подобие на страна не е на ниво . днес 10-12 мин чаках в Еконт за да си получа наложен платеж . Чакайте малко , че не може програмата да се свърже. да ама ми писна да чакам . Ами ще пробвяам да се вържа на друг сървър и пак чакане .

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    634
    #4

    Re:Софтуер за куриерска фирма?

    Благодаря ти за отговорите.
    На Спиди е правена от Сирма, за другите и аз не знам.
    А някакво впечатление от софтуера на МБМ-Експрес?
    Иначе за такова приложение май няма как да не е уеб базирано.


  6. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #5

    Re:Софтуер за куриерска фирма?

    Цитат Първоначално публикувано от bucho
    Привет на всички!
    Търся цялостно решение за куриерска фирма. Ще съм благодарен на всеки, който препоръча/сподели впечатление.
    Да споделя и аз малко впечатления, тъй като имам и пресни и по-стари проучвания на сходна дейност с камиони с мобилни връзки, в които има PDA+баркодскенер+Internet и мобилен принтер.

    Всъщност основното което искам да отбележа е избора на хардуер - не става въпрос за сървърите със самия софтуер, а за "мобилния хардуер". Стойността на този хардуер като че ли е най-скъпото нещо в един такъв проект - заради големия брой. Отделно от бройката, самите устройства са доста скъпи, когато става въпрос да имат вграден скенер и GPRS-връзка. И като се добави и стойността за хардуер за "мобилно отпечатване на документи на място", то разходите по този хардуер за 10 човека, вече надскачат стойността на всичко останало.



  7. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    634
    #6

    Re:Софтуер за куриерска фирма?

    Фирмата вече е избрана и поръчката е възложена. Дано всичко да е ок.
    Колкото до мобилните терминали - наистина са доста скъпи, но то и се отплаща стига да има достатъчно работа. Засега ще започнем без такива, но в бъдеще ще се взимат и такива.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. ВиК фирма препоръка .
    От sun4o във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 0
    Последно: 25-04-13, 18:51
  2. Информация за фирма ?
    От fena81 във форум Телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 20-07-12, 19:52
  3. Дилър на коя фирма ???
    От kafka във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 14
    Последно: 29-09-04, 13:48
  4. От коя фирма да не купуваме?
    От ilf във форум Общ - хардуер
    Отговори: 71
    Последно: 15-06-04, 19:38
  5. Свястна хардуерна фирма
    От kod във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 26-01-01, 19:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе